کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۴ کار که حتما باید بعد از مصاحبه شغلی انجام دهید

ما به خوبی می‌دانیم که ۱۵ دقیقه قبل از یک مصاحبه‌ی شغلی می‌تواند حیاتی باشد، و برای آن که بهترین تاثیر را از خود به جا بگذاریم کارهای بسیاری هستند که باید و نباید در طول مصاحبه انجام دهیم. اما در طول آن لحظات بعد از مصاحبه شغلی و پس از آن که نفس راحتی کشیدید، دقیقا چه کاری باید انجام بدهید؟

۱۴ کار که حتما باید بعد از مصاحبه شغلی انجام دهید

آماندا آگوستینا، متخصص مشاوره‌ی شغلی TopResume، می‌گوید “چگونگی مدیریت فرآیند بعد از مصاحبه شغلی درست به اندازه‌ی نحوه‌ی عملکردتان در طول خود مصاحبه حائز اهمیت است.”

او می‌گوید “من مشتریانی را می‌شناسم که به آنها گفته شده است به خاطر آن شغل را به آنها نداده‌اند که بعد از مصاحبه روند استخدام شان را پیگیری نکرده‌اند. شما از آن دسته اشخاص نباشید! ”

در اینجا ۱۴ کاری که باید بعد از مصاحبه شغلی انجام دهید تا نهایتا بتوانید به توافق برسید به شما ارائه می‌شود:

۱. بپرسید چطور باید پیگیری کنید

آگوستین پیشنهاد می‌دهد قبل از آن که از در بیرون بروید، از مصاحبه‌کننده یا مسئول استخدام نیرو برای پست(موقعیت) خالی دو دسته اطلاعات مهم را بپرسید:

– جدول زمانی مدیر استخدام برای تصمیم گیری از چه قرار است؟

– از طریق چه کسی باید کارها را پیگیری کنید، چه موقع باید این کار را انجام دهید، و چگونه؟

مطلب مرتبط: موفقیت در مصاحبه شغلی با ۱۹ ترفند روانشناسی

۲. اطلاعات تماس مصاحبه‌کنندگان‌تان را بگیرید

آگوستین می‌گوید بعد از مصاحبه شغلی و قبل از آن که ساختمان را ترک کنید، باید مطمئن شوید کارت ویزیت مصاحبه‌کنندگان‌تان را از آنها گرفته باشید. اگر موفق به انجام این کار نشدید از منشی یا مسئول ثبت تماس‌ها اسم و نشانی ایمیل هر کسی را که با او مصاحبه کرده‌اید بگیرید.

۳. کمی فاصله بگیرید

ویکی الیور، نویسنده‌ی “۳۰۱ پاسخ هوشمندانه به پرسش‌های دشوار مصاحبه” و “۳۰۱ پاسخ هوشمندانه به پرسش‌های سخت معاشرتی” می‌گوید از ساختمان بیرون بروید و چند بلوک از آنجا دور شوید تا بتوانید کمی فاصله ی عاطفی بگیرید و این فاصله باید به قدری باشد که در آن احتمال برخورد تصادفی با مصاحبه‌کننده وجود نداشته باشد.

۴. عملکردتان را تحلیل کنید

رزماری هافنر، مدیر ارشد منابع انسانی CareerBuilder، به بیزنس‌اینسایدر می‌گوید بعد از مصاحبه شغلی وقتی کمی فاصله گرفتید، مهم است که تمام جزییات مصاحبه را بررسی کنید. از خودتان بپرسید، ” چه چیزی را خوب گفتم و واکنش مصاحبه‌کننده چطور بود؟” “آیا چیزی بود که احتیاج به شفاف‌سازی داشته باشد و من پاسخ محکمی به آن نداده باشم؟ ”

۵. و شما درباره‌ی شرکت چه احساسی داشتید

هافنر همچنین پیشنهاد می‌دهد از هر چیزی که مصاحبه‌کننده گفته یا انجام داده و ممکن است شما را آشفته کرده باشد یادداشت بردارید. این کار می‌تواند به شما کمک کند مشخص کنید که آیا آن فرصت شغلی یا شرکت کاملا مناسب شما هست یا خیر.

امی گلاسر، معاون ارشد Adecco Staffing امریکا، پیشنهاد می‌دهد از خودتان بپرسید، “آیا این شرکت مناسب من هست؟” “آیا می‌توانم در اینجا شاهد رشد خود باشم؟” “آیا با فرهنگ این شرکت کنار خواهم آمد؟”

او به بیزنس اینسایدر می‌گوید ” طبیعتا، می‌خواهید یک کارفرمای بالقوه را در طول مصاحبه تحت تاثیر خود قرار دهید، اما بعد از آن، توپ به زمین شما بر می‌شود چون باید تصمیم بگیرید که آیا آن شرکت با اهداف شغلی شما سازگار است یا نه. بهتر است به کارفرمای بالقوه‌تان بگویید که ترجیح نمی‌دهید وقت بیشتری بگذارید و در یک مصاحبه‌ی دیگر شرکت کنید یا شغلی را قبول کنید که رضایت بخش نیست و خیلی زود از آن کنارگیری کنید. ”

مطلب مرتبط: ۶ راهکار عجیب که در مصاحبه شغلی تاثیرگذار باشیم

۶. تمام آن را یادداشت کنید

هافنر می‌گوید، تمام افکارتان را روی یک برگه یادداشت کنید، به خصوص اگر در هنگام مصاحبه یادداشت بر نداشته اید. او می‌گوید، “وقتی به جست‌وجوی شغلی خود ادامه می‌دهید، داشتن این یادداشت‌ها و مرور آنها مهم است. ”

۷. از مسئول ثبت نام‌تان بخواهید که کارتان را پیگیری کند

الیور پیشنهاد می‌دهد که، اگر برای تصدی یک شغل از طریق یک مسئول ثبت نام یا کاریاب اقدام کرده اید، از آنها بخواهید همان روز برای بازخورد گرفتن از طریق مصاحبه‌کننده گان کارتان را پیگیری کنند.

۸. یک ایمیل تشکر عالی بنویسید

جی. تی. او دانل، موسس سایت مشاوره‌ی شغلی CAREEREALISM.com و نویسنده‌ی “واقع گرایی شغلی: شیوه‌ای هوشمندانه برای دست‌یابی به یک شغل رضایت بخش” می‌گوید، شما باید از طریق ایمیل در همان روز – اگر در صبح مصاحبه داشتید- و صبح روز بعد- اگر بعدازظهر مصاحبه داشتید- یک یادداشت تشکر بفرستید.

الیور می‌گوید، بعضی از نکات کلیدی نوشتن یک نامه‌ی تشکر که باعث می‌شود شغلی را که به دنبالش هستید به‌دست بیاورید شامل خلاصه برداری از بعضی چیزهایی می‌شود که احساس می‌کنید نکات قوت شما برای تصدی شغل پیش رو هستند و همچنین شامل وقت گذاشتن برای پرداختن به هر لحظه‌ی ناجوری که در طول مصاحبه داشته‌اید یا پرسش‌هایی که در آن لحظه نتوانستید به طور کامل پاسخ دهید.

هافنر این مرحله را در فرآیند مصاحبه “حیاتی” می‌نامد.

او می‌گوید، “اکثر مدیران استخدام انتظار یک پیام تشکر سریع را دارند. هر چند این احتمال وجود دارد که فقط به خاطر نفرستادن ایمیل پیام تشکر موقعیت شغلی را از دست ندهید، اما با نفرستادن آن به طرز چشمگیری از بقیه‌ی آدم‌ها متفاوت جلوه خواهید کرد. و این خوب نیست. پس سعی کنید چنین شخصی نباشید.”

۹. ایمیل تشکرتان را برای هر شخصی که با او ملاقات می‌کنید شخصی‌سازی کنید

او دانل می‌نویسد که فرستادن یک ایمیل مجزا و شخصی به هر کسی که با او ملاقات دارید حائز اهمیت است. او می‌گوید “آن‌ها آن ایمیل‌ها را به یکدیگر ارسال خواهند کرد، پس مهم است که هیچ دو ایمیلی شبیه به هم نباشند.”

مطلب مرتبط: ۱۵دقیقه قبل از مصاحبه استخدامی این ۱۵ کار مهم را انجام دهید

۱۰. زمان ایمیل یادداشت‌تان را بسنجید

قوانین کلی آگوستین درباره‌ی چگونگی ارسال یک پیام تشکر شامل موارد زیر می‌شود:

  • اگر یک مصاحبه‌ از طریق صفحه نمایش تلفن داشته اید، ارسال یک ایمیل کفایت خواهد کرد.
  • اگر به صورت رو در رو با یک سازمان سنتی تر مصاحبه داشته اید، علاوه بر ایمیل به فکر فرستادن یک کارت تشکر از طریق پست نیز باشید. آگوستین می‌گوید، “نه تنها این کار توجه آنها را جلب خواهد کرد، بلکه درخواست شغل شما را در ذهن شان حک خواهد کرد، به خصوص چون کارت تشکر چند روز بعد از ایمیل اولیه‌تان به دست‌شان خواهد رسید.”
  • اگر با یک شرکت دارای فناوری پیشرفته مصاحبه دارید، فقط یک ایمیل بفرستید، چون فرستادن یادداشت از طریق پست باعث می‌شود مثل یک آدم ناهماهنگ با فرهنگ رایج به نظر برسید.

۱۱. یک درخواست ارتباط لینکداین درخور و شایسته بفرستید

آگوستین پیشنهاد می‌دهد که یک یا دو روز بعد از ایمیل کردن پیام تشکرتان یک درخواست ارتباط لینکداین بفرستید. پیام شخصی شما باید ۳۰۰ حرف یا کمتر باشد، بنابراین می‌بایست به صورت مختصر بیان کننده‌ی قدردانی شما از وقتی که مصاحبه‌کننده صرف کرده است و علاقمندی‌تان به آن شغل باشد.

به عنوان مثال:

ملاقات با شما و یادگیری بیشتر درباره‌ی مسئولیت‌های شما در [نام شرکت] و موقعیت شغلی مدیر بازاریابی مایه‌ی مسرت بود.

من بسیار علاقمند هستم به تیم شما بپیوندم. لطفا در صورتی که هر گونه سوالی داشتید، در پرسیدن آن تردید نکنید. در ضمن، مایل هستم شما را به شبکه‌ی لینکداین خود اضافه کنم.

با بهترین آرزوها،

[اسم]

۱۲. به جست‌وجو ادامه دهید

هافنر می‌گوید، بعد از مصاحبه شغلی حتی اگر در مصاحبه “گل کاشتید”، دست از جست‌وجوی شغل بر ندارید.

او می‌گوید، “هیچ چیز در یک مصاحبه تضمین شده نیست مگر آنکه همان لحظه به شما پیشنهاد کار بدهند.”

او پیشنهاد می‌دهد که “اگر مصاحبه خوب پیش رفت، و شما فکر کردید که به خوبی با آن شرکت بخصوص سازگار خواهید بود، به رقبای آنها در آن ناحیه هم نگاهی بیندازید و ببینید که آیا در پی استخدام نیرو هستند.”

۱۳. پیگیری‌های بعدی‌تان را قدم به قدم انجام دهید

شما باید پیگیری‌های‌تان را با جدول زمانی که بعد از مصاحبه شغلی درخواست آن را کرده‌اید هماهنگ کنید.

آگوستین می‌گوید، اگر کارفرمای بالقوه‌ی شما هرگز درباره‌ی نحوی پیگیری‌تان اطلاعاتی به شما نداد، یک قانون کلی آن است که تقریبا یک هفته بعد از ارسال یادداشت تشکرتان اقدام به پیگیری کنید. اگر صراحتا به شما گفته شد که پیگیری فرآیند استخدام‌تان مستقیما و از طریق مدیر استخدام بلامانع است، این کار را به مدت پنج هفته و به صورت یک بار در هفته انجام دهید، اما نه بیشتر.

آگوستین می‌گوید، “به خاطر داشته باشید، مرز باریکی بین مشتاق بودن و مزاحم بودن وجود دارد، بنابراین با احتیاط پیش بروید. آخرین چیزی که لازم است انجام دهید آن است که پرخاشگر و ناامید به نظر برسید.”

او پیشنهاد می‌دهد که وقتی با مسئول ثبت نام یا مدیر استخدام پشت تلفن صحبت می‌کنید، سوالات زیر را بپرسید:

– شما در چه مرحله‌ای از فرآیند استخدام قرار دارید؟

– متفاوت بودن من را از سایر داوطلبان چگونه می‌بینید؟

– آیا می‌توانید دلیلی بیاورید که چرا به جای استخدام من مایل هستید یکی دیگر از داوطلبان را استخدام کنید؟

مطلب مرتبط: ۱۱ اشتباه زبان بدن که شما را در مصاحبه استخدامی غیرقابل اعتماد جلوه می‌دهند

۱۴. اگر شغل را به‌دست نیاوردید، از مصاحبه‌کنندگان به خاطر وقت و رسیدگی‌شان تشکر کنید

همانطور که قبلا در بیزنس اینسایدر گزارش داده شد، این همیشه ایده‌ی خوبی است که بعد از آن که می‌شنوید شغل را به‌دست نیاورده‌اید کار را با فرستادن یک ایمیل “به هر حال سپاسگزارم” صمیمانه پیگیری کنید.

به یاد داشته باشید که این کار را با تشکر کردن از مصاحبه کنندگان‌تان برای وقت و رسیدگی‌شان شروع کنید. بعد می‌توانید از آنها بپرسید که آیا هیچ بازخوردی به شما خواهند داد یا شما را برای موقعیت‌های شغلی آتی که مناسب حال شما باشد در نظر خواهند گرفت.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: businessinsider

نویسنده: راشل ژیلت

۱۴ کار که حتما باید بعد از مصاحبه شغلی انجام دهید


 

برچسب ها

بازده

  1. حبیب گفت:

    ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی