کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۳ امن ترین کشور جهان برای زندگی در ۲۰۱۶

موسسه‌ی لگاتوم، موسسه‌ی تحقیقاتی مستقر در لندن،  دهمین شاخص رفاه جهانی سالانه‌اش را منتشر کرد؛ مطالعه‌ای که مرفه‌ترین کشورهای جهان را رتبه‌بندی می‌کند و فهرست امن ترین کشور جهان برای زندگی در ۲۰۱۶ را معرفی میکند.

امن ترین کشور جهان

میزان پولی که یک کشور دارد از عوامل مد نظر گرفته شده برای اندازه‌گیری رفاه بوده است، اما موسسه‌ی لگاتوم مسائل دیگری را هم در نظر گرفته است؛ مثلا ایمنی و امنیت.

این شاخص داده‌های ۱۴۹ کشور را بررسی کرده و بر اساس امنیت ملی کشورهای فهرست شده و ایمنی شخصی آدم‌هایی که در آن‌ها زندگی می‌کنند رتبه‌بندی کاملی ارائه کرده است.

مطلب مرتبط : ۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶

در ادامه ۲۳ امن ترین کشور جهان برای زندگی در ۲۰۱۶ را به شما معرفی می کنیم:

۲۳. اسلواکی

این فهرست با نام اسلواکی آغاز می‌شود. این کشور واقع در اروپای مرکزی در امنیت از هر زیرشاخص دیگری رتبه‌ی بالاتری کسب کرده است.

۲۲. کانادا

کانادا یکی از شش کشور غیر اروپایی است که در فهرست ۲۳ برترین کشور قرار می‌گیرد. این کشور نسبت به رتبه‌بندی شاخص امنیت قبلی موسسه‌ی لگاتوم که در آن نهم شده بود ۱۳ پله سقوط کرده است.

۲۱. لهستان

 این کشور اروپای شرقی در امنیت از هر زیرشاخص دیگری رتبه‌ی بالاتری به دست آورده است.

مطلب مرتبط: ۷ بهترین و بدترین شهر جهان برای زندگی و کار

۲۰. استرالیا

 پایین‌ترین رتبه‌ی استرالیا در زیرشاخص امنیت ملی و ایمنی شخصی است که نسبت به سال گذشته ۵ پله سقوط کرده است. اما همچنان در بین امن‌ترین کشورهای جهان باقی می‌ماند.

۱۹. نیوزیلند

 مثل استرالیا، رتبه‌ی نیوزیلند در امنیت ملی و ایمنی شخصی از هر زیرشاخص دیگری پایین‌تر است. با وجود این در رده‌های بالای فهرست کلی موسسه‌ی لگاتوم قرار می‌گیرد.

۱۸. فنلاند

 فنلاند اولین مورد از کشورهای نوردیک(شمال اروپا) است که در فهرست ۲۳ امن‌ترین کشور جهان قرار می‌گیرد. این کشور همچنین به عنوان بهترین حکومت روی کره زمین رده بندی شده است.

مطالب مرتبط: ۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

۱۷. مالت

 این جزیره‌ی کوچک در حوزه‌ی مدیترانه فقط یکی از زیباترین و خوش‌منظره ترین کشورها نیست، بلکه جزو امن‌ترین‌ها هم هست.

۱۶. ایرلند

 ایرلند نسبت به شاخص سال گذشته ۱۲ پله سقوط کرده است اما همچنان در فراهم کردن امنیت ملی و ایمنی شخصی مردمش جزو یکی از بهترین کشورهای جهان باقی می‌ماند.

۱۵. اسپانیا

 اسپانیا در امنیت و ایمنی از هر زیرشاخص دیگری رتبه‌ی بهتری کسب کرده است.

۱۴. اسلوونی

 اسلوونی نه تنها به عنوان دارنده‌ی بهترین محیط زیست طبیعی در بین کشورهای جهان قرار دارد، بلکه جزو امن‌ترین آن‌ها نیز هست.

۱۳. بریتانیا

 بریتانیای تحت نخست وزیری ترزا می رتبه‌ی خود را نسبت به شاخص سال گذشته‌ی موسسه‌ی لگاتوم ۱۰ پله ارتقاء داده است.

۱۲. هلند

هلند که در شمالی‌شرقی محدوده‌ی اروپا قرار گرفته است، فقط یکی دو پله با قرار گرفتن در فهرست ۱۰ امن‌ترین کشور جهان فاصله دارد.

۱۱. هنگ‌کنگ

 سازمان ملل هنگ کنگ را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت نمی‌شناسد اما باز هم یکی از امن ترین نقاط جهان است. با وجود این، هنگ کنگ سال گذشته رتبه‌ی امن‌ترین کشور جهان را به دست آورده بود.

مطالب مرتبط: ۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

۱۰. سوئد

سوئد که مدام به عنوان یکی از شادترین مکان‌های دنیا فهرست می‌شود، به این روند خود ادامه داده و در رتبه‌بندی امن‌ترین کشورهای جهان هم قرار گرفته است. با وجود این، نسبت به سال گذشته 5 پله سقوط داشته است.

۹. اتریش

این کشور کوچک واقع در اروپای مرکزی خودش را در بین ۱۰ امن‌ترین کشور جهان جای داده است، در حالی که سال گذشته رده‌ی ۱۵ شاخص موسسه‌ی لگاتوم را داشت.

۸. سوئیس

به تاسی از رسم متداول این کشور برای قرار گرفتن در فهرست‌های مختلف شاخص رفاه، سوئیس یکی از امن‌ترین نقاط جهان برای زندگی کردن لقب گرفته است.

۷. آلمان

 آلمان یکی از امن‌ترین نقاط جهان است که نسبت به شاخص سال گذشته ۱۵ پله صعود کرده است. این عملکرد به رغم تهدید شدید تروریستی در سرزمین اصلی اروپای غربی حاصل شده است.

۶. نروژ

 نروژ در امنیت و ایمنی مثل هر زیرشاخص دیگری رتبه‌ی بالایی کسب کرده است. موسسه‌ی لگاتوم برای هر دسته‌بندی، این کشور حوزه‌ی اسکاندیناوی را جزو ۱۰ برترین کشور جهان رتبه‌بندی می‌کند.

مطلب مرتبط : ۱۶ بهترین کشور اروپا برای کار پیدا کردن

۵. دانمارک

 موقعیت دانمارک نسبت به شاخص سال گذشته‌ی موسسه‌ی لگاتوم ۲ پله بهتر شده است.

۴. ایسلند

این کشور نوردیک(شمال اروپا) به لحاظ امنیت و ایمنی، پس از آن که سال گذشته در رتبه‌ی دوم قرار گرفته بود، یک بار دیگر رتبه‌ی بالایی کسب کرده است.

۳. ژاپن

در شاخص سال گذشته‌ی امنیت و ایمنی موسسه‌ی لگاتوم، ژاپن رتبه‌ی ۲۲ را داشت که این یعنی این کشور ۱۹ پله صعود داشته است.

۲.لوگزامبورگ

لوگزامبورگ، در رتبه‌ی دوم، به عنوان امن‌ترین کشور اروپایی برای زندگی‌ کردن رتبه‌بندی شده است. در رتبه‌بندی سال گذشته این کشور رتبه‌ی شماره‌ی ۱۰ را کسب کرده بود.

۱. سنگاپور

این دولت‌شهر آسیایی در صدر رتبه‌بندی امن ترین کشور جهان در ۲۰۱۶ قرار می‌گیرد، که نسبت به سال گذشته ۱۲ پله صعود کرده است. شایان ذکر است که در زیرشاخص آزادی‌های شخصی این کشور عملکرد بدی از خود نشان داده و در رتبه‌ی ۹۷ قرار گرفته است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: ایندیپندنت

نویسنده: آدام پاینه

۲۳ امن ترین کشور جهان برای زندگی در ۲۰۱۶


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی