کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳۰ مسکن طبیعی بدن را بشناسید

وقتی بدن ما گرفتار درد می‌شود، راه‌های متعددی برای مقابله با آن وجود دارد. برای این‌کار راه‌های طبیعی وجود دارند که به آن‌ها مسکن طبیعی بدن می‌گویند. استفاده از مسکن طبیعی بدن برای تسکین دردها بهتر از استفاده کردن از داروهای شیمیایی است که عوارض جانبی مخربی دارند و سیستم ایمنی بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهند. فرقی نمی‌کند از چه دردی رنج می‌برید، همیشه یک راه طبیعی برای مقابله و درمان آن وجود دارد، که از داروهای معمول بسیار مؤثرتر هستند.

مسکن طبیعی بدن

سایت بازده در این نوشتار ۳۰ مسکن طبیعی بدن را به شما معرفی می‌کند تا بتوانید برای انواع دردهای بدن از آن‌ها استفاده کنید.

۳۰ بهترین و مؤثرترین مسکن طبیعی بدن

۱. مراقبه برای رهایی از دردهای ناشی از استرس

استرس می‌تواند باعث بروز درد، مشکلات شناختی، یا حتی گسترش بیماری‌ها و سرطان‌ها شود. استرس بخش جدایی ناپذیر زندگی‌های امروزی است، از این‌رو بهتر است راه مقابله با آن را بیاموزیم نه این که آن را نادیده بگیریم و به سادگی از کنار آن بگذریم و اجازه دهیم سلامت ما را تحت تأثیر قرار دهد. برای رهایی از سردرد، کمردرد و مشکلات گوارشی ناشی از استرس باید زمانی را به استراحت و مراقبه اختصاص دهید.

منظور از استراحت و مراقبه این نیست که در اتاقی ساکت و مملو از شعارهای مثبت و خوشبو بنشینید. ممکن با چند دقیقه لذت بردن از غروب آفتاب در سکوت و آرامش یا نوشیدن یک فنجان چای در اتاق‌تان به آرامش برسید و اثرات آن را در سلامتی و تسکین دردهای‌تان ببینید.

۲. آب گوجه فرنگی برای گرفتگی عضلات

گرفتگی عضلات پا می‌تواند به شدت دردناک باشد و تقریبا ۲۰ درصد از مردم به‌صورت منظم با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. گرفتگی عضلات پا  به‌خاطر کمبود پتاسیم در بدن رخ می‌دهد که دلایل متعددی دارد. نوشیدن روزانه یک لیوان بزرگ آب گوجه فرنگی باعث کاهش تعداد دفعات و شدت گرفتگی عضلات پا می‌شود. هرچند این تأثیرات آنی نیستند، ول یدر مدت چند هفته می‌توانید تغییرات محسوسی مشاهده کنید.

۳. آناناس برای مشکلات گوارشی

درد ناشی از تولید گاز و دیگر مشکلات گوارشی بسیار آزاردهنده است. به لطف وجود آنزیم‌های هضم‌کننده‌ی موجود در آناناس، شما می‌توانید با گنجاندن آناناس در رژیم غذایی‌تان از بروز این مشکلات جلوگیری کنید. بسیاری از مشکلات شکمی به دلیل کُند بودن روند شکست پروتئین در شکم یاروده است، آنزیم‌های پروتئیلیتیک (هضمی) موجود در آناناس باعث سرعت بخشیدن به فرآیند هضم می‌شود و در نتیجه جلوگیری از ایجاد ناراحتی‌های گوارشی کمک می‌کند.

۴. قهوه برای میگرن

یک فنجان قهوه‌ی قوی می‌تواند به رهایی از میگرن دردناک کمک کند. قهوه باعث گشاد شدن عروق خونی می‌شود و دیواره‌ی رگ‌ها را باز می‌کند. در نتیجه رگ‌های خونی مغز گشاد می‌شوند و خون به‌خوبی در آن جریان می‌کند و فشاری که باعث بروز سردردهای دردناک می‌شود کاهش می‌یابد.

۵. کتان برای جلوگیری از بالا رفتن استروژن

کتان حاوی یک ترکیب طبیعی شناخته به نام فیتواستروژن است. فیتواستروژن مانع از افزایش معمول استروژن در زنان می‌شود. افزایش استروژن باعث درد پستان، گرفتگی عضلات و تغییر خلق و خو می‌شود. با اضافه کردن دانه‌ی کتان به رژیم غذایی روزانه‌تان می‌توانید از مزایای سلامتی روغن و فیبر موجود در آن بهره بگیرید و از عدم تعادل هورمونی جلوگیری کنید که باعث بروز ناراحتی‌های جدی می‌شود.

۶. عسل برای زخم‌های دهان (آفت)

خواص آنتی باکتریال عسل بر هیچ‌کس پوشیده نیست. با استفاده از عسل و استعمال آن روی آفت‌ها چند بار در روز، می‌توانید آن‌ها را درمان کنید. با استعمال عسل باعث از بین رفتن باکتری‌های مضر می‌شوید و فرآیند بهبود آفت را تسریع می‌کنید.

۷. بلوبری برای عفونت مثانه

تانن موجود در بلوبری، کرنبری، و دیگر خوراکی‌ها در جلوگیری از عفونت‌های داخلی مانند عفونت مثانه بسیار مفید و مؤثر هستند.  وقتی به صورت منظم مورد استفاده قرار بگیرند احتمال ایجاد عفونت مثانه را تا ۶۰ درصد کاهش می‌دهند. به این ترتیب بدن پیش از این‌که فرصت بروز چنین عفونتی رخ دهد از آن پیشگیری می‌کند.

۸. ترب کوهی برای پاکسازی سینوس

سینوزیت نوعی درد مزمن است که بسیاری از ما از آن رنج می‌بریم. سینوزیت باعث بروز ناراحتی‌های جدی در ناحیه‌ی پیشانی، گرفتگی می‌شود و ما را مستعد ابتلا به دیگر دردها می‌کند. به‌منظور بهبود سلامت سینوس‌ها و جلوگیری از بروز سینوزیت به‌صورت طبیعی، می‌توانید پس از بروز علائم از ترب کوهی استفاده کنید. ترب کوهی باعث افزایش جریان خون در سینوس‌ها می‌شود و مسیرهای گرفته را باز می‌کند. مصرف ترب کوهی این امکان را برای سینوس‌ها فراهم می‌کند تا اخلاط ایجاد شده را تخلیه کند و گرفتگی نواحی مستعد عفونت را سریع‌تر از هر نوع اسپری بینی موجود در بازار برطرف می‌کند.

۹. آب برای از بین بردن درد

آب برای بدن ضروری است. آب نقش مهم و کلیدی در پیشگیری از درد ایفا می‌کند. هیستامین ترکیبی است که باعث واکنش درد در بدن می‌شود، اگر فکری به حال هیستامین موجود در بدن نکنید، در بدن انباشته می‌شود. آب باعث رقیق شدن هیستامین و عدم انباشت آن در بافت‌های بدن می‌شود و آن را به صورت طبیعی از بدن خارج می‌کند. مصرف آب باعث جلوگیری از درد می‌شود و امکان کار کردن راحت‌تر را برای عضلات، مفاصل و تاندون‌ها فراهم می‌کند.

۱۰. نمک برای عفونت ناخن و درد پا

تقریبا همه‌ی ما یک بار ناخن فرورفته در گوشت انگشت را تجربه کرده‌ایم. این ناخن‌های فرورفته سرچشمه‌ی عفونت‌های باکتریایی است، و باعث تورم و درد شدید در آن ناحیه می‌شود. ترکیب نمک با آب گرم و خیساندن پا در آن به مدت ۲۰ دقیقه و چند مرتبه در روز می‌تواند به از بین بردن عفونت و تسریع فرآيند بهبودی کمک کند. خواص آنتی باکتریال و استریل کردن طبیعی نمک برای خارج کردن عفونت‌ها و از بین بردن باکتری‌ها بسیار مفید است. به این ترتیب می‌توانید به راحتی درد ناشی از عفونت ناخن را از بین ببرید.

۱۱. روغن ماهی برای سندرم روده‌ی تحریک پذیر و سوء هاضمه

روغن‌های چرب موجود در ماهی را به‌عنوان روغن‌های حاوی امگا می‌شناسیم. روغن امگا برای درمان دردهای دستگاه گوارش بسیار مفید است. گرفتگی، تورم، و عوارض جانبی داروها ممکن است به مشکلات گوارشی منجر شوند. خواص ضدالتهابی EPA و DHA درمان طبیعی برای دردهای مزمن شکمی است.

۱۲. روغن سیر برای گوش درد

گوش درد یک بیماری رایج است که غالبا با تجویز قطره یا قرص درمان می‌شود. با چکاندن روزانه چند قطره روغن سیر در گوش، می‌توانید از درد گوش جلوگیری کنید. ترکیب‌های موجود در سیر مانند سولفور، سلنیم و ژرمانیم برای از بین باکتری‌های گوش مفید هستند. چکاندن روزانه دو قطره روغن سیر در گوش به مدت چند روز می‌تواند بسیار مفید باشد.

۱۳. حبه‌ی سیر برای دندان درد

حبه‌های سیر حاوی ماده‌ی از بین برنده‌ی درد به نام اوژنول است. این تسکین‌دهنده‌ی طبیعی درد می‌تواند به سرعت به از بین بردن درد دندان کمک کند. با جویدن یک حبه سیر در زمان دندان درد، ماده‌ی از بین برنده‌ی طبیعی درد آن آزاد می‌شود و تورم را به سرعت کاهش می‌دهد. این مسکن طبیعی بدن برای زمانی که به پزشک دسترسی ندارید عالی عمل می‌کند.

۱۴. ویتامین D برای درد استخوان و عضله

ویتامین D یک هورمون بسیار مهم است که تمام سلول‌های بدن‌مان پذیرنده‌ی آن است. ویتامین D ابتدائا برای بالا بردن سلامت و تقویت عضلات و سیستم استخوانی بدن استفاده می‌شود. همان‌طور که می‌دانید اگر کمبود ویتامین D داشته باشید از دردهای مزمن رنج خواهید برد. زمانی‌که از دردهای مزمن عضله یا استخوانی رنج می‌برید باید سطح دریافت ویتامین D تان را به چند دلیل افزایش دهید. نخست این‌که، ویتامین دی با افزایش سلامت و استقامت عضلات و استخوان‌ها به‌صورت مستقیم با این دردها مقابله می‌کند. دلیل دیگر این است که با استفاده از آن دیگر به مواد مخدر یا تسکین‌دهنده‌ها برای رهایی از این دردها نیازی نخواهید داشت

۱۵. منیزیوم برای عضلات و دردهای عصبی

منیزیوم به چند دلیل برای کاهش کشیدگی و درد عضلات مفید است. منیزیوم باعث می‌شود عضله به آرامش برسد، درد کمر، گرفتگی عضلات و دردهای مرتبط با استرس را بهبود می‌بخشد. منیزیوم تأثیرات نامشخصی نیز بر کاهش دردهای عصبی دارد. این اتفاق با کاهش تولید مواد شیمیایی مغز که مسئول درد هستند (NMDA) رخ می‌دهد. با کند کردن گردش NMDA به‌واسطه‌ی مصرف منیزیوم، به طور طبیعی از درد رها می‌شوید.

۱۶. پنجه شیطان

پنجه‌ی شیطان سال‌ها است یکی از تسکین‌دهنده‌های اصلی درد در آفریقا است. این گیاه، برای درمان بیماری‌هایی مانند آرتریت روماتوئید، بیماری‌های مختلف پوستی، مشکلات لوزالمعده، و حتی بهبود هضم، مفید است. مصرف این گیاه در یک دوره، به‌عنوان یک مسکن طبیعی بدن تأثیر فوق‌العاده‌ای بر درمان دردها یا تورم حاد دارد.

۱۷. پوست درخت بید، یک آسپرین طبیعی

قرن‌ها است که از پوست درخت بید برای درمان تورم و درد استفاده می‌شود. ماده‌ی فعال موجود در پوست درخت بید سالیسین است، این ماده یک تسکین‌دهنده‌ی و ضدالتهاب بالقوه است. سالیسین طبیعی، علیرغم شکل سنتزشده‌اش (آسپرین) تأثیرات شدیدی بر شکم ندارد. سالیسین موجود در پوست درخت بید مسئول تسکین‌دهندگی طبیعی هر نوع درد است،‌ از آرتریت گرفته تا سردرد، کمر درد و هر دردی که به مسکن نیاز دارد.

۱۸. نعناع برای بی‌حس کردن سیستم عصبی

فرقی نمی‌کند به‌صورت روغن مصرف شود یا دمنوش، نعناع یک مسکن طبیعی بدن بسیار خوب است. وقتی به‌صورت خوراکی مصرف شود تأثیرات شگرفی بر اعصاب خواهد داشت، و باعث بی‌حس و کرخت شدن سیستم عصبی و بهبود دردهای مزمن می‌شود. با استفاده از روغن نعنا به‌صورت استعمال خارجی یا استفاده در حمام آب گرم، می‌توان دردهای شدید عضلانی را بهتر از مسکن دارویی درمان کرد.

۱۹. روغن درخت چای برای سینوس و پوست

صدها سال است که از روغن درخت چای برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود. این روغن دارای خواص آنتی باکتریال و ضدقارچی خوبی است و تأثیر قابل توجهی بر درمان مشکلات پوستی و عفونت‌ها دارد. برای درمان سرفه‌ی شدید یا عفونت سینوس، چند قطره روغن درخت چای را در یک کاسه آب گرم، یا وان آب گرم بریزید تا از مزایای درمانی آن بهره بگیرید و به صورت بخار وارد سینوس‌ها و ریه‌های‌تان شود.

۲۰. چای برای تسکین سوزش و سوختگی

این حقیقت کمتر شناخته شده بیش از صدها سال است که وجود دارد. این مورد یکی از کاربردهای زیرکانه و کارآمد چای کیسه‌ای است که می‌توان از آن استفاده کرد. خواه سوزش بریدگی تیغ باشد، یا آفتاب سوختگی یا سوختگی‌های جدی‌ةر، شما می‌توانید چای کیسه‌ای (خنک شده) را بر محل مورد نظر قرار دهید تا درد و ورم آن کاهش بیابد. چای کیسه‌ای سرد برای ناحیه‌ي سوخته بسیار خوب است  خواص ضدالتهابی چای باعث از بین رفتن فوری علت درد و سوزش می‌شود.

۲۱. گیلاس (آنتوسیانین) برای سردرد

گیلاس حاوی ماده‌ی ضدالتهابی قدرتمندی به نام آنتوسیانین است. آنتوسیانین به رها شدن از درد آرتریت، سردرد، نقرس، و بسیاری از بیماری‌های التهابی کمک می‌کند. مصرف یک کاسه گیلاس در روز می‌تواند به خلاص شدن طبیعی از شر دردها کمک کند. استفاده از گیلاس برای درمان دردها از بسیاری داروهای موجود در بازار مؤثرتر است. مزایای ضدالتهابی گیلاس ده برابر قدرتمندتر از آسپرین و ایبوپروفن است.

۲۲. پودر چریش برای التهاب دهان و سلامت دندان

چریش حاوی ترکیب‌های ضدعفونی‌کنندگی است که برای بهترین شوینده‌های دهان مورد نیاز است. استفاده از مسواک برای دندان و لثه به جلوگیری از فساد دندان و بیماری‌های لثه کمک می‌کند. زمانی که به عفونت یا تورم لثه دچار می‌شوید استفاده از پودر چریش می‌تواند به‌عنوان ماده‌ی استریل کننده و مسکن طبیعی بدن به درمان سریع و طبیعی کمک کند.

۲۳. سرکه‌ی سیب برای سوزش سر دل

اگر مرتب به سوزش سر دل دچار می‌شوید، بهتر است سرکه‌ي سیب را به برنامه‌ی غذایی‌تان اضافه کنید. این اکسیر شفابخش قابلیت‌های درمانی بسیار زیادی دارد، ولی وقتی به رژیم غذایی‌مان افزوده شود کمک زیادی به سیستم گوارش می‌دهد. وقتی سیستم گوارش‌مان سالم باشد و خوراکی‌ها به سرعت و به صورت مؤثر پردازش شوند، درد مزمن سوزش سر دل از بین می‌رود.

۲۴. جلبک کتانجک به‌عنوان نمک حمام برای دردهای عضلانی

کتانجک (نوعی جلبک بزرگ) حاوی خواص آنتی‌اکسیدانی مانند فوکویدان است که برای از بین بردن درد، تورم و سختی مؤثر است. با استفاده از نمک حمام حاوی جلبک می‌توانید دردهای عضلانی شدید را تسکین دهید و از خواص آنتی اکسیدانی کتانجک بهره بگیرد و سموم بدن را خارج می‌کند که باعث کاهش تورم و دردهای عضلانی و بافتی است.

۲۵. دارچین برای تمامی دردها

دارچین با دارا بودن خواص ضدقارچی، آنتی باکتریال، ضدویروسی، ضدانگلی، ضدعفونی کنندگی بی‌نظیرش برای درمان عفونت‌های داخلی و خارجی بدن مفید است. دارچین، دردهای روماتیسمی، عضلانی و مفصلی را درمان می‌کند، خارش ناشی از نیش حشرات را از بین می‌برد. خمیر دارچین را روی شقیقه‌های‌تان بمالید تا از شر سردردهای بد رها شوید. دارچین خواص درمانی زیادی دارد که باعث کاهش درد در بدن می‌شود و یک طعم‌دهنده‌ی فوق‌العاده است.

۲۶. آلوئه ورا برای سوختگی و حتی سوزش سردل

آلوئه ورا در اکثر خانه‌های مناطقی که آفتاب سوختگی وجود دارد یافت می‌شود. این ژل تسکین دهنده را می‌توانید بخرید یا این‌که از گیاه آن استفاده کنید و ماده‌ی ژله‌ای درون آن را استخراج کنید و بر ناحیه‌ی آسیب دیده‌ی بدن بمالید. آلوئه ورا یک تسکین‌دهنده‌ی طبیعی درد است که سوختگی‌های شدید ناشی از عوامل غیر از آفتاب را نیز درمان می‌کند. مصرف خوراکی این مسکن طبیعی بدن نیز همین خاصیت را دارد و درد سوختگی، سوزش سر دل را بهبود می‌بخشد.

۲۷. زنجبیل برای دردهای شکمی و حالت تهوع

ممکن است در هر زمان یا به هر دلیلی به تهوع یا درد شکمی دچار شوید. زنجبیل مؤثرترین و طبیعی‌ترین درمان برای مقابله با حالت تهوع است. مقداری زنجبیل به چای‌تان اضافه کنید، در آشپزی از زنجبیل استفاده کنید یا یک تکه زنجبیل را در دهان بگذارید و بجوید و تأثیر فوری آن را ببینید. زنجبیل باعث تسکین عصب واگ می‌شود، این عصب مسئول ایجاد حس تهوع است.

۲۸. زردچوبه برای درد مفاصل

کورکومین ماده‌ی فعال زردچوبه است که یک ضدالتهاب قوی است. کورکومین به از بین بردن استرس و فشار ناشی از بافت متورم بر مفاصل کمک می‌کند. کورکومین مستقیما بر کاهش درد نیز تأثیر دارد زیرا دو آنزیم سیکلواکسیژناز را از بین می‌برد، این آنزیم‌ها مسئول هورمون‌های مرتبط با درد در سیستم بدن هستند.

۲۹. کرم کاپسایسین یا کرم فلفل برای دردهای عصبی

استفاده از کرم کپسایسین یا کرم فلفل برای رهایی از دردهایی مانند سردرد، پسوریازیس، آرتریت روماتوئید، نوروپاتی دیابتی و زونا مفید است. کرم فلفل باعث تحریک اعصاب ناحیه‌ی مورد نظر شده و مواد شیمیایی انتقال‌دهنده‌ی درد را که در پایانه‌های عصبی تولید می‌شوند، کاهش می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از فلفل قرمز تند یا کاین این کرم را در منزل بسازید.

۳۰. میخک برای درد دندان

میخک دندان درد و التهاب لثه را درمان می‌کند. شما می‌توانید با چکاندن چند قطره میخک روی دندان‌تان از درد دندان رها شوید.

 

 

۱۱ مسکن طبیعی بدن را بشناسید


ترجمه : تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه بختیاری دزفولی

منبع: glutathionepro

۳۰ مسکن طبیعی بدن را بشناسید

مسکن طبیعی بدن


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی