کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۲ ویژگی آدم های موفق که حتما باید بدانید

ویژگی آدم های موفق

ویژگی آدم های موفق را می دانید؟ دلتان میخواهد برخی از این ویژگی ها را یاد بگیرید تا از این پس همه از شما به عنوان یک آدم موفق مثال بزنند؟ با ما همراه باشید و این ۱۲ ویژگی آدم های موفق را بشناسید.

اکثر مردم موفقیت را توسط مقدار پولی تعریف می‌کنند که در حساب‌های بانکی‌شان دارند. و پول در عین حال که میزان مشخصی از اطمینان خاطر و آرامش در ذهن انسان ایجاد می‌کند، به او امنیت نیز می‌دهد. اما امنیت موفقیت نیست. از نقطه‌نظر فرگشتی، نبودن ترس مالی به غریزه‌ی ما گره خورده است تا دوام بیاوریم.

ویژگی آدم های موفق

از آن‌جایی که ما ناخودآگاه پول را به عنوان عاملی می‌بینیم که مرگ و زندگی ما را تعیین می‌کند، تعجبی ندارد که ناراضی هستیم، استرس داریم، و دائم روی آن‌چه که نداریم تمرکز می‌کنیم. خبر خوب این که ما بسیار فراتر از مغز خزنده‌ای‌مان تکامل یافته‌ایم. اگر به جای زنده ماندن، به دنبال رشد هستید، زمان آن فرا رسیده‌است که موفقیت را دوباره تعریف کنید.
در طول سال‌هایی که مشغول آموزش عده‌ای بوده‌ام، متوجه شده‌ام کسانی که موفقیت را با واژه‌های خودشان تعریف می‌کنند، نه تنها شادترین آدم‌هایی هستند که می‌شناسم؛ بلکه آنها ثروتمندترینِ آدم‌ها در تمام ابعاد (شامل امور مالی نیز می‌شود) هستند. اگر برای ایجاد شادی بیش‌تر، موفقیت، و فراوانی در زندگی‌تان آماده هستید، لطفا ۱۲ ویژگی آدم های موفق را که بین تمام این افراد مشترک است در این نوشتار بخوانید:

۱۲ ویژگی آدم های موفق

۱. آنها نگرش مثبت دارند.

این بدان معنا نیست که آنها مشکلات‌شان را پنهان یا انکار می‌کنند و آنها را قابل‌قبول نشان می‌دهند. آنها در عوض، از روی عادت روی آن‌چه می‌خواهند تمرکز می‌کنند، نه آن‌چه که می‌کوشند از آن اجتناب کنند. این تفاوتی است بین “من برای خلق کسب‌وکاری پر رونق گام برمی‌دارم که به من انرژی می‌دهد و به دیگران خدمت‌رسانی می‌کند، ” و “من کار می‌کنم تا خانه‌ام را از دست ندهم.”

امتحان کنید:
هنگامی که متوجه شدید که روی نداشته‌ها تمرکز دارید، چهارچوب دوباره‌ای به گفت‌وگوی درونی‌تان بدهید تا روی آن‌چه که می‌خواهید، تمرکز کنید. در نهایت، آنچه می‌گویید همان چیزی است که خواهید دید.

ویژگی آدم های موفق
۲. سلامت جسمی و روانی برای آنها اولویت دارد.

هرچند بیماری و ناخوشی به درجات متفاوتی روی ما تاثیر می‌گذارد، اما آدم موفق خود را با محدودیت‌های‌اش تعریف نمی‌کند. او در عوض، برای ایجاد تغییر آن‌چه از دست‌اش برمی‌آید انجام می‌دهد. گذشته از این‌ها، سلامتی ثروت شماست و قابل خریداری نیست.
امتحان کنید:
شیوه‌های مراقبت روزانه از خودتان را برای حفظ سلامتی‌تان (نوشیدن آب بیش‌تر، ورزش، ارتباط با خود، و غیره) درآمیزید.

۳. آنها بر روابط خود تمرکز می‌کنند.

شادترین و موفق‌ترین آدم‌ها، یاد می‌گیرند که بهترین دوست، همسر، یا عضوِ خانواده باشند و به این ترتیب فعالانه برای ایجاد هماهنگی در روابط‌شان کار می‌کنند.
امتحان کنید:
مسئولیت آن‌چه به رابطه‌تان وارد می‌کنید، بپذیرید. شما نمی‌توانید دیگران را تغییر دهید، اما می‌توانید خودتان را تغییر دهید.

۴. آنها مشکلات را با آغوش باز می‌پذیرند.

از ویژگی های آدم های موفق این است که سختی‌ها را در آغوش می‌گیرند به جای این‌که از آنها اجتناب کنند. هرچند ترس و شک ممکن است همچنان وجود داشته باشد، اما آدم‌های موفق با آن‌ سازگار می‌شوند و محدودیت‌های‌شان را کم می‌کنند تا آزادی بیش‌تری داشته باشند.
امتحان کنید:
صبر نکنید تا زمانی که حس و حال‌اش را دارید و برای تغییر آماده‌اید. ترس خود را بپذیرید و به هر حال فعالیت کنید.

۵. آنها به جای تمرکز بر گذشته روی آینده تمرکز می‌کنند.

آدم‌های موفق بر آن‌چه خلق خواهند کرد تمرکز می‌کنند- نه روی اتفاقات و شرایطی که آنها را به این نقطه رسانده‌است.

امتحان کنید:
یک هدف را مشخص کنید و روی آن تمرکز کنید. فرقی نمی‌کند که این هدف یک پروژه باشد، یا تعطیلات، یا مهارتی که می‌خواهید بهبود دهید، انرژی، افکار و اقدام‌های‌تان را متمرکز کنید روی این‌که رسیدن به چیزی که برای شما مهم است، چه حسی دارد.

۶. آنها معتقدند که قادر به انجام هر هدفی هستند.

افراد موفق ایمان دارند که اگر ذهن‌شان را روی چیزی تنظیم کنند، حتما یک راهی برای انجام آن خواهند یافت. به همین دلیل من عاشق این جمله از ماری فورلئو هستم “همه چیز قابل حل است.” این طرز فکر تفاوت کلیدی بین افراد رویاپرداز و مردان عمل است.

امتحان کنید:
فهرست شهامت تهیه کنید: تعداد دفعاتی را که احساس کرده‌اید به چیزی نخواهید رسید اما مقاومت کرده‌اید، در یک فهرست وارد کنید. سپس، از خود بپرسید آیا آن‌چه شما اکنون احساس می‌کنید شبیه همان حسی است که در آن لحظات داشتید. اگر چنین است، به خودتان یادآوری کنید که در موقعیت‌های چالش برانگیز، شک و تردیدتان را شکست داده‌اید و می‌توانید دوباره همین کار را بکنید. دست به کار شوید و سپس آخرین پیروزی خود را به این فهرست اضافه کنید.

۷. آنها معتقدند فراوانی ارتباط چندانی با آن‌چه دارید ندارد و بیشتر مرتبط است با چیزی که به دیگران می‌بخشید.

آدم‌های موفق عاشق این هستند که نعمات و استعدادهای خود را با دیگران قسمت کنند. چه با داوطلب شدن، چه با حمایت از عزیزان یا مشاوره دادن به دیگران، شما همیشه می‌توانید چیزی به آدم‌ها بدهید حتی زمانی که پول ندارید.

امتحان کنید:
با تقسیم کردن فراوانی‌های‌تان با کسانی که در اطراف‌تان هستند، نگرشی حاکی از قدردانی در خود پرورش دهید. نه تنها احساس خوبی خواهید داشت، بلکه طرز فکرتان تغییر خواهد کرد، و این کمکی خواهد بود به شما برای این‌که از آن‌چه می‌خواهید بیش‌تر و از آن‌چه دوست ندارید، کم‌تر به‌دست آورید.

۸. آنها مشتاقانه تصورات از پیش پنداشته‌شان را به چالش می‌کشند.

دلیل این‌که بیشتر مردم درجا می‌زنند این است که آنها نمی‌دانند چه چیزی ممکن است. غالب آنها “قانون” نانوشته‌ای که جریان دارد را برابر با بدبختی می‌دانند. آدم‌های واقعا موفق با ایجاد فضا برای خلاقیت و ابتکار، این ایده را به چالش می‌کشند.

امتحان کنید:
اگر شما درحال‌حاضر آن‌چه را که انجام می‌دهید دوست دارید، عالی است! سرگرمی یا پروژه‌ای بیابید که واقعا از اختصاص زمان و انرژی‌تان برای آن لذت ببرید. اگر هنوز هم در تلاش برای کشف آن هستید، زمان آن فرارسیده که آن‌چه را در ذهن دارید مشخص کنید. بنویسید که روز ایده‌آل‌تان چگونه روزی باید باشد. از هر گونه تصور از پیش پنداشته‌ای چشم‌پوشی کنید: آیا در طبیعت کار خواهید کرد؟ دم ظهر از خواب بیدار خواهید شد؟ با چه‌جور آدم‌هایی تعامل خواهید داشت؟ نخستین گام در ایجاد آن‌چه می‌خواهید، کشف این است که چه می‌خواهید. فکرهای‌تان را با دوست و یا یک مربی روی هم بگذارید تا آن‌چه در سر و قلب‌تان دارید مشخص شود (هر چه‌قدر هم که عجیب و غریب به نظر برسد).

مطالب مرتبط: ۱۰ اشتباه پولی که آدم‌های موفق هرگز انجام نمی‌دهند

۹. آنها هرگز دست از یاد گرفتن برنمی‌دارند.

باهوش‌ترین و موفق‌ترین آدم‌ها می‌دانند همیشه چیزهای بیش‌تری برای یادگیری وجود دارد. آنها یک ذهن باز در زمینه‌ی همه‌ی موضوعات دارند. آنها مشتاق شنیدن نظرات دیگران هستند، حتی زمانی که با آنها موافق نیستند. این ویژگی آدم های موفق را حتما امتحان کنید.

امتحان کنید:
اغلب ما هنگام گوش دادن به صحبت‌های کسی که موافق‌مان نیست، تمرکز نمی‌کنیم و به لحاظ ذهنی آماده‌ی رد ادعای وی هستیم. به جای این کار، از خودتان بپرسید چه چیزی می‌توانید از این تعامل یاد بگیرید. ارزیابیِ جهان‌بینی دیگران، ایده‌های جدیدی را پیش روی‌مان می‌گذارد. گذشته از همه‌ی این‌ها، اگر ما همیشه تلاش خود را به جای انعطاف‌پذیری صرف سختی و عدم انعطاف کنیم، هنوز هم فکر خواهیم کرد که جهان مسطح است.

ویژگی آدم های موفق

۱۰. آنها در اثر لذت انگیزه می‌یابند، نه به خاطر پیش‌گیری از درد و رنج

از ویژگی آدم های موفق این است که درباره‌ی آن‌چه به آنها لذت می‌دهد اطلاع دارند. تفاوت در این است که آنها برای حس لذت از رسیدن به هدف‌شان دست به کار می‌شوند به جای این‌که، برای جلوگیری از رنج ناشی از یک مهلت از دست رفته یا رسیدن به نتیجه‌ی منفی کاری بکنند. بسیاری از آدم‌ها به وسیله‌ی ناراحتی یا منتقد درونی‌شان که آنها را رو به جلو سوق می‌دهد، دارای انگیزه می‌شوند. این نوع انگیزه به طور موقت ممکن است به شما شور و هیجان بدهد، اما مانع از این می‌شود که دست به اقداماتی انقلابی بزنید. کاردان بودن، خلاقیت، اقدامات همسو راحت‌تر به سراغ کسانی می‌روند که به جای فرار از آن‌چه نمی‌خواهند، در حال حرکت به سوی چیزی هستند که می‌خواهند.
امتحان کنید:

دفعه بعد که در حال تلاش برای دست زدن به کاری هستید، روی این موضوع تمرکز کنید که بعد از رسیدن به هدف، چه احساس خوبی خواهید داشت.

۱۱. آنها می‌دانند که عالی‌ترین توانایی‌شان همدلی است.

بزرگ‌ترین منبع قدرت ما توانایی‌مان برای درک و شناخت جنبه‌ی انسانی‌مان و ارتباط برقرار کردن با دیگران دیگران به شیوه‌ای صادقانه، واقعی، و حمایت‌گرانه است. به عبارت ساده، افراد موفق به جای مقایسه و رقابت کردن، انتظار برقراری ارتباط با دیگران و ستایش کردن آنها را دارند.
امتحان کنید:
در لحظات شما احساس می‌کنید که باید مقایسه کنید، به دنبال فرصت‌هایی برای خدمت‌رسانی به دیگران باشید. این کار نه تنها به شما کمک خواهد کرد که روی نقاط قوت‌تان تمرکز کنید، بلکه حتی طرز فکر‌تان را معطوف قدردانی و غنا خواهد کرد. و همین به نوبه‌ی خود، به موفقیت‌های بیشتری منجر خواهد شد.

۱۲. آنها زمان را پیدا نمی‌کنند، آنها زمان می‌سازند.

آن‌ها می‌دانند که داشتن موفقیت، آزادی، و انرژی بیش‌تر، ناشی از خلق سیستم‌هایی است که برای آنها کار می‌کنند. آنها به جای این‌که مشکلات غیرمترقبه را یکی پس از دیگری حل و فصل کنند، از اشتباهات خود درس می‌گیرند و چالش‌های حرکت رو به جلو را پیش‌بینی می‌کنند. خواه ترک عادت امروز و فردا کردن باشد، یا بهبود نظم و ترتیب منزل، یا ارائه‌ی راهبردهای قابل اتکا برای جلوگیری از عواملی که باعث حواس‌پرتی می‌شوند، تیپ‌های موفق پویش‌گرا هستند نه واکنش‌گرا.

امتحان کنید:
ممکن است مهارت‌های مدیریت زمان را در مدرسه نیاموخته باشید. این سیستم را همین الان خلق کنید. به جای این‌که کاملا تحت کنترل فهرست کارهایی که باید انجام بدهید و روز به روز بزرگ‌تر می‌شود، باشید، یک ساعت در هر هفته برای برنامه‌ریزی، سازماندهی، و اولویت‌بندی زمان صرف کنید. این زمان ممکن است زیادی به نظر برسد در شرایطی که کلی کمبود وقت دارید، اما سرمایه‌گذاری یک ساعت در هفته، هزاران ساعت (و دلار) در سال برای شما ذخیره می‌کند.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: مایند بادی گرین – mindbodygreen

موضوع محوری

ویژگی آدم های موفق

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی