کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ گرانترین خوراکی جهان : شامل خاویار ایران

خوراکی، خوراکی باشکوه! خوشحال کردن فردی که به غذا خوردن علاقه زیادی دارد کار زیادی نمی‌برد. فقط کافی است برای صبحانه بیگل(نان شیرینی حلقوی)، برای ناهار پیتزا، و بعد به عنوان یک شام سنگین استیک و کمی قارچ، و در کنار آن میوه‌هایی مثل طالبی و هندوانه به او بدهید. با وجود این، اگر پولش را داشته باشید، می‌توانید از نوع فاخر تمام این خوراکی‌ها را استفاده کنید. حالا در اینجا فهرستی از ۱۰ گرانترین خوراکی جهان به شما ارائه می‌شود.

گرانترین خوراکی جهان

۱۰. ماتاکه یا قارچ ماتسوتاکه – ۱۰۰۰ دلار(۳۷۰۰۰۰۰ تومان)گرانترین خوراکی جهان

ماتاکه، یا قارچ ماتسوتا گرانترین قارچ دنیا و در واقع در فهرست گرانترین خوراکی جهان است. این یک قارچ مایکوریزای بسیار پر طرفدار است که آن را می‌توان در آسیا، امریکای شمالی و اروپا، به خصوص در ژاپن، چین، کره‌ی جنوبی، ایالات متحده، کانادا، فنلاند و سوئد یافت. محبوب‌ترین نوع آن قارچی است که در حوالی کاج قرمز ژاپنی می‌روید. این قارچ معمولا زیر برگ‌های ریخته‌ی درختان در کف جنگل پنهان می‌شود. در حالی که چیدن آن ساده است، اما پیدا کردنش فوق‌العاده کار دشواری است. برداشت سالانه‌ی آن فقط در ژاپن کمتر از یک هزار تن است.

مطلب مرتبط: ۶ گرانترین غذا و نوشیدنی جهان

۹. بیگل هتل وستین– ۱۰۰۰ دلار(۳۷۰۰۰۰۰ تومان)گرانترین خوراکی جهان

ممکن است فقط یک بیگل ساده باشد؛ چیزی نه چندان متفاوت از آنچه معمولا برای صبحانه می‌خورید. از طرف دیگر، این ساخته‌ی دست فرانک تویاگ، سرآشپز هتل وستین در نیویورک، شامل مقدار کمی قارچ خوراکی دنبلان سفید، پنیر خامه‌ای و توت گوجی- و ژله‌ی شراب سفید می‌شود که در سینی‌های طلایی سرو می‌شود.

آنچه قیمت این غذا را به شدت بالا می‌برد قارچ دنبلان است، چون این قارچ ایتالیایی یکی از گرانترین اقلام غذایی در جهان است.

مطلب مرتبط: ۱۰ گران‌ترین اتاق هتل در دنیا

۸. فریتاتای خرچنگ چندین و چند دلاری- ۱۰۰۰ دلار(۳۷۰۰۰۰۰ تومان)گرانترین خوراکی جهان

درست کردن املت کار بسیار راحتی است. تمام چیزی که نیاز دارید چند عدد تخم‌مرغ است و هر ماده‌ی دیگری که دوست دارید به عنوان مواد تشکیل دهنده‌ غذا از آنها استفاده کنید. با وجود این، در هتل لو پارکر مریدین نیویورک، رستورانی به نام نورما با اضافه کردن پنجه‌ی خرچنگ و ۱۰ اونس خاویار سوروگا به ۶ عدد تخم‌مرغ در این زمینه گام بلندی رو به جلو برداشته است. نتیجه‌ی کار املت هزار دلاری، یا آنطور که این رستوران آن را تبلیغ کرده است، فریتاتای خرچنگ چندین و چند دلاری است. نوع کوچک تر آن تنها ۱۰ درصد خاویار دارد. و چون فقط یک اونس خاویار دارد، این رستوران آن را به قیمت ۱۰۰ دلار می‌فروشد. نوع کامل فریتاتا فقط ۱۲ بار به فروش رسیده است، در حالی که نوع کوچکتر آن حدود ۵۰ بار در سال سفارش داده می‌شود.

مطلب مرتبط: ۱۰ گران ترین دفتر کار جهان

۷. استیک واگیو ریبای رستوران کرفت‌استیک- ۲۸۰۰ دلار(۱۰۳۶۰۰۰۰ تومان)گرانترین خوراکی جهان

گوشت گاو واگیو از آن اقلامی است که به خاطر درصد بالای امگا۳ و اسیدهای چرب امگا۶ بسیار مورد تقاضا است. استعداد ژنتیکی آن نیز اجازه می‌دهد نسبت قابل قبولی از چربی‌های تک‌سیر نشده تا چربی اشباع شده را در خود داشته باشد.

بهترین مورد آن گوشت گاو شهر کوبه است، که در استان هیوگوی ژاپن پرورش یافته است. گاوهای پرورش یافته در اینجا با آبجو تغذیه می‌شوند و مرتبا ماساژ داده می‌شوند تا از ترد بودن گوشت آنها اطمینان حاصل شود. یک وعده‌ی کامل واگیو ریبا در رستوران کرفت‌استیک نیویورک زمانی به قیمت بیش از ۲۸۰۰ دلار(۱۰۳۶۰۰۰۰ تومان) سرو می‌شد. اما، این رستوران درحال‌حاضر تعطیل است و رستوران کولیچیو و پسران جای آن را گرفته است.

۶. کاری گنج دریایی رستوران بمبئی براسیه– ۳۲۰۰ دلار(۱۱۸۴۰۰۰۰ تومان)گرانترین خوراکی جهان

در حالی که جهان موفقیت “میلیونر زاغه نشین را جشن می‌گرفت، رستوران بمبئی براسیه تصمیم گرفت یک غذای کاری مناسب برای برندگان برنامه‌ی “کی میخواد میلیونر بشه؟” درست کند. خرچنگ دوون داشت؟ بله، تیک بزنید. قارچ دنبلان سفید داشت؟ بله، تیک بزنید. خاویار بلوگا در سینی طلا؟ بله، تیک بزنید. چیزهای دیگری هم بودند مثل خرچنگ اسکاتلندی با روکش طلا، چهار عدد صدف آّبالون، و ۴ عدد تخم بلدرچین که حتی با خاویار بیشتری هم پر شده‌ بودند.

۵. پیتزا رویال ۰۰۷ دومنیکو کرولا- ۴۲۰۰ دلار(۱۵۵۴۰۰۰۰ تومان)گرانترین خوراکی جهان

دومنیکو کرولا سرآشپز اسکاتلندی است که به خاطر کشیدن چهره روی پیتزاهایی که درست می‌کند معروف است. او تصمیم گرفت پیتزا رویال ۰۰۷ را بسازد، هرچند تولیدکنندگان فیلم جیمزباند در این کار مشارکتی نکردند. این پیتزا یک پای ۱۲ اینچی بود، پر از خرچنگ خوابانده شده در آب زردآلو، خاویار آغشته به شامپاین، سس گوجه، ماهی سالمون دودی اسکاتلندی، پروشیتو، مدالیون(گوشت بریده شده به شکل گرد یا بیضی) گوزن، و سرکه‌ی بالزامیک انگور. و فراتر از همه، براده‌های طلای ۲۴ عیار که آنها را نمی‌توان با خود به خانه برد، اما قابل خوردن هستند.

۴. هندوانه‌ی سیاه دنسوکه- ۶۱۰۰ دلار(۲۲۵۷۰۰۰۰تومان)گرانترین خوراکی جهان

هندوانه‌های سیاه اقلام کمیابی هستند، بخصوص گونه‌ی دنسوکه که فقط در جزیره‌ی هوکایدوی ژاپن می‌روید.

هر برداشت محصولی عموما فقط چند ده میوه به‌دست می‌دهد. سوای کمیاب بودنش، چه چیزی آن را خاص می‌کند؟ این که: سختی و تردی آن عالی و میزان شیرینی‌اش بی‌نظیر است.

یک هندوانه‌ی سیاه ۷.۵ کیلوگرمی زمانی ۶۱۰۰ دلار به فروش می‌رسید.

۳. خربزه‌ی پادشاه یوباری- ۲۲.۸۷۲ دلار(۸۴,۶۲۶,۴۰۰ تومان)گرانترین خوراکی جهان

نه، این‌ها خربزه‌های معمولی نیستند که بتوانید آنها را در سوپرمارکت‌ها پیدا کنید. خربزه‌های پادشاه یوباری با مغز نارنجی رنگ به خاطر تناسب و شیرینی‌شان بسیار باب میل هستند. این اقلام چنان مورد تقاضا هستند که برای خریدشان مزایده به راه انداخته می‌شود. در ۲۰۰۸، بیش از ۱۰۰ خربزه‌ی یوباری به مزایده گذاشته شد. بهترین آنها نخستین قلمی بود که به حراج گذاشته شد. مرد تاجری که مالک یک مغازه‌ی سوغاتی فروشی و یک رستوران غذاهای دریایی است برای دست یافتن به افتخار به خانه بردن آن میوه‌ی بخصوص یک پیشنهاد حدودا ۲۳۰۰۰ دلاری داد.

۲. خاویار الماس- ۲۵۰۰۰ دلار(۹۲,۵۰۰,۰۰۰تومان)گرانترین خوراکی جهان

خاویار الماس یک خوراکی فوق‌العاده کمیاب ایرانی و رتبه دوم در فهرست گرانترین خوراکی جهان است. خاویار به خودی خود گران هست، اما کمیاب بودن این قلم خاویار آن را حتی گران قیمت‌تر هم می‌کند. در واقع، پیدا کردن حتی یک مغازه که این محصول را بفروشد مثل گشتن دنبال سوزن در انبار کاه است. تنها فروشگاهی که به داشتن این قلم جنس معروف است خانه‌ی خاویار و پرونیر واقع در پیکادلی لندن است. این فروشگاه خاویار الماس را به ازای هر کیلو بسته‌بندی می‌کند و آن را در قوطی‌های ساخته شده از طلای ۲۴ عیار قرار می‌دهد. قیمت فروش آن ۲۵۰۰۰ دلار است. اما اگر فقط بخواهید طعم آن را بچشید، آن وقت می‌توانید قوطی کوچکتری به قیمت ۱۲۵۰ دلار بخرید.

۱. ترافل یا قارچ خوراکی دنبلان سفید آلبای ایتالیایی- ۱۶۰۴۰۶ دلار(۵۹۳,۵۰۲,۲۰۰ تومان)گرانترین خوراکی جهان

این خوراکی واقعا گرانترین خوراکی جهان است! ترافل‌ها اقلام گران قیمتی هستند، اما هیچ کدام به ارزشمندی گونه‌ی آلبای سفید ایتالیایی نیستند. کاشت این اقلام سخت شده است، که همین توجیه کننده‌ی قیمت گزاف آن است. یک بار ترافل آلبای سفید بزرگی که حدودا ۱.۵۱ کیلوگرم وزن داشت به قیمت بیش از ۱۶۰۰۰۰ دلار فروخته شد. یک سرمایه‌گذار هنگ کنگی و همسرش این ترافل را خریدند و به خانه بردند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: niume.com

10 گرانترین خوراکی جهان : شامل خاویار ایران


 

برچسب ها

بازده

  1. رضا گفت:

    دنبلان که تو ایران فت و فراوون پیدا میشه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی