کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ چندفرهنگی‌ ترین شهرهای دنیا

چندفرهنگی‌ ترین شهرهای دنیا

در این نوشتار به ۱۰ چندفرهنگی‌ ترین شهرهای دنیا پرداخته می شود. این شهرها توانسته اند در چند دهه ی گذشته بیشترین مهاجران را بپذیرند و به رشد چشم گیری دست یابند.

جهانی که امروز در آن زندگی می‌‌کنیم، انفجاری است از فرهنگ‌های متعددی که همه با هم گره خورده‌اند.

چندفرهنگی‌ ترین شهرهای دنیا

از غذاهای متنوعی که مایه‌ی لذت ما هستند تا دوستانی که داریم، و زبان‌های خارجی که ما را احاطه کرده‌اند! بیشتر ما از زنده و پویا بودن فرهنگ‌های مختلفی که در اطراف‌مان می‌بینیم، لذت می‌بریم.

با این حال، اگر شما به دنبال این هستید که بیش‌ترین‌ میزان چندفرهنگی راتجربه کنید، ما فهرستی از چندفرهنگ‌ترین شهرهای جهان که می‌توانید از آنها دیداری داشته باشید، آماده کرده‌ایم. فرصت خوبی است که ببینید آیا شهری که شما امروز در آن زندگی می‌کنید نیز در فهرست هست یا خیر؛ اگر شهر شما در این فهرست بود، حتما موضوع را با دوستان محلی‌تان در میان بگذارید!

مطلب مرتبط :۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶

در ادامه ۱۰ چندفرهنگی‌ ترین شهرهای دنیا معرفی می شوند :

۱۰. دبی

دبی شهری است که کاملا توسط کارگرانی از کشورهای مختلف در سراسر جهان ساخته شد. این شهر تنها در چند دهه از یک شهر کوچک در ساحل خلیج فارس به شهری شناخته‌شده در جهان تبدیل شد. دبی با نرخ تنوع بیش از ۸۳ درصد، به عنوان یکی از چند فرهنگی‌ترین شهرهای جهان جایگاه دهم را می‌گیرد.

dubai-overview-1400x788-1

۹. لس‌آنجلس

لس‌آنجلس، که به اسپانیایی با نام فرشتگان (The Angels) نیز شناخته می‌شود، به لحاظ تاریخی بخشی از مکزیک بوده، به همین دلیل اگر در این شهر زندگی می‌کنید، ارزش دارد که وقت بذارید و اسپانیایی یاد بگیرید. امروز، لس‌انجلس به لحاظ وسعت دومین شهر در ایالات متحده است، با مردمی از حدود ۱۴۰ کشور که به ۸۶ زبان مختلف صحبت می‌کنند و این شهر را خانه‌ی خودشان می‌دانند. این شرایط ناشی از قوانین انعطاف‌پذیر مهاجرت است، که آدم‌ها را از سراسر جهان به این‌جا می‌کشاند تا رویای امریکایی‌شان را خلق کنند. لس‌آنجلس چندین محله‌ی فرهنگی دارد، از جمله محله‌ی کره‌ای‌ها (koreantown)، توکیوی کوچک (Little Tokyo)، و بویل هایتس (Boyle Heights).

los_angeles_city_view

۸. لندن

لندن چندفرهنگی‌ترین شهر در اروپا، و بزرگ‌ترین شهر در انگلستان است. هرچند زبان رسمی آن انگلیسی است، اما بیش از یک سوم از جمعیت لندن در یک کشور خارجی به دنیا آمده‌اند. در خیابان‌های این شهر پر از تنوع، بیش از ۲۰۰ زبان به صورت روزانه صحبت می‌شوند، و این رقم همچنان در حال رشد است.

London Big Ben and traffic on Westminster Bridge

۷. آمستردام

این شهر که به عنوان شهر آزادی و بردباری معروف است، در آن‌جا مردمی با بیش از ۱۷۸ پیش‌زمینه‌ی متفاوت فرهنگی زندگی می‌کنند. برای کمک به افراد غیر هلندی که در این شهر زندگی می‌کنند، کلاس‌های رایگان زیادی برای آموزش زبان وجود دارد. این شهر حتی میزبان رویدادهای چندفرهنگی در طول سال است که دیدگاه جهانی‌ ساکنان آن را بهبود می‌دهد.

مطلب مرتبط : ۹ بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

stock-photo-beautiful-amsterdam-76796579
۶. نیویورک

نیازی به گفتن نیست که نیویورک اغلب به عنوان شهر “متفاوت‌ها” شناخته می‌شود، شهری که آدم‌ها را از سراسر جهان به هم پیوند داده‌است. این شهر دفتری برای رسیدگی به امور مهاجران در شهرداری تاسیس کرد و چندین فرمان اجرایی و قانون در این دفتر صادر شده‌است برای کمک به کسانی که از خارج از کشور می‌آیند – یعنی حدود ۳۶ درصد از جمعیت آن.

nyc-forbes-1940x970

۵. پاریس

پاریس بعد از لندن چندفرهنگی‌ترین شهر در اروپا است. چیزی که باعث مطرح شدن پاریس در این زمینه شده این است که تنها شهر بین‌المللی در جهان است، که در آن زبان انگلیسی شکل اصلی ارتباطات بین آدم‌ها از ملیت‌های مختلف نیست.

paris-is-your-campus-min

۴. سنگاپور

این کشور جزیره‌ای کوچک، پس از کسب استقلال در سال ۱۹۶۵، به مرکز چندفرهنگی و اقتصادی در آسیا تبدیل شده‌است. سنگاپور دارای چهار زبان رسمی است: انگلیسی، مالایی، ماندارین، تامیل، و حدود ۴۰ درصد از جمعیت آن از کشورهای خارجی می‌آیند.

free_singapore_tour_900

۳. سیدنی

هرچند سیدنی از بقیه‌ی جهان دور است، اما همسایه‌ی نزدیک بسیاری از کشورهای آسیایی از جمله چین، هنگ‌کنگ، ژاپن و کره است. به همین دلیل است که بیش از ۴۰ درصد از جمعیت آن از خارج از کشور می‌آیند، کشورهایی مانند فیلیپین، انگلستان، ایتالیا، چین، و غیره.
سیدنی به عنوان بزرگ‌ترین شهر در استرالیا، اغلب به عنوان “نیویورک استرالیایی” شناخته شده‌است.

65830387
۲. هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ مانند سنگاپور، کشور کوچک دیگری است که رشد کرده و به یک قطب اقتصادی در آسیا تبدیل شده‌است. کشور پرهیاهویی که چندفرهنگی آن بیش‌تر به دلیل استخدام نیروی کار ارزان در چین یا هند است. در حالی که تبعیض در این شهر همچنان ادامه خواهد داشت، دشوار می‌توان تنوع فرهنگ‌ها را که در این شهر پر انرژی با یکدیگر تضاد دارند، انکار کرد.

مطلب مرتبط :‌ ۱۰ بهترین شهر دنیا برای زندگی

hong-kong

۱. تورنتو

تورنتو بزرگترین شهر کانادا در صدر چندفرهنگی‌ ترین شهرهای دنیا قرار دارد. اغلب این شهر را به عنوان “چندفرهنگی‌ ترین شهر دنیا” می شناسند.
افرادی از انگلستان، ایرلند، چین و ایتالیا (تنها چند نمونه) برخی از گروه‌های فرهنگی بزرگ‌تر را در این شهر نشان می‌دهند، در حالی که جوامع کوچک شامل افرادی از ایران، هلند، نپال، رومانی و بسیاری از کشورهای دیگر می‌شوند. این مکان هیجان‌انگیز، ده‌ها محله‌ی قومی دارد که می‌توان آنها را کاوش و بررسی کرد، از جمله محله‌ی چینی‌ها، شهرک یونانی‌ها، دهکده‌ی رونسس والس یا لهستان کوچک (Little Poland)، ایتالیای کوچک (Little Italy) و هند کوچک (Little India).

Panorama of Toronto skyline at sunset in Ontario, Canada.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ سارا فیضی

منبع: پیک د برین-pickthebrain

۱۰ چندفرهنگی‌ ترین شهرهای دنیا


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی