کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ عجیب‌ترین چیز که مهمانداران هواپیما دیده‌اند

از تجربه‌ی هیجان ماجراجویی گرفته تا تعطیلات شگفت‌انگیز بدون هزینه یا با هزینه‌ی کم، مهانداری هواپیما مزیت‌های منحصر به‌فردی دارد.اما این شغل با چالش‌هایی نیز همراه است و مهمانداران هواپیما چیزهای عجیبی را هنگام انجام وظیفه دیده اند.

مهمانداران هواپیما

تاخیرها و لغو شدن پرواز‌ها، تماس‌های ۴ صبح برای بیداری و ساعت‌های کاری وقت و بی‌وقت، کار کردن در آخر هفته‌ها و تعطیلات، و مسیرهای کاری طولانی برای بسیاری از مهمانداران از مهم‌ترین چالش‌ها است.

هم‌چنین مهمانداران هواپیما با مجموعه‌ی گسترده‌ای از رفتارهای انسانی سر و کار دارند که بعضی از آنها مهارت‌های مردمی هر فرد را به چالش خواهدکشید.

در ادامه برخی از دشوارترین شرایط پرواز آمده‌است که مهانداران هواپیما در آن قرار گرفته‌اند:

مدفوعی که بوی آن برای فرود آوردن هواپیما کافی بود

مهمانداران هواپیما

به گزارش بی‌بی‌سی در مارس ۲۰۱۵ یک پرواز بریتیش ایرویز از لندن به دوبی مجبور شد به خاطر “مدفوع بودار” دور بزند.

آبیشک ساچدف، که در این پرواز حضور داشت، به بی‌بی‌سی گفت “خلبان سرمهماندار را فراخواند و ما متوجه شدیم اوضاع کمی عجیب است. حدود ۱۰ دقیقه بعد او گفت ‘شاید متوجه شده‌باشید که از یکی از سرویس‌های بهداشتی بویی ناخوشایند می‌آید.’ او گفت این بوی مدفوع مایع است. این‌ها دقیقا کلماتی است که خلبان به کار برد.”

سخنگوی بریتیش ایرویز گفت این وضعیت مشکل سلامت و ایمنی ایجاد می‌کرد، چون فقط نیمی از هوای درون یک هواپیما تصفیه و پاکسازی می‌شود.

به گزارش بی‌بی‌سی مسافران در طول شب در یک هتل اسکان داده شدند، چون پرواز بعدی ۱۵ ساعت بعد بود.

پوشک کثیف در صندلی

 Untitled

حمایت عاطفی حیوانات کیسه‌دار از آدم‌ها

 Untit8549led

مسافران بی‌صبر خطرناک

dangerously-impatient-passengers

در ۲۰۱۴ یک مسافر در پرواز هواپیمایی شرقی چین، که گفته‌بود می‌خواهد “سریع‌تر از هواپیما پیاده شود”، بعد از این‌که هواپیما در فرودگاه بین‌المللی سانیا فونیکس به زمین نشست، سرسره‌ی اضطراری را باز کرد.

این اتفاق باعث شد هواپیما ۳ ساعت تاخیر داشته‌باشد و بنا به گزارش‌ها خسارات ناشی از آن حدود ۱۶۰۰۰ دلار هزینه داشت.

در آوریل، یکی از مهمانداران یونایتد ایرلانز به‌طور مرموزی همین شیرین‌کاری را کرد.

هرچه هست

 Untit4987led

انفجار یک سیگار الکترونیکی

exploding-e-cigarettes

در مارس یکی از پروازهای دلتا ایرلاینز، بعد از این‌که یک سیگار الکترونیکی متعلق به یکی از مسافران در هواپیما شعله‌ور شد، در فرودگاه بین‌المللی هارتسفیلد-جکسون آتلانتا به تاخیر افتاد.

هرچند سیگارهای الکترونیکی قابل حمل که با باتری کار می‌کنند تا زمانی که چک نشده‌باشد، در هواپیما مجاز است، اما دیده شده‌است که باتری‌های لیتیوم یونی در سیگارهای الکترونیکی، در صورتی که آسیب دیده‌باشند، اشتعال‌پذیر هستند.

آدم‌هایی که با آب هواپیما سوپ درست می‌کنند

people-who-make-soup-with-the-airline-water

در پاسخ به سوال وب‌گاه کورا، “عجیب‌ترین چیزهایی که مهمانداران هواپیما هنگام انجام وظیفه دیده‌اند چیست؟”، هدر وایلد مهماندار سابق هواپیما، می‌گوید چیزهای بسیار زیادی دیده‌ام که برای بسیاری از آدم‌ها عجیب است.

یکی عجیب‌ترین چیزها، آدم‌هایی بودند که با استفاده از آب هواپیما سوپ درست کردند. او می‌گوید: “بچه‌ها خطوط آب هرگز تمیز نشده‌اند – هرگز”

این چه‌طور ممکن است؟ مثل این است که بگوییم خوک‌ها پرواز می‌کنند

Unti8798641tled

حیواناتی که در هواپیما جا مانده‌اند

animals-left-on-planes

بیش از ۷۰۰ خدمه‌ی هواپیما در ۲۰۱۳ از چیزهایی که بعد از پیاده شدن مسافران در هواپیما پیدا کرده‌اند، فهرستی طولانی به وب‌‌گاه اسکای‌کنر داده‌اند.

چند مورد از عجیب‌ترین اقلام این فهرست را حیوانات، از جمله یک شاهین، یک ماهی خشک‌شده، یک قورباغه، یک لاک پشت، و یک طوطی تشکیل می‌دادند.

بدترین جا برای گذاشتن یک نوزاد

 Un564654titled

درخواست چیزهای عجیب و غریب

strange-item-requests

یک مهماندار هواپیما با اسم مستعار “بتی” در مجموعه‌های برخط خود به نام “اعترافات یک مهماندار خسته” می‌نویسد عجیب‌ترین چیزهایی که آدم‌ها در هواپیما خواسته‌اند واقعا اقلام نسبتا عادی هستند. آن‌چه حیرت‌آور است، استفاده‌ای است که از این اقلام می‌شد.

اقلام درخواستی شامل موچین برای بیرون کشیدن خار از باسن یک مسافر؛ یک خودکار برای تمیز کردن گوش؛ یک پیچ‌گوشتی برای “باز کردن صندلی”: و یک فنجان، درپوش، نی، و چاقو “برای ساختن کاتتر“.

لباس شستن در هواپیما

 Untitl954614ed

زامبی‌های آمبین

ambien-zombies

بتی می‌گوید وقتی مسافران ترکیبی منحوس از نوشیدنی‌های الکلی هواپیما و قرص آمبین را مصرف می‌کنند، که آدم‌ها برای خوابیدن در هواپیما از آن استفاده می‌کنند، این باعث می‌شود حتی عادی‌ترین آدم‌ها کارهای بسیار عجیب و غریبی انجام دهند، از کاملا برهنه دویدن در راهرو گرفته تا سقوط کردن مانند یک درخت قطع‌شده.

او توضیح می‌دهد “این آدم‌ها در خواب هستند، که این یعنی فکر می‌کنند در خانه هستند و جایشان در تخت‌خواب‌شان امن است. وقتی در خانه و در تخت گرم و نرم‌شان هستند فکر می‌کنند کاملا پذیرفته‌شده است که تمام لباس‌هایشان را در بیاورند.”

افسوس، چنین رفتاری در یک پرواز بین‌المللی طولانی پذیرفته نیست.

اتفاق‌های ناگوار

unfortunate-accidents

“بتی” می‌نویسد مسافران معمولا در پروازهای به مقصد لاس وگاس مست‌تر هستند. یک مسافر در این حالت مستی هنگامی که در سرویس بهداشتی بود درگذشت، به پشت افتاد، سر از آشپزخانه درآورد در حالی که زیپ شلوارش هنوز پایین و اندام‌های خصوصی‌اش آشکار شده‌بود.

بتی می‌نویسد بعد از بحث زیاد بین مهمانداران پرواز درباره‌ی این‌که چه بکنند، “نهایتا تصمیم گرفتند با استفاده از انبر فلزی بلندی که ما معمولا برای سرو نان در پروازهای فرست کلاس استفاده می‌کنیم، آن عضو آشکارشده را به درون شلوارش برگردانند! او هیچ‌چیز احساس نکرد.”

حرکات تعادلی

 Untit65262led

اتفاقات گربه‌ای ناراحت‌کننده

uncomfortable-cat-cidents

بتی می‌نویسد “من بیش از یک مهماندار را می‌شناسم که در اوضاع ناراحت‌کننده‌ای قرار گرفته‌اند که مجبور بوده‌اند به یک خانم بگویند نمی‌تواند از سینه‌ی خود به گربه‌اش شیر دهد! بله درست خواندید: شیر دادن از سینه‌ی خود به گربه. و این یک اتفاق نادر نیست.”

او می‌گوید پاسخ شیردهندگان به گربه همیشه یک چیز است: “فقط دارم به ‘بچه‌ام’ شیر می‌دهم.”

 عنکبوت در هواپیما

Unt5498itled

ورزش سخت در پرواز

Untitl5498ed

تعداد زیادی پا بیرون از کفش

2817EF7200000578-3058736-As_the_plane_was_not_at_capacity_one_man_decided_to_move_seats_o-a-4_1430209840181

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع:.businessinsider

مهمانداران هواپیما

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی