کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵۷ راه آسان برای زندگی شاد و موفق

برای اینکه زندگی شاد و موفق داشته باشید چه برنامه هایی دارید؟ از چه راه هایی استفاده می‌کنید؟

در این نوشتار بخش بزرگی از قواعد مربوط به زندگی شاد و موفق در یک مطلب واحد گردآوری شده است که امیدواریم مفید واقع شود. لذت ببرید!

زندگی شاد و موفق

۱. بپذیرید آدم‌ها نیات خوبی دارند.

شما نمی‌توانید ذهن آدم‌ها را بخوانید، بنابراین علت آن‌چه را آنها انجام می‌دهند نمی‌دانید. نسبت دادن انگیزه‌های شرورانه به رفتار عجیب و غریب آدم‌ها غم و اندوه بیش‌تری به زندگی می‌افزاید، درحالی‌که با پذیرفتن این‌که آدم‌ها نیات خوبی دارند همیشه در صلح و آشتی خواهید بود.

۲. از به‌کاربردن کلمات منفی بپرهیزید.

استفاده از عبارات منفی مثلِ “نمی‌توانم”، “غیرممکن است” یا “این‌کار بی‌نتیجه” را متوقف‌کنید. استفاده از کلمات زشت و ناپسند را نیز متوقف‌کنید. آن‌چه از دهان‌تان بیرون می‌آید، ذهن‌تان را برنامه‌ریزی می‌کند. وقتی مهمل‌گویی کنید، مغزتان نیز تبدیل‌به زباله‌دان مهملات می‌شود.

۳. از وقت‌گذرانی در کنار آدم‌های نگران بپرهیزید.

شاید خودتان متوجه نشوید، اما فیزیولوژی شما طوری برنامه‌ریزی شده که فیزیولوژی آدم‌های اطراف‌تان را بازتاب می‌دهد. به‌عبارت دیگر شما نگرانی را از آدم‌های دیگر می‌گیرید. بنابراین، ‌اگرچه همیشه دوری‌کردن از آدم‌های نگران غیرممکن است، اما تاجایی که ممکن‌است از آنها دوری کنید.

۴. هر روز را با امیدواری آغاز کنید.

اگر حقیقت بزرگی درباره‌ی زندگی وجود داشته‌ باشد این است که زندگی با امیدهای‌تان سازگار است. بنابراین زمانی که از رخت خواب بلند می‌شوید بگذارید نخستین فکرتان این باشد: “امروز اتفاق فوق‌العاده‌ای رخ خواهد داد.” می‌توانید نتیحه را حدس‌ بزنید؟ احتمالا حق با شماست.

۵. عمیق‌تر نفس بکشید.

نفس‌کشیدن عمیق شما را آرام می‌کند، اما مهم‌تر از آن، مقدار زیادی اکسیژن وارد ریه‌ها و جریان خون‌تان می‌شود و (درکنار سایر چیزها) کمک می‌کند که مغزتان موثرتر عمل کند.

۶. بیش‌تر پایکوبی بگیرید.

موفقیت‌های کوچک و بزرگ و دستاوردهای‌ زندگی‌تان سزاوار قدردانی هستند. پرداختن به کار بعدی و هدف بعدی بدون پایکوبی (حتی اگر فقط آرام به پشت خود ضربه بزنید) اشتباه است.

۷. بیش‌تر رویابافی کنید.

این ایده که خیال‌بافی و کار در تقابل هستند به قرن بیستم برمی‌گردد. زمانی که به افکارتان اجازه می‌دهید رها باشند به احتمال زیاد بینشی دارید که به شما اجازه می‌دهد خاص و اهل مبارزه باشید.

۸. تصمیم بگیرید باید به اهداف‌تان برسید.

اگر قرار است کاری را برای رسیدن به هدف‌تان انجام ندهید هیچ‌گاه به خود نگویید “سعی خودم را می‌کنم…” وقتی چنین جمله‌ای بگویید به خودتان اجازه‌ی شکست را نیز می‌دهید. درعوض، کارهای خود را با عباراتی مثلِ “من می‌توانم…” یا “باید بتوانم…” تعبیر کنید.

۹. شکست را به‌عنوان “شکست در اتخاذ اقدامات” تعریف کنید.

فارغ از اهداف و مرحل پیشرفت‌تان، شما روی چیزی غیر از رفتار خودتان نظارت ندارید. بازتعریفِ شکست به عنوان “شکست در اتخاذ اقدامات”، شکست (و بنابراین پیروزی) را در حیطه‌ی کنترل شما قرار می‌دهد.

۱۰. از گفت‌وگوهای متعصبانه طفره بروید.

بحث درباره‌ی سیاست و دین هیچ‌وقت یک پاسخ “واقعی” ندارد اما قطعا باعث می‌شود آدم‌ها از مسائلی که تحت کنترل‌شان نیست برافروخته شوند. وقتی چنین موضوعاتی مطرح می‌شوند خیلی محترمانه با گفتن چیزی مثلِ ” فکرکردن راجع به این موضوعات آزارم می‌دهد” کنار بکشید.

۱۱. وقت خود را با نفرت تلف نکنید.

نفرت یک انگل عاطفی است که انرژی و سلامتی را از بین می‌برد. اگر چیزی در دنیا اشتباه است و شما می‌توانید تغییرش دهید، خوب اقدام کنید. اگر نمی‌توانید کاری‌کنید پس رهایش‌کنید و فراموش‌کنید.

۱۲. تماس تلفنی غریبه‌ها را پاسخ ندهید.

هیچ دلیلی ندارد تماس تلفنی کسی را که نمی‌شناسید پاسخ دهید، مگر اینکه کارتان فروش تلفنی یا پشتیبانی کالا باشد. گذشته از این‌ها، آخرین بار چه‌زمانی یک تماس تلفنی غیرمنتظره دریافت‌کردید که واقعا مهم بود؟ اگر هم موضوع مهمی درمیان باشد حتما به شما ایمیل خواهند زد.

۱۳. به خودتان سخت نگیرید.

خندیدن به نقاط ضعف‌تان نه تنها شما را به عنوان یک انسان شاد تر می‌کند، بلکه شما را در چشم دیگران قوی‌تر، بانفوذتر و جذاب‌تر می‌کند. اگر خودتان به خودتان نخندید، دیگران پشت‌سرتان به شما خواهندخندید.

۱۴. سعی نکنید در هر بحثی برنده شوید.

برخی از جنگ‌ها ارزش مبارزه‌کردن ندارند، و بسیاری از مردم را اگر فکرکنند بحث را برده‌اند آاسن‌تر می‌توان کنترل کرد. موضوع مهم “برنده‌شدن” نیست، بلکه آن‌چه شما و سایر افراد حاضر برای آینده برنامه‌ریزی می‌کنید، ‌دارای اهمیت است.

۱۵. در برابر بداندیشی‌ها و شایعات تسلیم نشوید.

قبل از این که داستانی درباره‌ی کسی تعریف کنید یا به چنین داستانی گوش بدهید، ۴ سوال از خود بپرسید: (۱) آیا این موضوع درست است؟ (۲) آیا این کار دوستانه است؟ (۳) آیا گفتن آن ضروری است؟‌ (۴)آیا دوست دارم کسی درمورد من چنین داستانی بگوید؟

۱۶. نگران نباشید دیگران درباره تان چه می‌گویند.

شما نمی‌توانید ذهن‌خوانی کنید و نمی‌توانید آدم‌ها را به دروغ‌سنج متصل کنید. درواقع، شما هیچ چیز درباره ی آن‌چه دیگران حقیقتا درباره‌ی شما تصور می‌کنند نمی‌دانید. ایستادگی روی تصور خودتان از آن‌چه دیگران ممکن است درباره‌ی شما فکرکنند به خصوص اگر منفی باشد، تماما اتلاف وقت و انرژی‌تان است.

۱۷.‌ آب بیش‌تری بنوشید.

بر اساس پژوهشی از مایو کلینیک حتی اندکی از کم‌آبی بدن می‌تواند “انرژی‌تان را تخلیه و شما را خسته‌کند.” آنها توصیه می‌کنند مردها حدود ۳لیتر (۱۳ فنجان) و زن‌ها ۲.۲ لیتر (۹ فنجان) از کل نوشیدنی‌های روزانه‌شان آب بنوشند.

۱۸. یک صبحانه‌ی مفصل بخورید.

یک ضرب‌المثل قدیمی است که می‌گوید صبحانه را باید مانند یک پادشاه بخورید، ناهار را مانند یک تاجر و شام را مانند یک گدا. سوخت‌گیری اول وقت باعث می‌شود که احتمالا نیازی به خوردن قند اضافی در ساعت ۱۰: ۳۰ صبح نداشته‌باشید.

۱۹. روزتان را با شکرگزاری به‌پایان برسانید.

درست پیش از آن‌که به تخت‌خواب بروید، حداقل یک اتفاق فوق‌العاده‌ای را که رخ داده بنویسید. این اتفاق می‌تواند به کوچکی خنداندن یک بچه یا به بزرگی یک معامله‌ی یک میلیون دلاری باشد. هرچه هست، برای آن روز شکرگزار باشید، ‌زیرا دیگر هرگز پیش نخواهدآمد.

۲۰. چشمان‌تان را تمرین بدهید.

هنگام کار پشت یک صفحه نمایش، به چیزی در دوردست مثلا بیرون از پنجره خیره شوید. اگر لازم است بلند شوید، پنجره‌‌ یا حداقل یک راهرو پیدا‌ کنید و به یک مسافت دور خیره شوید. این کار باعث می‌شود که قدرت بینایی‌تان کم نشود.

۲۱. شغل مناسب خودتان را پیدا کنید.

درحالی که برخی از محیط‌های کاری ذاتا خسته‌کننده هستند، اگر دائما احساس بدی دارید، مقصر خودتان هستید. شما به خودتان و همکاران‌تان مدیون هستید یا کاری پیدا‌کنید که خوشحال‌تان می‌کند یا ازکاری که پیدا کرده‌اید بهترین‌ را بسازید.

۲۲. اگر ترسناک است همین حالا انجام‌اش دهید

موفق بودن به معنای خطرکردن است و خطر ذاتا ترسناک است. پیش از آن‌که به ترس‌مان اجازه بدهیم که دست‌به کار شود باید آن را به عنوان نشانه‌ای ببینیم از این‌که وقت‌اش است دست به کار شویم. شاید تکراری به نظر برسد اما در این ضرب‌المثل قدیمی حقیقت راستینی وجود دارد: ” ترس را احساس کنید، سپس هرطور شده کارتان را انجام دهید.”

۲۳. محدودیت‌های شخصی خود را بدانید و برطرف کنید.

هرچند ممکن است شغل‌تان گاهی مانند مهم‌ترین چیز در دنیای شما به نظربرسد، اما بخشی از خودتان را می‌کشید اگر اجازه بدهید شرایطِ‌کار شما را به جایی بکشاند که حریم‌خصوصی و درستی‌تان نقض شود.

۲۴. روی کار متمرکز باشید و الان به نتایج فکر نکنید.

نگرانی بزرگ‌ترین دشمن شادی است. نگرانی ناشی از تمرکز روی حوادثی است که از کنترل شما خارج است. زمانی که دست به کار می‌شوید معمولا کار دیگری نمی‌توانید بکنید. به جای خیال‌پردازی درمورد آن‌چه ممکن است رخ بدهد، روی کاری که در درست دارید تمرکزکنید.

۲۵. به چیزی الهام‌بخش گوش کنید.

گوش‌های‌تان گذرگاه مغز‌تان هستند. وقتی مشغول انجام کاری خسته‌کننده هستید(مثل رانندگی) به کتاب‌های صوتی یا صحبت‌های برانگیزاننده گوش بدهید. زمانی که به انرژی بیش‌تری نیازدارید موزیکی گوش بدهید که شما را به هیجان می‌آورد.

۲۶. یک تعهد به عموم ایجاد کنید.

برای این‌که به تلاش‌های‌تان جذابیت بدهید، یک تعهد به عموم مکتوب در اهداف‌تان ایجاد‌کنید. برای مثال، می‌توانید در یک مسابقه‌ی دوی خیریه شرکت کنید، و اگر بهترین وضعیت جسمانی را نداشته‌باشید، احتمالا نمی‌توانید بدوید.

۲۷. با گذشته‌ی خود آشتی کنید.

تمرکز بر اشتباهات گذشته و خطاهای تحمیل شده بر شما مانند این است که ماشینی را با برگشتن و نگاه به آینه‌ی عقب برانید. شما در همان مسیر حرکت خواهید کرد تا زمانی که با چیز سختی برخوردکنید.

۲۸. اهداف خود را در همه جا بنویسید.

اهداف خود را در هر جا که زمان صرف می‌کنید قرار بدهید. آنها روی آینه‌ی حمام، صفحه‌ی زمینه‌ی رایانه‌تان و روی داشبورد ماشین‌تان قرار بدهید. هرچقدر اهداف‌تان را بیش‌تر ببینید، احتمال دست‌یابی به آنها بیش‌تر می‌شود.

۲۹. بر روند پیشرفت خود نظارت داشته‌باشید.

یادداشتی از آن‌چه تا کنون انجام داده‌اید داشته‌باشید. زمانی که احساس دلسردی یا عدم‌اطمینان دارید آن را مرورکنید. این یادداشت یک اطمینان‌دهنده‌ی فوری است و کمک‌می‌کند روی خوش‌بینی تمرکز کنید.

۳۰. هیچ‌گاه با غریبه‌ها بحث نکنید.

زمان رانندگی، قطعا کسانی را خواهیددید که به شکلی احمقانه، خطرناک و آزاردهنده رانندگی می‌کنند. با این‌وجود اگر بخواهید از آن‌چه آنها انجام می‌دهند ناراحت شوید، انرژی‌تان را هدر داده‌اید. حتی با بوق زدن و حرکات اشاره‌ای هم واکنشی نشان ندهید.

۳۱. هیچ‌گاه در جلسات بدون دستورکار حاضر نشوید.

جلسات فقط زمانی مفید هستند که مردم پیش از هرچیز دیگری بدانند چرا دور هم جمع شده‌اند. دستورکار، تمرکز و هدف ارائه می‌کند. نبود دستورکار تضمین می‌کند مذاکرات پراکنده نهایتا بی‌فایده تمام شوند.

۳۲. درک کنید که شما مسئول احساسات‌تان هستید.

نگرش شما تحت کنترل دنیای بیرون نیست. هرچند اتفاقات غم‌انگیز قطعا رخ می‌دهند، اما نگرش شما نتیجه‌ی دیدی است که نسبت به جهان دارید نه اتفاقاتی که در آن رخ می‌دهد.

۳۳. یادتان باشد همه چیز تغییر خواهدکرد.

تغییر، ماهیت جهان فیزیکی است. هیچ‌چیز یکسان باقی نمی‌ماند؛ چنان‌چه گوروها (مرشدان دینی هندو، بودایی و…) می‌گویند همه‌چیز فانی است. درحال جشن باشید یا سوگواری، یا چیزی در این میان فرقی نمی‌کند، همه‌چیز می‌گذرد.

۳۴. یادتان باشد رد شدن یک توهم است.

رد شدن یک واژه‌ی بسیار احساسی است که مردم نابخردانه زمانی به‌کار‌می‌برند که در رسیدن به هدفی که شخص دیگری نیز در آن درگیر است، شکست می‌خورند. هر آدمی که هدف داشته‌باشد احساس نمی‌کند “رد شده‌است” مثل دویدن با حدنصاب یک مایل د چهار دقیقه؛ که نهایتا در ۵ دقیقه تمام‌ می‌شود.

۳۵. اهداف دست‌یافتنی و درعین‌حال الهام‌بخش تعیین کنید.

اگر فکرمی‌کنید هدف‌تان دست‌یافتنی نیست، برای رسیدن به آن تلاش نکنید. بنابراین هر هدفی که تعیین می‌کنید باید در دامنه‌ی امکان‌پذیری و مربوط به اقداماتی باشد که واقعا می‌توانید انجام دهید.

۳۶. مراحل کارتان قابل اندازه‌گیری باشد.

اهداف بزرگ، قابل دسترس‌تر خواهند بود اگر آنها را به قسمت‌ها و مراحل کوچک‌تر تقسیم کنید. رسیدن به هرمرحله به شما اعتما‌به‌نفس بیش‌تری می‌دهد، انگیزه‌تان را تقویت می‌کند و کمک‌تان می‌کند حرکت کنید.

۳۷. لبخند بزنید و بیش‌تر بخندید.

برخلاف باور عموم، لبخند و خنده نتیجه‌ی شاد بودن نیستند؛ بلکه آنها بخشی از یک چرخه هستند که شادی را خلق و آن را تقویت می‌کنند. دلایلی برای لبخند زدن پیدا کنید. هرگز خنده‌تان را سرکوب نکنید.

۳۸. از مقایسه‌ی خود با دیگران دست بردارید.

همه، و دقیقا همه، از یک مکان متفاوت کارشان را شروع می‌کنند و مشغول سفر خودشان هستند. شما نمی‌دانید که دیگران در سفر خود به کجاها خواهند رسید؛ بنابراین مقایسه کردن فقط وقت تلف‌کردن است.

۳۹. مدام از نداشتن وقت کافی شکایت نکنید.

شما هرروز همان‌قدر زمان دارید که همه دارند. ممکن‌است فکرکنید وقت‌تان کم است و به شدت نیاز به وقت بیش‌تری دارید، اما وقتی روز شروع می‌شود شما سهم عادلانه‌ی خود را خواهید داشت: ۲۴ ساعت. هیچ‌کس بیش‌تر از شما زمان نخواهد داشت پس دست از شکایت بردارید.

۴۰. از گوش‌دادن به پیام‌های صوتی و ارسال آنها خودداری کنید.

پیام‌های صوتی چندین دقیقه از وقت شما را برای گرفتن اطلاعاتی که در عرض چند ثانیه می‌توان از ایمیل دریافت‌کرد، می‌گیرند (حتی بیش‌تر، اگر مجبور به پاسخ دادن باشید). در پیام‌هایی که می‌فرستید توضیح‌ دهید که پیام صوتی گوش نمی‌دهید و ایمیل آدرس خود را ارائه‌کنید.

۴۱. مرتب بدن‌تان را کش و قوس بدهید.

بدن شما با نشستن‌های طولانی مدت سازگار نیست. تقریبا برعکس، بدن انسان طوری تکامل یافته که برای دویدن درمیان جنگل و زدن حیوانات با گرز بهینه شده است.

۴۲. بعداز ناهار پیاده‌روی کنید.

مطالعات علمی متعددی نشان داده‌اند که پیاده‌روی بعد از غذا گوارش را بهبود می‌دهد، به تنظیم شدن قند خون‌تان کمک می‌کند، و تیزهوشی‌تان را افزایش می‌دهد. بهترین راه برای اجتناب از حس ”سنگینی” بعداز غذا، پیاده‌روی است.

۴۳. بلافاصله بعد از تعیین هدف دست‌به کار شوید.

وقتی در ذهن‌تان اهداف را مشخص کردید، زمان آن است که دست‌به‌کار شوید. هر اقدامی که می‌کنید مطمئن باشید نهایتا موفق خواهیدشد. هر چه‌قدر در آغاز، عملکرد بیش‌تری داشته‌باشید، شتاب بیش‌تری خواهیدداشت.

۴۴. چرت‌های نیروبخش بزنید.

کمبود خواب بسیار برای سلامتی مضر است. مطالعات متعددی نشان می‌دهند که آدم‌ها بعد از یک خواب کوتاه و سریع، در محل کار سازنده‌تر هستند. در تله‌ی کار کردن هنگام خواب‌آلودگی گیر نیفتید. اگر به مغزتان کمی استراحت بدهید، کارهای‌تان را سریع‌تر انجام خواهیدداد.

۴۵. برای بالا رفتن، از پله استفاده کنید.

هرچند بالارفتن از پله تمام کالری‌تان را نمی‌سوزاند (اگر وزن و قد متناسب داشته باشید و پنج سری پله را ۵ بار در روز بالا بروید حدود ۳۰۰ کالری) اما باعث می‌شود که قلب‌تان سریع‌تر بزند و به این شکل گردش خون و سلامتی کلی‌تان بهبود می‌یابد.

۴۶. وقتی برای برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی بگذارید.

رایج‌ترین منبع استرس این است که فکرکنید بیش از اندازه کار برای انجام دارید. به‌جای آن‌که ذهن‌تان را مشغول چنین چیزی کنید، یک کار را امروز انتخاب کنید و وقتی انجامش دادید یک قدم به بزرگ‌ترین هدف و مقصودتان در زندگی نزدیک‌تر خواهید شد. بنابراین ابتدا همین کار را بکنید.

۴۷. فکرکنید رد شدن‌ها سنگ‌فرش هستند.

زمانی‌که می‌خواستم نخستین کتاب کسب‌و‌کارم را منتشر کنم، پیشنهادم را به ده‌ها سردبیر فرستادم و تعداد زیادی نامه‌ی “مردودی” دریافت‌کردم. اما به جای دلسردشدن نامه‌ها را کف زمین پخش کردم و روی‌شان راه رفتم، انگار که آنها سنگ‌فرش هستند.

۴۸. چیزهایی را که مفید یا زیبا نیستند دور بریزید.

شما در بزرگ‌سالی یک سوم از زمان بیداری‌تان را در محل کار خواهیدگذراند. چرا می‌خواهید محیط کار – و آن بخش از زندگی‌تان- را با اشیائی که بی‌استفاده و زشت هستند پر کنید.

۴۹. موانع و مشکلات را سیگنال‌های موفقیت بدانید.

اغلب مردم موانع و مشکلات را شکست‌های کوچک می‌دانند، و آنها را به‌عنوان معذوریتی برای انصراف از کار استفاده‌می‌کنند… و بنابراین شکست می‌خورند. یادگیری چیزی که نتیجه‌بخش نیست، بخش ذاتی یادگیری چیزی است که به نتیجه می‌رسد. موانع و مشکلات نشان دهنده‌ی این هستند که شما در حال پیشرفت هستید.

۵۰. تلویزیون پس‌زمینه را خاموش کنید.

بسیاری از خانه‌دارها تلویزیون را روشن می‌گذارند درحالی‌که مشغول کار دیگری هستند. تمام برنامه‌هایی که از تلویزیون پخش می‌شوند برای این هستند که شما را از زندگیت‌ان ناراضی‌کنند تا شما کالاهای بیش‌تری بخرید. چرا بدون هشیاری باعث می‌شوید که یک مصرف‌کننده‌ی بی‌تدبیر باشید.

۵۱. اخبار نگران‌کننده‌ را گوش‌ ندهید.

هرموقع با خبری مواجه می‌شوید که کم‌کم شما را نگران یا عصبانی می‌کند، یا کانال را عوض کنید- مگر این‌که ۱۰۰٪ به زندگی‌تان مربوط باشد- یا به صفحه‌ی بعدی بروید. چرا بیهوده خودتان را عذاب بدهید؟ با این‌کار فقط انرژی‌تان را تخلیه خواهیدکرد.

۵۲. هشدار‌های رایانه تان را خاموش کنید.

انجام یک کار خلاقانه، صحبت با شخصی مهم یا جذب اطلاعات پیچیده تماما غیرممکن هستند اگر رایانه و تلفن‌تان برای جلب توجه شما مدام بیپ بیپ کنند. موضوع هرچه باشد، می‌تواند منتظر بماند.

۵۳. از عبارات مثبت بیش‌تری استفاده کنید.

وقتی از شما می‌پرسند ”حالتان چطور است؟” به‌جای گفتنِ یک ”خوبمِ” افسرده‌کننده یا ” می‌گذرد دیگر” بگویید ”فوق‌العاده” یا ”عالی” یا ”هیچ‌وقت بهتر از این نبوده‌ام! ” به جای گفتن ”خیلی عصبانی شدم” بگویید ”کمی اذیت شدم” یا حتی بهتر از آن ”با یک چالش روبه‌رو شدم.”

۵۴. برای متمرکز ماندن از فناوری استفاده‌کنید.

به جای یادداشت فعالیت‌هایی که در طول زندگی روزانه‌تان پیش می‌آید، در ایمیل و برنامه‌های تقویم‌تان یادآوری‌هایی را تنظیم کنید تا روی رسیدن به هدف‌تان متمرکز بمانید. فناوری را برای تمرکز کردن روی تلاش‌های‌تان مهارکنید نه برای پراکنده‌کردن آن‌ها!

۵۵. ۴۰ ساعت در هفته (یا کم‌تر) کار کنید.

کسانی که به کارکردن اعتیاد دارند ممکن است تصورکنند بیش‌ از کارگران بی‌تعصب کار می‌کنند، اما درحقیقت زیاد کارکردن به آدم‌های پراسترسی می‌انجامد که مرتب بیمار می‌شوند، و ضایعاتی تولید می‌کنند ه یا باید دور ریخته‌شوند و یا دوباره‌کاری شود.

۵۶. اهداف‌تان را روی کاغذ بنویسید.

ساده بگوییم، اهداف حقیقی نیستند مگر آن‌که آنها را با دست روی کاغذ بنویسیم. این کار به‌صورت ناخودآگاه به ذهن‌تان می‌گوید این اهداف مهم و متفاوت هستند، برخلاف ایمیل‌هایی که برای خودتان می‌فرستید: زود نوشته می‌شوند و زود هم فراموش می‌شوند.

۵۷. اهداف‌تان را هرروز بنویسید.

هر چقدر بیش‌تر اهداف‌تان را روی کاغذ بنویسید، آنها قدرت بیش‌تری پیدا می‌کنند. اسکات آدامز خالق دیلبرت معروف وقتی می‌خواهد به هدفی برسد، آن هدف را هر روز صبح ده بار می‌نویسد.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده:جئوفری جیمز

منبع: اینک

۵۷ راه آسان برای زندگی شاد و موفق

زندگی شاد


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی