کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فقط کارآفرینان موفق از پس این ۱۰ چالش احساسی بر می آیند

فقط کارآفرینان موفق از پس این ۱۰ چالش احساسی بر می آیند

کارآفرینان موفق فقط می توانند از پس چالش های احساسی برآیند که موضوع این نوشتار است.  کارآفرینان در راه‌شان با موانعی مبارزه می‌کنند که فقط عده‌ی کمی قادر به درک آن هستند. دوستان، خانواده، و کارمندان دید و چشم‌اندازی از این موانع سر راه آنها ندارند.

کارآفرینان موفق

کارآفرینان از یک سری از تجربه‌های کمیاب بهره‌مند هستند. قطعا جاده‌ی پیشرفت و موفقیت برای خیلی‌ها مشترک و باز  است. ولی در صدر قرار گرفتن قواعد و مسئولیت‌های خودش را دارد.

کارآفرینان محرم اسرار مجموعه‌ای از تجارب نادر هستند. بازتاب‌ها و پیامدهای خوب و بد بزرگی در پس هر اقدام آنان وجود دارد. موانع زیادی وجود دارد که فقط کسی که در راس اجرای امور است با آنها روبه‌رو است. شکوه واقعی برآمدن از پس این موانع و چالش‌ها و نیز قسمت کردن موفقیت با کسانی است که به شما کمک کردند به قله برسید. این فهرست را با آنها به اشتراک بگذارید تا گرفتاری‌های شما را درک کنند و بفهمند که از صمیم قلب از حمایت آنها قدردانی می‌کنید.

۱. عاقبت مبهم.

کارآفرینان موفق کار متفاوتی انجام می‌دهند. بعضی‌ها، مثل ماسک یا زاکربرگ، استانداردهای قدیمی را به شدت نقض می‌کنند. بعضی دیگر فقط از رقبا بهتر عمل می‌کنند. در هر دو مورد، احتمالا روش آنها جدید و متفاوت از دیگران است. این یعنی آنها دقیقا نمی‌دانند چه باید بکنند و هر روز را به پیدا کردن راه در انبوهی از مه می‌گذرانند.


مطلب مرتبط : کارآفرینان موفَق:۱۰ ویژگی کارآفرینان موفَق که شاید در شما باشد


۲. ماجراجویی تنها.

بهترین بخش کارآفرین بودن داشتن همکارانی است که می‌توانید مسئولیت را با آنها قسمت کنید. کارآفرینان موفق می‌توانند از همراهی تیم بهره‌مند شوند، ولی وقتی آینده نامعلوم یا نامطمئن است، در نهایت این کارآفرین است که باید مسیر موفقیت را برای دیگران هموار کند.

۳. وزنه‌ی رهبری.

موفقیت معمولا به همه‌ی کسانی که کمک کرده‌اند، منتسب می‌شود. فجایع فقط به رهبر که در راس قرار دارد، نسبت داده می‌شود. کارآفرینان موفق می‌دانند که مسئول شکست در رده‌های پایین در نهایت با شخصی است که در راس هرم قرار گرفته‌ است، به دلیل استراتژی اشتباه، شیوه‌ی استخدام ضعیف، یا مهارت‌های مدیریتی ناکارآمد.

۴. وابستگی به کار گروهی.

هیچ کارآفرینی بدون در نظر گرفتن دیگران و حمایت آنها به موفقیت دست پیدا نمی‌کند. یک سازنده‌ی مبلمان می‌تواند به تنهایی و در یک کارگاه یک اثر هنری خلق کند. یک نویسنده می‌تواند در یک غار دور از دیگران یک کتاب قطور بیرون بدهد. ولی یک آدم به تنهایی نمی‌تواند مجموعه‌ای از موفقیت ها را بسازد. با وجود ضعف‌های انسانی در مهارت‌ها و ارتباطات آدم‌ها، باز هم کارآفرینان موفق باید به فداکاری و تعهد دیگران اطمینان و اتکا کنند.

۵. چالش تفاهم.

کارآفرینان مطالب زیادی در ذهن‌شان دارند. بیشتر موفقیت اولیه‌ی آنها به طور غریزی اتفاق می‌افتد. ولی دیگران نیاز دارند مسیر فکری آنها را به خوبی بفهمند تا بتوانند آن را دنبال کنند و به موفقیت برسند. یعنی کارآفرین باید آن‌چه را که در مغزش است با دیگران به اشتراک بگذارد و طوری بیان کند که برای‌شان قابل فهم باشد.

۶. لزوم فرآیند.

اگر مردم به‌طور طبیعی می‌دانستند چه‌وقت چه باید بکنند، عالی بود. در آن ‌صورت می‌شد با هر روشی شرکتی عالی ساخت. ولی هرچه یک شرکت بزرگ‌تر می‌شود، نیاز به وحدت رویه یا هم‌سانی نیز بیشتر می‌شود. کارآفرینان موفق باید اقدام‌های غیرمعمول انجام دهند و فرآیندهای یکنواخت و با ثباتی ایجاد کنند تا بتوانند به حجم و مقیاس مورد نظر دست یابند.

۷. استرس انطباق.

هرموقع به اطراف‌تان نگاه کنید می‌توانید کارآفرینی را ببینید که می‌گوید “وقت چرخش است”. ولی تغییر تنها چیز باثبات در بازار است. کارآفرینان موفق باید در هر چرخشی تغییر را پیش‌بینی کنند و بفهمند هر بار چگونه خود را وفق بدهند، حتی وقتی بازار سرعت مورد نیاز را کنترل می‌کند.

۸. مسئولیت دانستن.

هنگامی که پرداخت دلارها تعهد شد و کارمندان استخدام شدند، دیگر جایی برای بازگشت به عقب یا اشتباه نیست. وقتی هیچ ایده‌ای به ذهن افراد تیم نمی‌رسد و اینترنت خبر یا موضوع جدیدی ندارد، کارآفرین باید تصمیم بگیرد چه‌طور به جلو حرکت کند. اینرسی یک انتخاب نیست.

۹. اجتناب‌ناپذیری شکست.

هیچ موفقیت بزرگی بدون شکست‌های جزیی اتفاق نمی‌افتد. کارآفرینان موفق در چنین شرایطی درجا نمی‌زنند. بلکه با آغوش باز آن را می‌پذیرند و از فجایعی که خود مسبب آنها هستند درس می‌گیرند. در طول مسیر شجاعانه سختی‌ها را به جان می‌خرند تا گروه را از اثرات آن حفظ کنند.

۱۰. فشارِ برجای گذاردن میراث.

کارآفرینان موفق به ندرت به دنبال کسب ثروت هستند. چیزی که آنها را برمی‌انگیزد نیاز به اضافه کردن چیزی به دنیا است که مهم و معنادار باشد. این نیاز آن را صبح از خواب بیدار می‌کند و شب‌ خواب را از آنها دور می‌کند. آنها از پا نمی‌نشینند تا بفهمند تغییری قابل تشخیص ایجاد کرده‌اند.


منبع: آنترپرینر

ترجمه: تحریریه‌ی سایت کسب و کار بازده

فقط کارآفرینان موفق از پس این ۱۰ چالش احساسی بر می آیند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی