کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۸ مهمترین ویژگی زنان کارآفرین موفق در هر کسب و کار

فرقی نمیکند زن یا مرد، همه‌ی کارآفرینان به شما خواهند گفت اداره‌ی یک کسب و کار، عملیاتی بیست و چهار ساعته و ۷ روز هفته است و زمانی برای استراحت و رفع خستگی وجود ندارد. حالا تصور کنید که یک زن با انبوهی از مشکلات و مسئولیت‌ها و همچنین انبوهی از موانع و چالش‌های زیاد باید به تمام مسئولیت‌های کارآفرینی را هم رسیدگی کند، و در این مسیر با چالش‌های مضاعفی در دنیای کسب و کار رو به رو خواهد بود. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا چند ویژگی زنان کارآفرین موفق را بشناسید.

ویژگی زنان کارآفرین موفق در هر کسب و کار

ویژگی زنان کارآفرین موفق

۱. اعتماد به نفس بالایی دارند

یکی از چیزهایی که همیشه برای زنان کارآفرین موفق مهم است اعتماد به نفس بالای آنان است. این که شما سرتان را بالا بگیرید و در جامعه ای که به مردها امتیازات بیشتری داده می شود کار و فعالیت کنید به شما کمک میکند کم کم این روحیه را به زنان دیگر نیز انتقال دهید.

۲. منظم هستند و برنامه ریزی دقیق دارند

قبل از آنکه هر فعالیت کارآفرینی را شروع کنید، ابتدا باید منظم باشید و سازماندهی داشته باشید، یعنی فهرستی از کارها، آدم‌هایی که برای سازماندهی نیاز دارید تهیه کنید. تعیین کنید چه کسی چه چیزی را چه وقت و کجا باید انجام بدهد. شما نمی‌توانید شخصی باشید که ۱۰ یا ۱۵ شغل در شرکت‌تان دارد. آن فهرست را درست و آدم‌هایی که به شما کمک خواهند کرد، به خصوص در شروع کار، را پیدا کنید.

مطلب مرتبط: ۲۰ بهترین ایده درآمدزایی در منزل برای سال ۹۸

۳. احساسات بر عملکردشان حاکم نمی شود

هرچند بیان احساسات اشکالی ندارد، ولی کنترل کردن این احساسات به همان اندازه مهم است. احساسات یک مکانیسم انسانی قوی است، که اگر کنترل نشود، می‌تواند کاملا بر عملکرد شخص حاکم شود و او را مغلوب کند. هرچند مهار کردن احساسات برای بعضی ممکن است دشوارتر باشد، ولی این قابلیتی است که هر آدمی می‌تواند پرورش بدهد و برای پیش‌گیری از خیلی مشکلات و اندوه‌های‌ آینده به کار ببرد.

۴.  کارکنان درست و باهوش و وفادار انتخاب میکنند

در صورتی که در زمینه‌ی کاری خود فوق‌العاده هستید اما از دانش بازاریابی بی بهره‌اید، پس بهتر است به فکر استخدام افراد مناسب و واجد شرایط برای پر کردن این جای خالی در کسب و کارتان باشید.

اما، در صورت امکان، دوستان‌تان را استخدام نکنید. این نکته ممکن است برای خیلی از افراد روشن و مبرهن باشد. استخدام دوستان‌تان می‌تواند باعث سازش و ایجاد دوستی‌ خوب بشود، و در عین حال می تواند برای کسب و کارتان نیز همین گونه باشد. شاید گاهی این موضوع کارساز واقع شود. اما، سعی کنید با دقت دست به استخدام افراد بزنید. به علاوه، لازم است رفتاری که در محل کار دارید با رفتارتان بیرون از محل کار متفاوت باشد. و این اصلا کار ساده ای نیست.

مطلب مرتبط: زنان برنده جایزه نوبل : از ۱۹۰۱ تا ۲۰۱۵

۵. زنان کارآفرین موفق به خوبی از خودشان دفاع می کنند

نیاز به گفتن نیست برای غلبه بر آدم‌های شکاک، دلسردکننده، کینه‌جو، باید اول یاد بگیرید از خودتان دفاع کنید. اغلب اوقات، والدین یا نزدیک‌ترین دوستان‌تان نیستند که دست‌تان را بگیرند. برای همین باید یاد بگیرید دست خودتان را بگیرید.

۶. ذهنیت یک کارآفرین موفق را دارند

کارآفرین بودن یک مسئله‌ی ذهنی است. اگر دلتان می‌خواهد در زمره زنان کارآفرین موفق باشید، باید هرچیزی را برای یک دوره‌ی زمانی مشخص در زندگی‌تان قربانی کنید تا به موفقیت برسید. در این دوره مجبور هستید فقط به آینده‌ی نزدیک فکر کنید و کاملا بر آن متمرکز شوید و کاملا نامتعادل عمل کنید. وقتی به موفقیت دست یافتید، آن وقت هر کاری دلتان می‌خواهد انجام دهید.

۷. زنان کارآفرین موفق از فناوری روز دنیا بهره‌ می برند

فناوری مقیاس‌گذاری سریع را برای استارت آپ‌ها راحت تر می‌کند. هیچ دلیلی مبنی بر این وجود ندارد که چرا نباید در کسب و کار خود از فناوری استفاده کنید. شما باید برای عملیات خود در فناوری مناسبی سرمایه‌گذاری کنید.

۸. همیشه به دنبال موفقیت بعدی هستند

زنان کارآفرین موفق همیشه به دنبال قله‌ای دیگر می‌گردند که آن را نیز فتح کنند و برای بهانه‌جویی و صحبت کردن راجع به دیگران به ندرت وقت پیدا می‌کنند. کارآفرین موفق آن‌چنان مشغول حرکت در مسیر پیش روی خود است که به عقب نگاه نمی‌اندازد و برای صحبت کردن راجع به دیگران و عیب‌جویی از آن‌ها تلاش نمی‌کند.

او میداند دمیدن انرژی منفی به هر شرایط و هر فضایی، باعث ایجاد انرژی و فضای منفی در زندگی همه‌ی افراد موجود خواهد شد، بنابراین همیشه فقط به مسائل مثبت تمرکز می‌کند. اگر همیشه در طلب رسیدن به مراحل بعدی هستید، و دلیل برخورد با این همه مقاومت و/یا موانع پیش روی‌تان را نمی‌دانید، نحوه‌ی رفتارتان را با دیگران ارزیابی کنید و ببینید آیا در موردشان قضاوت یا صحبت‌های بی‌مورد می‌کنید

۹. افکار منفی و احساس گناه را دور بریزید

خودتان را رها کنید. احساس گناه و نگرانی بارهایی هستند که زنان بی‌جهت به دوش می‌کشند. این هیجانات توأم، اغلب به افکار منفی درباره‌ی فردی که می‌توانستید باشید یا کاری که می‌توانستید انجام دهید، منجر می‌شود.

۱۰. به عنوان یک زن قوی خستگی ناپذیر باشید

یک کارآفرین موفق خستگی ناپذیر است و در برابر مشکلات به دنبال راه‌حل می‌گردد و سریعاً برای حل آنها اقدام می‌کند. او می‌دانند با کار موثر، به اهداف خود خواهد رسید. همه آدم ها لحظات سخت و طاقت فرسا در زندگیشان دارند اما کارآفرینان موفق در این لحظات سخت کم نمی آورند و با تمام قوا به جلو حرکت می کنند

۱۱. هیچوقت از مطالعه و تحصیل دست نمیکشند

خواندن کتابهای بسیار زیاد در حوزه‌ی کاری تان، کمک میکند آگاه و باسواد باشید، تا بتوانید خوب کار کنید و شما را جدی بگیرند. دانشگاه تمام مسیر موفقیت نیست اما چیزی به نام تفکر آکادمیک و منطقی در شما پرورش می دهد که برای پیمودن مسیر کارآفرینی بسیار به آن نیاز دارید.

۱۲. در تصمیم گیری سرعت عمل دارند

شما آن‌قدر وقت و انرژی ذهنی ندارید که صرف تصمیم‌گیری‌های طولانی و طاقت‌فرسا کنید. تا آن‌جا ممکن است سریع تصمیم بگیرید، حتی تصمیم‌های بزرگ. شاید تصمیم احمقانه‌ای بگیرید. اما یک تصمیم احمقانه بهتر از تردید و دودلی است.

در کل، تصمیم‌های سریع، تصمیم‌های درستی هستند. اگر سریع و کارآمد تصمیم می‌گیرید، مسیر موفقیت را با شتاب بیش‌تری طی خواهید کرد. تردید و دودلی مانع پیشرفت کسب‌وکارتان می‌شود و شما را زمین می‌زند. اگر گاهی تصمیم احمقانه‌ای بگیرید، حداقل از آن درس می‌گیرید و به تلاش ادامه می‌دهید.

۱۳. زنان کارآفرین موفق از خطر استقبال میکنند

کارآفرینان همواره از خطرات پیش رویشان استقبال می‌کنند. کارآفرینان برای قبول خطر باید جرات داشته باشند و بدین وسیله سرنوشت خود را رقم می‌زنند. اما در شرایط نامطمئن تمام جوانب را برای حل مشکلات در نظر آنها را طبقه بندی می‌کنند و به مرور زمان تمام مشکلاتشان را حل می‌کنند. کارآفرینان مسئولیت شخصی کارهایشان را می‌پذیرند.

کارآفرینان موفق، همیشه به دنبال مبارزه بوده هستند و حس به‌دست آوردن خودساخته‌ها و خودیافته‌هایشان را دوست دارند. بنابراین استانداردهای بالایی را برای کار خود در نظر می‌گیرند. آنها محصولاتی با کیفیت بالا تولید و بر اساس مرغوبیت و راندمان رقابت می‌کنند. آنها از مواجه شدن با رقابت ترسی ندارند و در حقیقت از رقابت لذت می‌برند.

۱۴ . به هنر مذاکرات حرفه‌ای مسلط هستند

همیشه در ذهن داشته باشید که تسلط بر هنر مذاکره بدین معناست که شما می‌توانید یک موقعیت برد- برد را سازماندهی کنید. موقعیت برد – برد به این معنی است که افراد درگیر در کسب و کار خود احساس خواهند کرد که انگار برنده شده‌اند، چیزی که پایه و اساسی برای ایجاد روابط تجاری سودآور و بلند مدت است.

۱۵. به خودشان عشق می ورزند

به عنوان یک کارآفرین باید یاد بگیرید که به خودتان عشق بورزید. بسیاری از آدم‌ها خیلی برای خشنود کردن دیگران خودشان را آزار می‌دهند، آنقدر که کاملا احساسات‌ خودشان را نادیده می‌گیرند. در دنیای کارآفرینی، باید تا آنجا که می‌توانید به خودتان عشق بورزید. بسیاری از آدم‌ها به احساسات شما اهمیتی نخواهند داد. همه مشغول تلاش برای پیروز شدن هستند، پس دست از نگرانی درباره‌ی خشنود کردن دیگران بردارید و شروع کنید به عشق ورزیدن به خودتان!

۱۶. از قدرت ارتباطات خود استفاده خوبی میکنند

ارتباطات موثر برای هر کسب و کاری حیاتی هستند، چه بزرگ یا کوچک. اینکه چقدر در انتقال نقطه نظرات‌تان موفق هستید می‌تواند عامل موثری در به دست آوردن یا از دست دادن یک موقعیت سودآور باشد. ارتباطات بی‌نقص نیز در چارچوب یک کسب و کار امری حیاتی است. ارتباط خوب رابطه‌ی کاری سالمی بین شما و کارکنان‌تان به وجود می‌آورد و به ایجاد محیط کاری بهتر کمک می‌کند.

ارتباط در کسب و کار هم می‌تواند کلامی باشد و هم غیرکلامی. تماس چشمی، زبان بدن، و حالات چهره نیز به ایجاد تاثیر اولیه‌ی مثبت درباره‌ی کسب و کارتان کمک می‌کند. آن‌ها همچنین تعیین می‌کنند کارکنان‌تان شما را به عنوان یک آرمانگرا چطور می‌بینند.

مطلب مرتبط: ۹ گفتاورد طلایی درباره موفقیت ، پول و کارآفرینی از یک میلیاردر مشهور!

۱۷. زنان کارآفرین موفق سرسخت هستند

هنگامی که پای راهنمایی‌هایی درباره‌ی نحوه تبدیل شدن به یک زن کارآفرین موفق به میان می‌آید، سرختی و پایداری در واقع کمک‌تان می‌کند به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید. سرسخت باشید و اجازه ندهید که چیزی شما را مایوس کند یا سبب شود که دست از تلاش بردارید؛ این در واقع یکی از نکات مهم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق است که باید همواره در ذهن داشته باشید. سرسختی و پایداری به عنوان یکی از ویژگی‌های اصلی هر شخص موفقی است و فقط مختص کارآفرینان نیست. در واقع، اگر به لحاظ ذهنی و فیزیکی برای مدت زمان طولانی به مسیرتان ادامه ندهید و از تلاش بسیار و شکست‌های‌تان بترسید و هدف نهایی‌تان را از یاد ببرید، موفق نخواهید شد.

به عبارت دیگر، سرسختی به معنی مقاومت در برابر شکست نیست. در حقیقت، افرادی که این نوع تفکر را دارند اغلب از شکست هراس دارند. شما باید درک کنید که شکست فقط گام دیگری برای موفقیت است. بنابراین، از حرکت مداوم در مسیر خودتان دست برندارید. مهم نیست که چه اتفاقی می‌افتد، بهترین کار این است که روز به روز جلوتر بروید.

۱۸. هنر خود-ارتقایی را به خوبی بلد هستند

یکی از بزرگترین مانتراهای موفقیت کارآفرینان بسیار موفق خود-ارتقائی کارآمد آن‌ها است. آن‌ها همیشه کسب و کارشان را در خاطر دارند و ارتقاء دادنش را امری طبیعی می‌دانند.

چه ایده‌تان را به سهامداران کلیدی بفروشد یا به مردم بگوید چطور سازمان‌تان می‌تواند از آن‌ها بهره‌مند شود، ارتقاء کسب و کارتان می‌تواند عنصری کلیدی در موفقیت کارآفرینی باشد. به طور دقیق نقاط قوت کسب و کار را بیان کردن هنری است که از طریق تمرین توسعه پیدا می‌کند. خود ارتقایی کارآفرینان را ملزم می‌کند تا درباره‌ی دستاوردهای‌شان بی‌پروا و پرحرف باشند. هرچه مردم بیشتر درباره‌ی کسب و کارتان بدانند، احتمال وقوع فرصت‌های جدیدی بیشتر خواهد بود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع:wealthygorilla

۱۸ مهمترین ویژگی زنان کارآفرین موفق در هر کسب و کار


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی