کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۵ کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

کارهایی وجود دارد که حتی رئیس جمهور امریکا هم نمی‌تواند انجام دهد. در این نوشتار ۲۵ کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است را مطرح می‌کنیم. با ما همراه باشید.

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

چنین به نظر می‌رسد که انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، امسال حساسیت مردم را بالاتر برده است. برخی ممکن است تلاش کنند کاری کنند که باور کنید سرنوشت دنیا به رای مردم آمریکا در نوامبر بستگی دارد؛ با این وجود قدرت ریاست جمهوری بدون محدودیت نیست. در واقع، تمام دولت ایالات متحده یک سیستم کنترل و توازن است، و در کمال تعجب رئیس جمهور علیرغم قرار داشتن در یک موضع بسیار قدرتمند، هم در قدرت و هم در زندگی شخصی‌اش محدود است. بیایید گامی به عقب برداریم و ۲۵ کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است را بررسی می‌کنیم.

۲۵. تفسیر قوانین و قانون اساسی

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

آیا متمم اول، آزادی بیان در اینترنت را پوشش می‌دهد یا خیر؟ قضاوت در این باره به عهده‌ی رئيس جمهور نیست. در واقع به عهده‌ی دیوان عالی ایالات متحده، قوه‌ی قضاییه‌ی دولت فدرال است. چنان‌که از نامش پیدا است عالی‌ترین دادگاه این کشور است، و  در  تفسیر آن‌چه یک قانون بیان می‌کند حرف آخر را می‌زند. رئیس جمهور در این قضاوت‌ها حق هیچ اظهار نظری ندارد.

۲۴. انتخاب اعضای دیوان عالی ایالات متحده به تنهایی

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

دیوان عالی یک منصب مادام‌العمر است، یعنی در صورت منصوب شدن، یک قاضی بقیه‌ی عمرش را به آن مشغول است مگر آن‌که استعفا دهد. جایگزینی اعضا مسئله‌ای نادر اما مهمی است زیرا مقامی طولانی‌مدت‌تر از ریاست جمهوری را در اختیار می‌گیرند.قاضی آنتونین اسکالیا که در اوایل ۲۰۱۶ درگذشت، توسط رونالد ریگان به این مقام منصوب شده بود و در ۱۹۸۶ مورد تایید سنا قرار گرفت. در حالی‌که رئیس جمهور وظیفه دارد کسی را برای این مقام نامزد اعلام کند، این نامزدی باید از طریق سنا تایید شود، و آن‌ها قدرت دارند نامزدی معرفی شده توسط رئیس جمهور را رد کنند.

۲۳. ماری‌جوانای طبی را قانونی کند

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

برای آن‌که این اتفاق بیفتد، باید مار‌جوانا توسط اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا مجددا طبقه‌بندی شده و از مواد فهرست شماره یک (مواد مخدر کنترل شده، بدون کاربرد پزشکی) به مواد فهرست شماره‌ی ۲ (استفاده‌ی پزشکی اما خطر سوءاستفاده) منتقل شود. اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا اخیرا اعلام کرد به هیچ وجه در ۲۰۱۶ این کار را نخواهد کرد. با این حال ایالت‌ها قدرت آن را دارند که بر مبنای ایالت به ایالت استفاده از ماری‌جوانا را برای مصارف پزشکی و تفریحی مجاز کنند.

مطلب مرتبط: تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما :چرا اوباما بازتر از ترامپ نشسته بود

۲۲. مشروع/ نامشروع کردن سقط جنین یا هر فرآیند پزشکی بحث‌برانگیز دیگر

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

تصمیم‌گیری برای چیزهای مانند سقط جنین (از جمله در چه زمانی از بارداری یک زن می‌تواند سقط جنین داشته باشد) و یا خودکشی کمکی برای بیماران لاعلاج بر عهده‌ی ایالت‌های منفرد است، نه دفتر بیضی (رئیس جمهور).

۲۱. توقف اخراج تمام مهاجران غیرقانونی از کشور یا اعطای عفو عمومی به آن‌ها

خود رئیس جمهور اوباما تلاش کرده است از طریق فرمان اجرایی، ممنوعیتی موقتی بر اخراج مهاجران غیرقانونی اعمال کند که در ایالات متحده زندگی می‌کنند. ولی این تلاش توسط دیوان عالی ایالات متحده ناکام ماند.

۲۰. گشودن آزادانه‌ی مرزها

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

قوانین تصویب شده در ۱۹۲۱ تعداد مهاجرانی را که هر سال می‌توانند به صورت قانونی وارد ایالات متحده شوند، محدود می‌کنند.

رئیس جمهور همراه با کنگره حداکثر تعداد پناهندگان فراری از کشورهای خارجی را تعیین می‌کنند که هرسال مجاز به ورود هستند.

مطلب مرتبط: ۸ دلیل برنده شدن ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

۱۹. پرداخت‌های بیمه‌ی تامین اجتماعی را لغو کند.

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

برخی کاندیداها ممکن است قوانینی برای افزایش پرداختی‌ها پیشنهاد کنند یا به صورت‌های گوناگون بر آن‌ها مالیات وضع کنند، اما تمام این ها بخشی از بودجه‌ای است که باید توسط کنگره تصویب شود. آمریکایی‌ها به سیستم دولت پول واریز می‌کنند، و وقتی بازنشست شوند یک مقرری ماهانه دریافت می‌کنند. درباره‌ی ”تمام شدن بیمه‌ی تامین اجتماعی“ بحث‌های زیادی می‌شود! اما زمانی که پیش‌بینی می‌شود این اتفاق بیفتد – در ۲۰۳۷ – صرفا به معنای آن است که پرداختی‌های کنونی تا حدود ۱۰٪ کاهش خواهد یافت و کنگره هنوز زمان زیادی دارد که با تصویب بودجه‌هایی این مابه‌تفاوت را جبران کند.

۱۸. رانندگی

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

علیرغم قرار گرفتن در میان قدرتمند‌ترین افراد دنیا، رؤسای جمهور کنونی و پیشین به شدت توسط سرویس مخفی از رانندگی منع می‌شوند و فقط در موقعیت‌های بسیار کنترل‌شده‌ای مانند یک زمین گلف سوئیچ به دست می‌گیرند.

رانندگی کردن هم در فهرست چندین کار قرار دارد که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است.

مطلب مرتبط: آشنایی با خانواده قدرتمند و بزرگ ترامپ و ۳ همسرش

۱۷. لغو یا اجرای هسته‌ی مشترک یا هر استاندارد فدرال دیگری برای تحصیل

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

ایالت‌ها در پذیرش یا رد هر دستورالعمل تحصیلی فدرال مانند هیچ کودکی جا نماند یا هسته‌ی مشترک، یک حق منفرد دارند.

در حالی که این امر ممکن است هر گونه بودجه یا وجوه را که از دولت فدرال دریافت می‌کنند تحت تاثیر قرار دهد، هر ایالت منفردا حق دارد استانداردهای فدرال را انتخاب کند یا استانداردهای خود را حفظ کند.

مطلب مرتبط: ۲۵ عدد که دونالد ترامپ را تعریف می کند

۱۶. بخشودگی کامل بدهی وام دانشجویی

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

حتی برنامه‌ی بخشودگی وام اوباما بیش‌تر آدم‌ها را ملزم می‌کند پیش از بخشودگی بدهی ارزش ۱۰-۲۰ سال از بهره‌ی وام خود را پرداخت کنند .

و این در صورتی است که صلاحیتش را داشته باشید.

صرف نظر از آن‌که چه کسی در نوامبر به عنوان رئيس جمهور انتخاب شود، قرار نیست بدهی دانشجویی به شکلی جادویی ناپدید شود.

۱۵. استفاده از آیفون

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

در ۲۰۱۵ رئیس جمهور اوباما در برنامه‌ی زنده‌ی جیمی کیمل حضور یافت و توضیح داد که هنوز از یک گوشی بلک‌بری استفاده می‌کند زیرا رئیس جمهور نمی‌تواند از گوشی استفاده کند که دارای ابزار ضبط صدا است.

بله استفاده از گوشی آیفون هم در فهرست چندین کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است قرار دارد.

مطلب مرتبط: چرا رنگ پوست دونالد ترامپ نارنجی است

۱۴. کسب درآمد خارج از حقوق دولتی

هرگونه سرمایه‌گذاری که یک رئيس جمهور انجام دهد، تا زمانی‌که مقام رئیس جمهوری را ترک می‌کند به یک بلایند تراست(اشخاصی که به مقام های بلندپایه می رسند برای پیشگیری از هر گونه سوظن سودجویی کلیه‌ی اموال خود را با اختیار تام در دست شخص دیگری قرار می‌دهند که به صلاح‌دید خود و بدون اطلاع مالک عمل کند) سپرده می‌شود.

۱۳. نقض قوانین

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

رئیس جمهور ایالات متحده مانند شهروندان عادی تابع قوانین کشور – از جمله دروغ نگفتن بعد از سوگند یاد کردن – است.

اگر رئیس جمهور ایالات متحده این قوانین را نقض کند، دولت حق دارد به استیضاح او رای دهد، و سنا حق دارد این موارد را مانند یک دادگاه محاکمه کند.

مطلب مرتبط : ۱۱ تاکتیک برنده‌شدن در مذاکرات از کتاب “هنر معامله‌گری” ترامپ

۱۲. افزودن یا کاهش برنامه‌های رفاهی

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

هر نوع اصلاحات رفاهی باید به عنوان قانون یا بخشی از یک بودجه تصویب شود، یعنی باید ابتدا از کنگره بگذرد. در حالی‌که رئیس جمهور می‌تواند این قوانین را پیشنهاد دهد و اغلب این کار را می‌کند، نمی‌تواند به تنهایی آن‌ها را  تصویب یا اجرا کند.

کنگره از دو بخش تشکیل شده است:‌ سنا، و مجلس نمایندگان. هم‌چنین هر ایالت برای رای دادن درباره‌ی مسائل ایالتی، کنگره‌ی منحصر به خود را دارد.

۱۱. استفاده از فرمان‌های اجرایی برای انجام هرچه می‌خواهند

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

در دهه‌ی ۱۹۵۰، رئیس جمهور ترومن برای جلوگیری از شورش (یانگستاون در مقابل سایر)، کنترل کارخانه‌های فولاد کشور را به دست گرفت.

دیوان عالی ایالات متحده تعیین کرد که رئیس جمهور اختیار تصاحب صنعت فولاد ایالات متحده را ندارد.

اگر رئیس جمهور ایالات متحده از حدود قدرت خویش خارج شود، مردم یا کنگره حق دارند دادخواستی به دیوان عالی ایالات متحده ارائه کنند تا درباره‌ی فرمان اجرایی مورد نظر، حکم دهد.

۱۰. توقیف تمام سلاح‌های گرم در اختیار شهروندان عادی

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

شایعات فراوانی در این‌باره شنیده می‌شود که کدام کاندیدا طرفدار یا مخالف متمم دوم، یا قانون جدید حمل اسلحه است.

رئیس جمهور (یا پلیس/ارتش محلی که از جانب او عمل می‌کنند) بدون علت یا دلیل قانونی، حتی طی یک حالت فوق‌العاده در سراسر کشور نمی‌تواند سلاح‌های گرم هیچ‌ کس را ضبط کند.

۹. غیرقانونی کردن مجدد ازدواج همجنس‌گرایان

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

در ژوئن ۲۰۱۵، دیوان عالی ایالات متحده دستور داد ازدواج همجنس‌گرایان یک حق قانونی است.

به منظور تغییر آن، لازم است دادخواستی از سوی دادگاه‌های پایین‌تر به دیوان عالی ایالات متحده ارائه شود که مجددا حکم دیگری را با اعضای متفاوتی اعلام کند.

۸. تعطیلی دولت

تعطیلی دولت در اکتبر ۲۰۱۳ نتیجه‌ی به توافق نرسیدن یک مجلس تحت کنترل جمهوری‌خواهان و یک سنای تحت کنترل دموکرات‌ها بر سر یک بودجه بود.

رئیس جمهور قادر به آغاز یا خاتمه‌ی آن نبود.

۷. اجرای سیاست‌های تجاری

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

در حالی‌که نگارش سیاست‌های تجاری توسط رئیس جمهور روشی سریع دارد، باز هم باید توسط کنگره تایید شود.

منظور از روش سریع صرفا آن است که کنگره نمی‌تواند آن را اصلاح کند؛ باید رای آری یا خیر بدهد. کنگره پیکره‌ی دولت است که مطابق قانون اساسی تعرفه‌ها را کنترل می‌کند.

مطلب مرتبط: واکنش جهان به پیروزی ترامپ :همه زجر خواهیم کشید

۶. اختصاص بودجه‌ی اضافه برای ناسا

 

در حالی‌که رئيس جمهور می‌تواند لایحه‌ها و بودجه‌ها را پیشنهاد کند و درباره‌ی اهداف ایالات متحده برای سفر فضایی صحبت کند، قدرت تامین مالی ناسا کاملا در اختیار کنگره است که تمام مسائل بودجه‌بندی را انجام می‌دهد.

مطلب مرتبط: ترامپ ثروتمندتر از رئیس جمهورهای قبلی آمریکا است

۵. لغو لایحه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه (که بیش‌تر با عنوان اوباماکر شناخته می‌شود) یا اجرای هرچیزی به جای آن

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

از آن‌جایی که لغو لایحه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه الان قانون است، هرگونه تغییری باید به صورت یک لایحه پیشنهاد شود که لازم است سپس از طریق کنگره به تصویب برسد.

مطلب مرتبط: ۳ کشور پذیرای آمریکاییهای ناراضی از نتیجه‌ انتخابات هستند

۴. اعلام رسمی جنگ

قدرت این کار در واقع در اختیار کنگره است، فقط کنگره. این قدرت با رئیس جمهور تقسیم نشده است، گرچه رئیس جمهور فعلی باید اعلام جنگ را امضا کند.

۳. تغییر قوانین مالیاتی

اصلاح مالیاتی ( تغییری در قوانین مالیاتی فدرال برای اشخاص و کسب و کارها) باید پیش از تبدیل شدن به قانون از کنگره بگذرد. حتی ممکن است این اتفاق سال‌ها پیش از اثرگذاری بیفتد.

۲. تغییر یا اصلاح قانون اساسی

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

قانون اساسی ایالات متحده تنها از طریق یک متمم قانون اساسی قابل تغییر است، که می‌تواند توسط یک ایالت یا کنگره پیشنهاد شود، اما باید دو سوم آرای کنگره‌ را به دست آورد و بعد، سه چهارم ایالت‌ها باید با متمم پیشنهادی موافقت کنند.

به عبارت دیگر، اکثریت نمایندگان انتخاب شده در سطح فدرال و ایالتی باید با متمم موافقت و آن را تصویب کنند.

این اتفاق تاکنون فقط ۲۷ بار رخ داده است.

۱. تغییراتی در سطح محلی

کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است

اگر به مالیات‌های محلی، اداره‌ی پلیس، نحوه‌ی اداره‌ی محدوده‌ی مدارس، طرح‌های سبز در حال انجام در ناحیه‌تان، یا آزادسازی مواد مخدر اهمیت می‌دهید، دلتان می‌خواهد مطمئن شوید به افراد پایین برگه‌ی رای نیز رای می‌دهید، زیرا هرچه مسائل محلی‌تر باشد، کاندیداها در برگه‌ی رای پایین‌تر قرار می‌گیرند (رای رئیس جمهور در صدر برگه رای قرار دارد). رئیس پلیس شهرتان، رئیس هیئت مدیره مدرسه، یا قوانین ایالتی انرژی سبز، اگر نه بیش از انتخاب رئیس جمهور،  می‌تواند به اندازه‌ی آن می‌تواند زندگی روزانه‌تان را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین ارزشش را دارد که زمان بگذارید و درباره‌ی انتخابات محلی به خودتان تعلیم دهید. این امکان وجود دارد که به افراد پایین برگه رای دهید و جای رای ریاست جمهوری را خالی بگذارید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: list25

۲۵ کار که برای رئيس جمهور امریکا ممنوع است


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی