کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ عبارت قدرتمند که خوشبختی شما را نشان می‌دهد

در این مقاله ۱۵ عبارت  قدرتمند زیبا را می‌خوانید که می‌گوید در لحظه‌ی حال باشید، تا در مسیر انتخاب‌های زندگی خودتان زندگی کنید، از زندگی لذت ببرید، و با اشتیاق و علاقه حفظش کنید.

عبارت قدرتمند

تمام زندگی در مورد دیدگاه است. دیدگاه شما. زندگی تماما در این باره است که شما چطور تجربیاتتان را چارچوب‌بندی می‌کنید و چطور با قواعد طبیعی و احساسی‌تان‌ به آنها پاسخ می‌دهید. دیدگاه شما می‌تواند توانمندی شما را به گو نه‌ای تغییر دهد که با شادی در زمان حال زندگی کنید و یا هر چالش زندگی را یک نبرد ببینید.
این مقاله با الهام از مقاله‌ی”برانگیختن اندیشه” به قلم “استفانی وانگ” نوشته شده است. او ما را تشویق می‌کند که نگرش‌مان را نسبت به تعهدات زندگی از “باید”‌، و “لازم است” به “می‌خوانم” تغییر دهیم.
عبارت‌هایی قدرتمند  مثل “من می‌خوانم” ما را در فکر زندگی کردن و دوست داشتن زندگی نگاه می‌دارد. پس چرا به آن فکر نکنیم؟

در زیر ۱۵ عبارت  قدرتمند زیبا را می‌خوانید که می‌گوید در لحظه‌ی حال باشید، تا در مسیر انتخاب‌های زندگی خودتان زندگی کنید، از زندگی لذت ببرید، و با اشتیاق و علاقه حفظش کنید:

۱.هدف زندگی من، شاد بودن است.

این عبارت قدرتمند از همه مهم‌تر است. چند بار در روز با خودتان تکرارش کنید. دلیل اصلی بودن‌تان روی زمین این است که شادی درونی‌تان را پیدا کنید. زمانی که شاد باشید، نشاط و انرژی از خودتان متساعد می‌کنید که شما را به سوی موقعیت‌ها و تجربیاتی هدایت می‌کند که همواره آرزویش را داشتید یا حتی فرا‌تر از آن‌ها. این تصویر بزرگ از هدف روحی‌تان است.

۲.توانایی‌‌اش را دارم.

این عبارت قدرتمند همه‌اش درباره‌ی توانمند‌سازی خود در گذراندن مراحل زندگی است. این عبارت قدرتمند به شما یاد‌آوری می‌کند دلگرم باشید و اعتماد به نفس داشته باشد، بیش‌تر یاد بگیرید، و به خودتان باور داشته باشید.

۳.فقط بی‌خیالش‌اش میشوم.

در زندگی بالا و پایین زیادی وجود خواهد داشت. پایین‌ها شما را قطعا پایین نگاه می‌دارند. بی‌خیال شان شوید— بی‌خیال نا‌امیدی‌ها، اشتباهات، احساس پشیمانی، حسرت، گناه، و همه‌ی احساسات منفی که مانع حرکت شما به سوی لذت بردن از بهترین لحظات زندگی‌تان می‌شوند، رهاکنید.

۴.قدیمیه، ولی خوبه…می‌تونست بدتر از این هم بشه.

وقتی کارها سخت می‌شوند، وضع‌تان را از دور و چشم‌انداز نگاه کنید. وضع‌تان را از بالا نگاه کنید و ببینید چقدر می‌توانست بدتر باشد. سپاس‌گزار وضعیت‌تان باشید، و قدردانی و سپاس‌گذاری را تمرین کنید.

۵.تنها چیزی که من را عقب می‌کشد، منم!

بله، شما در صندلی راننده هستید. با تصمیم، پشتکار، تلاش، توجه، و اراده می‌توانید هر کاری را انجام دهید. انتظار هیچ چیز بادآورده‌‌ای را نداشته باشید. با انتخاب شیوه‌ی نگرش‌تان نسبت به رویادها و واکنش‌های‌تان، هر لحظه‌ی زندگی‌تان را خودتان رقم می‌زنید.

۶.زندگی من آن‌قدرها هم کوتاه نیست

در ایالات‌ متحده، متوسط طول عمر برای یک مرد بالغ ۷۵ سال، و برای یک زن بالغ ۸۱ سال است. خیلی هم طولانی است! پس چرا همه می‌گویند زندگی زود گذر است؟ پاسخ: چون بیش‌تر مردم در لحظه زندگی نمی‌کنند. وقتی دایما به پشتتان نگاه کنید یا نگران فردا باشید، زندگی‌تان زود می‌گذرد. هرچند، در واقع زمان سریع‌تر حرکت نمی‌کند. وقتی از هر روز، هر ساعت و هر دقیقه‌تان لذت ببرید، سال‌ها از یکنواختی در می‌آیند.

۷. سختیهای زندگیم برای این هستند که نشان بدهند باید تغییر کنم.

همه‌ی ما گهگاهی حرکت می‌کنیم. شما کشمکش‌های خودتان را دارید. من هم مال خودم را دارم. ما همه در کشمکش‌ها و فشارها غرق شده‌ایم – کشمکش‌ها و سختی‌ها برای پول بیش‌تر، قدرت بیش‌تر، زمان بیش‌تر. ما هم‌چنین در کشمکشیم تا راهمان راه درستی باشد. این کشمکش درونی، شما و میزان پیشرفت‌تان را شکست می‌دهد. باید یادتان باشد که نیاز به ایجاد تغییراتی در زندگی‌تان دارید(گاهی در مراحل زیادی). زندگی بدون کشمکش یعنی آزادی بیش‌تر. زندگی آزادانه هدف زندگی همه‌ی ما است.

۸. هیچ پیچ اشتباهی در مسیر سفر زندگیم وجود ندارد.

مسیر زندگی شما نسبت به والدین، خواهر یا برادر، فرزندان، یا دوستان‌تان منحصر به فرد است. این شیوه‌ی منحصر به فرد‌، خلاقانه و از جانب نیروی برتری طراحی شده است و شما (خوشبختانه) باید راه‌تان را یاد بگیرید و حس حقیقی شادی‌تان _خوشحالی درونی‌تان_ را بروز دهید! پس وقتی انتخابی می‌کنید که شما را آنجایی که فکر می‌کردید ببرد، نمی‌برد، خودتان را اذیت نکنید. فرض کنید شما را جایی آورده است که چیزهایی برای رشد و پیشرفت‌تان یاد بگیرید.

۹.تمام اشک‌های من روحم را آرام می‌کند.

آه…..اشک…..بدن شما مالک آب نمک است! آب نمک التیام دهنده‌ی زخم‌هاست. اشک‌ها نه تنها زخم‌ها را التیام می‌دهند، بلکه احساسات عمیقی را هم بیرون می‌ریزند که نیاز به رها‌سازی داشتند — ناراحتی، یأس، محرومیت، خنده‌ی بلند، لذت‌ و خوشی.
چه اشک‌های شما از غم سوگواری باشند، چه از شادی تولد فرزندتان، یا یک خنده‌ی از ته دل، تمام این‌ها به معنای آرام کردن روحتان است. گریه کردن خوب است.

۱۰. همه‌ی زندگی به انتخاب‌های من بستگی دارد.

زندگی شما، همان زندگی است که انتخابش کرده اید. انتخاب‌ها یکدیگر را می‌سازند. هر انتخابی که می‌کنید شما را در یک مسیر یا مسیری دیگر هدایت خواهد کرد. اگر در طول مسیر انتخاب ضعیفی داشتید، زیاد نگران نباشید. زندگی بخشنده است اگر بخواهید که این‌طور باشد.

۱۱. اغلب اوقات “بله” می‌گویم.

عبارت قدرتمند دیگر “بله” گفتن است. در هنگام بزرگ شدن‌تان، احتمالا “نه”‌های بیش‌تری از پدر و مادرها، معلم‌ها، و مراقبان‌تان شنیده‌اید تا “بله”. پس به خودتان اجازه دهید که “بله”‌های بیش‌تری بگویید، بخصوص فرصت‌هایی که روحتان را قوت می‌دهد. بگویید “بله” به دوچرخه سواری بی‌اختیار با فرزندان‌تان.”بله” بگویید به پیامی که به شدت به آن نیاز دارید. “بله” بگویید به بی‌خانمانی که التماس می‌کند برای ۴ دلاری که شما قصد دارید آن را خرج قهوه‌ی فردا صبح کنید. یک “بله”‌ی قلبی می‌تواند روح شما را به فرصتی بی‌حد و حصر باز کند.

۱۲.من عدم قطعیت را در آغوش می‌کشم.

اکثر مردم قطعیت را دوست دارند. آنها چیزهای مطمئن را دوست دارند. اگر ندانید چیست، ممکن است برایتان کمی ترسناک باشد. در واقع ترسناک میشود، چون انتخاب کرده‌اید که این طوری به موضوع نگاه کنید. واقعیت این است که، همیشه عدم قطعیت و مسائل ناگهانی وجود خواهد داشت. این قانون زندگی(و فیزیک) است. شما نمی‌توانید از آن فرار کنید، پس در آغوشش بگیرید. به تغییر خوش آمدید. به ناشناخته‌های زندگی‌تان خوش آمدید. راحت باشید، وقتی چیزها طبق برنامه‌های‌تان پیش نمی‌روند، فقط می‌توانید با جریان پیش بروید. به این فکر کنید چقدر زیبا است که کم‌تر با آن در کشمکش باشید.

۱۳.من اهدافم را با اشتیاق و جاه طلبی دنبال می‌کنم.

شما در این جهان یک روح اصیل هستید و نعمت‌های ویژه‌ای دارید که هیچ‌کس دیگری ندارد. به تعالی رساندن نعمت‌هایتان(استعدادها، مهارت‌ها، ویژگی‌ها) در شناسایی هدف زندگی‌تان کمک خواهد کرد. برای این‌که درک کنید چرا این‌جا روی زمین هستید و چه کمکی می‌توانید بکنید، باید تمام شور و اشتیاق‌تان را پشت آن قرار دهید.
چه یک فضانورد باشید، چه یک نظافتچی، یک پدر فوق‌العاده باشید یا بهترین لوگوساز دنیا، اشتیاق شما برای کاری که انجام می‌دهید شما را به سوی شادی‌های زندگی سوق می‌دهد.

۱۴.اگر یاد نگیرم، رشد نمی‌کنم.

این یکی از عبارت های قدرتمند مورد علاقه‌ی من است. هدف زندگی شما این است که در حال رشد کردن، یاد گرفتن، و بازگشت به اصل خود بوده و باشید. تنها راه رشد این است که به یاد گرفتن و گسترش فکر و روحتان ادامه دهید. من تنها با فکر کردن به این‌که چقدر می‌توانم در زندگیم بیش‌تر یاد بگیرم خوشحال می‌شوم.

۱۵.من عاشق‌ات هستم.

میل به دوست داشته شدن و عشق دیدن یک نیاز انسانی است. در عشق ورزیدن به دیگر انسان‌ها و حیوانات یاد می‌گیریم که در طول مسیر زندگی‌مان چطور باشیم. عشق، نیروی انرژی‌ زای بسیار قدرتمندی است. این ۳ واژه‌ی کوچک (“من عاشق‌ ات هستم”) می‌تواند دیوار‌های نفرت را متلاشی کند، تلاشی برای خودکشی را متوقف کند، یا رابطه‌ای به بلندی یک زندگی بسازد. اگر مدت‌ها است به بعضی‌ها ابراز علاقه نکرده‌اید، الان وقتش است که دوباره شروع کنید. یک زندگی پر از عشق، ارزش زندگی کردن دارد.

نتیجه:

این ۱۵ عبارت  قدرتمند اشاره‌ی کوچکی هستند به این که چقدر خوش شانسید که زنده‌اید. شما امکانات نا‌محدودی دارید که منتظرتان هستند.

نویسنده: پم لوین

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: آنترپرنر

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی