کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ نشانه راه اندازی یک کسب و کار برای شما

نشانه راه اندازی یک کسب و کار

آیا به راه‌اندازی یک کسب و کار جدید فکر می‌کنید؟ آیا می‌دانید چند نشانه راه اندازی یک کسب و کار وجود دارد که باید مراقب آن‌ها باشید؟ چرخاندن یک شرکت ممکن است ماجراجویی جالبی باشد و حتی می‌تواند امنیت مالی بیشتری نسبت به شغل‌های معمولی به شما ببخشد.

کسب و کار

این که رییس خودتان باشید شاید بهترین اتفاق ممکن باشد اما باید به خاطر داشته باشید که هنور کارهای زیادی باقی مانده است. آسان است که قبل از رسیدن به آمادگی احساس آماده بودن کنید و همین طور ممکن است به ترس اجازه دهید شما را برای مدتی طولانی عقب نگه دارد. در این جا ۱۵ نشانه آمادگی شما برای شروع کسب و کار خودتان را بیان می‌کنیم.

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۱- شما به کار جدیدتان علاقه دارید

در مورد علاقه اغلب اغراق می‌شود و به خودی خود کافی نیست؛ ولی ضروری است. مطمئن شوید که در ابتدا چیزی وجود داشته باشد که نسبت به آن هیجان داشته باشید و فقط از کار فعلی تان خسته نشده‌اید.

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۲- به ایده‌تان واقعا مطمئن باشید

با شروع کارتان با درهای بسته زیادی مواجه خواهید شد و پاسخ‌های منفی زیادی خواهید شنید. شما باید اعتقادی راسخ به کارکرد محصول یا خدمات‌تان داشته باشید تا این قدرت را بیابید که از طوفان‌ها گذر کنید.

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۳- شما محصول یا خدماتی ارائه می‌کنید که بازار خوبی دارد

کسب و کاری عالی هنگامی ایجاد می‌شود که آن چه دوست دارید همان چیزی باشد که مردم در ازای آن پول بپردازند. قبل از آن که شغل‌تان را به منظور راه‌اندازی یک کسب‌وکار رها کنید، مطمئن شوید که محصول یا خدمات‌تان بازاری دارد

مطلب مرتبط: ۱۰ گام ساده برای راه اندازی کسب وکار جدید

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۴- شما بازیکنان خود را می‌شناسید

اگر از قبل می‌دانید که می‌خواهید چه کسانی در تیم شما جا داشته باشند و موافقت آن‌ها را نیز کسب کرده‌اید، احتمالا برای شروع آماده‌اید. در غیر این صورت اگر می‌خواهید به عنوان کارآفرین تنها کاری کنید، می‌توانید در هر زمانی اقدام کنید.

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۵- یک برنامه دارید

آیا سرمایه‌تان را بیرون کشیده‌اید و می‌خواهید به طور ناگهانی کسب و کاری راه بیندازید؟ ایده خوبی نیست. قبل از آن که شغل فعلی‌تان را رها کنید، مطمئن شوید که برنامه‌ای برای کسب‌وکار جدیدتان دارید. حال می‌خواهد شامل برنامه کامل کسب‌وکار باشد یا فقط روی یک تکه دستمال سفره نوشته شده باشد.

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۶- شما ایده یک برند خوب را دارید

برند شما راهی ست که شرکت‌تان با دنیا ارتباط برقرار می‌کند. آیا شما بامزه، حرفه‌ای یا کلاسیک هستید؟ اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع کار برندتان و نحوه ارتباط آن، مشتریان را می شناسید.

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۷- شما خیلی زیاد آماده یادگیری هستید!

تجربه شروع کردن یک کسب‌وکار به شما بیش از آن چه تصور کنید مسائلی در مورد خودتان و بازار می‌آموزد. آماده یادگیری این درس‌ها باشید، حتی اگر این کار شما را وادار به مقابله با غرورتان کند.

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۸- شما می‌توانید با ترس از شکست روبرو شوید

ترس از شکست ممکن است شما را در کسب و کارتان فلج کند. همه ما تا حدی این احساس را داریم اما اگر نمی‌توانید با آن روبرو شوید، آماده شروع یک کسب‌وکار نیستید.

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۹- شما می‌توانید با ترس از موفقیت کنار بیایید

عجیب به نظر می‌رسد اما خیلی از مردم از موفقیت هم هراس دارند. موفقیت باعث ایجاد انتظارات بیشتر، کار بیشتر و بیشتر دیده شدن می‌شود. اگر آماده کنار آمدن با این مسائل نیستید، آماده شروع کارتان نیز نیستید.

مطلب مرتبط: ۱۰ چیز از راه اندازی کسب وکار جدید که هیچکس به شما نمی‌گوید

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۱۰- مقداری پول نقد در اختیار دارید

در حالی که می‌توانید با مقدار خیلی کم سرمایه برخی کسب و کارها را راه بیندازید، این حقیقت کماکان وجود دارد که موفق شدن نیازمند زمان است. اگر مقداری پول پس انداز کرده‌اید یا در طول پیشرفت شرکت به منبع پول دیگری دسترسی دارید، آمادگی بیشتری نسبت به کسی دارید که زیر بار قرض است و ریال به ریال پولش را حساب می‌کند.

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۱۱- شما در اوج تغییرات عمده زندگی قرار ندارید

تغییرات عمده اغلب باعث می‌شوند که مایل به انجام کار جدیدی باشید. این موضوع عالی ست اما مطمئن شوید که قبل از شروع از آن تغییرات گذر کرده باشید. تنها بعد از آن به خودتان زمان بدهید تا خود را بازیابید و در مورد کسب‌وکار جدیدتان فکر کنید.

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۱۲- در صنعت جدیدتان تجربه دارید

اگر در صنعتی که می‌خواهید وارد شوید تجربه دارید، برای شرع کارآفرینی آماده تر هستید. اگر این طور نیست، قبل از ترک شغل فعلی‌تان شغلی فرعی به دست آورید تا تجربه کسب کنید.

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۱۳- اطلاعات زیادی در مورد خود کسب و کار دارید

هر کس نان پختن بلد است که بناید نانوایی بزند. غیر از انجام کار اصلی، کارهای زیادی وجود دارد که بر عهده کارفرما است و اگر اطلاعات زیادی در مورد کسب‌وکار دارید (از جمله مسائلی نظیر استخدام، اجاره و بازاریابی) موقعیت مستحکم‌تری برای شروع کارتان خواهید داشت.

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۱۴- در مدیریت زمان مهارت دارید

مردم خیلی از اوقات می‌خواند کسب‌وکار جدیدی را آغاز کنند فقط به این دلیل که رییس شان را دوست ندارند. اما آیا شما برای این که رییس خودتان باشید، مهارت کافی دارید؟ مدیریت کسب‌وکار نیازمند نظم درونیست؛ و اگر شما از قبل زمان‌تان را به خوبی تنظیم می‌کنید، آمادگی بیشتری نسبت به افرادی دارید که نیازمند انگیزه بخشی دیگران هستند.

مطلب مرتبط: راه اندازی کسب وکار با پول کم

نشانه راه اندازی یک کسب و کار ۱۵- شما متوجه خطرات مالکیت کسب و کار هستید

مالکین کسب‌وکار این نکته را می‌دانند که دارند خطر می‌کنند. ممکن است که هیچ‌گاه سودی به دست نیاورید و همچنین این احتمال وجود دارد که چنان به سرعت رشد کنید که خسته شوید. آمادگی درک کردن و مدیریت این خطرات نشانه مطمئنی از آمادگی شما برای شروع کار است.

مطمئنا این یک لیست کارآفرینی نبود اما برای تشخیص این موضوع که آیا آماده شروع کسب‌وکار خودتان هستید یا خیر، شروع خوبی است. اگر آماده نیستید، این مطلب را به عنوان راهنمایی برای شرایطی بدانید که باید به آنها دست یابید.


سایت کسب و کار بازده

راه اندازی کسب و کار جدید

نشانه راه اندازی یک کسب و کار

منبع: مجله پنجره خلاقیت

منبع: بیزینس‌ نیوز دیلی-businessnewsdaily


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی