کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵۰ نفر از کارکنان سابق بورس استانبول بازداشت شدند

۵۰ نفر از کارکنان سابق بورس استانبول بازداشت شدند. رسانه‌های ترکیه خبر از عملیات گسترده پلیس و بازداشت ده‌ها تن به اتهام ارتباط با فتح‌الله گولن، منتقد سرسخت رئیس‌جمهور ترکیه داده‌اند. افراد بازداشتی از کارکنان سابق بازار بورس استانبول به شمار می‌روند.

۵۰ نفر از کارکنان سابق بورس استانبول بازداشت شدند

رسانه‌های ترکیه می‌گویند، بیش از ۵۰ نفر از کارکنان سابق بازار بورس استانبول روز جمعه ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) در این کشور بازداشت شده‌اند.

روزنامه “خبرترک” در وب‌سایت خود گزارش داد که این افراد به ارتباط با فتح‌الله گولن، روحانی ترک ساکن آمریکا و منتقد دولت اردوغان متهم شده‌اند.

دولت ترکیه گولن را عامل اصلی کودتای نظامی نافرجام ماه ژوئیه در این کشور در سال ۲۰۱۶ می‌داند. گولن این اتهام را رد کرده است.

این افراد طی عملیات غافلگیرکننده و گسترده پلیس در صبح جمعه ۱۲ مه بازداشت شدند. خبرگزاری دولتی آنادولو نوشته است که ۴۵ نفر دیگر نیز دست کم در ۶ استان کشور تحت پیگرد قرار دارند.

“خبرترک” نوشته است، در چارچوب تحقیقات مربوطه برای بیش از ۱۰۰ نفر قرار بازداشت صادر شده است.

از کودتای ترکیه به این طرف حدود ۱۱۳هزار نفر در ارتباط با جنبش فتح‌الله گولن بازداشت شده‌اند. بیش از ۴۷هزار نفر از این افراد به گفته دولت ترکیه، در حال حاضر در بازداشت موقت به سر می‌برند. حدود ۱۴۵هزار تن از کسانی که در استخدام دستگاه قضایی، پلیس و ارتش بودند نیز در همین رابطه اخراج یا  تعلیق شده‌اند.

یک هفته پیش گزارش‌های تلویزیونی حاکی از آن بود که بیش از ۱۰۰ قاضی و دادستان دیگر نیز از کار برکنار شده‌اند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۵۰ نفر از کارکنان سابق بورس استانبول بازداشت شدند


خبرخوان

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

علی بابا

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی