کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

جوان سازی مو: ۱۱روش که مو های تان ۱۰ سال جوانتر شود

۱۱روش که مو های تان ۱۰ سال جوانتر شود

موهای جوانتر باعث می شوند چهره ی شما جوانتر نیز به نظر برسد. در این نوشتار با ۱۱ روش جوان سازی مو آشنا می شوید.

چه بلایی سر مو های‌ام آمده است؟

اگر مانند قبل سالم نباشد، آن را به گردن زندگی می‌اندازید. دکتر شانی فرانسیس، متخصص پوست و مدیر مرکز اختلالات مو در اسکوکی می‌گوید: ” پیری می‌تواند موها را نازک‌‌تر، خشک‌تر و کمتر غیر قابل کنترل کند.”. ترفند آن بازگرداندن هیدراسیون (آب)، افزودن حجم و درخشندگی است. در این‌جا به کل برنامه اشاره شده است.

مو

موی جوان تر

 

نرمی و لطافت را بازگردانید

چه‌قدر موهای خشک و شکننده‌ام را دوست دارم. هیچ کس تا به حال چنین چیزی نگفته است. هیچ توضیح علمی برای این‌که چرا موها این‌گونه هستند وجود ندارد. دکتر فرانسیس می‌گوید از آن‌جا که غده‌های چربی بیش‌تر تحت کنترل هورمون هستند، می‌توانند با تغییر بدن‌تان در مدت زمانی، فعالیت شان کم تر شود.

زیاد کردن دمای سشوار یا بابیلیس (دستگاه فرمو) فقط به مشکل خشکی مو می‌افزاید.

۱. آن را درمان کنید

چربی‌های طبیعی مو را با لوسیونی مانند ماسک تقویت‌کننده‌ی مو کراستاسه پاریس باز گردانید، این لوسیون حاوی شیره‌ی گیاهی مرطوب‌کننده به علاوه‌ی پپتیدها و آمینو اسیدها است که فولیکول‌های آسیب‌دیده را تقویت می‌کند.

مطلب مرتبط : چطور از موهای خود در تابستان مراقبت کنیم

۲. به آن حالت بدهید

پژوهشی در ژورنال بین‌المللی علم لوازم آرایشی به این نتیجه رسیده است که موهای مرطوب را با اسپری محافظ حرارتی که سرامید دارد بپوشانید ؛ سرامیدها به مو می‌چسبند و شکنندگی را کم‌تر می‌کنند. اسپری محافظ حرارتی ترمیم‌کننده‌ی فیتوکراتین را امتحان کنید. هر چه تارهای موی‌تان انعطاف‌پذیرتر باشند، شاهد شکنندگی کم‌تری خواهید بود.

آن را پرپشت‌تر کنید

کم‌پشت شدن موها غالباً به‌تدریج اتفاق می‌افتد، اما برای بعضی از ما، به نظر می‌رسد یک‌شبه اتفاق می‌افتد. یک روز شما در آینده به خودتان نگاه می‌کنید وکف سرتان را می‌بینید. یا می‌بینید دسته‌ی موی دم اسبی‌تان پر نیست. دکتر فرانسیس می‌گوید موها از سیکل‌های رشد عبور می‌کنند و در سن خاصی، سرعت آن کاهش می یابد. اما همه‌ی آن نمی‌ریزد: آن فولیکول‌های غیرفعال می‌توانند بیدار شوند.

۱. آن را درمان کنید

استفاده‌ی زیاده از حد از محصولات تقویتی می تواند جلوی رشد مو را بگیرد. شامپوی پر پشت‌کننده‌ی موی ریجنسیس (ReGenesis ) حاوی عصاره‌ی پوست درخت بید برای تمیز کردن مو و نیز پروتئین کتان برای پرپشت کردن تارهای مو است. برای موهای به‌شدت کم پشت، عنصر کارا و موثر، ماینوکسیدیل است. این تنها داروی بدون نسخه است که مورد تأیید سازمان غذا و دارو است و برای تحریک رشد مو در زنان استفاده می‌شود. این اثر را در فوم رشد مجدد موی زنان روگین (Women’s Rogaine ) بیابید. با استفاده‌ی روزانه، شما می‌توانید در عرض ۱۲ هفته به نتیجه‌ی دل‌خواه برسید.

هم‌چنین درمان مورد‌تأیید سازمان غذا و دارو برای تحریک رشد مو عبارتند از: درمان با لیزر نور قرمز با درجه‌ی کم. بنا به گفته‌ی دکتر فرانسیس شانه‌ی لیزری هیر مکس مدل اولتیما ۱۲ یک سرمایه‌گذاری است، اما می‌تواند به اندازه‌ی ماینوکسیدیل موثر باشد و هم‌چنین اگر همراه با داروهای دیگر استفاده شود تأثیرش بیش‌تر می‌شود. دندانه‌های نازک آن را روی کف سرتان سه بار در هفته به مدت ۸ دقیقه بمالید تا در عرض ۱۲ هفته شاهد تقویت موی‌تان باشید.

۲. به آن حالت بدهید

درستحدس زدید- از اسپری حجم‌دهنده استفاده کنید. اسپری بافت موقت حجم‌دهنده بلوپرو (BloPro ) را امتحان کنید، که موها را با پودر حجم‌دنده خیس می‌کند ( نگران نباشید دیده نمی‌شود). دکتر نانزیو ساوانیو، صاحب سالنی به نام خودش در نیوریورک می‌گوید به ریشه‌های موی خشک توجه کنید، مو را به بخش‌های دو اینچی (۵سانتی) تقسیم کنید و به آنها اسپری بزنید برای تقویت بیش‌تر آن موها را برس بکشید.

سفیدی‌های مو را پاک کنید

شما ممکن است استرس را مقصر بدانید، اما واقعیت این است که تولید رنگدانه‌ در فولیکول مو با افزایش سن به تأخیر می‌افتد ( در نقطه‌ای بستگی به ژن‌های شما دارد)

۱. آن را درمان کنید

بین فاصله‌های زمانی که به سالن آرایشی می‌روید، ریشه‌ها‌ی موی‌تان را رنگ کنید. پوشش‌دهنده‌ی سفیدی موی کلیرول رنگ نقره‌ای را مخفی می‌کند و مو را براق می‌کند.

۲. به آن حالت بدهید

هنگامی‌که متوجه موهای سفید آزاردهنده شدید، آنها را با محلول موقتی مانند رنگ رِدکِن برای آرایش طبیعی مو بپوشانید. این رنگ زود خشک می‌شود و حتی با چند بار شامپو زدن باقی می‌ماند. برای خط موی‌تان، از گوش پاک‌کن کیو تپس استفاده کنید. بعد برای ریشه‌ها.

موهای‌تان را کلی براق کنید 

هنگامی‌که می‌خواهید موهای‌تان برق بزند، بنا به گفته‌ی لیز کونین فیلیپز، متخصص کاشت مو در کلینیک فیلیپ کینگزلی نیویورک، به روشی که با پوست‌تان رفتار می‌کنید با کف سرتان هم همان‌گونه رفتار کنید. مصرف محصولات خشک‌کننده را متوقف کنید و به درخشش تارهای مو کمک کنید.

۱. آن را درمان کنید

استفاده از شامپوهای حاوی روغن‌ّهای طبیعی و با اثر درخشندگی را به یکبار یا دوبار در هفته کاهش دهید. شما هم‌چنین می‌خواهید از موهای‌تان در برابر اشعه فرابنفش گیرنده‌ی درخشندگی مو محافظت کنید. اسپری نگه دارنده‌ی رطوبت موی فرتر سولر رنه را امتحان کنید که واکس جوجوبا و روغن کاملینا به همراه فیلتر فرابنفش دارد. جت رایس آرایشگر ستاره‌های معروف در سولانا بیچ کالیفرنیا توصیه می‌کند که برای درخشندگی فوق‌العاده، رفتن به یک سالن آرایشی برای درخشندگی (با یک اشاره رنگ) یا براقی ( معمولا تمیز) را مد نظر قرار دهید، او می‌گوید “انگار خودروی‌تان را واکس می‌زنید. شما درخشندگی قابل‌ملاحظه‌ای دریافت می‌کنید که تا چند هفته باقی می‌ماند”.

۲. به آن حالت دهید

ساختن سروم براق‌کننده آخرین مرحله‌ی حالت دادن به موی‌تان است. محصولات پیشرفته‌ی براق‌کننده‌ی سرشار از مواد مغذی لورآل پاریس را امتحان کنید. ریس می‌گوید: “هر بار مقدار کمی از این محصول را استفاده کنید که به بیش‌ترین مراقبت توام با دقت و ظرافت نیاز دارد. برای این‌که فر بودن موی شما بر طرف شود، کف دست‌تان را اسپری بزنید و به کل موهای‌تان به غیر از ریشه‌ها بمالید ”

۳ حالت برای هر چه بیشتر جوان سازی مو

۱. به شکل زیگراگ فرق باز کنید.

جت ریس آریشگر ستاره‌های معروف می‌گوید این روش می‌تواند با پوشاندن نقاط کم پشت، مو را پرتر نشان دهد. به جای شانه از انگشت‌تان استفاده کنید تا طبیعی به نظر بیاید.

۲. هر دو طرف موهای‌تان را به پشت بندید

قسمتی از موی‌تان را به پشت ببندید. ریس می‌گوید، هنگامی‌که هر دو طرف مو را به بالا و به سمت عقب جمع می‌کنید، استخوان‌های گونه رو به بالا کشیده می‌شود. یک لیفتینگ فوری.

جوان سازی مو ۳: موهای‌تان را دم اسبی ببندید

ساویانو می‌گوید برای اینکه زیبا و تحسین برانگیز به نظر بیایید، موهای‌تان را با برس به سمت عقب و رو به بالا شانه بزنید سپس با کش موی روبان‌دار ببندید.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده:ماریا ریکاپیتو

منبع:هلث

جوان سازی مو: ۱۱روش که مو های تان ۱۰ سال جوانتر شود

جوان سازی مو


 

برچسب ها

بازده

  1. مهسا گفت:

    خیلی خوب بود. مرسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی