کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۹ بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

حتما برای‌تان جالب است بدانید بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶ کدام هستند. در این نوشتار همراه ما باشید تا فهرست ۱۹ بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶ را به اطلاع‌تان برسانیم.

ما اکنون در دنیایی زندگی می‌کنیم که در برخی ثروتمندترین کشورها، نرخ‌های بهره بسیار پایین، و حتی در برخی موارد منفی، هستند.

این امر به‌این معنی‌است که استقراض پول برای مردم و دولت‌ها و در عین حال ترویج خرج‌کردن، ارزان‌تر است.

نظرسنجی رقابت‌پذیری جهانی ارائه شده از سوی مجمع جهانی اقتصاد به ریسک‌ها و سلامت مالی کشورهای جهان نگاهی انداخته‌است.

فی‌الواقع یکی از جالب‌ترین و مهم‌ترین رتبه‌بندی‌ها، سطح بدهی دولت است.

بررسی سطح بدهی ناخالص دولتی به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی نشان می‌دهد که یک کشور تا چه قادر است بدهی‌های خود را بدون متحمل شدن بدهی بیشتر، بازپرداخت کند. اساسا، هرچه نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی پایین‌تر باشد، بهتر است.

مطلب مرتبط: ۱۰ بدهکارترین کشور جهان در ۲۰۱۴

در ادامه فهرست ۱۹ بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶ (طبق گزارش آوریل ۲۰۱۶ مجمع جهانی اقتصاد) آمده‌است:

۱۹- کانادا : ۹۱.۵ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

در حالی‌که کانادا در رتبه‌بندی رقابت‌پذیری مجمع جهانی اقتصاد، بعد از آمریکا قرار دارد اما نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی پایین‌تری دارد. در حالی‌که آمریکا “از نظر کیفیت موسسات، فضای اقتصاد کلان و بهداشت و در مان و آموزش ابتدایی پس از کانادا قرار دارد”.

۱۸- گامبیا : ۹۱.۶ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

مجمع جهانی اقتصاد در گزارش خود اعلام کرده‌است این کشور آفریقای غربی تنها با مشکل سطح بالای بدهی دولتی نسبت به تولید ناخالص داخلی روبرو نیست بلکه دسترسی به فاینانس و مقررات دشوار ارز خارجی هم انجام کسب و کار در این کشور را مشکل کرده است.

۱۷- اردن : ۹۱.۷ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

مجمع جهانی اقتصاد می‌گوید “ پرداختن به چالش‌های اقتصاد کلان، کلید آزادسازی تأمین مالی دولتی برای رقابت‌پذیری و افزایش سرمایه‌گذاری است” چرا که این کشور از نظر ژئوپلیتیک به‌خاطر همجواری با سوریه و عراق با مشکلاتی مواجه است.

۱۶- ایرلند : ۹۵.۲ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

این کشور سال گذشته نسبت تولید ناخالص داخلی خود بخ نسبت بدهی‌اش را ۱۲۲.۸ درصد کاهش داد، چرا که فاینانس مجدد بخش زیادی از بدهی مرتبط با سیستم بانکی خود را با موفقیت ادامه داد.

۱۵- فرانسه : ۹۶.۸ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

امسال نسبت بدهی دولت فرانسه به تولید ناخالص داخلی افزایش یافته‌است چرا که این کشور با بهره‌وری ضعیف و پرداخت دستمزد کارگران دست و پنجه نرم می‌کند.

۱۴- سنگاپور: ۹۸.۲ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و موفق شده نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی‌اش را از ۱۰۳.۸ درصد در سال گذشته کاهش دهد. در این بین، دولت تلاش می‌کند راه‌های جدیدی برای رشد اقتصاد و افزایش بهره‌وری پیدا کند.

۱۳- اسپانیا : ۹۹ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

اسپانیا مانند بسیاری از کشورهای حوزه یورو تلاش می‌کند برای رونق بخشیدن به رشد اقتصادی، بهره‌وری در سراسر کشور را افزایش دهد.

۱۲- باربادوس : ۱۰۳ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

این کشور که یک بهشت مالیاتی به شمار می‌رود، ثروتمندترین و توسعه یافته‌ترین کشور در شرق کارائیب است، اما دورنمای رشد اقتصادی این کشور تحت تاثیر تدابیر ریاضتی که به منظور مقابله با اثرات بحران اعتباری هشت سال پیش اجرا می‌شوند، ضعیف مانده است.

مطلب مرتبط: در کدام کشورها بالاترین دستمزد را بگیریم؟

۱۱- آمریکا : ۱۰۵.۸ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

این وضعیت ممکن است در چند ماه آینده که باراک اوباما دفتر کار خود را ترک می‌کند و هیلاری کلینتون یا دونالد ترامپ، یکی از دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری، قدرت را به دست می‌گیرند، تغییر کنند. بانک مرکزی آمریکا در آستانه افزایش نرخ‌های بهره قرار دارد.

۱۰- بلژیک : ۱۰۶.۳ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

این کشور به دلیل استقرار نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا در بروکسل، مقر شماری از قدرتمندترین افراد جهان است. اما به دلیل مقررات محدودکننده مالیاتی و نیروی کار، متحمل سطح بالای بدهی دولتی شده است.

۹- قبرس : ۱۰۸.۷ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

این کشور که از بحران بدهی یونان آسیب دید همچنان به احیا ادامه می‌دهد و موفق شده نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی را از ۱۱۲ درصد در سال گذشته کاهش دهد.

۸- بوتان : ۱۱۵.۷ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

کشور آسیایی کوچک بوتان ارتباط نزدیکی با هند دارد و برای کمک مالی و نیروی کار خارجی برای زیرساخت، به این کشور وابستگی زیادی دارد.

۷- کاپه‌ورده : ۱۱۹.۳ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

این کشور جزیره‌ای یک اقتصاد خدمات محور دارد و از فقر منابع طبیعی رنج می‌برد. به این ترتیب ناچار است ۸۲ درصد از مواد غذایی مورد نیاز خود را وارد کند که این کشور را در برابر نوسانات بازار، آسیب پذیر می‌کند.

۶- جامائیکا : ۱۲۴.۳ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

صنعت خدمات جامائیکا ۸۰ درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد اما جرم و جنایت بالا، فساد و نرخ بالای بیکاری، نرخ رشد اقتصادی این کشور را پایین آورده است.

مطلب مرتبط: ۱۰ ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای دنیا

۵- پرتغال : ۱۲۸.۸ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

پرتغال در اواسط سال ۲۰۱۴ از برنامه کمک مالی بین‌المللی خارج شد و همچنان تلاش می‌کند از نظر اقتصادی نیروی تازه‌ای به دست آورد.

۴- ایتالیا : ۱۳۲.۶ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

این کشور از نظر نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی، دومین رتبه بالا را در میان اقتصادهای منطقه یورو دارد. ایتالیا همچنین در بحبوحه لحظات حساسی در تاریخ خود قرار دارد زیرا قرار است به زودی درباره اصلاحات قانون اساسی یک همه پرسی برگزار کند.

۳- لبنان : ۱۳۹.۱ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

این کشور سابق بر این یک مقصد گردشگری بود، اما جنگ در سوریه و آشفتگی سیاسی داخلی، ناآرامی‌هایی در سراسر این اقتصاد بوجود آورده است.

۲- یونان : ۱۷۸.۴ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

این کشور همچنان از بحران بدهی دولتی سال ۲۰۱۰ رنجور است. آتن پس از اینکه وام دهندگان بین‌المللی به دفعات به این کشور کمک مالی کردند، همچنان برای بازپرداخت بدهی خود دچار زحمت بوده و به اجرای ریاضت اقتصادی دشوار ادامه می‌دهد.

۱- ژاپن : ۲۴۸.۱ درصد

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

ژاپن در صدر بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶ قرار دارد. نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی این کشور فوق‌العاده زیاد است. ژاپن در وضعیت دشواری قرار دارد و اقتصادش به کندی رشد می‌کند. بانک مرکزی این کشور در حال حاضر نرخ‌های بهره منفی را برای تحرک بخشیدن به رشد اقتصادی به اجرا گذاشته است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

بدهکارترین کشورها در ۲۰۱۶

منبع: بیزینس اینسایدر


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی