کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ عادت غذایی سالم برای کارآفرینان

عادت‌های غذایی سالم و منظم، اثرات‌شان را در مبارزه با بیماری، افزایش امید به زندگی، و از همه مهم‌تر، افزایش انرژی، بهبود خلق و خو، و کاهش روزهای مریضی ثابت کرده‌اند. کارآفرینان به کسب و کارشان با فداکاری، نظم، و اشتیاق می‌نگرند، پس چرا نسبت به سلامت شخصی‌شان به عنوان بخش مهمی از زندگی که بیش‌ترین منفعت بلندمدت را برایشان دارد بی‌‌توجه‌اند؟ در این نوشتار ۴ عادت غذایی سالم برای کارآفرینان را بیان می کنیم.

۴ عادت غذایی سالم برای کارآفرینان

شروع و راه‌اندازی یک کسب و کار، به زمان، انرژی و تمرکز زیادی نیاز دارد و یک کارآفرین پرمشغله و گرفتار، علاوه بر افراط در تمام این‌ها از غذایی که می‌خورد هم طفره می‌رود.

پس من از شما می‌پرسم آیا یک کارآفرین پرمشغله و گرفتار، وقتی درحال هدایت شرکتش به سوی موفقیت است مجالی برای مریض‌شدن‌ و کسالت دارد؟

چون آنچه می‌خوریم تأثیر عمیقی بر احساس و عمکردمان دارد، ایجاد عادت‌های غذایی سالم، به عنوان جنبه‌ای از راهبرد شخصی‌تان، باید به همان اندازه ی  بازاریابی در راهبرد کسب و کارتان همیت داشته باشد. در این‌جا چهار توصیه را برای استفاده از مسیر غذایی سالم و موفقیت  در کسب و کار می‌خوانید.

در ادامه ۴ عادت غذایی سالم برای کارآفرینان آمده است:

۱. نیازهایتان را بشناسید.

کارآفرینان معمولا یک ایده‌ی کسب و کار را بدون جست‌وجو و شناخت بازار و صنعتش، پیگیری نمی‌کنند. همین کار را باید برای عادت‌های غذایی‌تان انجام دهید.

آنچه باید بخورید، به لحاظ تغذیه و کالری، تا حد زیادی به سن، جنسیت، و اندازه‌ی فیزیکی‌تان بستگی دارد. برای خودتان گاهی زمان بگذارید تا نیازهای فیزیکی‌تان را با خواندن بلاگ‌ها یا اشتراک در مجلات سلامتی بشناسید. اگر بودجه‌اش را دارید، صحبت کردن با یک متخصص تغذیه را هم در نظر بگیرید، کسی که بتواند تحلیل فیزیکی شخصی و برنامه‌ی تغذیه ی مناسب‌تان را ارائه دهد.

مطلب مرتبط: ۳ اشتباه حسابداری مرسوم کارآفرینان

۲. برنامه‌ی زمانی تهیه کنید.

کارآفرینان کسب و کار‌، برنامه‌های زمانی مشخصی برای قرارها، تماس‌های تلفنی، جلسات بارش مغزی و مانند این‌ها دارند. با برنامه‌ریزی، زمان زیادی را در روز برای انجام مهم‌ترین وظایف‌تان دارید. همین سازماندهی باید در مورد عادت‌های غذایی‌تان به کار رود.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند خوردن شش وعده‌ی کوچک غذایی در طول روز، به جای دو یا سه وعده، به سوخت و ساز یا متابولیسم و ذخیره ی انرژی بدن در سطح بالا کمک می‌کند. هشدارها و یادآوری‌هایی در گوشی همراه‌تان تنظیم کنید تا به شما اطلاع دهند وقت خوردن یک میان وعده ی سبک و سالم است، یک لیوان آب بخورید و دور و اطراف دفتر کارتان قدم بزنید. اگر به کمک نیاز دارید، از اپلیکیشن‌هایی مثل گود هبیتس (Good Habits) استفاده کنید که امکان تنظیم الکترونیکی هدف‌ها و یادآورها را فراهم می‌کند.

۳. راهبرد داشته باشید.

کارآفرینان در کسب و کار، گزاره‌های چشم‌انداز را مقرر می‌کنند تا تمرکز بر کسب و کار داشته باشند، اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت برای سنجش موفقیت‌هایشان می‌گذارند، و اقدامات لازم را برای تاریخ‌های تحویل محصولات‌شان مشخص می‌کنند. برنامه‌های غذایی شما هم نباید متفاوت از این راهبردها باشد.

برای رسیدن به یک مسیر غذایی سالم، نیاز دارید نقشه‌ی غذایی سالمی تهیه کنید. با نوشتن چشم‌اندازتان شروع کنید(” در طول قرارهای مدیریتی بعد از ظهر، خواب آلوده نباشم”)، بعد اهداف‌تان(“اندازه‌ی لباس هایم شوم”) و فهرست کارهایی که باید انجام دهید(“وعده‌های غذایی ثابت در هفته”).

فهرستی از غذاهایی تهیه کنید که باید بخورید و آنها که باید پرهیز کنید. با فهرست ساده‌ای از غذاهای پرانرژی شروع کنید، بعد با جست‌وجوهای بیشترتان به این فهرست اضافه کنید.

مطلب مرتبط: رژیم غذایی ضد سرطان:۱۰ بهترین خوراکی ضد سرطان که باید بشناسید

۴. پیشرفت تان را ثبت کنید.

شما بازده‌ی سرمایه را با کارزارهای بازاریابی می‌سنجید و هزینه‌ها را با فرآیندهای تولید ارزیابی می‌کنید، به یک دلیل: سنجش میزان پیشرفت و تشخیص میزان موفقیت. عادت‌های غذایی شما هم باید با همین مراقبت و هوشیاری دنبال شود.

من، همیشه از یک دفتر برای پی‌گیری فهرست کارهای روزانه، وظایف انجام شده، گفت‌وگو‌ها و هم چنین غذایی که می‌خورم و احساسی که دارم، استفاده می‌کنم. روزهایی که بعد از ظهرهایش کم انرژی هستم، آنچه را  مصرف کرده‌ام مرور می‌کنم و می‌فهمم، برای مثال، مهم نیست چقدر عاشق چیپوتله هستم، باید از خوردن آن قبل از یک جلسه‌ی طولانی بعد از ظهر پرهیز کنم.

من اعتراف می‌کنم  مسیر موفقیت کسب و کار لزوماً به تغذیه‌ی سالم وابسته نیست. با همه‌ی این‌ها، وارن بافت(یکی از ثروتمندترین آم های جهان) ادعا می‌کند، مثل یک کودک ۶ ساله غذا می‌خورد. بحث من این است که به هر حال، اگر به لحاظ ذهنی و جسمی اثرات وحشتناک یک رژیم غذایی بد را به دوش نکشید، مسیر موفقیت کسب و کار می‌تواند لذت‌بخش‌تر و اثربخش‌تر باشد. و مثل کسب و کار، یک راهبرد خوش مسیر می‌تواند در دستیابی به آن کمک‌کند. اگر شما هم از چند عادت غذایی سالم برای کارآفرینان اطلاعاتی دارید با سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: پیتر گاسکا

منبع: هلث

۴ عادت غذایی سالم برای کارآفرینان


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی