کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گل مژه: ۱۹ موثرترین درمان خانگی گل مژه

آیا تا به حال پیش آمده است که از خواب برخیزید و یک توده‌ی ناگهانی، آزارنده و دردناک روی پلک بالا، پلک پایین یا زیر چشم‌تان ببینید؟ پس احتمالا لحظه‌ای دچار هراس شده‌اید و بعد بلافاصله در اینترنت دنبال آن گشته‌اید تا ببینید این مشکل چیست. تمام نتایج به یک مسئله‌ی واحد اشاره دارند: گل مژه . نخستین سوالی که در ذهن‌تان نقش بسته این بوده است که: “چطور هر چه سریع تر از دست گل‌ مژه خلاص شوم؟”، و احتمالا مطمئن نبودید که باید در چه جهت و مسیری گام بردارید.

گل مژه

با وجود این همه منبع که درمان‌های مختلفی ارائه می‌دهند بعضی وقت‌ها یادگیری چگونگی خلاص شدن از دست گل مژه به آن آسانی‌ها که به نظر می‌رسد نیست. به منظور کمک به شما به مطمئن‌ترین شکل ممکن، فهرستی از ۱۹ توصیه برای چگونگی سریع و طبیعی خلاص شدن از گل مژه تهیه کرده‌ایم که می‌توانید آنها را در منزل انجام دهید.

۱. زردچوبه

نخستین توصیه‌ی سریع و سالم ما در مورد چگونگی خلاص شدن از گل مژه، زردچوبه است. زردچوبه ادویه‌ای با خواص شفابخشی تحسین شده است که می‌تواند کمک کند از دست گل مژه رها شوید. کمی زردچوبه را در دو فنجان آب بجوشانید تا زمانی که نیمی از آن مخلوط تبخیر شود. مخلوط خود را به وسیله‌ی توری صاف کنید و سپس از محلول باقی مانده به عنوان قطره چشم حدود دو تا سه بار در روز استفاده کنید.

۲. جعفری

یکی دیگر از درمان‌های خانگی که به شما کمک خواهد کرد بفهمید چگونه از شر گل مژه‌ی زیر پلک، بالای آن و یا یک گل مژه داخلی (در داخل پلک) به سرعت خلاص شوید، جعفری است. کمی آب را بجوشانید و مقداری جعفری را در آن برای حدود ده دقیقه بخیسانید. یک تکه پارچه‌ی تازه بردارید و اجازه دهید آن ماده را خوب به خود جذب کند، بعد آن را یک ربع قبل از خواب روی منطقه‌ی آسیب دیده قرار دهید. این کار به عنوان یک راه‌حل عالی برای خلاص شدن یک شبه از دست گل مژه نیز کمک‌کننده است.

۳. سیب زمینی

شما می‌گویید سیب زمینی، من می‌گویم یک توصیه‌ی عالی برای خلاص شدن از گل مژه. یک عدد سیب زمینی را بکوبید و آن را روی یک پارچه‌ی تمیز بمالید و بعد روی گل مژه فشار دهید. در کل، اگر حضور آن توده بیش از یک هفته طول کشید، توصیه‌ می‌کنم لافاصله با یک چشم پزشک مشورت کنید.

۴. ریختن کالاندولا

گل کالاندولای نارنجی رنگ دوست داشتنی در واقع به عنوان یک توصیه‌ی قابل اطمینان برای خلاص شدن از دست گل مژه عمل می‌کند. از گلبرگ‌های کالاندولای خشک شده یک درمان طبیعی خانگی درست کنید که بتوان با کمک یک باند پانسمان آن را به پلک چشم مالید. برای رها شدن هر چه سریعتر این کار را سه بار در روز انجام بدهید.

۵. کمپرس گرم

احتمالا موثرترین توصیه برای خلاص شدن از گل مژه استفاده از کمپرس گرم بر روی چشم‌ها و پوشاندن آنها باشد. یک پارچه‌ی تمیز بر دارید و آن را در آب گرم خیس کنید، بعد آن را به چشمان‌تان بمالید و بگذارید روی آن بماند. دراز بکشید و حدود ۱۵ دقیقه استراحت کنید و هر بار لازم بود این عمل را دوباره تکرار کنید.

۶. چای کیسه‌ای

به غیر از کمپرس ساده‌ی آب گرم، می‌توانید از چای کیسه‌ای هم استفاده کنید. چطور با یک چای کیسه‌ای از دست گل مژه خلاص شویم؟ ساده است، فقط یک قوری چای دم کنید و چای کیسه‌ای را جهت استفاده به عنوان کمپرس برای چشم‌های‌تان نگه دارید. نه تها این کار به شما کمک خواهد کرد با آن گل مژه مبارزه کنید و آن را شکست دهید، بلکه از اثر تسکین دهنده‌ی آن نیز لذت خواهید برد.

۷. داروهای گیاهی

می‌توانید انواع مختلفی از گیاهان را با هم مخلوط کنید تا به یک توصیه و راهکار طبیعی برای خلاص شدن از دست گل مژه دست پیدا کنید. کمی جعفری و اقاقیا(بخصوص برگ‌های‌شان) را به مدت تقریبا ۱۰ دقیقه بجوشانید. اجازه دهید این مخلوط خنک شود و بعد حوله‌ای را در آن خیس کنید و به چشمان‌تان بمالید.

۸. برگ‌های گواوا

برگ‌های گواوا به خاطر خاصیت ضد باکتری بی‌نظیرشان شناخته شده هستند، که به بدن اجازه می‌دهد به طور طبیعی خود را درمان کند. برای جنگیدن با این هیولای کوچک روی پلک‌تان، یک یا چند برگ گواوا را در آب داغ(اما قابل تحمل) بیندازید و اجازه دهید مرطوب شوند. آن را روی چشم‌تان قرار دهید و تا زمانی که احساس کردید برگ گرمای خود را از دست نداده آن را بر ندارید. بعد دوباره برگ را خیس کنید و روی چشم‌تان قرار دهید.

۹. برگ‌های اقاقیا

اگر متوجه شدید که درد ناشی از گل مژه غیر قابل تحمل شده است، باید به عنوان یک جایگزین طبیعی برای خلاص شدن از گل مژه به فکر استفاده از برگ‌های اقاقیا باشید. چند برگ اقاقیا را بجوشانید و بگذارید مخلوط حاصله در حالی که روی آن را با یک درپوش پوشانده‌اید، رفته رفته خنک شود. به مدت ۱۰ دقیقه آن را روی ناحیه‌ی مبتلا به گل مژه بمالید.

۱۰. برش‌های خیار

آیا فیلم‌های بسیاری را دیده‌اید که در آنها زنانی به تصویر کشیده می‌شوند که ماسک‌های چسبناک روی صورت‌شان و برش‌های خیار روی چشم‌های‌شان گذاشته‌اند؟ خوب، در همه‌ی این‌ها مزیتی وجود دارد. توصیه‌ی دیگر برای خلاص شدن از دست گل مژه و برای تسکین درد و آرام کردن ناحیه‌ی دچار سوزش استفاده از خیار است. چند تکه خیار تازه ببرید و بگذارید روی پلک آسیب دیده‌تان بمانند. به جای آن، می‌توانید از برش‌های گوجه هم استفاده کنید.

۱۱. بابونه

آنچه درباره‌ی کمپرس چای کیسه‌ای به عنوان یک راه‌حل خلاص شدن از گل مژه ذکر شد را به خاطر می‌آورید؟ خوب، اینجا همان موقعی است که بابونه وارد صحنه می‌شود. شما یا می‌توانید از بابونه به عنوان یک کمپرس چای کیسه‌ای برای قرار دادن روی چشم‌های‌تان استفاده کنید، یا می‌توانید مقداری از آن را خودتان بجوشانید و یک تکه پارچه را در آن بخیسانید. مهم نیست چطور آن را آماده می‌کنید، فقط مطمئن شوید که هر روز دو تا سه بار با اعمال این کمپرس به آرامش می‌رسید تا این که گل مژه‌تان به کلی محو شود.

۱۲. اسفناج

به عنوان یکی از عالی‌ترین ابرخوراکی‌های روی کره‌ی زمین، طبیعی است که اسفناج می‌تواند برای مصارف خارجی و همینطور مصارف داخلی مفید باشد. کمی اسفناج را با آب گرم صاف کنید و این سبزی خیس شده را به مدت تقریبا نیم ساعت به طور مستقیم روی چشم‌تان بگذارید. این فرآیند را سه بار در روز تکرار کنید تا اینکه بتوانید شاهد نتایج سریع آن باشید.

۱۳. حفظ بهداشت

این یکی از برترین توصیه‌ها نه تنها برای خلاص شدن از گل مژه بلکه برای پیشگیری از به وجود آمدن آنها نیز هست. ضروری است که به دقت بهداشت را در ناحیه‌ی اطراف چشم‌تان رعایت کنید، تا از به وجود آمدن گل مژه یا دیگر بیماری‌های خطرناک پیشگیری کنید. مطمئن شوید که همیشه دست‌های‌تان را مرتبا می‌شویید و سعی کنید به اطراف چشم‌تان دست نمالید، چون خیلی حساس است. برای درمان گل مژه، می‌توانید کمی شامپو بچه استفاده کنید و با آن ناحیه‌ی آسیب دیده را به آرامی تمیز کنید.

۱۴. آلوئه ورا

به عنوان یکی از گیاهان شفابخش مادر، آلوئه ورا برای درمان گل مژه بی‌نظیر است. توصیه می‌کنیم یک برگ تازه‌ی آلوئه ورا را پوست بکنید و مستقیما ماده‌ی ژلی زلال درون آن را بیرون بکشید. این ژل را به کمک یک گوش پاک کن به چشم مبتلا شده بمالید، و مطمئن شوید که آن را به آرامی به پلک‌تان می‌مالید تا موجب حساسیت و سوزش بیشتر نشود.

۱۵. آرایش ممنوع

آرایش کردن یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن گل مژه است. نه تمام آرایش کردن ها، بلکه بیشتر آرایش مربوط به خط چشم، سایه‌ی چشم، و به طریقی که بعضی از خانم‌ها آن را انجام می‌دهند. اگر می‌خواهید از خطر ابتلا به گل مژه دور بمانید هرگز مستقیما خط چشم را به پلک چشم‌تان نکشید و هرگز، به هیچ وجه، وقتی از گل مژه رنج می‌برید آرایش روی چشم‌تان انجام ندهید. علاوه بر این، توصیه می‌کنیم که وسایل آرایشی خود را به طور مشترک با دیگران استفاده نکنید و این که هر وسیله‌ی آرایش قدیمی (که احتمالا حالا پر از باکتری هستند) را دور بیندازید.

۱۶. برگ چغندر

یکی از دلپذیرترین سبزی‌های برگی که برای خلاص شدن از گل مژه عالی است(علاوه بر خواص شفابخش بی‌نظیر و فراوان دیگر) برگ چغندر است. بگذارید کمی چغندر به مدت یکی دو دقیقه در آب گرم خیس بخورد، برگ‌ها آب را به خود جذب کنند و بعد مایع موجود خشک شود. به منظور آن که به طور کامل از برگ‌های چغندر به عنوان راهکاری جهت خلاص شدن از دست گل مژه استفاده ببرید، بگذارید برگ مرطوب به مدت تقریبا نیم ساعت روی پلک‌های‌تان قرار بگیرد.

۱۷. بذر گشنیز

اگر از تورم شدید رنج می‌برید و درد شما کم کم غیر قابل تحمل شده است، بذر گشنیز ممکن است به عنوان راه‌حلی بی‌نقص برای کمک به آرامش شما و تسریع فرآیند بهبودی عمل کند. گفته می‌شود که بذر گشنیز یک درمان خانگی خوشایند برای کاهش تورم ناحیه‌ی آسیب دیده است، به خصوص ناحیه‌ی دچار گل مژه. یک مشت بذر گشنیز را به مدت تقریبا یک ساعت در آب بخیسانید. بعد از آن، بذرها را صاف کنید و چشم‌های‌تان را با آب باقی مانده از آن بشوئید.

۱۸. چای قاصدک

قاصدک و گل‌های ستودنی، چای خوشمزه و درمان خانگی بی‌نظیر همه در یکی. به عنوان یکی از توصیه‌های خلاص شدن از دست گل مژه، مطمئن شوید تا آنجا که می‌توانید برای مبارزه با باکتری‌هایی که باعث گل مژه می‌شوند و همچنین تمیز کردن بدن‌تان چای قاصدک می‌نوشید. همچنین، می‌توانید یک کیسه‌ی چای قاصدک را بجوشانید، بگذارید کمی خنک شود و بعد از آن به عنوان کمپرس گرم روی چشم‌های‌تان استفاده کنید.

۱۹. صبور باشید

بیشتر از همه، باید در رابطه با چشم‌های‌تان صبور باشید. تقریبا در همه‌ی موارد، این مشکل ظرف چند روز یا یک هفته برطرف خواهد شد و شما دیگر مشکلی نخواهید داشت. هرگز سعی نکنید یک گل مژه را بترکانید یا فشار دهید. سعی کنید تا آنجا که می‌توانید و تا زمانی که این مشکل خودبخود برطرف می‌شود صبور باشید. اگر به نظر می‌رسد که این وضعیت ادامه دارد و نمی‌توانید یک فرآیند درمانی برای معالجه‌ی آن بیابید، بلافاصله با یک دکتر تماس حاصل کنید و از او کمک تخصصی و حرفه‌ای بگیرید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: homeremedyshop

نویسنده: آلیس ماریا فوئنتس

درمان خانگی گل مژه: ۱۹ توصیه برای خلاص شدن از گل مژه

گل مژه


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی