کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۲ چیز که زنان با اعتماد به نفس انجام نمی‌دهند

۲۲ چیز که زنان با اعتماد به نفس انجام نمی‌دهند

در این نوشتار ۲۳ چیز بحث می شود که زنان با اعتماد به نفس اصلا انجام نمی‌دهند. وقتی در مورد با اعتماد به نفس ترین زنانی که می‌شناسید مانند ملاله یوسف‌زای، اپرا وینفری، یا حتی تیلور سوییفت، فکر می‌کنید، این خانم‌ها چه چیز مشترکی دارند که باعث می‌شود بی‌هیچ واهمه‌ای با زندگی برخورد کنند؟ آنها موفقیت، وقار، و قاطعیت را با خود دارند. وقتی وارد جایی می‌شوند، حال و هوا عوض می‌شود. آنها فراموش‌نشدنی هستند.

ببینید از چه تعداد از این فهرست اشکالات اجتناب می‌کنید و به عنوان یک زن با اعتماد به نفس چطور ارزیابی می‌شوید.

اعتماد به نفس

۱.آن‌ها غیبت نمی‌کنند

زنان با اعتماد به نفس در مورد زنان دیگر حرف نمی‌زنند، آنها در مورد رویاها، برنامه‌ها، و آرزوهای‌شان حرف می‌زنند.

۲. آنها به خودشان شک ندارند

نخواهید شنید که در تصمیمات‌شان تردید کنند. تردید بخشی از روند کار آنها نیست. آنها همیشه می‌دانند چه کاری انجام می‌دهند و چرا آن را انجام می‌دهند. آنها درست به تصمیمات‌شان فکر می‌کنند ولی وقتی تصمیم بگیرند، تصمیم‌شان قطعی است.

۳. از روندهای روز پیروی نمی‌کنند

زنان با اعتماد به نفس پیرو روندهای روز نیستند، تعیین‌کننده‌ی آن هستند. آنها وقت‌شان را صرف فکر کردن به این مسئله نمی‌کنند که چه چیزی باب است و در عوض، انتخاب‌هایی بر این اساس دارند که چه چیزی دوست دارند. آنها دقیقا هماهنگ با نیازها و اولویت‌های خودشان هستند. و از این نمی‌ترسند که آن‌چه را می‌خواهند، درخواست کنند.

۴. هرگز احساسات‌شان را پنهان نمی‌کنند

وقتی چیزی ناراحت‌شان کند، متوجه خواهید شد. ظاهر و باطن‌شان یکی است. اعتماد به نفس، توانایی رک‌گویی را به آنها می‌دهد طوری که بقیه به راحتی می‌پذیرند.

۵. آنها هرگز در مراقبت از خودشان کوتاهی نمی‌کنند

زنان با اعتماد به نفس می‌دانند برای این‌که بهترین باشند باید مواظب خودشان باشند. آنها ارزش توازن منطقی کار/ زندگی را می‌دانند، برای درست غذا خوردن‌شان وقت می‌گذارند، خوب می‌خوابند و گاهی فقط به این دلیل که حس خوبی دارد، خودشان را لوس می‌کنند.

۶. هرگز کورکورانه به چیزی گوش نمی‌دهند

زنان با اعتامد به نفس دوست دارند شواهد را خودشان جمع‌آوری کنند و به نتیج گیری های خاص خودشان برسند. آنها کلیشه‌ای فکر می‌کنند، زیرا اگر خودشان حقیقت را درنیابند، می‌دانند متوجه‌ی کل ماجرا نمی‌شوند.

۷. آنها سعی نمی‌کنند به میل آدم‌ها رفتار کنند

وقتی زنی به خود مطمئن است به تایید بیرونی نیازی ندارد. این به زن با اعتماد به نفس اجازه می‌دهد خود واقعی‌اش باشد و اطمینان حاصل کند که آدم‌هایی که دوستش دارند، او را به‌خاطر خودش  دوست دارند. از قلبش فرمان می‌گیرد و برای بر‌آمدن از پس مخالفت‌ها، قدرت درونی دارد.

۸. وقت‌شان را صرف نگرانی نمی‌کنند

وقت، گران‌بها است، در نتیجه هدر دادن آن با نگرانی در مورد اگرها و شایدها، کارهایی که باید انجام می‌دادیم یا می‌توانستیم انجام دهیم، برای زن با اعتماد به نفس رضایت‌بخش نیست. او می‌داند نگرانی مانند پرداخت بهره‌ی وام است قبل از این‌که وام گرفته باشد.

۹. آنها افسوس نمی‌خورند

از گذشته درس می‌گیرند و درمی‌یابند کجا انتخاب‌های ضعیفی داشته‌اند ولی افسوس نمی‌خورند. این‌که قادر باشید از گذشته چیزی یاد بگیرید به جای این‌که افسوس آن را بخورید، باعث اعتماد به نفس می‌شود.

۱۰. آنها از نامرتب بودن نمی‌ترسند

قطعا آنها اهمیت تاثیرگذاری در نخستین برخورد را می‌دانند و دوست دارند عالی به‌نظر برسند، ولی اهمیتی نمی‌دهند اگر گرفتار باد و باران شوند یا در هنگام راه رفتن در ساحل پاهای‌شان شنی شود. آنها در تجربه به دنبال شادی هستند چه گرفتار رگبار شوند چه در استخر بیفتند.

۱۱. آنها شکست‌ها را باخت درنظر نمی‌گیرند

حقیقت این است که آنها آدم‌هایی هستند که معمولا می‌توانند به شما بگویند قبل از این‌که هنری فورد موفق شود چند بار ورشکست شده است(۳ بار! ). آنها متوجه هستند در مسیر موفقیت، همیشه دست‌اندازهایی در جاده وجود دارد. آنها با آرامشی خود را بازمی‌یابند که به آنها اجازه می‌دهد با شیوه‌ای مصمم به جلو پیش روند.

۱۲. به فشار هم‌تایان اهمیتی نمی‌دهند

این اساسا درنتیجه‌ی حقیقتی است که آنها فشار هم‌تایان‌شان را حس نمی‌کنند. فشار به آدم‌هایی اختصاص دارد که نگران تفکر بقیه هستند. و زن با اعتماد به نفس این‌طور فکر نمی‌کند.

۱۳. آنها انتخاب‌های ناخودآگاه نمی‌کنند

زنان با اعتماد به نفس از هدف‌شان مطلع هستند و از این برای هدایت هدفمند تصمیمات‌شان استفاده می‌کنند. این روش هدفمند و متهورانه‌‌ی زندگی، بخشی از همان چیزی است که بقیه را جذب آنها می‌کند.

۱۴. آنها غرایزشان را نادیده نمی‌گیرند

حتی وقتی تمام حقایق به‌نظر می‌رسد به یک چیز دلالت دارند، اگر دل‌شان چیز دیگری بگوید، آن راه را درپیش می‌گیرند. آنها می‌دانند غریزه، قوی‌ترین یار ما در تصمیم‌گیری است، بنابراین از صمیم دل به آن گوش می‌دهند.

 ۱۵. آنها خود را مشغول نشان نمی‌دهند

فعال و ثمربخش بودن از تظاهر به مشغول بودن متفاوت است. آنها کار را انجام می‌دهند، ولی در هنگام انجام کار، غرق آن نمی‌شوند.

۱۶. از چیزی دلخور نمی‌شوند

آن‌ها می‌فهمند نظر شما متعلق به شما است نه آن‌ها. با این‌که، آنها برای احساسات شما ارزش قائل هستند، اگر با تصمیمات آنها موافق نیستید، کار خودشان را می‌کنند. ولی هم‌چنان شما را دوست دارند.

۱۷. آنها سکوت را آزاردهنده نمی‌دانند

حقیقت این است که سکوت آنها را شارژ می‌کند. آنها از اوقات تنهایی لذت می‌برند، جایی که می‌توانند پیشرفت شخصی شان را بررسی کنند و زمانی برای شارژ دوباره داشته باشند.

۱۸. آنها آرزو ندارند عامه‌پسند باشند

آن‌ها اصالت بقیه را گرامی می‌دارند و فقط دوستانی می‌خواهند که ارتباط عمیقی با آنها برقرار کنند. آنها گفت‌و گوها‌ی چالش‌انگیز را دوست دارند و این عامه‌پسند نیست ولی آنها اهمیتی نمی‌دهند.

۱۹. آنها به مربیان خصوصی نیازی ندارند

یا به جای مربی به کرنومتر نیازی ندارند. آنها خودانگیخته هستند و هیجان دارند تا در روزشان جهشی داشته باشند- دکمه‌ی آلارم برای آنها وجود ندارد.

۲۰. آنها طرفدار نمی‌خواهند، حامی می‌خواهند

آن‌ها احتمالا ۹۰۰ دوست فیس‌بوکی و یک عالمه پیرو در اینستاگرام دارند. ولی به آن‌چه اهمیت می‌دهند مطالب اخبارشان است، نه تعداد آن. همیشه کیفیت بر کمیت غلبه دارد.

۲۱. آنها به دارایی شان نمی نازند

آن‌ها می‌دانند که خرت‌و‌پرت معرف آنها نیست، پس انتخاب لباس و ماشین‌شان بر اساس چیزی است که دوست دارند، نه این‌که چطور می‌خواهند دیده شوند.

۲۲. آنها خودشان را انکار نمی‌کنند

آن‌ها متوجه هستند برای هرچیزی تعادل وجود دارد. آنها ممکن است مراقب سلامتی‌شان باشند ولی با کمال میل گاهی خودشان را تحویل می‌گیرند. آنها دوست دارند به ورزش بروند، چون می‌دانند دنیا تمام نمی‌شود اگر یک کار را ول کنند.

زنان با اعتماد به نفس نیاز ندارند کسی دوست‌شان داشته باشد. به همین دلیل است همه آنها را دوست دارند.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

۲۲ چیز که زنان با اعتماد به نفس انجام نمی‌دهند

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی