کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ واقعیت جالب درباره هیتلر که نمی‌دانستید

در زمینه‌ی قساوت قلب و ستمگری کم تر کسی به پای آدولف هیتلر می‌رسد؛ دیکتاتور نازی که عامل مرگ میلیون ها انسان بود. ولی به رغم آن که یکی از مستندترین آدم‌های تاریخ است، هنوز چند چیز درباره‌ی او هست که آدم‌ها نمی‌دانند. یا دستِ کم، چند چیز هست که عموماً نادیده گرفته می‌شود. که، بنا بر مستندات، قابل درک است.

هیتلر

 

این هم ۱۰ چیز درباره‌ی هیتلر که نمی‌دانستید.

۱. بیش از یک بار با پذیرش هیتلر در مدرسه‌ی هنر مخالفت شده است

می دانیم که شکست در حرفه‌ی هنری نهایتاً به زندگی فایستی او انجامید، ولی احتمالاً نمی‌دانستید که او در واقع دو بار برای شرکت در مدرسه‌ی هنر اقدام کرده بود- و بار دوم آن چنان سخت با پذیرش‌اش مخالفت شد که حتی به او اجازه ندادند سر جلسه‌ی آزمون ورودی بنشیند. حتی حالا، هنرشناسان معتقدند هیتلر یک هنرمند نیمه متوسط بوده است. هیتِ بیچاره!

هیتلر۲. در بحث هنر، غافلگیر‌کننده است که: هیتلر عاشق هنرمندان نامی آلمان بود

علاقه‌ی هیتلر را به هنرمندان کلاسیک آلمان در کارش می‌توان دید، و به همین دلیل است که به راحتی می‌توان شباهت‌هایی میان طرح‌های هیتلر و آثار هانس تومای نقاش یافت. دیگر هنرمندان محبوب‌اش چه کسانی بودند؟ آلبرت دورر، لوکاس کراناخ دِ الدر، و یوهانس ورمیر- که تمامشان احتمالاً ترجیح می‌دادند هنرمند محبوب او نباشند!

مطلب مرتبط: ۲۲ دیکتاتور بی رحم که نامشان را تاکنون نشنیده اید (قسمت اول)

۳. او با گرفتن عکس‌هایی از خودش با ژستِ سخنرانی… پیش از سخنرانی‌های‌اش تمرین می‌کرد

هیتلر، والا مقامِ خودبزرگ بین، آن قدر به فکر عکس‌اش بود که از هاینریش هافانِ عکاس می‌خواست از او در حالت سخنرانی عکس‌هایی بگیرد، تا ببیند قیافه‌اش چقدر خفن است! خبر خوش برای ما این که، به رغم دستور به نابود کردن عکس‌ها، هافمان این کار را نکرده و در عوض بعدها آنها را در خاطرات‌اش آورده است.(و از این کارش همه‌ی ما واقعاً سپاس گزاریم.)

۴. بی‌حساب و کتاب پول خرج می‌کرد

هیتلر در کل(مسلماً) خارج از کنترل بود، ولی شرح حال نویس ولکر اولریچ اخیراً فاش کرد درحالی که تظاهر می‌کرد “مردی مردمی باشد” در واقع هزاران مارک صرفِ تجملات می‌کرد(خودرو، نوشیدنی، البسه، و غیره). پول را فقط صرف خرید چه چیزی نمی‌کرد؟ مالیات بر درآمد. و البته چون مالیاتی پرداخت نمی‌کرد!

۵. یک بار به هیتلر دستور داده بودند سبیل‌اش را بزند

هیتلر و سبیل‌اش بهتر از هر کس دیگری که من می‌توانم مقایسه کنم به هم می‌آمدند، ولی سبک ترجیحی سبیل‌اش در واقع گونه‌ای از سبیل‌های دسته موتوری بوده است. از بخت بدش، در خلال خدمت سربازی در جنگ جهانی اول به او دستور داده‌اند سبیل‌اش را به حدی اصلاح کند که زیر ماسک ضد گاز جا بگیرد. (که کارساز واقع نشد- او دچار گازگرفتگی و موقتاً نابینا شد.)

هیتلر

۶. او عاشق دیزنی بود

هر چه زودتر سعی کنیم از شناخت هیتلر دست برداریم، بهتر است. هرچند برای ما دیزنی معرف فیلم‌های کودک است، برای جناب دیکتاتور، نماد پیشرفت فناوری بود چون “سپید برفی” در زمان پخش‌اش در ۱۹۳۷ کارتون‌های زیبای تاثیرگذاری نشان می‌داد. شایع است به خاطر جلوه‌های ویژه‌اش، شدیداً به “کینگ کونگ” علاقمند بود و آن فیلم و فیلم‌های جنگی را مکرراً تماشا می‌کرده است.

مطلب مرتبط: ۸ دیکتاتور مشهور جهان با عادت های عجیب و غریب که باید بشناسید

۷. علاقمندی وافر هیتلر به واگنر پیش از جنگ جهانی دوم آغاز شد

در ۱۲ سالگی، هیتلر اتفاقی به واگنر برخورد کرد ولی او حتی برنگشت پشت سرش را نگاه کند. در “نبرد من” می‌نویسد که او پس از پیوستن به اپرا “لوهنگرین”، معتاد بوده است. طبق گزارش‌ها هیتلر تا زمان نوجوانی‌اش مدام از مدرسه فرار می‌کرده است تا در آن اپرا شرکت کند. (به جای این کار احتمالاً به آن کلاس‌های هنر می‌رفته است.)

هیتلر۸. شایع است هیتلر‌ یک گله سگ سخنگو پرورش داده بود

طبق گفته‌ی دکتر جان بوندسون، هیتلر‌ و مریدش سگ‌های “آموزش دیده ای” را جمع کرده بودند که با آنها ارتباط برقرار می‌کردند(از طریق کوبیدن پنجه‌هایشان، پارس کردن، و تکان دادن دمشان)- و حتی یکی از آنها را یاد داده بودند پارس کند: “نبرد من! ” این سگ‌ها(ظاهراً) قرار بوده است در جنگ به هیتلر‌ کمک کنند، که با توجه به علاقه‌ی هیتلر‌ به سگ‌های اش، به وندی و بلا، تا حدودی معقول به نظر می‌رسد.(که بلا را پیش از کشتن خودش، کشت! )

۹. هیتلر‌ گیاه خواری بود که درباره‌ی تستِ غذا بسیار جدی بود

در کمال تعجب(فقط من باب مزاح)، هیتلر‌ یک شخص بدگمان(پارانویایی) بود. در واقع، آن قدر بد گمان بود که کسانی را استخدام می‌کرد تا غذا را پیش از او بچشند، از یک طرف این آدم‌ها از خوردن بهترین غذاهای آلمانی لذت می‌بردند(در زمان قحطی و جیره بندی). و از طرف دیگر؟ پس از هر تلاشی که برای ترور او صورت می‌گرفت، اصولاً غذاچشنده‌ها را زندانی می‌کرد که طبق گفته‌ی مارگوت ووئلک، مجبور بودند از بدترین مصائب رنج ببرند.

۱۰. تنها بازیگر مورد علاقه‌اش در ۲۰۱۱ در گذشت

بازیگر مورد علاقه‌ی هیتلر- یوهانس هیسترز هلندی الاصل- در سن ۱۰۸ سالگی در گذشت. ولی، به رغم محبوب جناب دیکتاتور و حزب نازی بودن، هیسترز هنوز مجاز بود فیلم بازی کند چون متحدین فکر می‌کردند او اسیر تبلیغات نازی‌ها شده است. ولی، چون او واقعاً برای رژیم نازی فیلم بازی کرده بود، به مدت چند دهه شدیداً تحت نظر بود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_کامروا ابراهیمی

منبع: هیستوری دات کو. دات یوکی

۱۰ واقعیت جالب درباره هیتلر که نمی‌دانستید


برچسب ها

بازده

  1. hossein گفت:

    صلح طلبی ، صلاحیت و نبوغ هیتلر چیزهاییه که نمیتونیم انکار کنیم
    بزرگمردی بود که هرگز تکرار نخواهد شد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی