کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ باور غلط و ۴ حقیقت درباره سکته قلبی که نمی دانستید

در دنیای فعلی متاسفانه سکته قلبی با سرسختی یکی از موثرترین و رایج‌ترین علت‌های مرگ است. تنها شنیدن درباره‌ی سکته قلبی و علائم آن برای برانگیختن قدری هراس کافی است، هراسی که بیماری‌ها یا عارضه‌های دیگر و علائم‌شان موجب برانگیختن آن نمی‌شود. حمله‌ی قلبی ترس زیادی ایجاد می‌کند چون هم‌چنان درصد زیادی از آمار مرگ و میر را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده‌است، و از این رو علائم آن خبر از درد شدید یا مرگ احتمالی می‌دهد.

حمله قلبی

ترس از علائم سکته قلبی باعث شده‌است آدم‌ها نسبت به آن‌چه می‌خورند و آن‌چه انجام می‌دهند خیلی محتاط‌تر باشند. هم‌چنین کسانی که نگران آن هستند تلاش می‌کنند درباره‌ی چیزهایی که از علائم سکته قلبی جلوگیری می‌کند، از منابع بسیاری از جمله اینترنت، اطلاعات جمع‌آوری کنند.

افرادی که نگران هستند قربانی این بیماری شوند معمولا درباره‌ی نحوه‌ی از بین بردن هرگونه شانس وقوع این بیماری ناگهانی پژوهش گسترده‌ای انجام می‌دهند و گاهی با باورهای غلط درباره‌ی سکته قلبی و علائم آن گمراه می‌شوند. امروزه با رواج اینترنت و انتشار اطلاعات به‌طور موثرتر، بسیار اهمیت دارد که فقط حقایق را درباره‌ی علائم سکته قلبی نشر دهیم و نادرستی مطالبی را که کاملا بر اساس باورهای غلط است اطلاع‌رسانی کنیم.

نباید بگذاریم آدم‌ها به خاطر باورهای غلطی که به عنوان حقیقت خودنمایی می‌کنند، منابع‌شان را هدر دهند و حس درونی‌شان صرف این باورهای غلط کنند. درک این‌که چه چیزی درست است و چه چیزی درست نیست حقیقتا به آدم‌ها کمک می‌کند از این بیماری ناگهانی اجتناب کنند. اکنون که اهمیت تفکیک باورهای غلط از حقیقت را تبیین کردیم، در ادامه رایج‌ترین باورهای غلط را آورده‌ایم که به اشتباه واقعیت قلمداد می‌شوند.

باور غلط ۱

سکته قلبی یک رویداد ناگهانی است که یک‌باره از ناکجاآباد سر می‌رسد یا خیلی سریع رخ می‌دهد. این عارضه همیشه مانند یک تکان هولناک سر می‌رسد، که علائم آن درست قبل از وقوع به سختی قابل مشاهده است.

مطلب مرتبط : علت های سکته  قلبی: ۷ عامل افزایش احتمال سکته  قلبی

واقعیت ۱

سکته های قلبی اغلب اوقات به آهستگی یا با ملایمت آغاز می‌شود. ممکن است این عارضه با درد خفیف قفسه‌ی سینه شروع شود که شدت آن به سرعت افزایش می‌یابد و به اندام‌های انتهایی بدن سرایت می‌کند. بیشتر حمله‌های قلبی سبب ایجاد ناراحتی در وسط قفسه‌ی سینه می‌شوند که معمولا بیش از چند دقیقه طول می‌کشد. هم‌چنین ممکن است این ناراحتی به صورت تکرارشونده باشد که رفع می‌شود و دوباره عود می‌کند. این ناراحتی به اندازه‌ی فشار آزاردهنده، درد، و انقباض قفسه‌ی سینه جدی و مهم است.

باور غلط ۲

جوان‌ترها نباید نگران سکته قلبی باشند چون سراغ آنها نمی‌آید. سکته قلبی و بیش‌تر علائمی که به آن می‌انجامد برای افراد ۳۵ ساله و کم‌تر رخ نمی‌دهد. سن یک علامت متمایزکننده‌ی خودکار است. این علامت ۳۵ ساله‌ها را که قطعا دچار سکته قلبی نمی‌شوند، از مسن‌ترها که به خاطر سن‌شان بدون شک در معرض خطر هستند، متمایز می‌کند. افراد مسن به‌صورت خودکار در فهرست کسانی هستند که ممکن است دچار این عارضه شوند.

واقعیت ۲

این اصلا حقیقت ندارد، چون در طول سال‌ها درباره‌ی افراد ۳۵ ساله و کم‌تر که مجبور بوده‌اند با حملات قلبی تمام عیار دست و پنجه نرم کنند پژوهش‌های پرشماری انجام شده‌است. این اصلا حقیقت ندارد که کم‌تر از ۳۵ سال سن داشتن فرد از حمله‌ی قلبی و علائم آن مصون می‌دارد. موارد مهمی که اخیرا در این رده‌ی سنی جوان‌تر بررسی و مطالعه شده‌است درصد کمی را تشکیل می‌دهد (فعلا ۱۱ درصد) اما امکان آن وجود دارد و می‌تواند رخ بدهد.

همان دلایل پزشکی که برای افراد مسن وجود دارد در مورد جوان‌ترها هم صدق می‌کند. خیلی مهم است که درک کنید تعداد قربانیان جوان حمله‌ی قلبی از آخرین آمار ثبت‌شده با نرخ ثابتی افزایش داشته‌است. (از تنها ۸ درصد در ۵ سال گذشته). این باور که ۲۶ و ۳۵ ساله‌ها تا حدودی از این عارضه مصون هستند باید تغییر کند و به روز‌رسانی شود تا برای کاهش تعداد قربانیان و نهایتا تعداد تلفات تمهیدات درست اتخاذ شود.

باور غلط ۳

دشواری تنفس علامتی غیر قابل اطمینان برای حمله‌ی قلبی است و باید فقط یک نشانه‌ی جزیی در نظر گرفته‌شود. این علامت نباید سبب هرگونه هراس شدید شود چون به احتمال زیاد ناشی از شرایطی است که خیلی خطرساز نیست.

واقعیت ۳

هرچند به نظر می‌رسد بسیاری از آدم‌ها فکر می‌کنند دشواری تنفس بیماری دیگری است که قطعا به ریه مربوط می‌شود، اما ضروری است که احتمال حمله‌ی قلبی و بیماری قلبی نیز فورا در نظر گرفته شود. ضروری است که آدم‌ها بدانند مشکلات تنفسی و بیماری‌های قلبی مستقیما با هم در ارتباط هستند. نباید آن را سرسری بگیرید تا زمانی که احتمال بیماری قلبی مردود شناخته‌شود. در واقع مشکلات تنفسی می‌تواند علت‌های زیادی داشته‌باشد و بهتر است هر گونه مشکل ممکن بررسی شود تا از درمان صحیح فرد اطمینان حاصل شود.

باور غلط ۴

– درد در اندام‌های انتهایی بدن همیشه دردی شدید و شبیه به تیر کشیدن خواهدبود. در کل به خاطر ناراحتی‌ای که ایجاد می‌کند، تشخیص آن آسان خواهدبود، چون فرد را از انجام درست کارها ناتوان می‌کند.

واقعیت ۴

– دردی که در اندام‌های انتهایی بدن وجود دارد می‌تواند هم می‌تواند خیلی شدید و هم خیلی خفیف باشد. هم‌چنین ممکن است به حدی خفیف باشد که فقط یک احساس ناراحتی خیلی جزیی و خفیف باشد، اما مطمئنا علامت حمله‌ی قلبی است. شاید به آهستگی به شانه، گردن و بازوها سرایت کند و فقط با بررسی دقیق قابل تشخیص باشد. شاید فقط کمی احساس فشار یا سفتی کنید اما مهم است بدانید که این درد می‌تواند یک حسکته قلبی باشد. حتی این نشانه‌های کوچک باید فورا بررسی شود.

با دانش زیاد درباره‌ی علائم صحیح سکته قلبی، ممکن است خطر آن به‌طور قابل توجهی کاهش بیابد. برای کسانی که می‌خواهند از این عارضه‌ی بسیار بد در امان باشند، بسیار مهم است که درک‌شان از اطلاعات کامل باشد و حقیقت آن اطلاعات تایید شده‌باشد. آدم‌ها می‌توانند با کسب اطلاعات خوب و درست زندگی خود را از علائم سکته قلبی ایمن کنند. از آن‌جا که می‌توان این خطر را کاهش داد، قطعا مایه‌ی شرمساری است که امروزه این عارضه‌ی قلبی هنوز جان عده‌ی زیادی را می‌گیرد. ما در عصری هستیم که دنیا رنج ناشی از تصورات غلط و فرضیه‌های غلط خطرناک را متوقف کرده‌است.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع:ideadigezt

۴ باور غلط و ۴ حقیقت درباره سکته قلبی

سکته قلبی


برچسب ها

بازده

  1. ح ر ج شاه آباد گفت:

    خوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی