کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ چیز که فقط بچه وسط خانواده می‌داند

۱۵ چیز که فقط بچه وسط خانواده می‌داند

بچه وسط خانواده بودن می‌تواند سخت باشد. ما کودک بامزه خانواده نمی‌شویم و نمی‌توانیم با هیچ چیزی کنار بیاییم. اما بچه وسط خانواده بودن به این معنی نیست که ما کسل‌کننده هستیم؛ در حقیقت، واقعیت فراتر از این است. بچه وسط غالباً قوی‌ترین بچه خانواده است. آنها خلاق، و جالب هستند و به خوبی با مشکلات کنار می‌آیند- آنها در به اشتراک گذاشتن هر چیزی واقعاً مهارت دارند.

6513542875_72f9dbec42_o-1024x680

در این‌جا به ۱۵ نکته اشاره شده است که بچه وسط آنها را می‌داند.

۱. ما بچه وسط ها روشن فکر هستیم و دنیا را از چشم‌اندازهای متفاوت می‌بینیم

به عنوان بچه های خانواده، دنیا را هم از دید خواهر و برادرها و هم از دید خودمان می‌بینیم، که به ما یاد دادند روشن‌فکر و قاطع باشیم.

۲. ما مسئول هستیم

برزگ‌ترین بچه خانواده اشتباهات اول را مرتکب می‌شود و بچه وسط می‌بیند چه اتفاقی میفتد. این به ما یاد داد که اعمال عواقبی در پی دارند، مسئول بودن مهم است.

۳. ما گهگاهی نادیده گرفته می‌شدیم

بچه وسط عادت کرده است که مورد توجه قرار نگیرد، زیرا آنها تحت الشعاع خواهر و برادرهای‌شان قرار می‌گیرند. این یعنی ما به این‌که در کانون توجه قرار بگیریم، توجهی نمی‌کنیم و از تمرکز بر موفقیت‌ّهای دیگران لذت می‌بریم.

۴. ما از این‌که سازگار هستیم خوشحالیم

خواهر و برادرهای‌یمان همیشه در این‌که چه بازی کنیم دعوا می‌کردند، و به عنوان بچه وسط از ما انتظار می‌رفت تصمیم بگیریم، حتی اگر ما علاقه به بازی کردن نداشتیم. آن تنش‌ها به ما یاد داد آرام باشیم و سازگار بودن، ما را ساخت.

۵. ما ویژگی‌های‌مان شخصی‌مان را می‌پذیریم

ما خواستیم به جای این‌که کنار بیاییم، مقاومت کنیم- درست مانند خواهر و برادرهای دیگرمان. خواهر و برادرهای‌مان به ما یاد دادند که مقاومت کردن شما را بیش‌تر قابل توجه می‌کند، پس ما تمام خصلت‌ها و ویژگی‌های شخصی‌مان را با آغوش باز می‌پذیریم.

۶. ما بی‌طرف و منطقی هستیم

ما دیدیم خواهر و برادرهای بزرگترمان به خاطر چیزهایی کوچک مثلا رعایت نکردن قانون ساعت خاموشی تنبیه می‌‌شدند و خواهر و برادرهای کوچکترمان تقریبا با هر چیزی کنار می‌آمدند. این به ما حس قوی بی‌طرفی داد، و غالباً بچه وسط بی‌طرف‌ترین و معقول‌ترین فرزند خانواده است.

۷. ما همیشه تحسین نمی‌شدیم

ما همیشه خواهر و برادر بزرگتری داشتیم که استانداردهای مورد انتظار تعیین می‌کرد، و خواهر و برادرهای کوچکترمان تقریباً برای هر چیزی تحسین می‌شدند. بچه وسط مجبور است با نقاط قوت و مهارت‌اش مورد تحسین قرار بگیرد و این به ما مزیت سخت‌کوشی را یاد می‌دهد.

۸. ما خصوصیات جالبی داریم

بچه وسط باید برای جلب توجه والدین‌اش تلاش کند- و ساده‌ترین راه برای این کار داشتن خصوصیات جالب است. ما همیشه حقایق جالب و داستان‌های سرگرم‌کننده برای گفتن داریم و ما بزرگسالان معاشرتی بزرگی هستیم.

۹. ما احساس می‌کردیم کوچترها و بزرگترها بچه هستند

یک روز ما با خواهر و برادرهای بزرگتر آرام‌مان در پارک بازی می‌کنیم و روز دیگر با خواهر و برادر کوچکترمان موهای عروسک باربی را شانه می‌زدیم.

۱۰. ما مذاکره‌کنندگان خوبی هستیم

بچه وسط کودک خانواده یا فرزند بالغ نیست، پس ما نتوانستیم برای به‌دست آوردن یک سری چیزها به بامزگی یا بلوغ‌مان تکیه کنیم. در عوض، ما مذاکره‌کنندگان ماهری شدیم. اکنون ما در مشاجره خیلی خوب عمل می‌کنیم، اما ما نیز می‌دانیم کی صبور باشیم و کی عقب نشینی کنیم.

۱۱. ما می‌دانیم چگونه برای چیزهایی که می‌خواهیم بجنگیم

چیزی را به راحتی به بچه وسط خاتواده نمی‌دادند. ما برای این‌که کنترل تلویزیون را دستمان بگیریم دعوا و مشاجره می‌کردیم، و ما بزرگسالان قدرتمندی شدیم که می‌دانیم چگونه برای چیزی که می‌خواهیم بجنگیم.

۱۲.ما می‌توانیم از خودمان دفاع کنیم

بچه وسط همیشه بین دعواهای خواهر و برادرها بوده است و غالبا خواهر و برادرهای‌مان سعی می‌کردند ما را مجبور کنند کنار برویم. این به ما یاد داد در حالی‌که از خودمان دفاع می‌کنیم، از مسائل فاصله بگیریم.

۱۳. ما دیپلماتیک هستیم

هر وقت که خواهر و برادرهای دیگر دعوا می‌کنند، فرزند وسط همیشه در بین آنها است تا در حل مشکل‌شان کمک کند. اکنون ما در برقراری صلح مهارت داریم- و خواهر و برادرهای‌مان را به تشکر کردن وا می‌داریم.

۱۴. ما می‌دانیم چگونه به اشتراک بگذاریم

هر وقت بچه وسط اسباب بازی جدید می‌خرید، همیشه خواهر و برادرهای دیگر مصرانه می‌خواستند با آن بازی کنند. ما آنها را به کوچکترها می‌دادیم، و یاد گرفتیم عشق را به اشتراک بگذاریم- به هر حال، همه چیز مادی نیست.

۱۵. ما فرهنگ پاپ ( فرهنگ محبوب مدرن) را خوب می‌دانیم

ما فیلم‌های پی جی ( راهنمای والدین) را با خواهر و برادرهای بزرگترمان و کارتون‌های دیسنی را با خواهر و برادرهای کوچکترمان تماشا می‌کردیم، پس درحال‌حاضر، ما درباره‌ی آن عصر از فرهنگ پاپ همه چیز را می‌دانیم.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ سحر مهراجی
نویسنده: امی جانسون
منبع: لایف هک
//بازده//

برچسب ها

بازده

  1. Elina Vatanizadeh گفت:

    سلام.من بچه وسطم و دقیقا اینطوریم چون همین طوری رشد کردم.البته خواهر بزرگترم قلومه!حالا معلوم شد من بچه اولیم!احساس مسئولیتم بیشتر شده ولی هیچی تغییر نکرده تازه اون محبوبترم شده!!?

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی