کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا

دی جی ها پیشتازان صنعت موسیقی امروز هستند. آنها “الهه ‌های” ژانر موسیقی الکترونیک هستند و هرچند چندین دهه از حضور آنها می‌گذرد، اما اکنون و در این روزها به سلطه و نفوذ کامل دست پیدا کرده‌اند. طبق گزارش فوربس از سلاطین موسیقی الکترونیک در ۲۰۱۵، نگاهی می‌اندازیم به ۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا که بر اساس درآمدشان در ۲۰۱۴-۲۰۱۵ فهرست شده‌اند.

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا۱۰. افروجک-۱۶ میلیون دلار – (Afrojack)

دی جی هلندی، افروجک، که احتمالا می‌توانست در این فهرست خیلی بهتر عمل کند، ۱۶ میلیون دلار در سال درآمد کسب کرده است؛ که او را در مکان دهم فهرست قرار می‌دهد. او در کشورهای مختلفی شامل هلند و یونان به دی جی بودن اشتغال دارد، و نام فعلی‌اش را در ۲۰۰۷ بر خود گذاشت، همان موقع که استودیوی خودش Wall Recordings را نیز تاسیس می‌کرد. این روزها، او آهنگ‌های جدید پرطرفداری می‌سازد که بلافاصله راه خود را به ایستگاه‌های رادیویی معروف باز می‌کنند.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین آهنگ ۲۰۱۶

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا۹. (رتبه‌ی مشترک) زد – ۱۷ میلیون دلار – (Zedd)

زد نیز یکی از دی جی‌های بسیار با استعداد است، که به اندازه‌ی مارتین گریکس درآمد دارد، یعنی ۱۷ میلیون دلار. او اصالتی آلمانی-روسی دارد. حرفه‌ی اصلی او در ۲۰۰۲ شروع شد زمانی که مسیر خود را به سمت الکترو هاوس آغاز کرد. امروزه او ترک‌های مختلفی دارد که در آنها ستاره‌های معروفی حاضر هستند و به یکی از جوانترین و بزرگ‌ترین دی جی‌های جهان تبدیل شده است. در میان برجسته‌ترین محصولات او در این حرفه، ترک “وضوح” را می‌توان نام برد که به شهرتی جهانی دست پیدا کرد و در بین ۱۰۰ برترین آهنگ رتبه‌ی ۸ را از آن خود کرد. این هنرمند برنده‌ی جایزه‌ی گرمی آلبوم جدیدش، رنگهای واقعی، را امسال منتشر کرد.

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا۸. (رتبه‌ی مشترک) مارتین گریکس- ۱۷ میلیون دلار – (Martin Garrix)

مارتین گریکس نوجوان، سلطان هلندی پراگرسیو هاوس و الکترو هاوس در کنار کسکید هشتمین پردرآمدترین دی جی جهان است. گریکس ۱۷ میلیون دلار درآمد دارد. فرصت بزرگ او در ۲۰۱۲ به‌دست آمد وقتی که ریمیکسی از آهنگ “اندام تو” ساخته ی کریستینا آگیلرا ارائه کرد. از آن زمان، او چند شاهکار تولید کرده است مانند “حیوانات” و “جادوگران”. او به درستی در فهرست  پردرآمدترین دی جی دنبا جای گرفته است، و در عین جوانی بسیار موفق است.

مطلب مرتبط: ۱۰ پردرآمدترین سلبریتی ۲۰۱۶

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا۷. کسکید- ۱۸ میلیون دلار – (Kaskade)

کسکید ۴۴ ساله یکی از قدیمی‌ترین دی‌جی‌های جهان است اما همچنان یکی از خستگی‌ناپذیرترین آدم‌های عرصه‌ی موسیقی دانس(رقص) است. بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، فوربس درآمد او را ۱۸ میلیون دلار برآورد کرد. این دی جی امریکایی که صنعت موسیقی را در ۱۹۸۹ آغاز کرد با هنرمندانی مثل ددماوس و اسکایلر گری همکاری کرده است. کسکید بیشتر روی ژانرهای موسیقی هاوس، پراگرسیو هاوس، الکترو هاوس، و دیپ هاوس تمرکز دارد.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین آلبوم موسیقی جهان در ۲۰۱۶

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا۶. آویچی- ۱۹ میلیون دلار – (Avicii)

جای تعجب است که آویچی در بین ۵ نفر برتر قرار نگرفته است، و این از آن جهت تعجب آور است که او از شهرت و محبوبیت گسترده‌ی جهانی برخوردار است. درآمد ۲۰۱۴-۲۰۱۵ آویچی حدود ۱۹ میلیون دلار برآورد می‌شود. آویچی، مثل داوید گتا موفق شده است تا به طور موفقیت آمیزی ژانرهای مختلف موسیقی را- برای گسترش شهرت و محبوبیت‌اش در بین طرفداران ژانرهای دیگر – در ترک‌های الکترونیک ترکیب کند. او هنوز بسیار جوان است، و جای تعجب ندارد اگر نهایتا بتواند جایگاه خودش را در فهرست ۱۰ برترین دی جی بالاتر بکشد.

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا۴. (رتبه مشترک). استیو آئوکی – ۲۴ میلیون دلار – (Steve Aoki)

آئوکی، با درآمد ۲۴ میلیون دلار، به طور مشترک با اسکریلکس در جایگاه چهارم قرار گرفته است. امسال احتمالا یکی از موفق‌ترین سال‌های سلطان امریکایی الکترو و دابستپ بود که نسبت به درآمد ۲۳ میلیون دلاری سال قبلش ۱ میلیون دلار بیشتر کسب کرده است. در طول دوره‌ی ارزیابی ۱۲ ماهه او به خاطر توانایی‌اش در ارائه‌ی ۳ اجرا در یک روز توانست ۲۱۶ اجرا داشته باشد. اصل فعالیت حرفه‌ای او به سال ۱۹۹۶ بر می‌شود، زمانی که Dim Mak Records را تاسیس کرد، که با هنرمندان معروفی مثل مسترکرفت و بلادی بیت روتس در ارتباط بود.

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا۴. (رتبه مشترک). اسکریلکس- ۲۴ میلیون دلار – (Skrillex)

سلطان امریکایی ریمیکس‌های دابستپ، اسکریلکس، با درآمد کلی برابر با ۲۴ میلیون دلار در جایگاه چهارم پردرآمدترین دی جی دنیا قرار می‌گیرد. او حرفه‌ی خود را به عنوان خواننده و جزئی از باند از آغاز تا انتها(From First to Last) شروع کرد، اما در ۲۰۰۷ به تنهایی پیمودن مسیر خود را به سمت شهرت و افتخار آغاز کرد. احتمالا همه‌ی ما نشاط و سرخوشی ناگهانی حاصل از ریمیکس‌های اسکریلکس را که به طور ناگهانی تمام ویدیوهای یوتیوب را غرق در خود کرد به خاطر می‌آوریم، و هرچند بعضی از آنها احتمالا به لحاظ صدا ناشیانه بودند، اما در جذب میلیون‌ها نفر موفق عمل کردند. او از اجراهای زنده و از طریق کمپانی ناشر موسیقی، OWSLA، کسب درآمد می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۲ سلبریتی بسیار ثروتمند که از ثروت شان شگفت زده می شوید

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا۳. تیستو- ۳۶ میلیون دلار – (Tiësto)

مقام سوم به این دی جی بسیار معروف هلندی تعلق می‌گیرد. تیستو چند دهه است که فعالیت می‌کند، و در سن ۴۶ سالگی هنوز هم به لطف قراردادهای مهم با برندهایی چون Guess، ۷UP، و یک قرارداد سودآور عظیم با کلوپ بزرگ وگاس، هاکاسان، از دی جی‌های جوانتر درآمد بیشتری کسب می‌کند. او در طول ۱۲ ماه بیش از ۱۰۰ اجرا در سرتاسر جهان داشت. تیستو تاثیر بزرگی بر هاوس، پراگرسیو هاوس و ترنس گذاشته است. حرفه‌ی او در میانه‌های دهه‌ی ۹۰ آغاز شد، زمانی که او در کلوپ‌های محلی هلند مشغول به کار بود. احتمالا یکی از مهمترین لحظات زندگی‌اش اجرای زنده در المپیک ۲۰۰۴ آتن بوده است.

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا۲. داوید ‌گتا – ۳۷ میلیون دلار – (David Guetta)

در ردیف دوم جدول پردرآمدترین دی جی دنیا داوید گتا قرار دارد که تقریبا به اندازی کالوین هریس محبوب است. این دی جی فرانسوی ۳۷ میلیون دلار درآمد دارد. او یکی از آن دی‌جی‌هایی است که از طریق کارش، با اجرای تلفیقی ژانرهای دیگر در ترک‌های خود، موسیقی الکترونیک را جهانی کرد. امروزه، هرچند او ۴۹ ساله است، اما هنوز هم طرفداران بیشماری دارد، و به همراه تعداد گسترده‌ای از ستاره‌های محبوب در ژانرهای مشترک، موسیقی تولید می‌کند. در ۲۰۱۴ او با ریحانا تور مشترک گذاشت و ترانه‌هایی برای بریتنی اسپیرز و لیدی گاگا نوشت.

مطلب مرتبط: ۱۰ ثروتمندترین آدم های دنیا در ۲۰۱۶

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا۱. کالوین هریس- ۶۶ میلیون دلار – (Calvin Harris)

و پردرآمدترین دی جی جهان ترانه‌نویس، تولید‌کننده و ریمیکس‌کننده‌ی اسکاتلندی کالوین هریس است که از ژوئن ۲۰۱۴ تا ژوئن ۲۰۱۵ درآمدی برابر با ۶۶ میلیون دلار کسب کرده است. هریس به عنوان محبوب‌ترین و ثروتمندترین دی جی روی کره‌ی زمین شناخته می‌شود. این دی جی اسکاتلندی با موسیقی بی‌نظیرش دنیا را به تصرف خود درآورده است. علاقه‌ی او به موسیقی به ۱۹۹۹ برمی‌گردد، زمانی که او یک نوجوان بود، و نخستین نسخه‌‌ی آزمایشی خود را تولید کرد. در بیش از ۱۶ سال،

او به قدرتمندترین دی جی جهان تبدیل شده است، و در ژانرهای الکترو هاوس، نیو دیسکو و دنس پاپ موسیقی تولید کرده است. او ترک‌های مختلفی منتشر کرده است که در آنها چهره‌ی ستاره‌های معروفی مثل ریحانا مشهود است.

یکی دو دی‌جی‌ دیگر هستند که می‌توانیم حضور آنها را در این فهرست متصور شویم، مثل مارتین سولویگ یا رابین شولز. همه‌ی ما بر این اعتقاد هستیم که این فهرست برای مدت زیادی ثابت باقی نخواهند ماند، چون استعدادهای جدید و قدیمی راه خود را به صدر فهرست صنعت موسیقی الکترونیک پیدا خواهند کرد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: richestlifestyle

۱۰ پردرآمدترین دی جی دنیا


 

برچسب ها

بازده

  1. Alex morph گفت:

    به نظر من بهترین دیجی دنیا الکس مورف از المانه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی