کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ کشور پذیرای آمریکاییهای ناراضی از نتیجه‌ انتخابات هستند

اخیرا اعلام شده است که سه کشور پذیرای آمریکاییهای ناراضی از نتیجه‌ انتخابات هستند و با این حساب که نتیجه‌ی انتخابات ایالات متحده‌ نیمی از جمعیت این کشور را ناامید می‌کند، این کشورها می‌خواهند چیز بسیار مهمی را به مردم امریکا یادآوری کنند: نقل مکان به هیچ وجه خجالت‌آور نیست!

کشور پذیرای آمریکاییهای ناراضی از نتیجه‌ انتخابات

ظرف ۱۸ ماه منتهی به ۸ نوامبر، مردم ایرلند، کانادا، و نیوزیلند همه از آمریکایی‌ها دعوت کرده‌اند تا در صورتی که از نحوه‌ی به سرانجام رسیدن رقابت انتخابات ریاست جمهوری راضی نبودند تغییر مکان بدهند.

در بیشتر موارد، آدم‌هایی که درباره‌ی نقل مکان به یک کشور دیگر صحبت می‌کنند این کار را تا آخر پیگیری نمی‌کنند. (معلوم می‌شود که تابعیت گرفتن فرایندی دشوار و وقت‌گیر است.) اما در این مورد، مکان‌های مشخصی هستند که می‌خواهند این فرایند را تا آن‌جا که ممکن است به تجربه‌ای بی رنج و زحمت تبدیل کنند.

با این ۳ کشور پذیرای آمریکاییهای ناراضی از نتیجه‌ انتخابات آشنا شوید

۱. کانادا

در ماه مارس گذشته، وب‌گاهی به نام اگر ترامپ برنده شد، جزیره‌ی کیپ برتون شروع به جلب مشتری برای جزیره‌ی کیپ برتون کرد که درست در ساحل نوا اسکوشیا واقع است، و از آن به عنوان مقصدی جدید و شاخص برای کسانی یاد می‌کند که از این که یک جمهوری خواه پا به دفتر بیضی شکل بگذارد ناراضی هستند.

این سایت درباره‌ی مسکن ارزان در این جزیره و فرصت‌های سرمایه‌گذاری به خودستایی می‌پردازد و می‌نویسد- “اگر نگوییم مقرون به صرفه‌ترین، اما یکی از مقرون به صرفه‌ترین مکان‌های آمریکای شمالی است!”

در حقیقت، کیپ برتون با  کاهش رشد اقتصادی مواجه است چون جمعیت آن در حال پیر شدن است و دیگر کار نمی‌کنند. تهدید پیروزی دونالد ترامپ ممکن است بیش از هر چیزی یک تاکتیک فروش باشد.

این وب‌گاه در صفحه‌ی اصلی خود می‌نویسد “حقیقت این است که ما از همه استقبال می‌کنیم و برای‌مان مهم نیست که شما از چه کسی حمایت می‌کنید، چه آن شخص دموکرات باشد، چه جمهوری‌خواه چه دونالد ترامپ.”

۲. ایرلند

فقط ۵۸ نفر هستند که جزیره‌ی ایرلندی اینیشتورک را خانه‌ی خود می‌نامند. ماری هینو، افسر توسعه‌ی اینیشتورک، در یک مستند تلویزیونی اوایل امسال به مردم یادآوری کرد که برای کمک به افزایش جمعیت و از آنجایی که اینیشتورک به لحاظ اقتصادی در حال ضرر و زیان است، از ورود آمریکایی‌ها به شدت استقبال می‌شود.

هینو ضمن افزودن این نکته که کودکان در مدارس تقریبا کلاس‌های نیمه خصوصی خواهند داشت می‌گوید، “شنیده‌ام که اگر دونالد ترامپ برنده شود آدم‌های زیادی در آمریکا به دنبال نقل مکان به ایرلند و دیگر کشورها هستند. مایلم آن‌ها بدانند ما عاشق این هستیم که ببینیم به نقل مکان به اینجا فکر می‌کنند.”

با وجود این، چون رای اخیر مبنی بر خروج بریتانیا از اتحادیه‌ی اروپا به موج عظیم مهاجرت بریتانیایی‌ها در جستجوی مراتع سبزتر منجر شده است، گرفتن پاسپورت آمریکایی ممکن است سخت باشد.

۳. نیوزیلند

همانطور که روث بدر گینزبرگ در ماه جولای گذشته اشاره کرد، نیوزیلند سومین انتخاب آمریکایی‌هایی است که در نوامبر پیش رو خواهان استقبالی گرم هستند.

دفتر مهاجرت این کشور در وب‌گاهش می‌نویسد، “اگر شما هم مثل بسیاری از آدم‌ها هستید که از آمریکا به نیوزیلند مهاجرت می‌کنند، پس احتمالا به دنبال یک روند زندگی آرام در کشوری بکر هستید که مردمانش خونگرم‌ و مراقب یکدیگر هستند.”

این کشور با تابستان‌ها و زمستان‌های معتدل، نظام آموزشی خوب، و استاندارد بالای زندگی آمریکایی‌ها را به خود جلب می‌کند.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_کامروا ابراهیمی

نویسنده:کریس ولر

منبع: بیزنس اینسایدر

۳ کشور پذیرای آمریکاییهای ناراضی از نتیجه‌ انتخابات هستند


 

 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی