کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۴ روش که خرج خرید از فروشگاه مواد غذایی را نصف کنید

به گفته‌ی سازمان آمار کار امریکا، خانوارهای امریکایی به‌طور میانگین ماهانه بیش از ۳۳۰ دلار برای خرید از یک یا چند فروشگاه مواد غذایی هزینه می‌کنند؛ یعنی در واقع هزینه های این بخش چهارمین اولویت مالی آنها پس از هزینه های مسکن، سفرهای درون‌شهری و بیمه به حساب می‌آید. اگر این رقم را به‌عنوان میانگین در نظر بگیریم، بدون‌شک بسیاری از خانوارها مبلغ بسیار بیشتری برای مواد غذایی هزینه می‌کنند. اما شما با به‌کارگیری چند ترفند ساده در خریدهای روزانه‌تان می‌توانید مخارج‌تان را به نصف یا حتی کم‌تر کاهش‌دهید.

 

 

فروشگاه مواد غذایی

 

در ادامه ۱۴ نکته و ترفند برای کاهش هزینه های خرید مواد غذایی‌تان از فروشگاه مواد غذایی آورده‌شده‌اند:

۱.در خرید گوشت صرفه‌جویی کنید

خرید عمده‌ی گوشت روش بسیار خوبی برای صرفه‌جویی در هزینه های ماهانه‌ی شما است. اگر مصرف گوشت خانواده‌ی شما زیاد است، مقدار بیشتری خرید کنید – که در نتیجه به‌ازای هر کیلوگرم از آن مبلغ کم‌تری خواهید پرداخت – و مقداری که فعلا به آن نیازی ندارید را به‌صورت منجمد نگه‌داری‌کنید.

۲. از مواد غذایی ارگانیک صرف‌نظر نکنید

این روزها خرید مواد غذایی سالم‌تر لزوما به‌معنای بیشتر هزینه‌ کردن نیست. گاهی‌اوقات غذاهای ارگانیک می‌توانند به‌صورت همزمان سالم‌تر و

ارزان‌تر باشند! برای نمونه می‌توانید به این پیوند نگاهی بیندازید.

۳. جایی را که از آن خرید می‌کنید، تغییر دهید

شما با صرف تغییر دادن عادت معمول خریدتان می‌توانید هزینه های مربوط به مواد غذایی را تا بیش از ۳۰ درصد کاهش‌دهید. برای خرید به سراغ مکان‌هایی بروید که زیاد از آنها خرید نمی‌کنید؛ فروشگاه‌هایی چون هایپراستار، شهروند، رفاه و مانند این‌ها. با خرید از این مکان‌ها می‌توانید با قیمت کمتری مواد غذایی و سایر چیزهایی که شاید در فروشگاه‌های مواد غذایی قیمت بالاتری داشته‌باشند را تهیه‌کنید.

۴. با خرید محصولات از برند فروشگاهی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید

خرید محصولات با برند فروشگاهی به‌جای محصولات برندهای مطرح به‌طور میانگین می‌تواند ۲۵ درصد در هزینه‌های شما صرفه‌جویی کند!

در فروشگاه‌هایی نظیر اتکا و شهروند، اجناسی مشابه محصولات برندهای مطرح عرضه می‌شوند که قیمت کم‌تری دارند، و برای برخورداری از این تخفیف به هیچ کوپن تخفیفی هم نیاز ندارید!

معمولا به‌هنگام مقایسه‌ی محصولات فروشگاه‌ها با برند مطرح – بسته به این‌که از چه فروشگاهی خرید می‌کنیم – محصولات فروشگاه‌ها را می‌توان خوب یا حتی بهتر از محصول گران‌تر با برند نامی دانست. بد نیست به این گزارش از وب‌گاه کانسومر ریپورتس نگاهی بیندازید تا با بهترین برندهای فروشگاهی آشنا شوید.

۵. قیمت‌ها را مقایسه‌کنید

بگردید و فروشگاهی که بهترین قیمت‌ها را برای اجناسی مورد نظرتان دارد، پیدا کنید. با سر زدن به دو، سه یا حتی تعداد بیشتری فروشگاه ممکن است بتوانید در نهایت مقدار قابل‌توجهی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید؛ به‌ویژه اگر بتوانید اجناسی که معمولا می‌خرید را با قیمت‌های پایین‌تری تهیه‌کنید.

۶. از کارت‌های خریدی استفاده‌کنید که درصدی از مبلغ خریدتان را به شما برمی‌گردانند

برای نمونه، با استفاده از ایران کارت بانک آینده درصدی از مبلغ خرید شما بسته به امتیازتان به حساب شما برمی‌گردد.

۷. از اپ‌هایی استفاده‌کنید که بهترین قیمت‌ها را پیشنهاد می‌دهند

می‌توانید از اپ‌هایی نظیر نت‌برگ یا تخفیفان یا استفاده‌کنید که به شما کوپن‌های تخفیف پیشنهاد می‌دهند.

۸. اجناس را وقتی تخفیف خورده‌اند بخرید

اگر اجناسی را که معمولا خریداری می‌کنید به‌صورت عمده و وقتی تخفیف خورده‌اند بخرید، در نهایت خواهید توانست مبلغ قابل‌توجهی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی‌کنید. اگر قیمت یکی از چیزهایی که معمولا می‌خرید کاهش پیدا کرده‌است – و می‌توانید آن را برایم مدتی مصرف‌نکنید (یا به‌شکل منجمد نگه‌داری‌کنید) – چندتایی از آن بخرید. یک راهکار دیگر می‌تواند تهیه‌ی وعده‌های غذایی با در نظر گرفتن مواد غذایی تخفیف‌خورده باشد. با تنظیم‌کردن برنامه‌ی هفتگی وعده‌های غذایی‌تان با توجه به نکته‌ی پیش‌گفته، به‌سادگی می‌توانید تا ۳۰ درصد یا بیشتر هزینه‌های مربوطه را کاهش‌دهید.

۹. فهرستی تهیه‌کنید

و به آن پایبند بمانید! اگر فهرستی از چیزهای مورد نیازتان تهیه‌کنید، احتمالش بسیار کم‌تر است که پول بیشتری صرف چیزهای اضافی کنید. البته چنین اپ‌هایی کار را برای شما آسان‌تر می‌کنند.

۱۰. قبل از این‌که به فروشگاه بروید کوپن تخفیف پیدا کنید

لازم نیست برای چاپ‌کردن یا بریدن کوپن‌های تخفیف از روزنامه‌ها وقت زیادی صرف‌کنید. به فهرستی که نوشته‌بودید مراجعه‌کنید و اگر موردش پیش آمد، از این تخفیف‌ها استفاده‌کنید. اپ‌های بسیار زیادی وجود دارند که این کار را برای شما ساده می‌کنند. برای نمونه می‌توانید به این فهرست کانسومر ریپورتز مراجعه‌کنید تا بهترین اپ‌های کوپن برای خرید از فروشگاه‌های مواد غذایی را پیدا کنید.

۱۱. از پول نقد استفاده‌کنید

اگر با خود مقدار مشخصی پول نقد ببرید، آن‌وقت تنها همان پول را برای خرج‌کردن دارید و از خریدهای لحظه‌آخری و غیرضروی خودداری خواهید کرد. پس فهرستی تهیه‌کنید و پیش از این‌که به فروشگاه بروید، هزینه‌ی خریدتان را تخمین‌بزنید، و البته تنها به‌مقداری که برای خریدتان نیاز است، با خودتان پول ببرید.

۱۲. به دنبال “تضمین بهترین قیمت” باشید

فروشگاه‌های زیادی در سرتاسر جهان امروزه سیاست تضمین بهترین قیمت را اتخاذ کرده‌اند تا بتوانند سهم بیشتری از بازار را در اختیار خود بگیرند. این‌جور فروشگاه‌ها را در محدوده‌ی خودتان پیدا کنید تا در نهایت کم‌ترین مبلغ ممکن را برای مواد غذایی مورد نیازتان بپردازید.

۱۳. غذاهای آماده نخرید

بله، همه غذای آماده می‌خرند، اما برایشان گران‌تر هم تمام می‌شود؛ شاید حدود ۴۰ درصد بیشتر. پس اگر می‌خواهید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید، ساندویچ‌های آماده، سالاد آماده و محصولات این‌چنینی نخرید. در عوض، مواد اولیه‌ی آنها را جداگانه تهیه‌کنید (که مدت زمان بیشتری برای شما باقی می‌مانند) و خودتان در منزل میوه و سبزیجات را خرد کنید.

۱۴. عضویت در  جامعه‌ی امریکایی‌های بازنشسته (American Association of Retired Persons )

اگر سن‌تان بیشتر از ۵۰ سال است (و البته ساکن امریکا هستید)، عضویت در AARP کاملا برای شما مقرون به‌صرفه است. بیشتر اعضای AARP می‌دانند چه تخفیف‌هایی عایدشان می‌شود، اما عضویت در AARP می‌تواند تخفیف قابل‌توجهی برای خرید مواد غذایی عیدتان کند. در اینجا فهرستی از تخفیف‌ّهایی را می‌بینید که اعضای AARP از آنها برخوردار می‌شوند.

نویسنده: الکساندرا توماس سادلر

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: کلارک هاوارد

موضوع:

فروشگاه مواد غذایی

 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی