کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲ طرز تهیه لازانیا با سس بشامل و قارچ و گوشت که محشر است

سس بشامل یکی از سس‌های اصلی کشور فرانسه محسوب می‌شود که امروزه برای تهیه آن، شیر گرم را بتدریج به آرد و کره اضافه می‌کنند و آرام بهم می‌زنند. سپس ادویه جات مختلف به این سس اضافه می‌نمایند. غلظت سس بدست آمده به میزان آرد و شیر به کار رفته بستگی دارد. به دلیل عطر و طعم منحصر به فرد این سس در ترکیب اصلی لازانیاهای ایتالیایی واقعا غوغا می کند و در این نوشتار هم ما ۲ طرز تهیه لازانیا با سس بشامل و قارچ و گوشت که محشر است را به شما آموزش می دهیم.

۱. لازانیا با سس بشامل قارچ

طرز تهیه لازانیا با گوشت و سس بشامل که واقعا محشر است طرز تهیه لازانیا با سس بشامل و قارچ و گوشت

مواد لازم برای لازانیا با گوشت

– ۵۰۰ گرم گوشت گاو چرخ کرده‌ی لخم

– ۲ عدد پیاز قرمز، پوست کنده و حسابی ریز شده

– ۲ حبه سیر، پوست کنده و له شده

– ۳۰۰ میلی لیتر سس ووسترشر

– ۳ عدد سیب زمینی شیرین، پوست کنده و نازک خرد شده به قطعه‌های ۲-۳ میلی میتری

– ۵۰۰ میلی لیتر ماست طبیعی کم چرب

– ۱۰۰ گرم چدار رسیده رنده‌ شده

– ۱۰۰ میلی لیتر روغن کلزا

– کمی نمک و فلفل سفید آسیاب شده

مطلب مرتبط: ۵ دستور تهیه غذای خاورمیانه ای که عطر و طعم بی‌نظیری دارند

مواد لازم برای سس بشامل قارچ

– ۷۰ گرم کره

– ۵۰ گرم آرد ساده

– ۵۰۰ میلی لیتر شیر

– ۲۰۰ گرم قارچ دکمه‌ای خرد شده

طرز تهیه سس بشامل

برای درست کردن بشامل، کره را آب و به آن آرد اضافه کنید. بپزید، تمام مدت هم بزنید، تا مخلوط آرد به رنگ طلایی در بیاید.

در قابلمه‌ای جدا، شیر را تا حد جوشیدن گرم کنید. هر بار کمی از آن را درون مخلوط آرد و کره اضافه کنید، تا زمانی که با هر اضافه کردن نرم می‌شود بزنید. این کار را تا زمانی که کل شیر اضافه می‌شود ادامه دهید، بعد سس را بجوشانید و به مدت حدودا پنج شش دقیقه بپزید تا سس غلیظ شود. روی آن نمک و فلفل بپاشید، بعد قارچ‌ها را اضافه کنید و آن را کنار بگذارید.

مطلب مرتبط: طرز تهیه پیکادیلو غذای خوشمزه و آسان کوبایی!

طرز تهیه لازانیا

۱. یک تابه‌ی بزرگ سنگین را روی حرارت متوسط بگذارید و روغن را به آن اضافه کنید. وقتی داغ شد، پیازها و سیر ریز شده را اضافه کنید و بدون آنکه رنگ بگیرد به مدت ۳-۴ دقیقه بپزید.

۲. گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و تا زمانی که همه‌جای آن نسبتا رنگ می‌گیرد سرخ کنید، حتما گوشت را موقع پخته شدن با چنگال هم بزنید و تکه تکه کنید تا به رنگی یکدست برسد.

۳. به مدت ۵ دقیقه‌ی دیگر به پختن ادامه دهید، گاهی هم بزنید، بعد خمیر گوجه (پاساتا) را اضافه و حسابی ترکیب نمایید. آن را بجوشانید و بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد.

۴. به گوشت چرخ کرده مقدار مناسبی سس تند اضافه کنید، بعد برگ‌های ریحان را بیفزایید. خوب هم بزنید، نمک و فلفل بپاشید، سپس از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

۵. فر را روی ۱۸۰ درجه‌ی سانتیگراد قرار دهید.

۶. برای تهیه‌ی لازانیا، کمی گوشت قرمز را درون یک ظرف آشپزی عایق با قاشق بریزید. آن را به صورت لایه‌ای یکدست پخش کنید تا ته ظرف را بپوشاند، بعد قطعات سیب زمینی شیرین را روی آن ها قرار دهید تا کل گوشت را بپوشاند. سپس روی آن یک لایه‌ی بسیار نازک سس بشامل قارچ بمالید،

۷. این فرایند را تکرار کنید تا آنکه دو لایه گوشت و دو لایه سیب زمینی شیرین و سس بشامل تشکیل شود. یک لایه‌ی دیگر گوشت اضافه کنید، بعد بقیه سس بشامل را روی آن بمالید و پخش کنید. پنیر رنده شده اضافه کنید، بعد در فر به مدت ۲۵-۳۰ دقیقه بپزید تا پنیر کمی قهوه‌ای شود . سپس سرو نمایید.

۲. لازانیا با سس بشامل و گوشت

طرز تهیه لازانیا گوشت و قارچ

مواد لازم:

– ۱ بسته پاستای لازانیا

– ۵۰ گرم پارمسان

– روغن

سس راگو:

– ۲ عدد پیاز حسابی ریز شده

– ۷۰ گرم گوشت چرخ کرده

– ۶ ورقه‌ی نازک گوشت (بیکن)

– ۳ عدد گوجه فرنگی کوچک ریز شده

– ۱ عدد برگ بو

– ۲۵۰ میلی لیتر نوشیدنی قرمز! مطلب مرتبط: ۱۷ دستور پخت غذا برای کاهش وزن و افزایش نیروی عضلانی

بشامل قارچ:

– ۷۰ گرم کره

– ۵۰ گرم آرد ساده

– ۵۰۰ میلی لیتر شیر

– 1۰۰ گرم قارچ دکمه‌ای خرد شده

– 2۰۰ گرم قارچ شاه صدف خرد شده

– ۱۰۰ گرم girolles خرد شده

– ۱ مشت قارچ تیره‌سر

– ۶ برگ مریم گلی مطلب مرتبط: تغذیه در محل کار: ۱۰ پیشنهاد ناهار خوشمزه برای سرکار

دستور پخت لازانیا

۱. در یک قابلمه‌ی بزرگ، گوشت چرخ کرده و ورقه‌های گوشت (بیکن) را تا زمانی که گوشت چرخ کرده قهوه‌ای می‌شود بپزید. آن را از روی اجاق بردارید و کنار بگذارید.

۲. ۲ قاشق غذاخوری روغن را درون تابه گرم کنید و پیازها را تا زمانی که نرم می‌شوند بپزید اما نگذارید رنگ بگیرند. گوشت را دوباره اضافه کنید، سپس نوشیدنی قرمز روی آن بپاشید و به مدت ۱۰ دوازده دقیقه‌ی دیگر بپزید، گاهگاهی هم بزنید. گوجه‌ها را اضافه کنید، برگ بو و همین طور نمک و فلفل را بیفزایید.

۳. درپوشی روی تابه بگذارید و اجازه دهید مواد بپزد ، گاهگاهی آن را هم بزنید، حدودا یک ساعت. بعد از این، درپوش را بردارید و اجازه دهید نیم ساعت دیگر هم بپزد تا زمانی که راگو غلیظ شود.

۴. آب جوش را روی قارچ تیره سر خشک شده بریزید و اجازه بدهید به مدت ۲۰ دقیقه خیس بخورد. ۲ قاشق غذاخوری روغن را در یک تابه گرم کنید و girolles را بپزید، قارچ‌های دیگر را تا نرم می‌شوند در بسته درون ظرف نگه دارید. مریم گلی را اضافه کنید و چند دقیقه دیگر بپزید سپس آن را کنار بگذارید.

۵. قارچ تیره‌سر را آبکشی کنید، آب آن را نگه دارید. آب را به سس آرگو اضافه کنید، تیره‌سر را ریز و آن را به سایر قارچ‌ها اضافه کنید.

۶. برای درست کردن بشامل، کره را آب و به آن آرد اضافه کنید. بپزید، تمام مدت هم بزنید، تا مخلوط آرد به رنگ طلایی در بیاید.

۷. در قابلمه‌ای جدا، شیر را تا حد جوشیدن گرم کنید. هر بار کمی از آن را درون مخلوط آرد و کره اضافه کنید، تا زمانی که با هر اضافه کردن نرم می‌شود بزنید. این کار را تا زمانی که کل شیر اضافه می‌شود ادامه دهید، بعد سس را بجوشانید و به مدت حدودا پنج شش دقیقه بپزید تا سس غلیظ شود. روی آن نمک و فلفل بپاشید، بعد قارچ‌ها را اضافه کنید و آن را کنار بگذارید.

۸. فر را روی ۱۸۰ درجه‌ی سانتیگراد قرار دهید.

۹. برای درست کردن لازانیا، یک لایه آرگو اضافه کنید، بعد یک لایه ورقه‌ی پاستا. روی آن یک لایه‌ی بسیار نازک بشامل قارچ بمالید، بعد یک لایه‌ی دیگر ورقه‌ی پاستا، سپس یک لایه آرگو.

۱۰. یک لایه‌ی نازک دیگر بشامل اضافه کنید، بعد ورقه‌های پاستا، بعد همین مراحل را تا انتها ادامه دهید. در لایه‌ی آخر ورقه‌های پاستا، باقی بشامل را اضافه کنید تا اینکه یک لایه‌ی ضخیم و خوب به دست بیاید. پنیر پارمزان را روی آن رنده کنید و به مدت ۳۰-۴۰ دقیقه بپزید تا طلایی و حباب دار بشود.

۱۱. با سالاد دارای سرکه‌ی تند سرو نمایید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: greatbritishchefs

۲ طرز تهیه لازانیا با سس بشامل و قارچ و گوشت که محشر است


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی