کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ نشانه که شما برای شروع کسب و کار جدید آماده اید

۱۵ نشانه‌ که باید کسب و کار جدید تان را شروع کنید

آیا به راه‌اندازی یک کسب و کار جدید فکر می‌کنید؟ آیا شاهد نشانه هایی برای شروع کسب و کار جدید تان بوده‌اید؟ آیا موارد موجود در فهرست نشانه هایی برای شروع کسب و کار جدیدتان را می‌دانید؟ چرخاندن یک کسب و کار مثل یک شرکت ممکن است ماجراجویی جالبی باشد و حتی می‌تواند امنیت مالی بیشتری نسبت به شغل‌های معمولی به شما ببخشد.

creative-real-estate-marketing-ideas-620x330.png

این که رییس خودتان باشید شاید بهترین اتفاق ممکن باشد اما باید به خاطر داشته باشید که هنور کارهای زیادی باقی مانده است. آسان است که قبل از رسیدن به آمادگی احساس آماده بودن کنید و همین طور ممکن است به ترس اجازه دهید شما را برای مدتی طولانی عقب نگه دارد. پس مراقب نشانه هایی برای شروع کسب و کار جدید تان باشید.

در ادامه فهرست نشانه هایی برای شروع کسب و کار جدید تان را می خوانید:

۱- شما به کار جدیدتان علاقه دارید

در مورد علاقه اغلب اغراق می‌شود و به خودی خود کافی نیست؛ ولی ضروری است. مطمئن شوید که در ابتدا چیزی وجود داشته باشد که نسبت به آن هیجان داشته باشید و فقط از کار فعلی تان خسته نشده‌اید.

۲- به ایده‌تان واقعا مطمئن باشید

با شروع کارتان با درهای بسته زیادی مواجه خواهید شد و پاسخ‌های منفی زیادی خواهید شنید. شما باید اعتقادی راسخ به کارکرد محصول یا خدمات‌تان داشته باشید تا این قدرت را بیابید که از طوفان‌ها گذر کنید.

مطلب مرتبط : ۱۰ چیز از راه اندازی کسب و کار جدید که هیچکس به شما نمی‌گوید

۳- شما محصول یا خدماتی ارائه می‌کنید که بازار خوبی دارد

کسب و کاری عالی هنگامی ایجاد می‌شود که آن چه دوست دارید همان چیزی باشد که مردم در ازای آن پول بپردازند. قبل از آن که شغل‌تان را به منظور راه‌اندازی یک کسب و کار رها کنید، مطمئن شوید که محصول یا خدمات‌تان بازاری دارد.

۴- شما بازیکنان خود را می‌شناسید

اگر از قبل می‌دانید که می‌خواهید چه کسانی در تیم شما جا داشته باشند و موافقت آن‌ها را نیز کسب کرده‌اید، احتمالا برای شروع آماده‌اید. در غیر این صورت اگر می‌خواهید به عنوان کارآفرین تنها کاری کنید، می‌توانید در هر زمانی اقدام کنید.

۵- یک برنامه دارید

آیا سرمایه‌تان را بیرون کشیده‌اید و می‌خواهید به طور ناگهانی کسب و کاری راه بیندازید؟ ایده خوبی نیست. قبل از آن که شغل فعلی‌تان را رها کنید، مطمئن شوید که برنامه‌ای برای کسب و کار جدیدتان دارید. حال می‌خواهد شامل برنامه کامل کسب و کار باشد یا فقط روی یک تکه دستمال سفره نوشته شده باشد.

مطلب مرتبط: ۵۰ دلیل برای شروع کسب و کار خودتان

۶- شما ایده یک برند خوب را دارید

برند شما راهی ست که شرکت‌تان با دنیا ارتباط برقرار می‌کند. آیا شما بامزه، حرفه‌ای یا کلاسیک هستید؟ اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع کار برندتان و نحوه ارتباط آن، مشتریان را می شناسید.

۷- شما خیلی زیاد آماده یادگیری هستید!

تجربه شروع کردن یک کسب و کار به شما بیش از آن چه تصور کنید مسائلی در مورد خودتان و بازار می‌آموزد. آماده یادگیری این درس‌ها باشید، حتی اگر این کار شما را وادار به مقابله با غرورتان کند.

۸- شما می‌توانید با ترس از شکست روبرو شوید

ترس از شکست ممکن است شما را در کسب و کارتان فلج کند. همه ما تا حدی این احساس را داریم اما اگر نمی‌توانید با آن روبرو شوید، آماده شروع یک کسب و کار نیستید.

۹- شما می‌توانید با ترس از موفقیت کنار بیایید

عجیب به نظر می‌رسد اما خیلی از مردم از موفقیت هم هراس دارند. موفقیت باعث ایجاد انتظارات بیشتر، کار بیشتر و بیشتر دیده شدن می‌شود. اگر آماده کنار آمدن با این مسائل نیستید، آماده شروع کارتان نیز نیستید.

مطلب مرتبط: ۵ اشتباه خطرناک در شروع کسب و کار

۱۰- مقداری پول نقد در اختیار دارید

در حالی که می‌توانید با مقدار خیلی کم سرمایه برخی کسب و کارها را راه بیندازید، این حقیقت کماکان وجود دارد که موفق شدن نیازمند زمان است. اگر مقداری پول پس انداز کرده‌اید یا در طول پیشرفت شرکت به منبع پول دیگری دسترسی دارید، آمادگی بیشتری نسبت به کسی دارید که زیر بار قرض است و ریال به ریال پولش را حساب می‌کند.

۱۱- شما در اوج تغییرات عمده زندگی قرار ندارید

تغییرات عمده اغلب باعث می‌شوند که مایل به انجام کار جدیدی باشید. این موضوع عالی ست اما مطمئن شوید که قبل از شروع از آن تغییرات گذر کرده باشید. تنها بعد از آن به خودتان زمان بدهید تا خود را بازیابید و در مورد کسب و کار جدیدتان فکر کنید.

۱۲- در صنعت جدیدتان تجربه دارید

اگر در صنعتی که می‌خواهید وارد شوید تجربه دارید، برای شرع کارآفرینی آماده تر هستید. اگر این طور نیست، قبل از ترک شغل فعلی‌تان شغلی فرعی به دست آورید تا تجربه کسب کنید.

۱۳- اطلاعات زیادی در مورد خود کسب و کار دارید

هر کس نان پختن بلد است که بناید نانوایی بزند. غیر از انجام کار اصلی، کارهای زیادی وجود دارد که بر عهده کارفرما است و اگر اطلاعات زیادی در مورد کسب و کار دارید (از جمله مسائلی نظیر استخدام، اجاره و بازاریابی) موقعیت مستحکم‌تری برای شروع کارتان خواهید داشت.

۱۴- در مدیریت زمان مهارت دارید

مردم خیلی از اوقات می‌خواند کسب و کار جدیدی را آغاز کنند فقط به این دلیل که رییس شان را دوست ندارند. اما آیا شما برای این که رییس خودتان باشید، مهارت کافی دارید؟ مدیریت کسب و کار نیازمند نظم درونیست؛ و اگر شما از قبل زمان‌تان را به خوبی تنظیم می‌کنید، آمادگی بیشتری نسبت به افرادی دارید که نیازمند انگیزه بخشی دیگران هستند.

مطلب مرتبط: برای آغاز یک کسب و کار از قانون جذب الهام بگیرید

۱۵- شما متوجه خطرات مالکیت کسب و کار هستید

مالکین کسب و کار این نکته را می‌دانند که دارند خطر می‌کنند. ممکن است که هیچ‌گاه سودی به دست نیاورید و همچنین این احتمال وجود دارد که چنان به سرعت رشد کنید که خسته شوید. آماده درک کردن و مدیریت این خطرات نشانه مطمئنی از آمادگی شما برای شروع کار است.

مطمئنا این یک لیست کارآفرینی نبود اما برای تشخیص این موضوع که آیا آماده شروع کسب و کار خودتان هستید یا خیر، شروع خوبی است که نشانه هایی برای شروع کسب و کار جدید تان را بدانید. اگر آماده نیستید، این مطلب را به عنوان راهنمایی برای شرایطی بدانید که باید به آنها دست یابید.


سایت کسب و کار بازده

منبع: اینترپرینر – entrepreneur

۱۵ نشانه که شما برای شروع کسب و کار جدید آماده اید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی