کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۱ سیاستمدار قدرتمند که بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری دنیا را راهبری می‌کنند

هم‌زمان با این‌که فناوری هر روز نقشی بزرگ‌تر در زندگی‌ روزانه‌مان ایفا می‌کند، مدیران ارشد سیلیکون ولی نیز می‌توانند به سیاست نفوذ کنند و به بهترین شکل از آن بهره ببرند. ولی این یک مسیر دو طرفه است: بسیاری از سیاستمداران بازنشسته و دیگر کارمندان ارشد واشنگتن نیز در پشت سر گذاشتن موانع قانونی و نظارتی به برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری کمک می‌کنند. در ادامه به چند سیاستمدار قدرتمند اشاره می‌کنیم که با میانجی‌گری‌هاشان به آینده‌ی فناوری دنیا شکل می‌دهند.

۱. اَل گور، معاون سابق و همین‌طور نامزد سابق ریاست‌جمهوری ایالات متحده در ۲۰۰۳، به هیات مدیره‌ی اپل ملحق شد. وی هم‌چنین یکی از شرکای شرکت سرمایه‌گذاری کارآفرینی کلِنر پرکینز کُفیلد‌اند بایِرز (KPCB) است.

سیاستمدار قدرتمند

۲. وقتی در ۲۰۱۴ اعلام شد کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه‌ی سابق ایالات متحده، به جمع هیات مدیره‌ی دراپ‌باکس پیوسته است، این شرکت بحث‌برانگیز شد.، فعالانِ ضدجنگ که به دلیل حمله‌ی امریکا به عراق در زمان تصدی کاندولیزا رایس دلِ خوشی از وی ندارند، به این انتصاب و آغاز همکاریِ وی با دراپ‌باکس به شدت اعتراض کردند.

سیاستمدار قدرتمند

۳. در ۲۰۱۴ ژنرال کالین پاول، وزیر امور خارجه‌ی سابق ایالات متحده، نیز به هیات مدیره‌ی سِیلزفورس پیوست. البته این نخستین تجربه‌اش نبود: وی در دهه‌ی ۱۹۹۰ و پیش از ‌آن‌که وزیر امور خارجه‌ی دولت جرج دبلیو بوش شود، عضو هیات مدیره‌ی ای‌او‌اِل بود.

سیاستمدار قدرتمند

۴. در اوایل ۲۰۱۵ و درست چند ماه قبل از رسوایی بزرگ آمازون در زمینه‌ی فرهنگ محیط کاری در این فروشگاهِ برخط (آنلاین)، این شرکت جی کارنی، سخنگوی پیشین دولت باراک اوباما را برای هدایت بخش روابط عمومی‌اش استخدام کرد.

سیاستمدار قدرتمند

۵. در اوایل ۲۰۱۴، شرکت اوبر دیوید پلوف، مدیر سابق مبارزات انتخاباتی باراک اوباما، را برای هدایت بخش ارتباطاتش به خدمت گرفت. در ۲۰۱۵، وی از این شغل استعفا داد، ولی هم‌چنان در نقش مشاور برای این نوبنیاد (استارت‌آپ) فوق‌العاده بزرگ در عرصه‌ی حمل‌ونقل ایفا می‌کند.

سیاستمدار قدرتمند

۶. کارولین اتکینسون پیش از آن‌که امسال به بخش سیاست‌گذاری‌های عمومیِ گوگل بپیوندد، مشاور ارشد باراک اوباما بود.

سیاستمداران

۷. کریس لیهِین، با نام مستعار “استاد مدیریت فاجعه”، متخصص روابط عمومی است که قضیه‌ی رسواییِ مونیکا لوینسکی را در دولت کلینتون حل‌وفصل کرد. وی درحال‌حاضر بخش سیاست‌گذاری‌های بین‌المللیِ شرکت نوبنیاد (استارت‌آپ) اشتراک خانه‌ی ایربی‌ان‌بی را هدایت می‌کند.

سیاستمداران

۸. تد اولویت معاون دستیار جرج دبلیو بوش بود. در ۲۰۰۸ به عنوان نخستین مشاور عمومی فیس‌بوک به استخدام این شرکت بزرگ در‌آمد، و به تازگی نیز با شرکت سرمایه‌گذاری کارآفرینی اندریسن هوروویتز شریک شده است.

سیاستمداران

۹. مارک پن یکی از راه‌پردازان مبارزات انتخاباتی هیلاری کلینتون در ۲۰۰۸ بود. در ۲۰۱۲ وی به مایکروسافت پیوست، که در آن‌جا مبارزه‌ی مشهور ضد گوگلِ اسکروگل را راه انداخت. وی در ۲۰۱۵ مایکروسافت را ترک کرد تا صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی‌اش را گسترش دهد.

سیاستمداران

۱۰. لیسا جکسون، رییس سابق سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده، در ۲۰۱۳ به اپل پیوست تا هدایت بخش سیاست‌گذاری اجتماعی‌شان را به‌دست بگیرد.

سیاستمداران

۱۱. سوزان مولیناری در یک مورد با بقیه‌ی افرادِ این فهرست متفاوت است: وی پیش از آن‌که مدیریت بخش روابط دولتی گوگل، غول جست‌وجوگر دنیا، را در ۲۰۱۲ به‌دست بگیرد، و پیش از آن‌که به طور مختصر چند حرفه‌ی مربوط به روزنامه‌نگاری و روابط دولتی را پیگیری کند، برای سه دوره به عنوان نماینده‌ی مجلس نمایندگان ایالات متحده برگزیده شده بود.

سیاستمداران

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_امیررضا مصطفایی

منبع: بیزینس‌اینسایدر

نویسنده: مت وینبرگبر

 

موضوع محوری:

چندین سیاستمدار قدرتمند صاحب شرکتهای فناوری

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی