کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ بهترین روش مهاجرت به آمریکا

۳ بهترین روش مهاجرت به آمریکاامریکا یکی از محبوب‌ترین کشورها است و سال‌ها است که توجه خارجیان را به خود جلب می‌کند و مهاجرت به آمریکا رویای بسیاری از افراد دنیا است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد کشورهای دیگر امریکا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند.

مطلب مرتبط : ۹ بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

جمعیت امریکا از مهاجران تشکیل شده‌است و آدم‌ها معتقد هستند در این کشور فرصت‌های زیادی وجود دارد. با این حال مهاجرت به امریکا آسان نیست. برای مهاجرت به ایالات متحده روش‌های مختلفی وجود دارد و کسانی که به دنبال مهاجرت هستند باید از لازمه‌ها و گزینه‌های مختلف آن آگاه باشند.

یک فرد می‌تواند به امریکا مهاجرت کند و با یافتن شغل و به‌دست آوردن امنیت شغلی گرین کارت (کارت سبز) بگیرد. این گزینه برای افرادی امکان‌پذیر است که مهارت‌های بالایی دارند. امریکا با کمبود کارکنانی مواجه است که در علم، فناوری، مهندسی، ریاضیات، و چند رشته‌ی دیگر مهارت داشته‌باشند. از این رو کارفرمایان امریکا که دچار کمبود منابع انسانی هستند کارکنان خارجی را استخدام می‌کنند و از آنها حمایت می‌کنند تا اقامت قانونی دریافت کنند.

مطلب مرتبط : ۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶

روش دیگری که بیشتر آدم‌ها برای مهاجرت انتخاب می‌کنند ازدواج است. این یکی از آسان‌ترین روش‌ها است و افراد خارجی که با شهروندان امریکایی ازدواج می‌کنند می‌توانند به آسانی گرین کارت بگیرند.

لاتاری گرین کارت روش دیگری است که می‌توانید از طریق آن ویزای مهاجرت بگیرید و به امریکا بروید. این برنامه‌ای است که کنگره‌ی امریکا هر سال برگزار می‌کند و امکان ثبت نام در آن برای افرادی وجود دارد که میزان مهاجرت به امریکا در کشورشان کم است.

مطلب مرتبط: ۷ بهترین و بدترین شهر جهان برای زندگی و کار

۱. آیا یکی از اعضای خانواده‌تان در امریکا است؟

اگر یکی از اعضای خانواده‌ی شما شهروند امریکا است یا اقامت دائم دارد می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. با این حال آن عضو خانواده باید تمایل داشته‌باشد از نظر مالی و اقامت قانونی شما را حمایت کند. عضو خانواده‌تان برای حمایت از شما باید فرم I-۱۳۰ تقاضا برای خویشاوند خارجی را پر کند. اگر شما خویشاوند درجه ۱ یک شهروند امریکایی باشید می‌توانید به آسانی به کشور رویاهایتان مهاجرت کنید، چون تعداد ویزاهای مهاجرت که برای همسر، فرزندان و والدین شهروندان امریکایی صادر می‌شود محدودیت سالانه ندارد.

فرزندان بزرگسال متاهل و خواهران و برادران شهروندان امریکایی نیز می‌توانند از طریق مهاجرت به واسطه‌ی اعضای خانواده به امریکا مهاجرت کنند اما نمی‌توانند فورا ویزای مهاجرت بگیرند. این افراد در فهرست انتظار قرار می‌گیرند و مدت انتظارشان برای دریافت گرین کارت به کشور وطن آن‌ها، موجود بودن ویزا و وضعیت تاهل‌شان بستگی دارد.

مطالب مرتبط: ۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

اگر همسر یا یکی از والدین شما اقامت دائم امریکا را داشته‌باشد، می‌توانید فورا ویزای مهاجرت بگیرید. خویشاوندان درجه ۱ کسانی که اقامت دائم دارند، مجبور هستند برای مهاجرت به این کشور چند سال در فهرست انتظار بمانند چون ویزای مهاجرت فورا برای آنها صادر نخواهدشد. اگر همسر یا یکی از والدین شما اقامت دائم دارد، می‌توانید گرین کارت بگیرید اما باید در انتظار بمانید و مدت انتظار به کشوری بستگی دارد که شهروند آن هستید.

برای مهاجرت به آمریکا به واسطه‌ی اعضای خانواده باید یکی از شرایط زیر را داشته‌باشید:

  • همسر، پدر یا مادر، یا فرزند یک شهروند امریکایی باشید.
  • فرزند مجرد (بالای ۲۱ سال)، فرزند متاهل، یا خواهر یا برادر یک شهروند امریکایی باشید.
  • همسر یا فرزند نابالغ فردی باشید که گرین کارت (کارت سبز) دارد.

مطلب مرتبط : ۱۶ بهترین کشور اروپا برای کار پیدا کردن

۲. آیا دارای مهارت‌های زیاد هستید و در امریکا پیشنهاد شغل دارید؟

اگر مهاجرت به واسطه‌ی اعضای خانواده بهترین گزینه برای شما نیست می‌توانید به سراغ مهاجرت از طریق استخدام بروید. اما شاید این برای همه امکان‌پذیر نباشد. شما باید دارای مهارت‌های شغلی خاص باشید و یک کارفرمای امریکایی باید تمایل داشته‌باشد شما را استخدام کند و برای دریافت گرین کارت از شما حمایت کند.

مطلب مرتبط : همه چیز درباره ویزای شینگن:کشورها، مدارک، شرایط، هزینه و فرم

شما باید برای یک شغل تخصصی مدرک دانشگاهی داشته‌باشید و کارفرمای امریکایی که یک شغل دائم را به شما پیشنهاد کرده‌است باید مایل باشد فرم‌های درخواست را پر کند و تشریفات اداری را برای صدور گواهی اشتغال شما طی کند. کارفرمای حامی باید هزینه‌های حقوقی را نیز برای شما بپردازد. اگر یک کارفرمای امریکایی از شما حمایت کند به آسانی می‌توانید گرین کارت بگیرید، اما شاید مجبور باشید برای دریافت کارت اقامت دائم چند سال در انتظار بمانید. اگر سرمایه‌گذار باشید و اگر در یک کسب و کار پرخطر در امریکا ۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید اقامت دائم بگیرید. این یکی از سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به آمریکا است.

مطلب مرتبط : قو‌‌یترین پاسپورت های دنیا برای کدام کشور ها است؟

شما می‌توانید از طریق روش‌های زیر به واسطه‌ی پیشنهاد شغلی به امریکا مهاجرت کنید.

دریافت گرین کارت (کارت سبز) از طریق پیشنهاد استخدام: در این مورد یک کارفرمای امریکایی باید فرم I-۱۴۰ را پر، و از شما حمایت کند.

دریافت گرین کارت از طریق سرمایه‌گذاری: برای دریافت گرین کارت از طریق سرمایه‌گذاری باید در یک کسب و کار پرخطر در امریکا سرمایه‌گذاری چشمگیری بکنید.

دریافت گرین کارت (کارت سبز) از طریق تقاضای شخصی: این برای افرادی که “قابلیتی خارق‌العاده” دارند و افرادی که از منافع ملی خود چشم‌پوشی کرده‌اند، در نظر گرفته شده‌است. این افراد می‌توانند برای خودشان تقاضا بدهند و گرین کارت دریافت کنند.

وضعیت اقامت دائم از طریق گروه‌های شغلی خاص: برخی شغل‌های تخصصی هستند که اگر شما بتوانید یکی از آنها را در امریکا به‌دست بیاورید، می‌توانید گرین کارت امریکا را بگیرید.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین کشور برای کار و زندگی

۳. لاتاری گرین کارت (کارت سبز)

فردی که در کشورش میزان مهاجرت به آمریکا کم است می‌تواند در این برنامه‌ی لاتاری ویزای تنوع فرهنگی شرکت کند. این برنامه به آدم‌هایی که پیشنهاد شغلی یا خویشاوندی در امریکا ندارند کمک می‌کند و از آنها برای دریافت گرین کارت امریکا و مهاجرت به این کشور حمایت می‌کند.

سالانه برای آدم‌هایی که در برنامه‌ی لاتاری گرین کارت (کارت سبز) شرکت می‌کنند و برنده می‌شوند ۵۰۰۰۰ گرین کارت صادر می‌شود. اگر شرایط مهاجرت به واسطه‌ی اعضای خانواده یا دریافت گرین کارت از طریق استخدام را ندارید، می‌توانید به سراغ لاتاری گرین کارت بروید. اما به یاد داشته‌باشید کشوری که شهروند آن هستید باید در فهرست کشورهای مجاز به شرکت در این برنامه باشد. از این گذشته باید دیگر شرایط لازم را برای مجاز بودن به شرکت در برنامه‌ی لاتاری گرین کاریت (کارت سبز) احراز کنید.

همچنین می‌توانید اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت، ویزا و اقامت کشورهایی نظیر آمریکا، آلمان، کانادا، و استرالیا را از اینجا بخوانید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: uscitizenship

۳ بهترین روش مهاجرت به آمریکا


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی