کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۷ شیوه‌ سوزاندن کالری در تابستان امسال

سوزاندن کالری در تابستان امسال با ۱۷ شیوه متفاوت

سوزاندن کالری در تابستان که معمولا فصل تعطیلات برای همه ی اقشار جامعه است یکی از راه های حفظ تناسب اندام و سلامت است. باشگاه را بی‌خیال شوید. مجبور نیستید تابستان امسال به اندازه‌ی یک ورزشکار تمرین کنید تا متناسب بمانید. فقط این فعالیت‌های خارج از منزل را امتحان کنید تا کالری بسوزانید و بدن‌تان را متناسب نگه دارید بدون این‌که به باشگاه بروید. همه‌ی فعالیت‌ها برای یک خانم ۶۸ کیلویی محاسبه شده‌است که این فعالیت را به مدت ۳۰ دقیقه انجام می‌دهد.

کالری

۱. والیبال ساحلی

اگر آن‌قدر خوش‌شانس هستید که نزدیک ساحل زندگی کنید، این ورزش برای بالا بردن ضربان قلب، پیدا کردن دوست و نیرومند کردن پاها، شانه‌ها و قسمت میانی بدن عالی است. و از آن‌جایی که حرکت در شن دشوارتر است، کالری بیش‌تری می‌سوزانید.

اگر نزدیک ساحل نیستید، پارک‌ها و حتی برخی باشگاه‌ها میدان شن دارند که همین مزایا را ارائه می‌دهد.

کالری سوزانده شده: ۲۷۲

۲. باغبانی

روش دیگر سوزاندن کالری باغبانی است. در هنگام این‌که حیاط خانه‌تان را زیباتر می‌کنید، کالری نیز بسوزانید. دائما خم شدن و چمباتمه زدن برای رسیدن به گیاهان برای ماهیچه‌ی سرینی بزرگ عالی است، به علاوه حیاط‌تان هم باعث حسادت همسایه‌های‌تان خواهد شد.

کالری سوزانده شده: ۱۳۶

۳. موج‌سواری

ورزش های تابستانی مفرح نیز در سوزاندن کالری بسیار موثر هستند. سوار بودن روی موج‌ها اجازه می‌دهد حتی وقتی دارید لذت می‌برید و آرامش دارید، به سادگی کالری بسوزانید. برای این‌که تمرین بهتری داشته باشید، اطمینان حاصل کنید به سختی برای عبور از میان موج‌شکن‌ها تلاش می‌کنید تا ضربان قلب‌تان بالا برود.

کالری سوزانده شده: ۱۰۲

۴. تنیس

راکت‌تان را بردارید. دوست، همسایه یا همسر‌تان را در یک مسابقه‌ی تنیس به مبارزه بطلبید. دویدن در زمین باعث می‌شودکه تمرینات هوازی داشته باشید. به علاوه، ضربه زدن به توپ به خوبی بازوها را قدرتمند می‌کند.

کالری سوزانده شده: ۲۷۲

۵. دوچرخه‌سواری

همیشه می توانید با یک دوچرخه از سوزندان کالری برخوردار شوید. چون دوچرخه‌سواری روش بسیاری خوبی است برای این‌که دوری بزنید و ماهیچه‌های چهارسر ران و ماهیچه‌ی همسترینگ را نیرومند کنید. یک دور سبک بیش از پیاده‌روی کالری می‌سوزاند و راندن روی تپه و رو به بالا، پاهای‌تان را سفت و عضلانی می‌کند.

کالری سوزانده شده: ۲۰۴

۶. فریزبی

بازی فریزبی می‌تواند چیزی بیش از یک سرگرمی باشد. یک بازی سبک که شما را متناسب نگه می‌دارد و اگر یک تیم برای بازی درست و حسابی فریزبی جمع کنید، در ۳۰ دقیقه ۲۷۲ کالری‌ خواهید سوزاند.

کالری‌ سوزانده شده: ۱۰۲

۷. رول‌اسکیت این‌لاین

اسکیت‌های‌تان را بردارید و برای یک تمرین قلبی عروقی که پاها، باسن و ماهیچه‌ی سرینی بزرگ را تقویت می‌کند، بیرون بزنید. به علاوه، هر چه‌قدر سریع‌تر بروید، وزش نسیم برای‌تان خوشایندتر خواهد بود.

کالری‌ سوزانده شده: ۱۶۸ (با سرعت کم ۸ مایل در ساعت)

۸. شنای آهسته

آرام باشید و از این فعالیت کم تاثیر و طراوت‌بخش لذت ببرید. قرار نیست در شنای پروانه حرفه‌ای باشید تا کالری‌ها را بسوزانید. حرکت در میان آب با سرعت کم یک تمرین هوازی است که کل بدن‌تان را تقویت می‌کند.

کالری‌ سوزانده شده: ۲۰۴ کالری

۹. تماشای مناظر زیبا

باشگاه نرویم و در عوض به خارج شهر برویم؟ بله! با قدم زدن در خیابان‌های شهر یا شهرستانی که در حال بازدید از آن هستید، مناظر را نگاه کنید. در صورت امکان به تپه‌ها بزنید و عضلات سرینی بزرگ و همسترینگ‌تان را سفت کنید.

کالری‌ سوزانده شده: ۱۲۹ کالری (با سرعت ۳.۵ مایل در ساعت)

۱۰. غواصی

اگر آن‌قدر خوش‌شانس هستید که به تعطیلات گرمسیری بروید، زمانی را برای این ورزش هیجان‌انگیز و شگفت‌آور اختصاص دهید. و اگر در غواصی مهارت چندانی ندارید، می‌توانید غواصی سطحی را امتحان کنید. غواصی سطحی کمک می‌کند ۱۷۰ کالری‌ در همان مدت زمان بسوزانید.

کالری‌ سوزانده شده: ۲۳۸ کالری

۱۱. قایقرانی

یک تور تماشای منظره به وسیله‌ی قایق پارویی، شیوه‌ی منحصر به فردی برای کشف محیط اطراف – و روشی بسیار موثر برای کار روی سیکس-پک است. برای این‌که بتوانید قایق را رو به جلو حرکت دهید باید نیم تنه‌ی خود را مانند یک فنر رو به بالا پیچ و تاب بدهید و در عین حال با بازوهای‌تان پارو بزنید.

کالری‌ سوزانده شده: ۱۷۹

۱۲. اسب‌سواری

وقتی اسب را زین کنید و سوار شوید، دیگر فقط اسب نیست که همه‌ی کارها را انجام می‌دهد. شما باید قسمت میانی بدن‌تان را درگیر کنید و اسب را با قسمت داخلی ران‌تان فشار دهید تا صاف بمانید. باسن و باقی قسمت‌های پاهای‌تان نیز کالری خواهند سوزاند، به خصوص وقتی که اسب سرعت می‌گیرد.

کالری‌ سوزانده شده: ۱۴۳

۱۳. گلف

ماشین گلف را در باشگاه بگذارید و خودتان برای گذاشتن توپ روی تی بروید. یک بازی تفریحی تبدیل به تمرین قلبی عروقی می‌شود زمانی که چوگانک‌های گلف را خودتان از سوراخی به سوراخ دیگر می‌برید.

کالری‌ سوزانده شده: ۱۶۱

۱۴. بازی روی چمن

بازی‌هایی که روی چمن انجام می‌شوند مثل کروکت و بولینگ روی چمن به نظر سنگین نمی‌رسند اما خم شدن برای برداشتن توپ‌ها و کیسه‌ی توپ‌ها باسن‌تان را بالا می‌کشد و ران‌تان را تقویت می‌کند.

کالری‌ سوزانده شده: ۹۰

۱۵. بدمینتون (غیررقابتی)

جست و خیز در زمین بدمینتون ضربان قلب‌تان را بالا می‌برد و در عین حال حرکات ناگهانی و کش آمدن برای زدن توپ یک تمرین حسابی به باسن و پاهای‌تان می‌دهد. به علاوه زدن ضربات سریع به گوی پردار، ماهیچه‌های شانه و بازوی‌تان را گرم می‌کند.

کالری‌ سوزانده شده: ۱۵۰

۱۶. چمن‌زنی

شاید وسوسه شوید که این کار طاقت فرسا را به همسر یا بچه‌های‌تان محول کنید، اما زدن چمن‌ها کالری زیادی می‌سوزاند. حل دادن ماشین چمن‌زنی- به خصوص سربالایی- ماهیچه‌های سرینی بزرگ را درگیر می‌کند و ضربان قلب‌تان را افزایش می‌دهد.

کالری سوزانده شده: ۱۹۶

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: هلث

موضوع محوری:

سوزاندن کالری

کالری سوزاندن

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت روز

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی