۲۹ بدترین شهر دنیا با پایین ترین کیفیت زندگی - مجله کسب و کار بازده

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۹ بدترین شهر دنیا با پایین ترین کیفیت زندگی

بدترین شهر دنیا به لحاظ کیفیت زندگی کجا است. در این نوشتار درباره ۱۰ بدترین شهر دنیا از جمله تهران بر اساس آمارهای معتبر بحث می شود.

مرسر، یکی از بزرگترین شرکت‌های مشاوره‌ی منابع انسانی در جهان، هر سال “شاخص کیفیت زندگیِ” خود را منتشر می‌کند. این شاخص نگاهی دارد به شهرهایی که بهترین کیفیت زندگی را ارائه می‌دهند. بیزنس اینسایدر قبلا نگاهی داشته‌است به ۲۳ شهر جهان که بالاترین کیفیت زندگی را دارند و همچنین ۱۷ شهر اروپایی که ناامن‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌آیند. در این نوشتار نگاهی می‌اندازیم به شهرهایی که پایین‌ترین و بدترین کیفیت زندگی را دارند.

مطلب مرتبط: آلوده ترین شهر دنیا کدام است؟

برطبق گزارش مرسر، این رتبه‌بندی در نوع خود یکی از جامع‌ترین‌ رتبه‌بندی‌ها است، و هر ساله انجام می‌شود تا شرکت‌های چندملیتی و دیگر کارفرماها بتوانند پرداختی‌های کارمندان را در زمان مأموریت‌های خارجی به‌طور منصفانه‌ای انجام دهند.

مرسر با بررسی ۴۵۰ شهر دنیا، معیارهای زیر را دنبال می‌کند تا مشخص کند کدام شهرها بالاترین کیفیت زندگی را ارائه می‌دهند- و بنابراین نشان می‌دهد چه چیزهایی از نظرش بهترین و بدترین هستند:

 • محیط سیاسی و اجتماعی (ثبات سیاسی، جرم، اعمال قانون)
 • شرایط اقتصادی (مقررات تبادل ارز، خدمات بانکی)
 • محیط اجتماعی-فرهنگی (در دسترس بودن رسانه‌ها و سانسور، محدودیت آزادی شخصی)
 • ملاحظات سلامتی و درمانی(خدمات و لوازم پزشکی، بیماری‌های عفونی، فاضلاب، دفع زباله، آلودگی هوا)
 • مدرسه و آموزش (معیارها و در دسترس بودن مدارس بین‌المللی)
 • حمل‌ونقل و خدمات عمومی (برق، آب، حمل‌و‌نقل عمومی، بالا بودن ترافیک)
 • تفریح و سرگرمی (رستوران‌ها، تئاترها، سینماها، ورزش و اوقات فراغت)
 • کالاهای مصرفی (در دسترس بودن مواد غذایی، اقلامی که مصرف روزانه دارند، ماشین)
 • مسکن (اجاره‌ی مسکن، لوازم خانگی، اسباب و اثاثیه، خدمات تعمیر و نگهداری)
 • محیط طبیعی (آب و هوا، سابقه‌ی بلایای طبیعی)

مطلب نرتبط : ۱۰ خطرناک ترین شهرهای جهان که اصلا نباید به آن سفر کنید

مرسر یک فهرست از ۲۳۰ کشور تهیه کرد و بیزنس اینسایدر در این نوشتار نگاهی دارد به ۲۹ کشوری که بدترین شرایط زندگی را دارند.

کراچی پاکستان

بدترین شهر دنیا ۲۹ : کراچی، پاکستان- کراچی بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کلان‌شهر در جهان است، و بالاترین آمار خشونت را دارد. آدم‌ربایی، جرایم خشونت‌آمیز، و حملات خیابانی در این شهر شایع است.

بدترین شهرها

بدترین شهر دنیا ۲۸ : تهران، ایران- با این که تحریمات زیادی از این کشور برداشته شده‌است، اما هنوز سطح فقر، ناپایداری اجتماعی، و آمار قتل در این شهر بسیار بالا است. آدم‌ربایی، سرقت، کلاهبرداری، پولشویی و قاچاق مواد مخدر برخی از جرائمی هستند که در پایتخت ایران روی می‌دهند.

بدترین شهرها

بدترین شهر دنیا ۲۷ : لومه، توگو – این شهر بزرگ‌ترین شهر در توگو است و نرخ بیکاری بسیار بالایی دارد. همچنین زیرساخت‌های آن رو به زوال هستند و این ملت افریقایی با مشکلات زیادی در رابطه با شرایط زندگی و جمع‌آوری زباله مواجه است.

بدترین شهرها

بدترین شهر دنیا ۲۶ : تاشکند، ازبکستان- این شهر از سال گذشته تبدیل به بستر مناسبی برای تروریسم شده‌است. سفارت امریکا در سال ۲۰۱۵ برای نخستین بار در ۱۱ سال گذشته مورد حمله قرار گرفت، و دولت در تلاش است با رشد افراط‌گرایی اسلامی مقابله کند.

no-25-abidjan-cote-divohe-ci

بدترین شهر دنیا ۲۵ : آبیجان، ساحل عاج- این شهر پایتخت اقتصادی ساحل عاج است، اما سفارت بریتانیا هشدار داده‌است کسی به این شهر سفر نکند مگر در صورت لزوم. این سفارت اظهارکرد: “جرائم خشونت‌آمیز در هر زمانی ممکن است رخ بدهد و این شهر و در کل این کشور دارای خطر بالای تروریسم است.”

no-24-addis-ababa-ethiopia--the-capital-is-going-thspecia

بدترین شهر دنیا ۲۴ : آدیس‌آبابا، اتیوپی- ساخت‌وساز در این شهر رونق دارد، اما بسیاری از شهروندان آن از فقر شدید رنج می‌برند. بدترین مشکل این شهر ناسازگاری بالای اجتماعی بین دولت و شهروندان است، به خصوص بعد از تظاهرات بر سر برنامه‌های ساخت‌وساز که منجر به کشته شدن دانش‌آموزان و کشاورزان شد.

no-23-ashgabat-turkmenistan--the-city-nagement-wh

بدترین شهر دنیا ۲۳ : عشق‌آباد، ترکمنستان- این شهر، عمدتا از طریق استخدام‌هایی که از سوی موسسات دولتی (تحت مالکیت دولت) صورت می‌گیرد، تا حد زیادی تحت کنترل بخش دولتی قرار دارد. این شهر به دلیل مدیریت نادرست دولت با مشکل کمبود آب روبه‌رو است. در شرایطی که دما در سال ۲۰۱۵ به ۱۱۶.۹۶ فارنهایت رسید، کمبود آب زندگی شهروندان را عملا فلج می‌کند.

no-22-harare-zimbabwe--the-capital-as-ops-

بدترین شهر دنیا ۲۲ : هراره، زیمباوه- این پایتخت و همین‌طور کل کشور از یک دولت سرکوب‌گر به رهبری رابرت موگابه، رنج می‌برد. این شهر فقرزده است و میلیون‌ها شهروند آن به شدت گرسنگی می‌کِشند زیرا ۷۵% از محصولات زراعی از بین می‌روند. موگابه مجبور به درخواست کمک ۱.۶ میلیارد دلاری برای خرید گندم و غذاهای دیگر شده‌است.

no-21-bishkek-kyrgyzstan--poverty-is-high-inesh

بدترین شهر دنیا ۲۱ : بیشکک، قرقیزستان- فقر در مرکز اقتصادی این کشور بیداد می‌کند. در عین حال، دولت در حال مبارزه با حملات پی‌درپی داعش است.

بدترین کیفیت زندگی

بدترین شهر دنیا ۲۰ : لاگوس، نیجریه- بزرگ‌ترین شهر این کشور هر ساله با تهدیدات زیست‌محیطی مثل پس‌خیزاب‌ها مبارزه می‌کند. امنیت شهروندان نیز درمعرض تهدیدهای دائمی از جمله ربودن دانش‌آموزان و قتل است.

no-19-joint-abuja-nigeorist-or-other-violent

بدترین شهر دنی ۱۹ : آبوجا، نیجریه- این شهر از نرخ بالای جرم و جنایت ناشی از خشونت بین جمعی رنج می‌برد. وزارت امور خارجه‌ی بریتانیا می‌گوید: “شما ممکن است ربوده شوید یا در یک حادثه‌ی تروریستی یا هر حادثه‌ی خشونت‌آمیز دیگری گیر بیفتید.

no-18-joint-dushae-of-the-inadequate-infrastructure

بدترین شهر دنیا ۱۸ : دوشنبه، تاجیکستان- فقر و کمبود انرژی مشکل بزرگ این شهر و کشور است. بانک جهانی نیز هشدار داده‌است که انجام کسب‌وکار در این کشور به دلیل زیرساخت نامناسب مشکل است.

no-17-dhaka-bangladesriticized-and

بدترین شهر دنیا ۱۷ : داکا، بنگلادش- داکا یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان است، و صادرات پوشاک، اقتصاد آن را تقویت کرده‌است. اما شرایط کار و حقوق بشر و همین‌طور فقر محلی برای بسیاری از شهروندان، مورد انتقاد و بررسی دولت‌های جهانی و سازمان‌های خیریه است.

no-16-ouagadougou-bupeople

بدترین شهر دنیا ۱۶ : آواگادوگو، بورکینافاسو- این شهر در معرض تهدیدات دائمی حملات تروریستی است، و اوایل امسال بمب‌گذاری گروه القاعده در یک هتل معروف، سبب کشته شدن ۲۹ نفر شد.

no-15-tripoli-libya--the-ooding-into-the

بدترین شهر دنیا ۱۵ :  طرابلس، لیبی- این شهر توسط دو جنگ‌سالار در سال گذشته تجزیه شد و حتی فرودگاه اصلی این شهر در تابستان ۲۰۱۵ متحمل خرابی‌های بسیاری شد. همه‌ی سفارت‌های مهم بسته شدند. مهاجران و پناهندگان نیز به دلیل نزدیکی آن به اروپا به سمت این کشور هجوم آورده‌اند.

no-14-niamey-nithe-list

بدترین شهر دنیا ۱۴ :  نیامی، نیجر- تظاهرات، فساد دولتی، و فقر محلی، این شهر را در فهرست ما جای داده‌است.

no-13-antananarivo-madagaspment

بدترین شهر دنیا ۱۳ : آنتاناناریوو، ماداگاسکار- رشد اقتصادی این شهر، و سایر قسمت‌های این کشور، وابسته به کشاورزی است. اما بی ثباتی سیاسی مانع  از خلق فرصت برای پیشرفت دائمی می‌شود.

no-12-bamako-mali--the-city-was-rocisson-blu-hotel

بدترین شهر دنیا ۱۲ : باماکو، مالی- این شهر سال گذشته مورد حملات تروریستی قرار گرفت و شبه‌نظامیان اسلام‌گرا ۱۷۰ نفر را در هتل رادیسون بلو گروگان گرفتند و ۲۰ تن از آنها را در یک تیراندازی جمعی کشتند.

no-11-nouakchott-mauritanghts-and-poverty-have-helped-fill-th

بدترین شهر دنیا ۱۱ : نواکشوت، موریتانی- این شهر تا سال ۱۹۵۸ در اصل یک روستای کوچک بی‌اهمیت بود، ولی به سرعت رشد کرد و تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای صحرای بزرگ افریقا شد. اما جمعیت خیلی زیاد، خشک‌سالی و فقر باعث شده‌است که شهر پر از محله‌های فقیرنشین شود.

no-10-conakry-guinea--the-porakry

بدترین شهر دنیا ۱۰: کوناکری، گینه- مسائل مربوط به امنیت شخصی در این شهر بندری بیداد می‌کند. جرائم خشونت‌آمیز، تظاهرات، و حملات نظامی، کوناکری را به کلی دستخوش مصیبت کرده‌است.

no-9-kinshasa-democratic-republic-ocountry

بدترین شهر دنیا ۹ : کینشازا، جمهوری دموکراتیک کنگو- درگیری‌ قومیتی-ملیتی در این شهر شایع است و سازمان‌های غیردولتی تلاش کرده‌اند تا گامی برای ارائه‌ی کمک و رفع مشکل غذا در این شهر و کشور بردارند.

no-8-braumber-of-people-being-killed-by-the-police

بدترین شهر دنیا ۸ : برازاویل، جمهوری کنگو- فساد دولتی باعث به راه افتادن تظاهرات‌های عظیم در این شهر و کشته شدن تعدادی از شهروندان به‌دست پلیس شده‌است‌.

no-7-dad-expatriates

بدترین شهر دنیا ۷ : دمشق، سوریه- مرسر می‌گوید این شهر “شاهد خشونت دائمی و حملات تروریستی است که زندگی روزمره‌ی افراد محلی و کسانی را که ترک وطن کرده‌اند و در این کشور زندگی‌ می‌کنند، تحت تاثیر قرار داده‌است.

no-6-ndjamena-chad--thm-the-group-carries-out-frequent-suicide-bombings-in-the-city

بدترین شهر دنیا ۶: انجامنا، چاد- این شهر، در یکی از فقیرترین کشورهای جهان، از سوی گروه اسلام‌گرا و نظامیِ بوکو حرام رنج می‌برد. این گروه مسئول بمب‌گذاری‌های انتحاری مکرر در این شهر است.

no-5-khartou-key-recruiting-ground-for-isis

بدترین شهر دنیا ۵ : خارطوم، سودان- این شهر، دومین شهر بزرگ سودان است و حوزه‌ی جدید داعش برای جذب نیرو است.

no-4-ps-are-common-and-there-is-a-worrying-growth-in-vigilante-violence

بدترین شهر دنیا ۴ : پورتو پرنس، هائیتی- جرائم خشونت‌آمیز به وفور در این شهر وجود دارد و به همین دلیل برای مسافران خطرناک است. تجاوز و سرقت شایع است، رشد نگران‌کننده‌ی خشونت از سوی غیرنظامیان نیز در این شهر وجود دارد.

no-3-sanaa-yemend-in-the-proxy-war-between-iran-and-saudi-arabia

بدترین شهر دنیا ۳ : صنعا، یمن- بزرگ‌ترین شهر یمن، به وسیله‌ی حملات هوایی از سوی عربستان سعودی ویران شده‌است، چرا که این شهر میدانی برای قدرت‌طلبی‌های عربستان سعودی شده‌است.

no-2-bangui-central-afrs-erupt-regularly-in-the-area

بدترین شهر دنیا ۲ بانگی، جمهوری افریقای مرکزی- این پایتخت فقیر است و شهروندان زیادی برای زنده ماند نیازمند کمک هستند. بدتر این‌که، این منطقه دائما صحنه‌ی تضادهای خشونت‌آمیز فرقه‌ای است.

بدترین شهرها

بدترین شهر دنیا ۱ : بغداد، عراق- این پایتخت از آسیب‌های شدید زیرساختی ناشی از چندین جنگ و خشونت‌های مستمر رنج می‌برد. این شهر همچنان در معرض تهدیدهای گروه داعش است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: بیزنس‌اینسایدر

بدترین شهر دنیا با پایین ترین کیفیت زندگی


نوشته های مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

 1. افشین گفت:

  نه دیگه خداییش سطح زندگی در تهران به مراتب بسیار بالاتر از این شهرهاست

 2. ممد گفت:

  یعنی چی؟ کجا سطح قتل و آدم ربایی در تهران زیاده؟؟؟ خوب پلیس تهران هم انصافا خیلی قدرتمنده نرخ قتل هم ۱٫۵ هستش که خیلی کمتر از شهر های آمریکا است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی