کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ دوست داشتنی‌ ترین کشور جهان

موسسه رپیوتیشن، یک شرکت مشاوره‌ی بین‌المللی با دفاتری در کپنهاگ و بوستون، گزارش سالانه‌ای از ۲۰ دوست داشتنی‌ ترین کشور جهان و درواقع کشورهای دارای حسن شهرت در جهان را منتشر کرده است.

۲۰ دوست داشتنی‌ ترین کشور جهان

مطلب مرتبط : ۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶

شرکت مذکور این گزارش را استفاده می‌کند تا کشورهایی را که در به‌دست آورن احترام، اعتماد، تحسین و اعتبار از دیگران شهرت بین‌المللی دارند، به طور رسمی معرفی کند؛ این شرکت همچنین تعدادی معیار دارد تا شایستگی یک کشور را جهت قرار گرفتن در فهرست دوست داشتنی‌ ترین کشور جهان ارزیابی کند.

جنبه‌های در نظر گرفته شده درون این معیارها طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های ذاتی کشورها را، از جمله زیبایی‌های طبیعی، نگرش مردم و دیدگاه آنها نسبت به میهن‌شان، ایمنی و امنیت داخلی، و صلاحیت دولت در بر می‌گیرد. این گزارش سالانه توسط موسسه به عنوان یک راهنما استفاده می‌شود برای این‌که به کشورها کمک شود تاثیر خود را بر برداشت‌های خارجی بهبود بدهند. دولت‌های موثر، محیط جذاب، و اقتصاد پیشرفته، دسته‌بندی‌های اصلی برای این پژوهش بود.

مطلب مرتبط : ۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

نگاهی به داده‌ها

این موسسه داده‌های خود را با اجرای یک نظرسنجی برخط از ۰۰۰، ۴۸ مصرف‌کننده از کشورهای G۸ (گروه هشت) گردآوری می‌کند. داده‌های برخط از فوریه تا آوریل به صورت سالانه گردآوری می‌شود. این موسسه داده‌های اضافی را از ۰۰۰، ۳۰ مصاحبه‌شونده از کشورهایی که عضو گروه هشت نیستند، گردآوری می‌کند.

پرسش‌ها متنوع هستند از این‌که چه‌جور کشوری قابل ستودن است، و چه احساسی نسبت به آن دارند تا حس اعتماد و عقیده و باور کلی‌شان نسبت به آن کشور. ۱۰ کشور برتر در این نظرسنجی عبارتند از کانادا، نروژ، سوئد، سوئیس، استرالیا، فنلاند، نیوزیلند، دانمارک و هلند. کمی پایین‌تر در این فهرست کشورهای بلژیک، ایرلند، اتریش، انگلستان، ایتالیا، آلمان، ژاپن، اسپانیا، پرتغال، فرانسه و سنگاپور قرار می‌گیرند. برخی کشورها نیز در بخش‌های خاصی امتیاز بالاتری نسبت به دیگران به‌دست آوردند. به عنوان مثال سوئد به ویژه در جنبه‌های دولتی امتیاز بالاتری به‌دست آورد، در حالی که ژاپن در زمینه‌ی رشد و توسعه عملکرد خوبی داشت.

مطلب مرتبط : ۱۶ بهترین کشور اروپا برای کار پیدا کردن

کانادا رتبه‌ی اول را در این فهرست دارد

کانادا چندین بار رتبه‌ی یک این فهرست را و همین‌طور رتبه‌ی دوم را در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ از آن خود کرده‌است. این کشور دارای مناطق برون‌شهری زیبایی است، آدم‌هایی سرزنده و خوش‌مشربی دارد و اصلا پس‌رفت ندارد. نظام سیاسی آن دموکراسی پارلمانی فدرال است. کانادا در میان بزرگترین اقتصادهای جهان رتبه‌ی ۱۱ را دارد.

کانادا همچنین در زمینه‌ی جذابیت محیط که باعث جذب گردشگران از سراسر جهان می‌شود، امیتاز بالایی دارد. پاسخ‌های مصاحبه از خارجی‌ها در مورد کانادا نشان می‌دهد که اهالی کشور‌های دیگر غالبا با سفر به کانادا، درس خواندن، کار کردن و زندگی در این کشور مشکلی ندارند. امروزه کانادایی‌ها گروه‌های چندقومیتی چندگانه هستند.

ساکنان کانادا به ترتیب از بیش‌ترین جمعیت تا کم‌ترین جمعیت عبارتند از اروپایی‌ها، آسیایی‌ها، بومیان اولیه‌ی این کشور، سیاهان، اهالی امریکای لاتین، چند نژادی‌ها و دیگر ریشه‌های قومی. با وجود حس کلی پذیرش همه‌ی آدم‌ها در این کشور، جای تعجب نیست که در شش سال تدوین این فهرست، کانادا هر سال در بالای این فهرست قرار داشته‌است.

مطلب مرتبط : ۹ بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

موضوعات داغ و شگفت‌انگیز در رتبه‌بندی کشورها از حیث حسن شهرت

بسیاری از کشورهایی که در ۲۰ رتبه‌ی برتر این فهرست قرار دارند در محدوده‌ی شمالی جهان ما واقع شده‌اند. ایالات متحده در میان کشورهایی که ۲۰ رتبه‌ی اول فهرست را از آن خود کرده‌اند، نیست و این احتمالا برای بسیاری یکی از شگفت‌انگیزترین نکات این فهرست است. ایالات متحده از نظر شهرت ملی در حد متوسط است، و بیش‌تر شهرت آن برای بخش فناوری و نام تجاری متمایز محصولات‌اش است.

مطلب مرتبط : قو‌‌یترین پاسپورت های دنیا برای کدام کشور ها است؟

دلایل دیگری که ایالات متحده را از فهرست ۲۰ کشور دارای حسن شهرت کنار می‌گذارد، صدور حکم دیوان عالی ایالات متحده امریکا به نفع کمیته ارشد اقدامات سیاسی است، تصمیمی که باعث شده افراد زیادی در داخل این کشور و خارج از آن اعتمادشان را نسبت به نظام سیاسی امریکا از دست بدهند.

کشورهایی که بیش‌ترین بهبود را در زمینه‌ی حسن شهرت به‌دست آوردند از آسیا بودند، از جمله ایران، چین و هند، به ترتیب بیش‌ترین به کم‌ترین. کشورهایی که امتیاز از دست دادند عبارتند از سوریه، روسیه، اوکراین، قطر، پاکستان، نیجریه و عراق. کشورهای گروه آخر یا در جنگ هستند یا در سال گذشته تا حدی درگیر فساد دولتی بوده‌اند.

فهرست ۲۰ دوست داشتنی‌ ترین کشور جهان

رتبهکشوررتبه‌بندی کشورها از حیث حسن شهرت
۱کانادا۷۸/۱
۲نروژ۷۷/۱
۳سوئد۷۶/۶
۴سوییس۷۶/۴
۵استرالیا۷۶/۳
۶فنلاند۷۵/۱
۷نیوزلند۷۵/۰
۸دانمارک۷۴/۵
۹هلند۷۳/۷
۱۰بلژیک۷۳/۳
۱۱ایرلند۷۲/۰
۱۲اتریش۷۱/۲
۱۳بریتانیا۶۹/۵
۱۴ایتالیا۶۹/۴
۱۵آلمان۶۹/۰
۱۶ژاپن۶۰/۰
۱۷اسپانیا۶۷/۸
۱۸پرتغال۶۴/۴
۱۹فرانسه۶۴/۴
۲۰سنگاپور۶۱/۱

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: ورلد اطلس

۲۰ دوست داشتنی‌ ترین کشور جهان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی