کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ درمان شگفت انگیز برای کمر درد

درمان شگفت انگیز برای کمر درد

در این نوشتار ۶ درمان شگفت انگیز برای کمر درد به شما معرفی خواهد شد تا به جنگ کمر درد بروید.

کمردرد را از خود دور کنید. هزاران راه درمانی برای تسکین کمردرد از این طرف و آن طرف توصیه‌ می‌شود. ولی طبق آخرین پژوهش‌ها، روش‌هایی وجود دارند که واقعا کارآمد و اثربخش هستند.

yoga-in-park-400x400

۱. یوگا

طبق یافته‌های منتشر شده در سالنامه‌ی پزشکی داخلی، ۱۲ هفته شرکت در کلاس‌های یوگا نسبت به روش‌های معمول درمان کمردرد (مثل استفاده از دارو یا فیزیوتراپی) باعث ایجاد پیشرفت‌هایی بیش‌تر در درمان بزرگسالانی می‌شود که دچار کمردرد مزمن هستند.

relaxationmassage

مطلب مرتبط: ۷ حرکت کششی برای رفع کمر درد در ۷ دقیقه

۲. ماساژ

طبق پژوهشی دیگر که در سالنامه‌ی پزشکی داخلی منتشر شد، افرادی که دچار کمردرد مزمن هستند پس از ۱۰ جلسه ماساژ هفتگی نسبت به کسانی که در این جلسات شرکت نداشتند، درد کم‌تری احساس می‌کردند.

به گفته‌ی دکتر هایدی پراتر، متخصص استخوان‌درمانی و رییس بخش پزشکی فیزیکی و توانبخشی دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه واشنگتن در سن‌لوئیس، اگر کمردردتان مربوط به دردهای ماهیچه‌ای است (به دلیل کشیدگی همسترینگ) استفاده از ماساژ می‌تواند ارزشمند و اثربخش باشد.

acupuncturist

مطلب مرتبط:‌ پیشگیری از کمر درد شدید با ۱۳ تمرین عالی

۳. طب سوزنی

طبق یافته‌های یک پژوهش، بیماران مبتلا به کمردرد‌ که از طب سوزنی استفاده کرده‌اند نسبت به افرادی که متوسل به روش‌های معمول درمانی شده‌اند، از بهبودی بیش‌تر در علائم بیماری‌شان بهره‌مند شدند.

talk-therapy-depression

مطلب مرتبط: برای جلوگیری از کمردرد در چه حالتی باید خوابید

۴. گفتاردرمانی

در پژوهشی در ۲۰۱۰، بیمارانی که به مدت سه ماه در جلسات گروهی رفتار درمانی شناختی شرکت کرده بودند، نسبت به افراد دیگر در درمان کمردرد‌ مزمن‌شان به اندازه‌ی دو برابر موفق‌تر بوده‌اند.

 ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ امیررضا مصطفایی

منبع: هلث – health

۴ درمان شگفت انگیز برای کمر درد

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی