کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ پرجمعیت ترین شهر جهان

۱۰ پرجمعیت ترین شهر جهان

وودی آلن در فیلم آنی هال می‌گوید “دنیا در حال گسترش است. دنیا همه‌چیز است، و اگر روزی گسترش پیدا کند از هم خواهدپاشید و آن روز پایان همه‌چیز خواهدبود.” حق با آلن است دنیا شدیدا در حال گسترش است  و اگر شما می خواهید درباره بزرگ‌ترین شهرهای روی زمین و پرجمعیت ترین شهر جهان بیشتر بدانید با ما در این نوشتار همراه شوید.

۱۰ پرجمعیت ترین شهر جهان

۱۰. قاهره، مصر : ۱۸،۴۱۹،۰۰۰پرجمعیت ترین شهر جهان

این پایتخت باستانی بزرگ‌ترین شهر مصر و جهان عرب است. قاهره قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین صنعت فیلم و موسیقی را در جهان عرب دارد. از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به کاخ‌ها، موزه‌ها، مسجدها، و میدان‌های آن اشاره کرد.

۹. نیویورک، امریکا : ۱۸،۵۹۱،۰۰۰

پرجمعیت ترین شهر جهان

نیویورک با بیش از ۱۸ میلیون جمعیت نماد سرمایه‌داری امریکا، آزادی و دموکراسی است. شاید رویدادهای ۱۱ سپتامبر این شهر را، که هرگز خواب به چشمش نمی‌آید، به لرزه انداخته باشد، اما هم‌چنان خیل عظیمی از بازدیدکنندگان به شهری که معماری، موزه‌ها، و زندگی شبانه‌اش مشهور است، روی می‌آورند.

مطلب مرتبط: ۱۰ پرجمعیت ترین کشور جهان

۸. پکن، چین : ۱۹،۵۲۰،۰۰۰

پرجمعیت ترین شهر جهان

قدمت تاریخی این پایتخت که در شمال چین واقع است، به بیش از ۳۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد، و در طول ۸ قرن گذشته مرکز سیاسی چین بوده‌است. این شهر به خاطر داشتن کاخ‌ها، معبدها، پارک‌ها، باغ‌ها، مقبره‌ها، دیوارها و دروازه‌های بسیار شهرت دارد. و هم‌چنین گنجینه‌های هنری و دانشگاه‌های بسیار باعث شده‌است پکن مرکز فرهنگ و هنر چین نیز باشد.

۷. اوساکا، ژاپن : ۲۰،۱۲۳،۰۰۰

پرجمعیت ترین شهر جهان

اوساکا سومین شهر بزرگ ژاپن، واقع در جزیره‌ی اصلی این کشور است. این شهر که بیش از ۲۰ میلیون جمعیت دارد، از دیرباز شهری تجاری بوده‌است و به عنوان “آشپزخانه‌ی کشور” نیز شناخته می‌شود.

۶. بمبئی، هند : ۲۰،۷۴۱،۰۰۰

پرجمعیت ترین شهر جهان

بمبئی، که دومین شهر هند در این فهرست است، ثروتمندترین شهر این کشور نیز هست. سطح بالای زندگی در این شهر، که خیلی بالاتر از متوسط هند است، سالانه گردشگران زیادی را از سراسر این کشور جذب می‌کند. این باعث شده‌است بمبئی یکی از شناخته‌شده‌ترین و پرجمعیت ترین شهر جهان باشد.

۵. سائو پائولو، برزیل : ۲۰،۷۴۱،۰۰۰

پرجمعیت ترین شهر جهان

سائو پائولو تا قبل از اواسط قرن ۱۹‌ام، یعنی زمانی که به مرکز تجاری صنعت قهوه در برزیل تبدیل شد، یک شهر کوچک بود.

۴. مکزیکو سیتی، مکزیک : ۲۰،۸۴۳،۰۰۰

پرجمعیت ترین شهر جهان

مکزیکو سیتی در ۱۹۵۰ فقط حدود ۳ میلیون نفر جمعیت داشت. هیچ‌کس فکر نمی‌کرد پایتخت مکزیک در عرض ۶۰ سال یکی از بزرگ‌ترین شهرهای دنیا شود. مکزیکو سیتی با بیش از ۲۰ میلیون نفر جمعیت، بزرگ‌ترین شهر این کشور، و هم‌چنین مهم‌ترین مرکز سیاسی، فرهنگی، تحصیلی و مالی آن است.

مطلب مرتبط: گرانترین و ارزانترین شهرهای دنیا

۳. شانگهای، چین : ۲۲،۹۹۱،۰۰۰

پرجمعیت ترین شهر جهان

شانگهای از لحاظ وسعت عملا بزرگ‌ترین شهر چین و یکی از پرجمعیت ترین شهر جهان است که بیش از ۲۰ میلیون جمعیت دارد. و این رقم با سرعت خیلی زیادی سال به سال افزایش می‌بابد.

۲. دهلی، هند : ۲۴،۹۵۳،۰۰۰

پرجمعیت ترین شهر جهان

حدودا ۲۴.۹ میلیون نفر در دهلی، یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی و سیاسی هند، زندگی می‌کنند. شهر دهلی در طول تاریخ هند مرکز تزلزل و کشمکش قدرت بوده‌است و دولت‌های پادشاهی و امپراتوری‌ها یکی پس از دیگری روی کار آمده و به واسطه‌ی شورش حاکمان بومی و بیگانه در هند سرنگون شده‌اند.

۱. توکیو، ژاپن : ۳۷،۸۳۳،۰۰۰

پرجمعیت ترین شهر جهان

این شهر شلوغ‌ترین شهر دنیا است. توکیو شامل ۲۳ بخش ویژه، ۲۶ شهرستان، ۵ شهر، و ۸ روستا است که هر یک از آنها دولت محلی دارد. توکیو جزایر دورافتاده‌ای در اقیانوس آرام نیز دارد که بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر با مناطق نیمه‌استوایی در جنوب فاصله دارد. این شهر با حدود ۳۸ میلیون شهروند، شامل جمعیت یوکوهاما، کاوازاکی و سایتاما، پرجمعیت ترین شهر جهان است.

مطلب مرتبط: ۲۵ ثروتمندترین شهر دنیا


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -مینا بنادکوکی

منبع: themost10

۱۰ پرجمعیت ترین شهر جهان


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی