کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۴ راه دوری از انرژی های منفی

افراد مثبت اندیش همیشه رفتار چشمگیری دارند، اما انرژی منفی تقریبا همه جا وجود دارد. افرادی هستند که دائما در مورد زندگی گله و شکایت می‌کنند، رفتارهای بدی از خود نشان می‌دهند و با حس منفی، ممکن است شما را از پای در بیاورند. انرژی‌ای که این افراد منتشر می‌کنند روی افکار و اعمال شما اثر نامطلوبی می‌گذارد؛ پس اگر به دنبال موفقیت بیشتر هستید دوری از انرژی های منفی برای شما اجباری است.

۱۴ راه دوری از انرژی های منفی

انرژی منفی می‌تواند به راحتی روی هرکسی اثر بگذارد و استثنای این قضیه تنها کسانی هستند که مقابله با این اثرات را یادگرفته‌اند. این ۱۴ راه به شما نشان خواهدداد چگونه افراد مثبت، با انرژی منفی مقابله می‌کنند تا به سوی موفقیت گام‌های مطمئن تر و راحت تری بردارند. شما هم می‌توانید این راه کارها را در زندگی تان به کار بگیرید تا موفقیت را لمس کنید.

در ادامه ۱۴ راه دوری از انرژی های منفی آمده است:

 ۱- شادی را در وجودشان خلق می‌کنند

افراد شاد، مبنای شادی‌های شان را انگیزه‌های بیرونی قرار نمی‌دهند. آنها این موضوع را به خوبی درک می‌کنند که اگر یک بار انگیزه‌های بیرونی، از بین برود حال خوب آنها نیز خراب خواهدشد. پس به دنبال منابع درونی انرژی مثبت هستند و روی تمرکز ذهن خود کار می‌کنند.

۲- مثبت نگری را تمرین می‌کنند

اعمال شما تحت تاثیر افکار شما هستند، بنابراین اگر منفی نگر باشید، آینده روشنی پیش روی تان وجود نخواهد داشت. افراد مثبت نگر به بهانه هایی که به ذهن شان خطور می‌کنند، اعتقادی ندارند. آنها از طریق مثبت نگری و پیدا کردن وجه مثبتی از هر مشکل، از این مطمئن می‌شوند که از نظر ذهنی آماده کسب موفقیت هستند.

مطلب مرتبط: ۵ روش دفع انرژی منفی از اطراف تان

۳- به دنبال دلایلی برای خودباوری هستند

هرگز اجازه ندهید افکار منفی شما را اذیت کند. شاید افراد به دنبال این باشند که از هر طریقی به شما آسیب برسانند، اما تا زمانی که شما خودتان را باور دارید این خودباوری از هر چیزی برای شما مهم تر و اثرگذارتر خواهد بود. حتی زمانی که شما کاملا احساس ناتوانی و بی‌ارزش بودن می‌کنید، دلایل زیادی وجود دارد که خودتان را باور کنید. افکار منفی بیشتر اوقات وجود دارند و به عنوان مانعی بر سر راه موفقیت‌های شما خواهند بود.

۴- رابطه شان را با افراد منفی نگر قطع می‌کنند

شما به شدت تحت تاثیر محیط اطراف خود هستید. اگر وقت تان را صرف حضور در کنار افراد مثبت کنید، به احتمال زیاد این مثبت بودن به شما نیز سرایت خواهد کرد. از سوی دیگر اگر شما بیش از حد در کنار افرادی قرار بگیرید که مدام در حال گله و شکایت هستند، به سختی قادر خواهید بود افکار منفی را از ذهن خود دور کنید.

۵- به طور منظم تمرین می‌کنند

ورزش و تمرین‌های مرتبط با آمادگی بدنی، توام با ترشح هورمون اندورفین است که مسئول ایجاد «احساس خوب» در انسان است. اگر بدن خود را به این کار عادت دهید، نتیجه‌اش کاهش استرس و افزایش شادی شما خواهدبود. در مقابل، اگر به نیازهای بدن تان توجه نکنید، عواقب بدی در انتظار شما خواهد بود.

۶- زمانی را در طبیعت می‌گذرانند

بودن در طبیعت، ذهن تان را پاک و بدن تان را آرام می‌کند. افراد مثبت، زمانی از روز را در طبیعت می‌گذراند و به تحسین زیبایی‌های این جهان می‌پردازند. این یک راه بسیار موثر برای جریان داشتن انرژی جدید در شما خواهدبود.

مطلب مرتبط: ۴ شیوه که انرژی منفی دیگران را جذب نکنیم

۷- از خرج‌های اضافی دوری می‌کنند

امروزه حراجی‌ها به عامل برای پرت کردن تمرکز شما تبدیل شده اند، با این بهانه که خرید را برای شما آسان می‌کنند. هرچند، زیاد خرید کردن ممکن است احساس خوبی در شما ایجاد کند، اما در یک بازه طولانی مدت، این کار یک رفتار ناسالم است که انسان‌های مثبت از آن به هر قیمتی دوری می‌کنند. آنها ترجیح می‌دهند وقت و هزینه خود را برای کشفیات جدید در جهان و خلق خاطراتی بسیار بزرگ صرف کنند.

۸- شکست را می‌پذیرند

افراد مثبت برای دوری از انرژی های منفی شکست را می‌پذیرند چرا که متوجه شده‌اند این تنها راه برای یادگرفتن و رشد کردن است. آنها زمانی که از جایگاه خود سقوط می‌کنند برای بالا رفتن و به‌دست آوردن دوباره جایگاه رفیع خود، به جای تسلیم شدن، سخت کار می‌کنند. حتی اگر یک شکست، احساساتی منفی برای آنها به همراه آورد، این را به خوبی درک می‌کنند که این امور گذرا خواهدبود و به سرعت محو خواهدشد. آنها برای سرعت بخشیدن به این روند، افکار مثبت را پرورش می‌دهند.

۹- کاملا مسئولیت پذیر هستند

افراد مثبت نگر همواره مسئولیت آنچه را در زندگی شان اتفاق افتاده است، خود بر عهده می‌گیرند. این اتفاق پیروزی یا شکست باشد، همواره اثری از افکار و اعمال خود آنها تلقی می‌شود. یک فرد مثبت نگر هرگز عوامل خارجی را مقصر نمی‌داند و روی موارد قابل دسترسی تمرکز می‌کند که بتواند شرایط را بهبود بخشد. با انجام این کار او به جای اینکه به خاطر عوامل خارجی که خارج از کنترل اوست، ناامیدانه رفتار کند، مدام به دنبال پیشرفت و کسب تجارب جدید خواهدبود.

۱۰- یاد می‌گیرند افکارشان را کنترل کنند

ذهن آدمی به راحتی می‌تواند در اثر عوامل خارجی تمرکز خود را از دست بدهد. افراد مثبت نگر می‌دانند اگر افکار خود را کنترل نکنند، کنترل اعمال و رفتارشان را نیز از دست می‌دهند؛ به همین دلیل آنها به دنبال آموختن و تمرین روش‌های کنترل ذهن هستند.

۱۱- زمانی را برای آسودگی خاطر اختصاص می‌دهند

افراد مثبت نگر برای دوری از انرژی های منفی به خوبی درک می‌کنند که گاهی اوقات نیاز دارند به جای تلاش برای عالی بودن، آهسته تر به جلو حرکت کنند و اهداف و جاه طلبی‌های خود را کاهش دهند. آنها با این کار از صرف انرژی‌ای که منجر به ایجاد انرژی منفی می‌شود، جلوگیری می‌کنند. به طور خلاصه باید گفت این افراد برای حرکت بیشتر در زوی بعد، امروز یک گام به عقب بر می‌دارند.

مطلب مرتبط: ۴ نوع آدم منفی که باید از آنها دوری کنید

۱۲- بر این باورند که همیشه راهی وجود دارد

گاهی اوقات زندگی ناامیدانه و سخت به نظر می‌رسد. در این لحظات شما به توانایی‌های خودتان برای حل آن مشکل شک می‌کنید. حقیقت این است که همیشه یک راه برای غلبه بر مشکلات وجود دارد و افراد مثبت نگر این فکر را دائما در ذهن خود نگه می‌دارند حتی اگر مشکلات به اوج خود برسد، آنها بر این باورند که می‌توانند آن را حل کنند و قادر خواهند بود به اوج بازگردند و حتی بیشتر از قبل اوج بگیرند.

۱۳- می‌دانند چه زمانی باید «نه» بگویند

گفتن «نه» و یا «بله» بلافاصله بعد از یک درخواست، امری بسیار بی‌ارزش است. برخلاف تصور رایج، این دو کلمه قدرت بسیار زیادی دارند و چگونگی استفاده از آن ها، تعیین می‌کند در زندگی شما چه اتفاق بیفتد. افراد مثبت نگر به جای خشنودی دیگران بر اولویت‌های خودشان تمرکز می‌کنند. به همین دلیل آنها به خوبی می‌دانند بسیاری از امور هستند که نیازی به بله گفتن به آنها ندارند.

۱۴- تایید هر کسی برایشان مهم نیست

اگر اجازه دهید نظرات منفی دیگران شما را فلج کند، به سختی احساسی خوب و حالتی شاد خواهید داشت. بسیاری از مردم از بی‌اعتباری و مورد انتقاد قرار گرفتن می‌ترسند. افراد مثبت گر فکر کرده و اقدامی حتی معکوس نسبت به بقیه مردم را انجام می‌دهند. آنها از منتقدان به عنوان یک شاخص معتبر و خوب استفاده می‌کنند. در حقیقت امور زیادی در فکر شما برای حرکت به سوی موفقیت و جود دارد که نیازی به تایید دیگران برای انجام آنها ندارید.

اگر شما هم راه های خوب و کاربردی برای دوری از انرژی های منفی میدانید نظرات خود را در این صفحه با سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.


تحریریه سایت کسب و کار بازده

۱۴ راه دوری از انرژی های منفی

منبع: ماهنامه همشهری تندرستی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی