کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ تهدید کوچک وحشتناک در خانه‌تان که از آن بی‌خبرید

تهدید همیشه و همه جا هست. چه تهدیدهای بزرگ و خطرناک چه کوچک و کم اهمیت. از خانه گرفته تا خیابان و محل کار همواره با موضوعاتی سروکار داریم که می‌توانند برای ما خطرناک و دردسرساز باشند. می‌گویند که خانه‌تان قلعه‌تان است. ممکن است درست باشد، ولی همیشه مزاحمان کوچکی حضور دارند که در غیرمنتظره‌ترین جاها پنهان شده‌اند. اگر آنها را پیش از این‌که روی زندگی‌تان تأثیر منفی بگذارند بیرون نکنید می‌توانند زندگی‌تان را تحمل‌ناپذیر کنند. ما نمی‌خواهیم اجازه دهیم این اتفاق بیفتد.

پس در این‌جا فهرستی از تهدید های کوچک پنهان در خانه‌تان را آورده‌ایم که تا به حال آنها را دست‌کم یا نادیده گرفته‌اید.

تهدید

۱.آلرژن‌ها(حساسیت‌زاها)

آلرژن‌ها همه جا هستند. اگر احساس می‌کنید حالتان خوب نیست، ممکن است پی ببرید که باید آنها را سرزنش کنید. آیا تا به حال پیش آمده است برای مدتی عطسه یا سرفه بکنید بدون این‌که علت معلومی داشته باشد؟ شاید باید کنه‌های خاکی را مقصر دانست که در اتاق خواب‌تان درست کنار و روی تشک‌ها و بالش‌ها پنهان شده‌اند یا شاید گربه‌ی پشمالو و کرکی شما که شوره‌ی حیوانی را همه‌جا پخش کرده است. از این بگذریم، کپک یا قارچ رطوبت یا آلرژی‌زاهای غذاها می‌تواند برای سلامتی شما نیز خطرناک باشد. اگر فقط آپارتمان(خانه)تان را تمیز و بدون گردوخاک نگه‌دارید، ناگهان در خواهید یافت وضع فیزیکی‌تان بسیار بهتر از قبل خواهدشد. اگر شما خوردن آلرژی‌زاهای غذایی را محدود یا متوقف کنید، به بدن خودتان لطف بزرگی می‌کنید و احساس بسیار بهتری خواهید داشت.

۲.باکتری‌ها

دومین تهدید پنهان مهم، خب، میکروب‌ها هستند. اگر بعضی آلرژن‌های ممکن است برای آدم‌های با شرایط خاص(مثلا اشخاصی که آسم دارند) خطرناک‌تر باشد، ولی میکروب‌ها برای همه‌ی ساکنان خانه تهدیدی بزرگ هستند. اگر قلبا دوست دارید از آدم‌هایی که عاشقشان هستید حفاظت کنید، بهتر است همه‌ی جاهایی را که ممکن است میکروب‌ها بیش‌تر پنهان شوند – دست‌کم هر هفته – تمیز نگه‌دارید. اصلا تمیزی ماهانه‌ی کف‌زمینی و دیگر جاهای خانه هیچ دردی را دوا نمی‌کند. تنها کاری که باید بکنید تمیز کردن با ضدعفونی‌کننده‌ها(چه خانگی چه کارخانه‌ای) و البته مقدار زیادی صبر و شکیبایی است. در نهایت جواب خواهد داد. اعضای خانواده‌تان نسبت به گذشته بسیار کم‌تر مریض می‌شود، و به خاطر سامانه‌ی ایمنی‌شان که تقویت شده است از شما سپاسگزاری خواهند کرد.

۳.غذاهای نامرغوب

ممکن است تعجب کنید – چطور غذاهای نامرغوب می‌توانند تهدید کوچک باشند؟ میلیون‌ها آدم خطر هات‌داگ‌ها و همبرگرهای آشغال را به جای خوردن غذاهای سالم ندیده می‌گیرند. وسوسه، چنان جز زندگی روزمره‌ی ما شده است که حتی به آن توجه نمی‌کنیم. اگر بدنتان شکل و شمایل‌اش اندکی تغییر کند و شما دوست نداشته باشید، اگر بچه‌های‌تان از خوردن هر چیزی به‌غیر از پیتزا، آب‌نبات، و سیب‌زمینی سرخ کرده یا چیپس امتناع می‌کنند، اگر آدم‌هایی را که عاشق‌شان هستید در سرکارشان هر روز غذاهای فست‌فودی یا “تندپز” می‌خورند و دیگر چیزی نمی‌خورند، حالا وقت‌اش است مصرف غذاهای نامرغوب در خانه‌تان را محدود کنید.

۴.موج‌های الکترو مغناطیسی

بسیار سخت است که زندگی‌مان را بدون لپ‌تاپ یا گوشی‌های موبایل تصور کنیم. آنها جزء مفیدترین اختراعات بشر هستند – ما از آنها برای کار، تحصیل، سرگرمی، و البته ارتباطات استفاده می‌کنیم. این روزها رایانه و گوشی موبایل تقریبا در هر خانه در کشورهای توسعه یافته و حتی در حال توسعه وجود دارد. ولی حقیقت این است که استفاده‌ی عمومی از این اقلام به این معنی نیست که کاملا بی‌خطر و ایمن هستند. آنها امواج الکترومغناطیسی ساطع می‌کنند که ممکن است بر قلب ما به گونه‌ای بد تأثیر بگذارند و سبب چند مریضی، از جمله سرطان قلب، بشوند. تقریبا کنار گذاشتن این چیزها این روزها ناممکن است – ما با آنها به دلایل و منظورهای شخصی و کاری نیاز داریم. ولی باید دست‌کم بکوشید میزان وقتی را که هر روز با لپ‌تاپ‌تان کار می‌کنید یا با تلفن موبایلتان صحبت می‌کنید محدود کنید.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

//بازده//

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی