کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳۶ درصد بازده سهام بیشتر در شرکت‌هایی با حضور پررنگ زنان

بر اساس گزارش ام‌اس‌سی‌آی، ارائه‌کننده‌ی شاخص مالی در امریکا، وقتی زنان بیش‌تری عضو هیات مدیره‌ی یک شرکت هستند، به نفع سرمایه‌گذاران است و بازده سهام بیشتر دارند.

زنان

شرکت‌هایی که نفوذ زنان در هیات مدیره‌شان زیاد است در بازده سهام ۳۶ درصد بهتر از شرکت‌های دیگر عمل می‌کنند. ام‌اس‌سی‌آی “نفوذ زیاد زنان” را این‌گونه تعریف می‌کند: داشتن ۳ مدیر زن یا بیش‌تر، یا یک مدیرعامل زن و یک مدیر زن دیگر. این شرکت‌ها بازده سهام ۱۰.۱ درصدی دارند، بازده سهام معیار سنجش سودی است که یک شرکت برای سهام‌داران‌اش تولید می‌کند.

پژوهش‌های دیگر به نتایج مشابهی رسیده‌اند. شرکت کردیت سوییس در سپتامبر ۲۰۱۴ در گزارشی به تحلیل شرکت‌هایی بزرگی که پرداخته است که برخی از آنها مدیران زن دارند و برخی دیگر مدیر زن ندارند. این تحلیل اظهار می‌کند عملکرد بازار سهام سازمان‌هایی که زنان عضو هیات‌مدیره‌شان هستند ۵درصد بهتر از سازمان‌هایی است که فقط مردان عضو هیات‌مدیره هستند.

مطلب مرتبط : انواع بازده: ۳ نوع بازده که باید بدانید

هلنا موریسی، مدیرعامل نیوتن اینوستمنت منیجر، یک شرکت تابع بانک نیویورک ملون، به فینانشیال تایمز گفت “تمام پژوهش‌هایی که تا به حال در هر منطقه‌ای انجام شده‌است، نشان می‌دهد بین زنان‌ در هیات‌مدیره و بازده‌های مالی رابطه‌ی مستقیمی وجود دارد و اصلا عجیب نیست که این موضوع در مواردی نیز صدق می‌کند که تعداد زنان‌ در تیم‌های رهبری بیش‌تر است.”

گزارش ام‌اس‌سی‌آی نشان می‌دهد بین امریکا و اروپا تفاوت‌های کلیدی وجود دارد. هرچند احتمال عضویت زنان‌ در هیات‌مدیره در شرکت‌های امریکایی کم‌تر از شرکت‌های اروپایی است، در شرکت‌های امریکایی ۴۸درصد بیش‌تر احتمال دارد زنان‌ مدیرعامل یا مدیر امور مالی باشند. هم چنین زنان‌ دارای تحصیلات عالی هستند- در شرکت‌هایی که ام‌اس‌سی‌آی از آنها نظرسنجی کرده‌است، احتمال این‌که زنان‌ عضو هیات‌مدیره مدارک بالا داشته‌باشند بیش‌تر از همتایان مرد آنها است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار  بازده- مینا بنادکوکی

نویسنده:یان کار

منبع: فوربس

۳۶ درصد بازده سهام بیشتر در شرکت‌هایی با حضور پررنگ زنان

 

بازده بسهام یشتر  با حضور زنان در هیات مدیره


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی