کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶

بهترین کشور دنیا برای زندگی

شادترین آدم‌ها در کدام قسمت زمین ساکن هستند؟ کجای کره‌ی زمین بهترین مکان و بهترین کشور برای زندگی یا نقل مکان است؟

اگر این سوالات در ذهن تان رژه می‌روند، این نوشتار را بخوانید. تیم ما، لایف‌استایل۹ (lifestyle۹.org) از سال ۲۰۱۳، هر سال فهرست “بهترین کشورهای جهان برای زندگی” را بر اساس بررسی‌ها و گزارش‌های معتبر از منابع ارزشمند در سراسر جهان منتشر می‌کند. ما از نخستین گزارش‌ها تا کنون راهی طولانی آمده‌ایم و امسال تحقیقات مان را یک سطح بالاتر بردیم.

“آدم بدبین سختی‌های موجود در هر فرصتی را می‌بیند؛ آدم خوش‌بین فرصت‌های موجود در هر سختی را می‌بیند” – وینستون چرچیل

جدای از آمار و ارقام، هر یک از این کشورها ویژگی‌های خود را دارد که می‌تواند هر کسی را شگفت زده کند. در طول مسیر این ویژگی‌ها را به شما خواهیم گفت. حالا بیایید سفرمان را با شمارش معکوس شروع کنیم.

۳۰. پرتغال

بهترین کشور برای زندگی

امتیاز سبک زندگی: ۵.۰۸

– این کشور در مقایسه با هر کشور دیگری در اروپا پایدارترین آب‌وهوا را دارد پس می تواند در فهرست بهترین کشور برای زندگی باشد. (۳۳۰۰ ساعت تابش آفتاب).

– پرتغالی‌ها بسیار مهمان‌نواز و مهربان هستند و رفتاری دوستانه دارند. ۹۰ درصد از کل جمعیت به زبان‌های خارجی صحبت می‌کنند. عمدتا به زبان انگلیسی.
– پرتغال که در وسط ۳ قاره (امریکا، اروپا، و افریقا) واقع شده‌است، مرکزی برای همه‌ی پروازهای بین‌المللی است. شما می‌توانید فرودگاه‌های بین‌المللی را در سراسر کشور پیدا کنید.

– پرتغال یکی از معدود کشورهایی است که ثبات سیاسی دارد.

– این کشور برای کسانی که می‌خواهند زیبایی پرتغال را کشف کنند، یک شبکه‌ی جاده‌ای مدرن ارائه می‌دهد. عبور از شهرهای مهم شمال به جنوب پرتغال بیش از ۲ ساعت طول نمی‌کشد.

– با توجه به گزارش یو‌بی‌اس (UBS)، هزینه‌های زندگی در پرتغال در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین است.

مطالب مرتبط: ۱۰ راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای  شینگن

۲۹. شیلی

بهترین کشور برای زندگی

امتیاز سبک زندگی: ۵.۱۸

– زیبایی طبیعی، آب و هوای عالی، شهرهای تمیز و هیجان‌انگیز، سیستم‌های حمل‌ونقل کارآمد و به خوبی برنامه‌ریزی شده، و اقتصاد قوی، همه و همه عواملی هستند که در سال‌های اخیر بیش‌تر و بیش‌تر توجه مهاجران را جلب می‌کنند.

– شیلی با خطوط ساحلی به طول ۶۴۳۵ کیلومتر، ۴ آب و هوای مختلف و انواعی از شیوه‌های مختلف زندگی ارائه می‌دهد. از سواحل آفتابی کنار دریا تا روستاهای کوهستانی زیبا و شهرهای پر نسیم، یکی را می‌توانید متناسب با بودجه‌تان برای زندگی انتخاب کنید. وب‌گاه هافینگتون پست (Huffington post) این کشور را به عنوان بهترین مکان برای بازنشستگی و آسایش می‌نامد و در فهرست ما هم بهترین کشور برای زندگی است.

مطلب مرتبط : ۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

۲۸. تایوان

بهترین کشور برای زندگی

امتیاز سبک زندگی: ۵.۲۲

– تایوان یک اقتصاد کاملا رشد کرده دارد و عضو APEC (همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه) و WTO (سازمان تجارت جهانی) است.
– این کشور امتیاز قابل توجهی در ارائه‌ی مراقبت‌های بهداشتی، آزادی اقتصادی، آموزش عمومی و آزادی مطبوعات می‌گیرد.
– امسال برای دومین سال متوالی، تایوان در میان فهرست “ده امن‌ترین کشور دنیا” نیز قرار گرفته‌است.
– مردم تایوان مهربان، شفیق و خوش رفتار هستند.

مطلب مرتبط : ۱۰ بهترین کشور برای مهاجرت کاری

۲۷. ژاپن

بهترین کشور برای زندگی

امتیاز سبک زندگی: ۵.۲۶

– آزادی مذهبی زیاد، بهداشت و درمان عالی، نرخ باسوادی و امید به زندگی بالا، برخی از عوامل مهمی است که ژاپن را در میان سایر کشورهای جهان برجسته می‌کند.

– در ژاپن، مردم به ندرت در اثر بیماری می‌میرند. آنها رکورد بالایی برای حداقل نگه داشتن ابتلا به بیماری‌های دارند. بر خلاف سایر کشورها، در ژاپن بیماری یک تهدید بزرگ ملی که مرگ‌ومیر گروهی به بار بیاورد، نیست.

– در ژاپن، رفتگران، مهندس بهداشت نامیده می‌شوند. به‌دست آوردن این شغل آسان نیست. شخص باید دوره‌هایی را برای به‌دست آوردن این شغل بگذراند. حقوق ماهانه‌ی یک مهندس بهداشت معمولی حدود ۸۰۰۰ دلار است در حالی که در کشورهای دیگر این رقم به سختی بیش از ۳۰۰ دلار است.

– مردم ژاپن ذاتا از قوانین و مقررات پیروی می‌کنند. این کشور به عنوان هشتمین کشور امن‌ در جهان به رسمیت شناخته شده‌است پس در این فهرست بهترین کشور برای زندگی هم جای خودش را دارد.

– اختراعات و انتخاب موفقیت‌آمیز فناوری‌ها اغلب جهان را شگفت‌زده می‌کند.

۲۶. کره جنوبیبهترین کشور برای زندگی

امتیاز سبک زندگی: ۵.۳۷

– مردم این کشور به طور شگفت‌آوری خوب هستند. با این حال، از سفر به این کشور در زمستان‌ صرف نظر کنید. زیرا این کشور زمستان‌های فوق‌العاده سردی دارد. زمستان کره شوخی نیست!
– مردم کره در زمینه‌ی فناوری آگاه هستند و یک میل قوی نسبت به مارک‌های لوکس دارند. آنها بیش از هر مردم دیگری در جهان برای خرید ازکارت‌های اعتبار‌ی‌شان استفاده می‌کنند. استفاده از کارت‌های اعتباری، و سرعت بالای اینترنت این کشور را به عنوان یک بازار مناسب برای خرده فروشان برخط کالاهای لوکس تبدیل کرده‌است.
– آنها سیم‌کشی شده‌ترین مردم دنیا هستند. ۸۷.۲ درصد از جمعیت کره جنوبی از اینترنت استفاده می‌کنند.

– مردم در سراسر جهان نه تنها برای نتایج عالی جراحی پلاستیک، بلکه به دلیل قیمت‌ مناسب آن‌، به کره جنوبی پرواز می‌کنند.

۲۵. ایتالیا

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۵.۳۸

– در ایتالیا چیزهای زیادی وجود دارند که باید اصلاح شوند تا این کشور تبدیل به کشوری کامل شود؛ اما چند موردی که در ایتالیا دوست نداریم نمی‌تواند این کشور را از فهرست بهترین کشور برای زندگی حذف کند.

– هر قسمت از این کشورکه فرهنگی غنی دارد، یک داستان متفاوت و جذاب می‌گوید. ایتالیا دارای رستوران‌هایی در سطح جهانی، آثار هنری، آثار تاریخی و موزه است.
– ایتالیا با بیش از ۷۴۰۰ کیلومتر خط ساحل، دارای ۲۷ پارک دریایی و سواحل مدیترانه در اروپا است.

– مردم ایتالیایی به داشتن آثار موسیقی و هنری، روابط خانوادگی نزدیک معروف هستند؛ اعتیادی که به مواد غذایی دارند را نیز همه می‌دانند!

– این کشور برای مهاجران، یکی از بهترین‌هاست. جمعیت مهاجران حدود ۶ درصد از کل جمعیت ایتالیاست. نیازی به گفتن نیست که خارجی‌ها برای شکل دادن رابطه و دوستی با مردم محلی اصلا دشواری نخواهند داشت.

مطلب مرتبط : ۹ بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

۲۴. ایالات متحده

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۵.۳۹

– نیازی به گفتن نیست که ایالات متحده یکی از کشورهایی است که راحتی و رفاه را به حد اعلاء ارائه می‌دهد. امریکا کشوری است که در آن می‌توانید به هر چیزی در هر زمانی دست بیابید.
– یکی از بهترین چیزهایی که ایالات متحده را در فهرست بهترین کشور برای زندگی قرار می‌دهد، “آزادی بیان” است؛ یعنی آنها به حق دیگران برای بیان عقایدشان احترام می‌گذارند. پس شما حتی می‌توانید رییس‌جمهور، دولت، سیاستمداران، یا هر کسی را مورد انتقاد قرار دهید.

– امریکایی‌ها نیز مثل استرالیایی‌ها، بسیار مهربان هستند. هنگامی که پای حوادث فاجعه‌آمیز وسط باشد، هیچ چیز نمی‌تواند در برابر وحدت امریکایی‌ها بایستد.
– مردم ایالات متحده به شدت خلاق هستند. هیچ کشور دیگری به اندازه‌ی امریکایی‌ها در همه‌ی زمینه‌ها تجربه ندارد.
– تنوع نژادی و فرهنگی زیاد دو عامل مهم دیگر هستند که باعث می‌شوند هر کسی بتواند در ایالات متحده لذت ببرد.

۲۳. امارات متحده عربی

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۵.۴۲

– امارات متحده عربی و قطر دو کشور اسلامی هستند از منطقه‌ی خلیج فارس که در فهرست بهترین کشور برای زندگی قرار دارند. شاید این کشورها بهترین مکان زندگی برای بسیاری از مردم به نظر نرسند چرا که اگر شهروند آنها نباشید نمی‌توانید چیزی به نام خودتان بخرید و البته شهروند این کشور نخواهید بود حتی اگر تمام عمرتان را در این کشورها زندگی کنید. آنها ممکن است به لحاظ فرهنگی برای اروپایی‌ها و امریکایی‌ها مناسب نباشند. اما برای افرادی که در امارات متحده عربی به دنیا آمده‌اند و کسانی که شهروندان واقعی هستند، بدون شک بهترین مکان برای زندگی هستند.

– تقریبا همه‌ی ساکنان امارات متحده عربی ثروتمند هستند. دولت هیچ مالیات بر درآمدی اعمال نمی‌کند. بر خلاف باور رایج، منابع نفتی، تنها دلیل ثروت آنها نیست. در واقع، منابع نفتی، فقط ۷ درصد از کل ثروت را تامین می‌کنند. بقیه‌ی درآمد آنها از سرمایه گذاری‌های سنگین در سازمان‌های صنعتی و فناوری‌ها حاصل می‌شود.
– این کشور دارای ذخایر نفت متعدد و ذخایر گاز طبیعی است.

مطلب مرتبط : همه چیز درباره ویزای شینگن:کشورها، مدارک، شرایط، هزینه و فرم

۲۲. کاستاریکا

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۵.۴۴

– مردم کاستاریکا بالاترین سطح رضایت از زندگی را در مقایسه با هر کشور دیگری دارند. گذشته از این اگر به فکر نقل مکان هستید، صدها دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد، کاستاریکا گزینه‌ی مناسبی است.
– این کشور یک سبک زندگی بسیار عالی با بهترین هزینه‌ی ممکن ارائه می‌دهد. موقعیت سیاسی باثبات و شفاف، این کشور را جذاب‌تر و شادتر می‌کند و سبب رشد سریع‌تر آن می‌شود.

– کاستاریکا به داشتن امنیت معروف است. به ندرت می‌شنوید که مردم در این کشور درگیر هر نوع جنایتی شوند.
– این کشور یکی از سبزترین و شادترین کشورهاست که به دلیل مقصدهای ساحلی‌اش معروف است.
– کیفیت بالا و به روز بودن سیستم مراقبت‌های بهداشتی، باعث سلامت بیش‌تر ساکنان این کشور شده‌است. امید به زندگی در کاستاریکا حدودا ۷۹ سال است که یکی از بالاترین‌ها در جهان است.
– کاستاریکا در فناوری نیز عقب نمانده‌است. سرعت اینترنت حتی در دورافتاده‌ترین مناطق بالاست. مردم کاستاریکا سبک زندگی‌شان را با آخرین فناوری‌ها به روز رسانی می‌کنند.

– فرصت‌های شغلی نیز برای کسانی که می‌خواهند کسب‌وکار خودشان را شروع کنند، در این کشور زیاد است.

۲۱. فرانسه

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۵.۵۱

– مردم فرانسه به دلیل سبک زندگی‌شان معروف هستند. سبک زندگی آنها معمولا بهتر از سایر مردم جهان است.
– فرانسه بالاترین تعداد جمعیت مسلمانان را در کل اروپا دارد. (نزدیک به ۶ میلیون نفر).
– سیستم مراقبت‌های بهداشتی این کشور در سطح جهانی است. در فرانسه با مادران باردار مانند یک گنج رفتار می‌شود.
– این کشور برای ۵ سال متوالی از سوی مجله‌ی بین‌المللی زندگی عنوان بهترین مکان جهان را برای زندگی کسب کرد.

– چیزهای خاصی که می‌توانیم در مورد فراسنه نام ببریم عبارتند از قطار TGV، سواحل، غذا و فرهنگ، پیست‌های اسکی، تخت‌های بیمارستانی زیاد و در آخر و مهم‌تر از همه آب‌وهوای همیشه گرم.

مطلب مرتبط : قو‌‌یترین پاسپورت های دنیا برای کدام کشور ها است؟

۲۰. اسلوونی

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۵.۶۴

– شاید نخستین بار است که نام این کشور را شنیده‌اید. اما اصلا آن را نادیده نگیرید. این کشور در جنوب اروپای مرکزی واقع شده‌است. به عبارت دقیق‌تر، بین کشورهای معروف ایتالیا و کرواسی واقع شده‌است.
– مردم اسلوونی مهمان‌نواز هستند. شما می‌توانید چهره‌های دوستانه و سطح بالایی از مهمان‌نوازی را در سراسر کشور شاهد باشید. من مطمئن هستم که به عنوان یک مهاجر حتی یک تجربه‌ی بد در این کشور نخواهید داشت.

– جمعیت اسلوونی حدود ۲ میلیون نفر است. همان‌گونه که قبلا اشاره کردم، مردم اسلوونی خیلی خوب هستند. بنابراین جای تعجبی نیست، که این کشور دارای نرخ پایینی از جرم و جنایت است..
– توفان در اسلوونی تنها چیزی است که مردم این کشور را اذیت می‌کند. خوشبختانه، این توفان‌هابه اندازه‌ی توفان‌های انگلستان دردسرساز نیستند.
– این کشور سبک زندگی خوب، سطح بالایی از شادی، آموزش، اشتغال و تعادل بهتری در زندگی کاری ارائه می‌دهد. یک اقتصاد سالم، درآمد مناسب و معقول، دولت باثبات و سیستم‌های مدیریت ریسک فجایعِ نسبتا امنی ایجاد کرده است.

۱۹. بلژیک

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۵.۶۵

– بلژیک شکلات‌هایی در سطح جهانی تولید می‌کند. این کشور ترکیب جالبی از تاریخ و فرهنگ دارد.
– بسیاری از بلژیکی‌ها چند زبانه و چند فرهنگی هستند. این کشور دارای ۳ زبان به عنوان زبان ملی است.
– سیستم مراقبت‌های بهداشتی بلژیک به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی در جهان شناخته شده‌است. این کشور مراقبت‌های پزشکی را در سطح جهانی و به پایین‌ترین قیمت به همه‌ی شهروندان ارائه می‌دهد.
– بلژیک دارای یک سیستم حمل‌ونقل سالم است. شما به راحتی می‌توانید در سراسر بلژیک از طریق هر نوع سیستم حمل‌ونقلی سفر کنید.
– با توجه به بررسی‌های بین‌المللی، بلژیک یکی از صلح‌آمیزترین کشورهای جهان و در فهرست بهترین کشور برای زندگی است.

۱۸. اسپانیا

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۵.۶۹

– اسپانیا سالانه میلیون‌ها نفر از گردشگران را جذب می‌کند و در نهایت میلیاردها یورو برای اقتصاد کشور به ارمغان می‌آورد. این کشور سومین کشور پربازدید در سال ۲۰۱۴ نامیده شد پس در این فهرست بهترین کشور برای زندگی جای خوبی دارد.

– اسپانیا برای داشتن حداکثر تعداد میراث جهانی یونسکو رتبه‌ی سوم را دارد.
– جشنواره‌ی “توماتینا” گردشگران را از گوشه و کنار جهان جذب می‌کند. این روز خاص در آخرین چهارشنبه ماه اوت برگزار می‌شود. در خیابان‌های بانیول، یک مبارزه غذایی یک ساعته رخ می‌دهد و در آن مردم گوجه‌فرنگی‌هایی را که مخصوص این جشن تولید شده‌اند به طرف هم پرتاب می‌کنند. این جشن قوانینی دارد و همه‌ی شرکت‌کننده‌ها باید به آنها پایبند باشند.

۱۷. سنگاپور

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۵.۷۶

– این کشور در میان پنج مرکز مالی و بنادر برتر جهان جای دارد.
– سنگاپور سیاست‌هایی برای داشتن یک محیط‌زیست تمیز دارد. علاوه بر این، بار دیگر در میان پنج کشور برتر در شاخص عملکرد زیست‌محیطی قرار گرفته‌است.
– این کشور مرکز برخی از بهترین شرکت‌های پالایش نفت است و یک اسکله/بندر مهم برای تعمیر کشتی دارد.
– دارای یک سیستم آموزشی نمونه است.
– در سال ۲۰۱۲ توسط بانک جهانی به عنوان بهترین کشور برای شروع کسب‌وکار  نامیده شد و در سال ۲۰۱۶ در رتبه هفدهم فهرست بهترین کشور برای زندگی قرار گرفته است.

۱۶. انگلستان

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۵.۹۳

– برتانیا نیز مانند امارات متحده‌ی عربی، ترکیبی از چهار کشور جهان است: انگلستان، ولز، ایرلند شمالی و اسکاتلند

– این کشور برای ساختمان‌های قدیمی، رودخانه تیمز و یک مجلس متشکل از مجلس اعیان و مجلس عوام معروف است.
– برخی از دیگر جاذبه‌های مهم توریستی این کشور عبارتند از بیگ بن (زنگ بزرگ در برج ساعت الیزابت)، برج جواهر، قلعه ویندسور، کاخ باکینگهام و رصدخانه‌ی سلطنتی در گرینویچ.

مطلب مرتبط : ۱۶ بهترین کشور اروپا برای کار پیدا کردن

۱۵. آلمان

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۶.۰۳

– تحقیق و توسعه نقش عمده‌ای در اقتصاد این کشور دارند. بیشتر دانشمندان آلمان جایزه‌ی نوبل را در مقوله‌ی علوم مختلف به‌دست آورده‌اند. به طور عمده در رشته‌های فیزیک، فیزیولوژی، شیمی یا پزشکی.
– آلمان در بازار جهانی، دارای یک نیروی کار بسیار ماهر، فساد کم، نوآوری زیاد و سرمایه‌ی هنگفت است.
– محبوب‌ترین ورزش در آلمان فوتبال است. آلمان زیبا در رتبه پانزدهم فهرست بهترین کشور برای زندگی قرار دارد.

۱۴. اتریش

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۶.۱۹

– هنگامی که اروپا با بحران اقتصادی مواجه شد، شاید باور نکنید که این بحران در اتریش فقط ۰.۱٪ اثر گذاشت. همین مورد به تنهایی کافی است که بگوییم، وین در برابر بحران ایمن است. بنابراین در هر کسب‌وکاری که باشید، سرمایه‌گذاری در وین می‌تواند سودآور باشد.

– وین، مرکز اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تاریخی اتریش است. این شهر بالاترین سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی را در مقایسه با سایر شهرهای جهان دارد.
– متوسط درآمد خالص مردم ۱۹.۷۶۹ یورو در سال (در وین) است.
– در سال ۲۰۱۰، وین جایزه برنامه‌ریزی شهری را از سازمان ملل دریافت کرد.

– نزدیک به ۵ میلیون توریست از سراسر جهان هر سال از اتریش بازدید می‌کنند.
– در اتریش، ۹۰٪ از مردم ادعا می‌کنند که از مسکن و امکانات اولیه‌شان راضی هستند..
– اتریش بهترین سیستم مدرسه‌ای را دارد و آموزش سطح بالایی را به همه‌ی دانش‌آموزان‌اش ارائه می‌دهد.
– طبق گزارش‌ها اتریش یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان است بنابراین در این فهرست بهترین کشور برای زندگی هم جای خوب و درستی دارد.

۱۳. کانادا

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۶.۲

– کانادا به دلیل فاکتورهای استثنایی‌اش مانند نرخ بالای رضایت از زندگی، نرخ پایین قتل و قدرت بالای پذیرش تنوع فرهنگی به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی دیده می‌شود.
– این کشور به دلیل برنامه‌های منحصر به فرد برای سنین بازنشستگی و سیستم مراقبت‌های بهداشتی رتبه‌ی بالایی دارد. در واقع، بهترین کشور برای سپری کردن دوران پیری است.

– درحال‌حاضر، ۱۴.۹٪ از کل جمعیت کانادا بیش از ۶۵ سال سن دارند. پیش‌بینی شده که این نرخ تا ۲۵ سال آینده دو برابر می‌شود.
– با وجود سیستم بهداشت و درمان بسیار مجهز، نوزادان کانادایی می‌توانند بیش از ۸۱ سال به طور متوسط عمر کنند.
– با توجه به گزارش‌ها، کانادا چهاردهمین اقتصاد بزرگ در جهان است. و به همین دلیل یکی از ثروتمندترین کشورهاست.
– نرخ بیکاری در کانادایی پایین است.
– این کشور خدمات بانکی برجسته‌ای دارد.
– کانادا رضایت از زندگی بالایی به شهروندان خود ارائه می‌دهد. به همین دلیل نرخ خودکشی در این کشور بسیار پایین است.
– این کشور نیز به عنوان یکی از کشورهای صلح‌آمیز در جهان محسوب می‌شود.

۱۲. ایرلند

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۶.۲۱

– این جزیره‌ی کوچک که دقیقا در وسط اقیانوس اطلس واقع شده‌است، مناظر شگفت‌انگیز و، البته، مردم فوق‌العاده‌ای دارد.
– به عنوان کشوری که وسعت کمی دارد، چند تاثیر قابل توجه در فرهنگ، علم و فناوری جهان داشته‌است.
– این جزیره بسیار کوچک و بسیار سبز است. از آن‌جا که حیوانات و گیاهان از بهترین مواد غذایی، آب و نور موجود در این‌ کشور استفاده می‌کنند، غذاهای‌شان در مقایسه با هر کشور دیگری طعم بسیار بهتری دارد.

۱۱. فنلاند

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۶.۲۴

– فنلاند کشوری بسیار صنعتی است. اغلب گفته می‌شود که اقتصادی در حد اقتصاد سوئد، بریتانیا، آلمان و فرانسه دارد.
– فنلاند به دلیل صنایع تولیدی و تجاری‌اش بسیار تحسین می‌شود. در واقع، این کشور یکی از تولیدکنندگان پیشرو در زمینه‌ی ماشین‌آلات، تجهیزات، لوازم الکترونیکی، فلزات و مواد شیمیایی است.

– فنلاند سیستم آموزشی فوق‌العاده‌ای دارد که در آن دانش‌آموزان به ندرت در دانشگاه مردود می‌شوند. نرخ سواد در فنلاند ۱۰۰٪ است.
– فنلاندی‌ها دوست دارند تعطیلات خود را در طبیعت سپری کنند. بیش از ۸۰ درصد از خانواده حداقل یک دریاچه و یک ویلا دارند. درحال‌حاضر، تعداد کل دریاچه‌ها در فنلاند، بیش از ۱۸۷۸۸۸ است.

– فنلاند تا ۹۰ روز مرخصی زایمان برای مادران ارائه می‌دهد. و نرخ مرگ و میر نوزادان در آن بسیار پایین است.
– فنلاند دارای یک سیستم حمل‌ونقل عمومی بسیار عالی است و همه‌ی وسایل نقلیه در این کشور بسیار دقیق هستند و اگر تاخیری رخ بدهد بیش از چند ثانیه نخواهد بود. خوب آنها برای زمان ارزش قائل هستند!

– کیفیت زندگی مردم فنلاند بسیار بالا است. امید به زندگی بالا، کار سالم و تعادل در زندگی، نرخ باسوادی عالی، فساد کم و دسترسی گسترده به سیستم مراقبت‌های بهداشتی چند خصیصه‌ای هستند که فنلاند را در میان ۱۵ بهترین کشور برای زندگی جای داده‌اند.

مطلب مرتبط : مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا

۱۰. هلند

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۶.۳۹

– هلند به دلیل بهترین امتیازها در زمینه‌ی زیرساخت‌ها، امنیت، بهداشت، آموزش و آزادی وارد این فهرست می‌شود.
– این کشور بیشترین تعداد دانشگاه‌های معتبر را دارد و به همین دلیل مکان مناسبی برای دانش‌آموزان بین‌المللی است.
– هلند به عنوان پایتخت دوچرخه‌ی جهان شناخته شده‌است. صرف نظر از فصول و زمان، شما باید برای رفتن به هر جایی در شهر، از دوچرخه استفاده کنید. نیازی به گفتن نیست که این کار آدم‌ها را سالم و شاد نگه می‌دارد.

۹. نیوزیلند

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۷.۴۸

– با کمال تعجب، تنها ۵ درصد از جمعیت نیوزیلند انسان هستند. ۹۵ درصد بقیه، حیوان هستند.
– نیوزیلند در فهرست کشورهای دارای کم‌ترین میزان فساد، رتبه‌ی اول را دارد.
– یکی از جاذبه‌های مهم توریستی برج آسمان در اوکلند است. این برج ۱۰۷۶ فوت ارتفاع دارد و چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای را تا فاصله‌ی هشت کیلومتری در همه‌ی جهات ارائه می‌دهد.

– عواملی مانند آزادی اقتصادی، اشتغال، رفاه، عدم فساد و کیفیت زندگی، نیوزیلند را به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی مطرح کرده‌است.

– اگر می‌خواهید از آب‌وهوای تمیز برخوردار شوید، به نیوزیلند بروید.

۸. قطر

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۷.۴۹

– باور کنید یا نه، قطر به لحاظ ثروت، دومین کشور جهان است ودر فهرست بهترین کشور برای زندگی در رتبه هشتم قرار دارد.
– گذشته از این‌که یکی از معدود کشورهایی است که پایین‌ترین نرخ مالیات را دارد، دارای یک وجه تمایز نیز هست: نرخ بیکاری ۰.۱ درصد در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳، و همین‌طور پایین‌ترین نرخ بی‌سوادی در جهان عرب.

– تعداد میلیونرها در قطر زیاد (نزدیک به ۱۴ درصد) است. تولید ناخالص داخلی آن در مقایسه با کشورهای دیگر بالاست، اما لازم به ذکر است که ۹۴ درصد از جمعیت در قطر کارگران مهاجر از بسیاری از نقاط جهان هستند.
– حضور در مدارس دولتی از کودکستان تا دبیرستان برای همه‌ی کودکان الزامی است. به تازگی، قطر یک “شهرک آموزش دانشگاهی” ساخته‌است، که میزبان‌ شعبه‌های محلی دانشکده‌های مشهور مانند مدرسه‌ی روزنامه‌نگاری مدیلِ نورث وسترن، مدرسه‌ی خدمات خارجی دانشگاه جورج تاون، کالج پزشکی ویل کورنل و دیگر نهادهای بین‌المللی است.

۷. سوئیس

بهترین کشور برای زندگی

امتیاز سبک زندگی: ۷.۵

دلیل این‌که سوئیس در فهرست بهترین کشورهای جهان ذکر شده‌است این است که “این کشور اعتماد، امنیت، ثروت، سلامت و کیفیت خوب زندگی را برای همه‌ی شهروندان‌اش فراهم می‌کند، حتی آن‌هایی که در مکان‌های خیلی دور زندگی می‌کنند.”

– اگر سوئیس به لحاظ ثبات اقتصادی اغلب در میان ۵ کشور برتر است. ثبات سیاسی و امنیت پولی طولانی مدت این کشور را به یک مکان امن برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده‌است.
– از آن‌جا که نیروی کار سوئیس دارای تخصص بالایی است و وسعت این کشور کم است، تجارت و صنعت کلید معیشت اقتصادی آن است. – این کشور مقر کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ (ICRC) است.
– بانک‌های سوئیس به حفاظت از حریم خصوصی مشتریان‌شان معروف هستند.
– زوریخ که به عنوان “غرور سوئیس” شناخته شده بهترین کیفیت زندگی و جنبه‌های ثروتمندی را به هر شکلی دارد.

۶. لوکزامبورگ

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۷.۵۱

– لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. اما این تنها دلیل بودن آن در میان فهرست بهترین کشور برای زندگی نیست.

– هر چند یکی از کوچکترین کشورهاست، اما بالاترین تولید ناخالص داخلی در جهان را دارد.

– از آن‌جا که لوکزامبورگ مکان‌های زیبای زیادی مانند قلعه‌ی ویاندن، باغ پروانه، و غیره دارد، هر سال میلیون‌ها گردشگر را جذب می‌کند و به این ترتیب، اقتصاد کشور بهبود می‌یابد.

– دفتر مرکزی اسکایپ، نرم‌افزار پیام و تماس رایگان اینترنتی، مستقر در لوکزامبورگ است.

۵. ایسلند

بهترین کشور برای زندگی

امتیاز سبک زندگی: ۷.۵۲

– درصد باسوادی ایسلند ۹۹.۹ است و مردم اغلب کتاب‌ها را می‌خرند و می‌خوانند.

– در فهرست “۱۰ تمیزترین کشور دنیا” گردآوری شده توسط وب‌گاه فوربس، ایسلند با امتیاز ۹۳.۵ مقام اول را دارد.

– این کشور موقعیت خود را به عنوان یکی از پانزده ثروتمندترین کشور جهان حفظ کرده است.

– ایسلند ارتش ندارد، اما تیم‌های نجات و گارد ساحلی فوق‌العاده دارد.
– نرخ جرم و جنایت در ایسلند صفر است، که دقیقا به همین دلیل بانک‌ها به ندرت افسر پلیس دارند.

– تمیزترین هوا را می‌توان در ایسلند تنفس کرد. اقدامات ایمنی و بهداشت، ایسلند را در فهرست ۱۰ بهترین کشور برای زندگی قرار داده‌اند.

– به تازگی، این کشور افتخار نادر نامیده شدن به عنوان ” صلح آمیزترین کشور جهان را برای هفتمین سال متوالی” توسط موسسه‌ی اقتصاد و صلح به‌دست آورد.
– در ایسلند مردم عمدتا با ماشین سفر می‌کنند زیرا سیستم راه آهن در این کشور وجود ندارد.

مطالب مرتبط: ۱۶ بهترین کشور اروپا برای کار پیدا کردن

۴. استرالیا

بهترین کشور برای زندگی

امتیاز سبک زندگی: ۷.۶۲

– استرالیایی‌ها صرف نظر از جایی که زندگی می‌کنند، برای دراز کردن دست‌شان به طرف هر کسی که نیاز به کمک دارد، عالی هستند. این ویژگی استرالیا باعث شده که این کشور در فهرست بهترین کشور برای زندگی باشد.
– درآمد سرانه، امید به زندگی طولانی‌تر و سطح بالای آموزش، عواملی هستن که کمک کرده‌اند استرالیا به جایگاه چهارم برسد.
– با توجه به گزارش‌های ۲۰۱۵، استرالیا یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای سرمایه‌داری در جهان است. تولید ناخالص داخلی این کشور به طور کلی ۱ تریلیون دلار است.
– در سال ۲۰۰۳، نرخ سواد در این کشور ۹۹ درصد برآورد شد. تحصیلات از پنج تا شانزده سالگی اجباری است.

۳. نروژ

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۷.۷

– نروژی‌ها معمولا زیبا و خوش لباس هستند.
– حمل‌ونقل، همواره حمایتی عالی برای قطب صادرات نروژ بوده‌است، اما رشد اقتصادی نروژ، بیش‌تر به دلیل منابع طبیعی آن است، از جمله تولید برق از طریق قوه‌ی محرکه‌ی آب، شیلات، اکتشاف نفت و تولیدات.
– نرو‌ژی‌ها سالم هستند، زیرا غذاهای سالم می‌خورند، آب سالم می‌نوشند و هوای تازه تنفس می‌کنند.
– نروژ اغلب برای طبیعتی که دارد مورد تحسین قرار می‌گیرد. فقط کافی است در پارک، کوه یا جنگل پیاده‌روی کنید تا بفهمید آرامش یافتن در کنار مام طبیعت چه حس و حالی دارد.

– در نروژ شما می‌توانید ۲۴ ساعت در روز از نور خورشید در طول تابستان لذت ببرید.

۲. سوئد

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی: ۷.۸۲

– سوئد ۱۶ ماه مرخصی زایمان به مادران می‌دهد و ۸۰٪ از حقوق‌شان را نیز پرداخت می‌کند.

– اقتصاد سوئد توسط برق آبی، سنگ آهن و چوب یاری می‌شود. با این حال، صنایع عمده‌ی آن عبارتند از ارتباطات از راه دور، ماشین‌آلات صنعتی، کالاهای شیمیایی، وسایل نقلیه‌ی موتوری، دارو، تجهیزات اندازه‌گیری دقیق، لوازم خانگی، فولاد، آهن و جنگل‌داری.
– سوئد بهترین کشور برای زنان است. وقتی زندگی در این کشور برای زنان امن‌تر است، پس برای دیگران نیز بهترین گزینه است.
– سوئد یک سیستم حمل‌ونقل عمومی درست و حسابی دارد. قطار و اتوبوس همه جا را پوشش می‌دهد، از شهرهای بزرگ گرفته تا دورترین روستاها. بنابراین جایش در این فهرست در رتبه دوم بهترین کشور برای زندگی قراردارد.

۱. دانمارک :(بهترین کشور برای زندگی)

بهترین کشور برای زندگیامتیاز سبک زندگی:  ۷.۸۳

آیا تا به حال چیزی درباره‌ی کشورهایی که آمار قتل و دیگر جرم و جنایات در آنها تقریبا صفر است، شنیده‌اید؟ آیا کشور دیگری هست که بتواند یک زندگی بدون آلودگی و عاری از فساد با رشد اقتصادی پایدار حتی در زمان رکود اقتصادی ارائه دهد؟ اگر می‌خواهید در چنین کشوری زندگی کنید، به دانمارک بروید زیرا تنها کشوری است که تقریبا تمام امکانات و امنیت ذکر شده را ارائه می‌دهد.

– دانمارک شادترین کشور جهان است و بنابراین درحال‌حاضر بهترین مکان برای زندگی است.
– صادرات اصلی دانمارک شامل ماشین‌آلات، محصولات گوشتی، مواد شیمیایی، سوخت و ابزار می‌شود.
– هر خانواده‌ی دانمارکی در مجموع “۵۲ هفته مرخصی زایمان” دارد که در آن مادران ۱۸ هفته مرخصی با حقوق دارند و پدران ۲ هفته مرخصی با دریافت حقوق کامل دارند.

– پس از تولد، تقریبا ۷۹ درصد از زنان دوباره به شغل سابق‌شان می‌پیوندند.

– مهدکودک‌ها در این کشور یا رایگان هستند یا هزینه‌ی ناچیزی دارند.
– هر شهروند دانمارکی یک سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی دریافت می‌کند زیرا این، حق ابتدایی اوست.
– وقتی پای برابری جنسیتی وسط باشد، دانمارک به طور منظم در فهرست ۱۰ کشور برتر قرار می‌گیرد و در فهرست بهترین کشور برای زندگی رتبه اول را به طور شایسته ای دارد.

همچنین می‌توانید اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت، ویزا و اقامت کشورهایی نظیر آمریکا، آلمان، کانادا، و استرالیا را از اینجا بخوانید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -سارا فیضی

منبع: لایف استایل

۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶


برچسب ها

بازده

 1. Aria گفت:

  واقعا فاز شما که میگید ایران چرا نیست چیه؟ ایران دومین کشور غمگین دنیا بعد از عراقه. که اگه اینجوری بگیم که عراق بخاطر داعش تو این وضعه مس ایرام میشه اولین

 2. seyedmm021 گفت:

  ما هیچ ما نگاه
  ….
  (-_-)
  ….
  البته این جا هم اوله هاااا
  اما از آخر

 3. مهران احمدی گفت:

  سلام خسته نباشید من هم کشور سوئیس و سوئد را دوست دارم برای زندگی و تفریح و انسانیتشان و نژادشان و حریم خانوادگی و حریم شخصی و احترام به عقاید دیگران و سیستم آموزشی و مراقبت‌های بهداشتیشان

 4. پویا گفت:

  مطالبتون اصلا درست نیست من چندین سال تو اروپا بودم مثلا نروژ که شما گفتین سومه نروژ ۵۰ درصد از مردمش از کشورشون مهاجرت کردن چون آب و هوای سرد و قطبی داره خیلی از شهراش ۶ ماه شب و ۶ ماه روزه حودشون از کشورشون فرار می کننو اصلا جای مناسبی برای زندگی نیست به من ماهی ۲۰ هزار دلار مفتی بدن تو نروژ نمی مونم بعد سویس زدین هفتم که ۱۰۰ درصد بین ۳ کشور اوله و …
  شما مهم ترین فاکتور که آب و هواست در نظر نگرفتین

  • مدیر سایت گفت:

   سلا و درود

   بسیار ممنون که نظر خودتان را با درمیان می گذارید. ولی این مطلب از منبعی معتبر ترجمه شده است که مبتنی بر مطالعات تطبیقی با توجه به نماگرها و شاخص های بسیار روامند و معتبر می باشد. بنابراین نمی توان با معیارها و تجربه ی شخصی به آن ایراد وارد کرد.

   موفق و تندرست باشید

 5. حسین گفت:

  خوب بود واقعا مفیده منکه خیلی استفاده کردم

 6. کاتسیا گفت:

  دوستانی که می گویند چرا ایران نیست بهتره عمیق تر نگاه کنند ایران از 922 کشور رده ی 80 را دارد…. باز هم خیلی خیلی خوب است

 7. محمد امین گفت:

  سلام ممنون خیلی عالی بود

 8. فرهاد گفت:

  سلام وخسته نباشید ازاین جمع آوری اطلاعات وبسایت تون.چرا ایران با این همه زیبای وغیره تو جهان نباید جزو یکی از این 30 کشورهای که نام بردید نباشه.واقعا جای تعصب داره

 9. جواد گفت:

  سلام خوب بود من از ایران چه طور باید بر م اون جا

 10. علی گفت:

  ایران کجای این فهرسته ؟

 11. خشایآرشا گفت:

  با سپاس فراوان از شما

 12. حسن گفت:

  پس چرا اسم ایران میان این این کشورها نبود؟

 13. پوریا گفت:

  عالی بود واقعا مطلب جالبی بود

 14. محمد گفت:

  ایول واقعا مفید و عالی بود

 15. مازیار گفت:

  در مورد هلند برای رسیدن به هر جایی از شهر از ماشین و اتوبوس و دیگر وسایل نقلیه هم می شود استفاده کرد و اجباری از استفاده از دچرخه نیست بلکه یکی از انتخابات افراد می باشد.

 16. امین گفت:

  سلام خسته نباشید
  مطلب جالبی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی