کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ راه رهایی از افسردگی‌

۴ راه رهایی از افسردگی‌

رهایی از افسردگی‌ مسئله‌ای بسیار جدی است. بسیاری افراد تنها یک بار در طول زندگی‌شان با آن مواجه می‌شوند. اما خیلی‌ها بارها و بارها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند که همین، زندگی را مشکل می‌کند.

به هر حال، می‌توانید از گام‌های مشخصی برای رهایی از افسردگی‌استفاده کنید و از رنج و سختی‌اش رها شوید.

امیدوارم این مراحل به شما الهام بخشد تا طوری که دوست دارید زندگی کنید. امیدوارم بتوانید یک بار برای همیشه بر این کشمکش‌های افسرده‌کننده غلبه کنید. امیدوارم بتوانید مثل پرنده‌ای آزاد از قفس زندگی کنید. می‌دانم هرگز تسلیم نمی‌شوید. شما تنها نیستید. هرگز نخواهید بود.

افسردگی‌

غلبه بر افسردگی

در ادامه به ۴ راه رهایی از افسردگی‌ پرداخته می شود :

۱.مسیر افکارتان را تغییر دهید.

مسیر افکارتان را تغییر دهید و بیشتر روی مثبت‌ها تمرکز کنید تا موارد منفی. چسبیدن به افکار منفی شما را به هیچ جا نمی‌رساند. به جایش، روی تمامی موارد مثبت زندگی‌تان تمرکز کنید. با این کار زندگی متعادل‌تر، پر از محتوا، شادی و خنده خواهید داشت. هر زمان که چیزی منفی به ذهن‌تان آمد، به تمام چیزهایی فکر کنید که سپاسگزارش هستید. مثل خانه‌ای باشد که در آن هستید، خانواده‌ای که دارید، غذایی که می‌خورید یا حتی شغلی که به آن مشغولید. فکر کنید خیلی‌ها همین مزایا را ندارند که اصلاً به چشمتان نمی‌آید.

اغلب مشتاق، آرزومند و در طلب چیزی بیشتر هستیم ولی نعمت‌هایی را که هر روز زندگی، پیش چشم‌هایمان هستند فراموش می‌کنیم. در حقیقت، این نعمت‌ها خاص هستند اما گاهی اوقات چشم برآنها می‌بندیم. اگر تنها قادر بودیم چیزهای شگفت‌انگیزی را ببینیم که درست مقابل دیدگانمان هستند، سر و کله‌ی جدال با افسردگی‌ هرگز در زندگی ما پیدا نمی‌شد.

بنابراین هر زمان که به چیزی منفی فکر می‌کنید، آنرا به چیزی مثبت و الهام بخش تبدیل کنید. این کار به رهایی از اضطراب، رنج و منفی بافی ناشی از افسردگی‌، کمک می‌کند. شکی نیست که به ایجاد حسی قوی تر و کنترل افسردگی‌‌تان نیز کمک خواهد کرد.‌

۲.برای تعطیلات برنامه‌ریزی کنید تا ذهنتان آرام شود.

وقتی برای آخر هفته‌هایتان برنامه بریزید، راهی پیدا می‌شود که شادتان کند. می‌توانید آخر هفته را در ساحل بگذرانید، در محل بازی‌های رایانه‌ای، موزه، یا آکواریوم ماهی‌ها باشید. شروع کنید و کاری را انجام دهید که خوشحال‌تان می‌کند!

وقتی به دنبال چیزی باشیم که در ما شور و شوق، هیجان و سرگرمی ایجاد کند، کمک می‌کند یک بار دیگر کودک شویم، یعنی در انتظار چیزی باشیم که باید کشف کنیم. حس کنجکاوی، فوق العاده است، به ویژه برای کسانی که می‌کوشند از چنگال افسردگی‌ رهایی یابند، و آن‌هایی که هر روز جدال مداومی با آن دارند.

۳.کاری روالمند را انجام دهید.

وقتی کاری روالمند برای انجام داشته باشید، همیشه چیزی دارید که به دنبالش باشید. اگر برنامه‌ای در ذهنتان باشد، آماده خواهید بود و امیدواری‌تان در کنار انتظارات بالا برای رسیدن به اهداف برنامه‌تان، رشد می‌کند. این کار منجر به فراموشی افسردگی‌، فعال بودن، و فراموش کردن چیزی است که مخل آسایش شماست.

۴.از کمک خواستن نترسید.

حتماً کسی هست که می‌تواند کمکتان کند و خواهد کرد. می‌توانید با یک روانپزشک، با یک دوست یا یک خویشاوند صحبت کنید. اگر احساس می‌کنید در دام افسردگی‌ افتاده‌اید، حتماً به دیدن یک پزشک یا در صورت نیاز یک متخصص بروید.

از پذیرفتن مشکلتان، شرمنده نباشید. افراد شجاع بلند می‌شوند و کمک می‌خواهند، اگرچه برایشان سخت است، چون می‌خواهند بیشتر از چیزی که زندگی به آنها بخشیده است، به‌دست بیاورند. حتماً هر زمانی که احساس نیاز کردید، کمک بخواهید. کمک خواستن هیچ ایرادی ندارد. پزشک‌ها، دوستان و اقوام باید یک جایی به درد بخورند. آنها برای جشن گرفتن و شادی همیشه آماده‌اند در کنارمان باشند. ولی واقعا وقتی باید باشند که به کمکی بزرگ نیاز داریم.

نویسنده: رامان پریت کار

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

۴ راه رهایی از افسردگی‌

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی