کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۶ نکته خواندنی درباره ایوانکا ترامپ

رسانه‌ها به ایوانکا ترامپ القاب مختلفی داده‌اند: “قدرت خموش پشت صحنه تاج و تخت”، “نیمه بهتر پدر” و “بانوی اول واقعی امریکا”. او مشهورترین فرزند دونالد ترامپ، رییس‌جمهور منتخب امریکا و تنها دختر او از ازدواج اولش است. در کارزار انتخاباتی پدر، او بود که با سخنرانی ‌در مورد لزوم برابری دستمزد زنان، مرخصی زایمان و سیستم نگهداری کودکان سعی داشت حمایت زنان را به‌دست آورد و پا به پای پدر به سفرهای انتخاباتی می‌رفت.

در ادامه ۱۶ نکته خواندنی درباره ایوانکا ترامپ را بدانید

۱. ایوانکا ترامپ ۳۵ سال دارد؛ تحصیل‌کرده، شاغل، متأهل و مادر سه فرزند.

او و دو برادرش دونالد ترامپ جونیور و اریک، حاصل ازدواج دونالد ترامپ با ایوانا ترامپ، مدل و ورزشکار اهل جمهوری چک هستند. ترامپ صاحب دختر دیگری به نام تیفانی (اول از چپ) از ازدواج دومش و پسری ده ساله به نام بارون از ازدواجش با ملانیا ترامپ است.

ایوانکا ترامپ

۲. ایوانکا در جریان مبارزات انتخاباتی پدر نقشی را ایفا کرد که بنا بر قاعده بایستی ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ ایفا می‌کرد.

در ماه ژوئن زمانی که دونالد ترامپ در مراسمی رسما نامزدی‌اش در انتخابات را برای حزب جمهوری‌خواه اعلام کرد، این ایوانکا ترامپ بود که پدرش را به روی صحنه فرا خواند؛ وظیفه‌ای که طبق اصول بر عهده همسر یک نامزد انتخابات است.

ایوانکا ترامپ

۳. ایوانکا در مصاحبه‌هایش همواره پدر را ستایش کرده و او را آموزگار و الگوی خود خوانده است.

او تابستان گذشته در گفت‌وگو با روزنامه “ساندی تایمز لندن” پدرش را یک “فمینیست” خوانده و گفته بود “پدرم یک دلیل اصلی است که من توانسته‌ام زنی باشم که امروزه هستم.” ایوانکا حتی در یک ویدئوی تبلیغی که در جریان کارزار انتخاباتی به نمایش درآمد، سیاست‌های پدرش را حامی حقوق زنان معرفی کرد.

ایوانکا ترامپ

۴. زمانی که دونالد ترامپ با اظهارات زن‌ستیزانه‌اش در جهان خبرساز شد، این ایوانکا ترامپ بود که برای ترمیم چهره مخدوش پدر به روی صحنه آمد

او دونالد ترامپ را مردی معرفی کرد که “صد در صد به برابری جنسیتی اعتقاد دارد.” او شرکت خانوادگی پدر را نمونه‌ای مثال‌زدنی خواند که در آن “تعداد مدیران زن بیش از مدیران مرد است. زنان درآمدی مساوی با مردان دارند و زمانی که باردار می‌شوند، به جای اخراج حمایت می‌شوند.”

ایوانکا ترامپ

۵. البته ایوانکا نیز بارها خود سوژه اظهارات تحقیرآمیز ترامپ در مورد زنان بوده است.

ترامپ در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۰۳ گفته بود که ایوانکا “بهترین هیکل” را دارد. سه سال بعد نیز در مصاحبه‌ای دیگر اظهار کرده بود اگر ایوانکا دخترش نبود “با او قرار می‌گذاشت.” در سال ۹۷ نیز ترامپ از مردم پرسیده بود که آیا به نظر آنها ایوانکای ۱۶ ساله “سکسی” نیست.

ایوانکا ترامپ

۶. ایوانکا به تنهایی مدیر اجرایی بخش توسعه و مالکیت در مؤسسه ترامپ و هتل‌های زنجیره‌ای آن است.

او چندین سال به عنوان مدل هم فعالیت داشته که به گفته پدرش “پول خوبی هم از این کار به‌دست آورد.” ایوانکا همچنین مالک وبسایتی است که از جمله لباس و زینت‌آلات برای فروش عرضه می‌کند. ارزش این وبسایت ۲۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

ایوانکا ترامپ

۷. در سال ۲۰۰۹ ایوانکا به یهودیت گروید و با جرد کوشنر، پسر یک ساختمان‌ساز یهودی امریکایی ازدواج کرد.

کوشنر درس‌خوانده کالج هاروارد و فارغ‌التحصیل دانشگاه نیویورک است. او مالک شرکت سهامی و توسعه املاک “کوشنر” و شرکت “آبزرور مدیا” ناشر هفته‌نامه “نیویورک آبزرور” است. کوشنر یکی از چهره‌های اصلی کارزار انتخاباتی ترامپ بود و پس از پیروزی او به عنوان یکی از مهره‌های اصلی تیم تشکیل دولت جدید به شمار می‌رود.

ایوانکا ترامپ

۸. ایوانکا در اینستاگرام با نزدیک به دو میلیون و در توییتر با حدود دو و نیم میلیون دنبال‌کننده (فالوئر) حضور قابل ‌توجهی نیز در شبکه‌های اجتماعی دارد.

البته این حضور کمتر رنگ و بوی سیاسی دارد و بیشتر در جهت فعالیت‌های تجاری وبسایتش در زمینه مد است. او مجموعه جدید کفش و لباسش را به هواداران عرضه می‌کند یا با گذاشتن عکس‌های خانوادگی از فرزندان و همسرش گوشه‌ای از زندگی معمولی خود را به نمایش می‌گذارد.

ایوانکا ترامپ

۹. ایوانکا تا کنون دو کتاب نوشته و منتشر کرده است.

او در سال ۲۰۰۹ کتابی با نام “کارت ترامپ” راهنمایی برای موفقیت زنان درعرصه کار و زندگی نوشت که به فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز نیز راه یافت. ژوئن امسال ایوانکا دومین کتابش را به نام “زنانی که کار می‌کنند: بازنویسی قوانین موفقیت” منتشر کرد.

ایوانکا ترامپ

۱۰. ایوانکا در تیم تشکیل دولت پدرش یکی از مهره‌های کلیدی است.

در دیدار دونالد ترامپ با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن که اندکی پس از پیروزی او در انتخابات در برج ترامپ در نیویورک برگزار شد، این ایوانکا بود که در نقش مشاور پدر نشسته بر روی یک صندلی جداگانه روبه‌روی دونالد ترامپ بر گفت‌وگو میان او و آبه نظارت داشت.

ایوانکا ترامپ

۱۱. وقتی ال گور، معاون رییس‌جمهور امریکا در دهه ۹۰ میلادی (نخست از چپ) روز ۵ دسامبر (۱۵ آذر) در برابر خبرنگاران حاضر شد تا در مورد دیدارش با ترامپ درباره تغییرات آب و هوایی حرف بزند، همه را مطمئن ساخت که در ابتدا با ایوانکا ترامپ صحبت کرده و بعد “بخش ‌عمده‌ای از زمان” را با ترامپ گذرانده است.

ایوانکا ترامپ

۱۲.بانوی اولی دختر به جای مادر

در تاریخ ریاست‌ جمهوری امریکا مواردی بوده‌اند که دختران رییس‌جمهور گاه به جای مادر نقش بانوی اولی را در استقبال از مهمانان یا ایراد سخنرانی‌های کوچک بر عهده گرفته‌اند، اما تا کنون سابقه نداشته که دختر یک رییس‌جمهور به طور جدی در فعالیت‌های سیاسی پدرش دخالت داشته باشد و به او مشاوره بدهد.

ایوانکا ترامپ

۱۳. ترامپ مسن‌ترین رییس‌جمهور تاریخ امریکا به شمار می‌رود.

چهار فرزند او به سن قانونی رسیده‌اند و همین موجب شده تا مسئله حضور فرزندان رییس‌جمهور در سیاست داخلی و خارجی امریکا به پرسشی تبدیل شود که در زمان رؤسای جمهور پیشین که جوانتر بودند و فرزندانشان ‌کم‌سالتر وجود نداشته باشد. دو برادر ایوانکا نیز در تیم تشکیل دولت فعال هستند، هر چند خواهرشان همچنان حضوری پررنگ‌تر از آن دو دارد.

ایوانکا ترامپ

۱۴. ایوانکا هر چند به شدت از پدر ستایش می‌کند، اما در مصاحبه‌ای که در سال ۲۰۱۳ با نشریه “فوربس” انجام داده مرزی برای حمایت از پدرش قائل شده .

او گفته بود: «من پشتیبان پدرم هستم اما با هر چیزی که می‌گوید، موافق نیستم.» با این حال خیلی‌ها سخنرانی‌های حمایت‌گرانه ایوانکا از دونالد ترامپ را عامل مهمی در جمع‌آوری رأی و پیروزی ترامپ می‌دانند.

ایوانکا ترامپ

۱۵. ایوانکا ترامپ دوستی دیرینه‌ای با چلسی کلینتون، فرزند هیلاری و بیل کلینتون دارد.

در کشاکش رقابت ‌سرسخت هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، ایوانکا و چلسی ترجیح دادند این دوستی را دستکم ‌تا مدتی که نتیجه انتخابات روشن شود، به حال خود واگذاشته و در انظار عمومی در کنار هم ظاهر نشوند.

ایوانکا ترامپ

۱۶. گفته می‌شود ایوانکا و همسرش قصد دارند به زودی از خانه‌شان در نیویورک به واشنگتن، پایتخت امریکا و جایی که رییس‌جمهور در آن مستقر خواهد بود، اسباب‌کشی کنند.

در عوض ملانیا ترامپ قرار است همراه با پسرش بارون همچنان در برج ترامپ در نیویورک ساکن بماند.

ایوانکا ترامپ


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۱۶ نکته خواندنی درباره ایوانکا ترامپ


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

علی بابا

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی