کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ کشور که بزرگترین جامعه دور از وطن را دارند

بر اساس گزارش پژوهشی جدید درباره‌ی مهاجرت در سطح بین‌المللی که توسط دولت ایالات متحده انجام شده‌است ۱۰ کشور که بزرگترین جامعه دور از وطن را دارند معرفی شدند. فکر میکنید رتبه اول این فهرست کدام کشور است؟ با ما همراه باشید.

۱۰ کشور که بزرگترین جامعه دور از وطن را دارند

هند درحال‌حاضر بزرگ‌ترین جامعه دور از وطن را در دنیا دارد.بیش از ۱۵.۵ میلیون هندی خارج از این کشور زندگی می‌کنند، که این رقم از مجموع جمعیت‌های زیمبابوه و کویت بزرگ‌تر است.  از ۲۰۰۵  که هندی‌های دور از وطن با ۹.۵ میلیون نفر جمعیت جامعه دور از وطن داشتند تا کنون این رقم ۶۰ درصد افزایش داشته‌است و این افزایش شگفت‌انگیز است.

مطلب مرتبط: ۱۱ مهاجرپذیرترین کشور دنیا

۱۰ کشور که بزرگترین جامعه دور از وطن را دارند

این گزارش نشان می‌دهد تعداد کل مهاجران بین‌المللی- زندگی آدم‌ها در کشوری غیر از زادگاه‌شان- از ۲۰۰۰ تاکنون با ۴۱ درصد افزایش به ۲۴۴ میلیون، یا حدود ۳.۳ درصد جمعیت جهان، رسیده‌است.

فهرست ۱۰ کشور که بزرگترین جامعه دور از وطن را دارند:

۱. هند

۲.مکزیک

۳.روسیه

۴.چین

۵.بنگلادش

۶.پاکستان

۷.اوکراین

۸.فیلیپین

۹.سوریه

۱۰. انگلستان

 

وو هونگبو، معاون دبیرکل امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل، در ژانویه‌ی ۲۰۱۲ گفت”افزایش تعداد مهاجران در دنیا نشان‌دهنده‌ی اهمیت فزاینده‌ی مهاجرت بین‌المللی است، که تبدیل به بخش جدایی ناپذیر اقتصادها و جوامع شده‌است. مهاجرت اگر به خوبی مدیریت شود مزایای مهمی را برای کشورهای مبدا و مقصد، هم‌چنین برای مهاجران و خانواده‌های‌شان به همراه دارد.”

۱۰ کشور که بزرگترین جامعه دور از وطن را دارند

بیش از دو سوم جمعیت مهاجر تنها در حدود ۲۰ کشور دنیا توزیع شده‌اند.

مطلب مرتبط: ۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

ایالات متحده با بیش از ۴۶ میلیون نفر مهاجر، میزبان بالاترین تعداد مهاجر در دنیا است و پس از آن آلمان است که میزبان ۱۲ میلیون مهاجر است. همچنین، امارات متحده عربی که در سال ۱۹۹۵ میزبان ۲.۴ میلیون مهاجر بود، اکنون بالغ بر ۸.۱ میلیون مهاجر دارد.

گزارش سازمان ملل نشان می‌دهد “در اروپا، امریکای شمالی و اقیانوسیه، مهاجران بین‌المللی دست کم ۱۰ درصد کل جمعیت را تشکیل می‌دهند. در مقایسه، افریقا، آسیا، امریکای لاتین و جزایر کارائیب، کم‌تر از دو درصد مهاجران بین‌المللی را در خود جای داده‌‌اند.”


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: وی‌فورم

۱۰ کشور که بزرگترین جامعه دور از وطن را دارند


نوشته های مرتبط

برچسب ها

بازده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی