کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ چیز شگفت انگیز که افراد موفق از آنها لذت می‌برند

اینکه آدم های موفق از چه چیزهایی لذت می برند سوالی است که گاهی برای همه ما پیش می آید! خانه های بزرگ و مجلل، ماشین های زیبا و مدرن، تفریحات گرانقیمت و عجیب و غریب… . اما در این نوشتار از ۱۰ چیز شگفت انگیز برایتان می گوییم که افراد موفق از آنها لذت می‌برند و خوب است شما هم بدانید.

۱۰ چیز شگفت انگیز که افراد موفق از آنها لذت می‌برند

مقاله‌های سبک زندگی درباره‌ی آدم‌های ثروتمند و مشهور ناگزیر امارت‌های مجلل، خریدهای عجیب و غریب، و تفریحات محیرالعقول را به ذهن متبادر می‌کند. و با این که رییس اوراکل، لری الیسون، در مسابقات قایق‌سواری با قایق‌های بادبانی شرکت می‌کند، در یک خانه ۱۰۰ میلیون دلاری زندگی می‌کند، و یک جزیره‌ی تفریحی در منطقه هاوایی می‌خرد، این کار در بین رهبران کسب و کار و مدیران یک هنجار نیست.

اما من صدها مدیرعامل، نایب رییس و موسس موفق را می‌شناسم که به خاطر نبود امکانات، از چیزهای عادیتر به هیجان می‌آیند و از چیزهای ساده ای لذت می برند.

چرا این موضوع اهمیت دارد؟ چون ما در فرهنگی زندگی می‌کنیم که تا حدودی سعی می‌کند آدم‌های کسب و کاری موفق را هم ستایش کند و هم به آنها نفرت بورزد، در حالی که حقیقت این است که آنها هم مثل من و شما از گوشت و استخوان درست شده‌اند. نه این که بخواهیم کلیشه‌ای صحبت کنیم، اما کسانی که من می‌شناسم از انجام چیزهایی لذت می‌برند که ممکن است شما را شگفت‌زده کند.

در ادامه ۱۰ چیز شگفت انگیز که افراد موفق از آنها لذت می‌برند آمده است:

۱. کمک به کسانی که نیازمند و مستحق کمک هستند.

صحبت کردن از علت‌ کمک‌های خیریه این روزها کار مرسومی است اما، بر اساس تجربه‌ی من، آدم‌های کمی در واقع به آن چه می‌گویند عمل می‌کنند. آدم‌‌های کسب و کاری موفق عموما وقتی پای آدم‌های نیازمند و مستحق به میان می‌آید- دومی تمایزی کلیدی است- در مورد وقت و پول‌شان کاملا سخاوتمند هستند.

۲. خوابیدن در تخت‌خواب خودشان! این چیزی است که افراد موفق از آنها لذت می‌برند!

شکوه یک مدیر قدرقدرت که به سرعت سرتاسر جهان را می‌پیماید کاملا افسانه است. در آغاز شاید جالب به نظر برسد، اما پس از چند میلیون مایل پرواز، کاملا مریض و از تمام آن پروازهای شبانه و قدم زدن داخل اتاق‌های هتلی که نمی‌دانید در کدام شهر یا کشور است خسته می‌شوید. گلیندا درست می‌گفت. هیچ جا خانه‌ی خود آدم نمی‌شود.

مطلب مرتبط: با این ۱۴ کار بعد از بیدار شدن روزتان را بسازید و لذت ببرید

۳. سرگرمی‌های روزمره.

بعضی‌ها ماکت می‌سازند یا ساز می‌زنند در حالی که بعضی دیگر دوست دارند کیک فنجانی درست کنند یا پوکر بازی کنند. من باغبانی دوست دارم و برای هیزم تهیه کردن درختان بزرگ را خرد می‌کنم. همچنین غذای آسیایی درست و انواع نوشیدنی‌ها را جمع می‌کنم. بله، از آنها هم می‌نوشم. جالب است!

۴. سفت و سخت کار کردن.

این در رابطه با آن چیزی است که آدم‌های موفق دوست دارند واقعا انجام بدهند، نه آنچه دوست دارند محض سرگرمی انجام دهند. و آن چه بیشتر آنها دوست دارند انجام بدهند سفت و سخت کار کردن است. آنها اکثرا معتادان به کار هستند که عاشق کار خود هستند.

۵. وقت آرامش.

شهرت معمولا به دنبال موفقیت حاصل می‌شود. شهرت همراه با قلمرو می‌آید. اما در مرکز توجه عموم بودن آنقدرها هم که می‌گویند خوب نیست. بیشتر این آدم‌ها وقتی کار نمی‌کنند از اوقات را تنها یا با خانواده و دوستان سپری کردن لذت می‌برند. از زیر فشار بیرون آمدن و از دور نگاهی به اوضاع انداختن تقریبا یک ضرورت است.

۶. کنترل کردن هم چیزی است که افراد موفق از آنها لذت می‌برند

فقط تمام مدیرعامل‌ها نیستند که عشق کنترل کردن دارند، بلکه این خصلتی به اندازه‌ی کافی رایج است، به خصوص در بین موسسانِ شرکت‌های فناوری. متاسفانه، من هم به درد مشابهی مبتلا هستم! زندگی همین است دیگر.

مطلب مرتبط: ۲۰ انتخاب و عادت هوشمندانه افراد موفق

۷. نصیحت کردن.

اکثر رهبران کسب و کارهای موفق درباره‌ی به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه‌ی‌شان به طرز شگفت‌انگیزی سخاوتمند هستند. حتی بعد از راه انداختن مشاغل پول‌ساز، آنها معمولا از صحبت کردن، نوشتن کتاب یا مقالات، یا فقط نصیحت کردن کسانی که نیازمند نصیحت هستند لذت می‌برند. آنها عموما صمیمی هستند، و به نظارت کردن تمایل دارند، و در این باره نیز تظاهر نمی‌کنند.

۸. برنده شدن.

از آن‌جایی که روح رقابت توسط یک سیستم آموزشی که حد وسط را به جای شایسته‌سالاری ترویج می‌دهد، در حال حذف شدن است، شایان ذکر است که هر مدیر یا رهبر کسب و کار موفقی که من می‌شناسم برنده شدن را دوست دارد. آنها مثل چارلی شین زیاد درباره‌ی آن روده درازی نمی‌کنند، با وجود این، این قضیه صحت دارد.

۹. عرق کردن.

غیر طبیعی است ولی اکثریت قریب به اتفاق این آدم‌ها به یکی دو روش تناسب اندامشان را حفظ می‌کنند. آنها می‌دوند، پیاده روی می‌کنند، یوگا کار می‌کنند، شنا، دوچرخه سواری، اسکی می‌کنند، ورزش‌های سه گانه انجام می‌دهند، وزنه می‌زنند، هنرهای رزمی تمرین می‌کنند و هر چیز دیگری که موثر باشد انجام می‌دهند.

مطلب مرتبط: ۸ کار آدم های موفق که با اعتماد به نفس به نظر برسند

۱۰. خوب رفتار کردن با کارکنان‌شان.

هر چند دیدگاه پوپولیستی یک درصد این است که آنها ظالم، خودخواه، و حریص هستند، این بیشتر یک استثناء است تا یک قاعده. تقریبا هر رییس شرکتی که من می‌شناخته‌ام می‌دانسته است که سرمایه‌ی انسانی بی‌شک مهم‌ترین دارایی آنها است.

روشی که جامعه‌ی ما دائما مدیرعامل‌ها را مثل خدایان یا الهه‌ها به اوج می‌برند و به عنوان تافته‌های جدا بافته بدنام‌شان می‌کنند به نوعی عجیب است. من واقعا متوجه این رفتار نمی‌شوم. اگر یکی از آنها را در خیابان ببینید، ممکن است فکر کنید یک آدم معمولی است. این به آن خاطر است که او واقعا یک آدم معمولی است. این زیبایی سرمایه‌داری بازار آزاد است.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_کامروا ابراهیمی

نویسنده:استیو توباک

منبع: انترپرنر

۱۰ چیز شگفت انگیز که افراد موفق از آنها لذت می‌برند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی