کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ کشور با بالاترین آمار تجاوز جنسی

در اینجا فهرستی از ۱۰ کشور با بالاترین میزان تجاوز جنسی آمده است. اگر بدانید توسعه‌یافته‌ترین کشورها مانند ایالات متحده، سوئد، فرانسه، کانادا، انگلستان، و آلمان بیش از سایر کشورها در این جرم فرو رفته‌اند، شگفت‌زده خواهیدشد.

تجاوز

توجه: این آمار مربوط به ۲ سال قبل هستند.

بسیاری از کشورها حتی کشورهای توسعه یافته شاهد بالاترین میزان تجاوز جنسی هستند. در اینجا به کشورهایی با بالاترین میزان تجاوز اشاره شده است:

۱۰. اتیوپی

بر اساس برآوردها اتیوپی یکی از بالاترین نرخ‌های خشونت علیه زنان را در دنیا دارد. گزارشی از سازمان ملل دریافت تقریبا ۶۰ درصد زنان اتیوپی قربانی خشونت جنسی هستند. تجاوز‌ جنسی مشکلی بسیار جدی در اتیوپی است. ازدواج اجباری در این کشور یک عرف است که باعث بدنامی آن شده‌است. اتیوپی جز کشورهایی است که این عرف در آنها بیش‌ترین رواج را دارد. در بسیاری از بخش‌های اتیوپی، برای یک مرد خیلی عادی است که با همکاری دوستانش دختر یا زنی بدزد، و گاهی برای فرار راحت‌تر از اسب استفاده کند. سپس آدم‌ربا عروس مدنظرش را پنهان می‌کند و تا زمانی که باردار شود به او تجاوز‌ می‌کند. گزارش شده‌است دخترانی که فقط ۱۱ سال دارند به منظور ازدواج ربوده شده‌اند. هم‌چنین نیروی نظامی اتیوپی متهم به ارتکاب تجاوز‌ سازمان یافته به غیرنظامیان است.

مطلب مرتط : ۱۰ کشور با بیشترین آمار اعدام در جهان

۹. سریلانکا

نیروهای امنیتی سریلانکا هنوز هم مظنون‌ها را مورد تجاوز‌ و شکنجه قرار می‌دهند. اخیرا ادعاهایی مطرح شده‌است که تجاوز‌ و شکنجه توسط نیروهای امینیتی سریلانکا تا ۴ سال پس از پایان جنگ داخلی ادامه داشته‌است. مطالعه‌ی سازمان ملل روی مردان و خشونت در کشورها دریافت ۱۴.۵ درصد مردان سریلانکایی نمونه‌ی تحت بررسی در مقطعی از زندگی مرتکب تجاوز‌‌ جنسی شده‌اند. ۴.۹ درصد سال گذشته اقدام به تجاوز ‌کرده‌بودند. ۲.۷ درصد به یک مرد تجاوز‌ کرده بودند. ۱.۶ درصد در یک تجاوز‌ گروهی شرکت کرده‌بودند. ۹۶.۵ درصد مردانی که مرتکب تجاوز‌ ‌شده‌بودند، هیچ پیامد قانونی را تجربه نکردند. ۶۵.۸ درصد بعد از آن احساس نگرانی یا گناه نمی‌کردند. ۶۴.۹ درصد متجاوزان بیش از یک‌بار مرتکب این عمل شده‌بودند، و ۱۱.۱ درصد به ۴ یا بیش‌ از ۴ زن یا دختر تجاوز‌ کرده‌بودند.

۸. کانادا

این اقلیمی است که برای این جرم جریمه‌ی نقدی درنظر می‌گیرد و مجموع موارد تجاوز‌ گزارش شده در این کشور ۲،۵۱۶،۹۱۸ است. این تنها ۶ درصد کل موارد تجاوز‌ است. گزارش شده‌است از هر ۳ زن یک نفر تجاوز‌ جنسی را تجربه کرده‌است و تنها ۶ درصد تجاوزها به پلیس گزارش شده‌است. براساس آمار نهاد دادگستری بریتیش کلمبیا از هر ۱۷ زن یک نفر مورد تجاوز‌ قرار می‌گیرد، ۶۲ درصد قربانیان آسیب‌های جسمی می‌بینند. ۹ درصد ضرب و شتم شده‌اند چهره‌شان خراب شده‌بود.

۷. فرانسه

تا قبل از ۱۹۸۰ تجاوز در فرانسه جرم نبود. قوانین حامی حقوق و امنیت زنان در فرانسه نسبتا جدید هستند. قانونی که بر اساس آن تجاوز‌ جرم محسوب می‌شود تنها به ۱۹۸۰ برمی‌گردد. پیش‌تر احکام بر پایه‌ی دستورالعمل‌های اخلاقی قرن نوزدهم بودند. قانونی برای آزار و اذیت جنسی در ۱۹۹۲ به تصویب رسید و در ۲۰۰۲ قانونی برای آزار و اذیت اخلاقی گذاشته‌شد. آخرین لایحه‌ی مبارزه با خشونت علیه زنان سال گذشته تصویب شد. مطالعات دولت نشان می‌دهد هر سال ۷۵۰۰۰ مورد تجاوز در کشور رخ می‌دهد. تنها ۱۰ درصد قربانیان شکایت می‌کنند. فرانسه با مجموع ۳،۷۷۱،۸۵۰ مورد در رتبه‌ی هفتم قرار دارد.

۶. آلمان

تخمین زده می‌شود ۲۴۰۰۰۰ زن و دختر تاکنون بر اثر این جرم از دنیا رفته‌اند. آلمان با تعداد ۶،۵۰۷،۳۹۴ مورد تجاوز جنسی در امسال ششمین کشور با بالاترین میزان این سوء رفتار است که رقم واقعا بالایی است. کاتولیک‌های آلمانی قرص‌های پیش‌گیری از بارداری اورژانسی را برای قربانیان جایز دانسته‌اند. این کشور که در فناوری رو به پیشرفت است، در انسانیت عملا در حال پس‌رفت است.

۵. بریتانیا

بسیاری از آدم‌ها آرزو دارند در بریتانیا زندگی کنند یا حداقل آن‌جا را ببینند چون یکی از پیش‌رفته‌ترین کشورها است. ولی یقینا آگاهی ندارند که این کشور به شدت با جرم تجاوز دست به‌گریبان است. در زانویه‌ی ۲۰۱۳، وزارت دادگستری(MoJ)، دفتر آمار ملی(ONS)، و نهاد نخست‌وزیری برای نخستین بار مشترکا خبر‌نامه‌ی آمار رسمی خشونت‌های جنسی را با عنوان “مروری بر آسیب‌رسانی جنسی در انگلستان و ولز” منتشر کردند. بر اساس گزارش به‌طور متوسط تقریبا ۸۵۰۰۰ زن سالانه در انگلستان و ولز مورد تجاوز قرار می‌گیرند. ۴۰۰۰۰۰ زن هر سال اذیت و آزار جنسی می‌شوند. از هر ۵ زن یک نفر (۱۶ تا ۵۹ ساله) پس از ۱۶ سالگی گونه‌ای از خشونت جنسی را تجربه می‌کند.

مطلب مرتبط : مجازات تجاوز در ۱۲کشور دنیا:از گردن زدن تا اخته کردن

۴. هند

هند جایی است که اذیت و آزار جنسی به سرعت در حال افزایش است. تجاوز یکی از رایج‌ترین جرم‌ها علیه زنان است. بر اساس داده‌های دیوان اسناد و مدارک جرایم ملی۲۴۹۲۳ مورد تجاوز در سراسر هند در ۲۰۱۲ گزارش شد، ولی متخصصان قبول دارند که تعداد موارد گزارش نشده‌ی اذیت و آزار جنسی این رقم را خیلی بالاتر می‌برد. از این میان ۲۴۴۷۰ مورد توسط والدین/خانواده، اقوام، همسایه‌ها و افراد آشنای دیگر اعمال شده‌است، که نشان می‌دهد مردانی که با قربانیان آشنا بوده‌اند ۹۸ درصد تجاوزهای گزارش شده را مرتکب شده‌اند. تازه‌ترین برآوردها حاکی از آن است در هند هر ۲۲ دقیقه یک مورد تجاوز گزارش می‌شود.

۳. سوئد

سوئد بالاترین میزان وقوع تجاوز گزارش شده را در اروپا و یکی از بالاترین‌ها را در دنیا دارد. در سوئد از میان هر ۴ زن یک نفر قربانی تجاوز است. تا ۲۰۱۰ پلیس سوئد بالاترین رقم تعرض را به ثبت رساند-حدود ۶۳ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ شهروند. این کشور سومین رتبه در بالاترین میزان جنایت را دارد. در سوئد ۱۵۷۰۰ تعرض جنسی در ۲۰۰۹ گزارش شد، که در مقایسه با ۲۰۰۸ افزایشی ۸ درصدی داشت، از این میان، ۷۵۹۰ گزارش بررسی شد و ۵۹۴۰ مورد آن تجاوز و اذیت و آزار جنسی(از جمله عریان‌گرایی) بود. در آوریل ۲۰۰۹، گزارش شد جرایم جنسی در ۱۰ سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته‌است. براساس مطالعه‌ی اتحادیه‌ی اروپا در ۲۰۰۹، سوئد یکی از بالاترین نرخ‌های تجاوز گزارش شده را در اروپا دارد.

۲. افریقای جنوبی

این کشور با ۶۵۰۰۰ گزارش تجاوز جنسی و آزار و اذیت‌های جنسی دیگر در سال ۲۰۱۲، یکی از بالاترین نرخ‌های تجاوز را در دنیا دارد. وقوع تجاوز در این کشور باعث شده‌است از آن با عنوان “پایتخت تجاوز جهان” یاد کنند. در میان ۴۰۰۰ زن که جامعه‌ی اطلاعات، اعتباربخشی، و شفاف‌سازی از آنها پرسش کرده‌است از هر ۳ زن یک نفر در سال گذشته مورد تجاوز قرار گرفته‌است. بیش‌از ۲۵ درصد مردان افریقای جنوبی در یک نظرسنجی به این سوء رفتار اعتراف کردند. تقریبا نیمی از آنها گفتند به بیش از یک نفر تجاوز کرده‌اند. از هر ۴ نفری که اعتراف کرده‌بودند، ۳ نفر اظهار کردند نخستین بار در دوران نوجوانی تعرض کرده‌اند. این نظر سنجی توسط شورای تحقیقات پزشکی(MRC) به چاپ رسید. افریقای جنوبی بالاترین میزان وقوع تجاوز به کودکان و نوزادان را در میان سایر کشورها دارد. اگر متجاوز محکوم شود، مدت حبس او حدود ۲ سال خواهدبود.

۱. ایالات متحده

ابرقدرت جهان در مسابقه‌ی تجاوز جنسی مقام اول را دارد. متجاوزان به‌طور عمده مرد هستند و سهمی ۹۹درصدی دارند. در میان همه‌ی قربانیان، ۹۱ درصد زنان‌هستند درحالی‌که ۹ درصد را مردان تشکیل می‌دهند. آمار وزارت دادگستری ایالات متحده عنوان می‌کند ۹۱ درصد قربانیان تجاوز جنسی زن و ۹ درصد مرد هستند، و تقریبا ۹۹درصد متجاوزان مرد هستند. بر اساس نظرسنجی ملی خشونت علیه زنان، از هر ۶ زن امریکایی یک نفر، و از هر ۳۳ مرد امریکایی ۱ نفر در طول زندگی قربانی یک تجاوز کامل یا اقدام به آن است. بیش از ¼ زنان در سن ۱۸ تا ۲۴ ساله گزارش کرده‌اند پس از ۱۴ سالگی قربانی تجاوز یا اقدام به آن بوده‌اند. از آن میان ، تنها ۱۶ درصد کل موارد گزارش شده‌اند. این مسئله در فضای باز در ایالات متحده‌ی امریکا رایج نیست، بلکه بیش‌تر موارد تجاوز در خانه‌ها رخ می‌دهد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار  بازده

منبع: واندرلیست

۱۰ کشور با بالاترین آمار تجاوز جنسی 


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی