کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اینترنت: ۱۰ واقعیت از اینترنت که دود از سرتان بلند خواهدکرد

در این نوشتار چند آمار جالب را درباره‌ی اینترنت می خوانید، که همه‌ی آنها در طول دو دهه‌ی گذشته گسترش یافته‌اند و مخ‌تان سوت خواهدکشید.

internet.jpg

وقتی کار و زندگی پراسترس می‌شود، دوست دارم لحظه‌ای مکث کنم، نفس عمیق بکشم، و برای چند لحظه از چشم‌اندازی درست به امور نگاه کنم. من پی‌برده‌ام سخن‌ران‌های فوق‌العاده بااستعداد تد منشأ بسیار خوبی برای الهام گرفتن و آگاهی من است. اخیرا گفت‌وگوی جالبی درباره‌ی مبدأ زندگی بود.

مثلا این واقعیت را در نظر بگیرید که انسان مدرن فقط ۲۰۰۰۰۰ سال در زمین سکونت داشته‌است. برای درک بهتر آن، اگر فرض کنیم زمین ۲۴ ساعت قدمت دارد، ما فقط ۱ دقیقه و ۱۵ ثانیه است که وجود داریم. از آن جالب‌تر، ما تا قبل از ۷۰۰۰۰ سال پیش شروع به گشت و‌گذار در زمین نکرده‌بودیم، تا این‌که آخرین کوه یخی جمعیت‌مان را به حدود ۲۰۰۰ نفر کاهش داد، و مجبور شدیم به دنبال سرزمین جدیدی برای سکونت بگردیم.

ما دوره‌ای بسیار کوتاه از مرز انقراض به جایی رسیدیم که امروز هستیم. حالا چشم‌انداز این است.

وقتی درنظر می‌گیرید اینترنت فقط در عرض ۲۰ سال چه‌قدر پیش‌فت کرده‌است، این چشم‌انداز ادامه پیدا می‌کند. مثلا درنظر بگیرید ۷۵ سال طول کشید تا تعداد کسانی که از تلفن استفاده می‌کنند به ۵۰ میلیون نفر برسد، اما این مدت برای اینترنت فقط ۴ سال طول کشید. از آن اثرگذارتر، بازی انگری بردز است که فقط ۳۵ روز نیاز داشت.

در ذیل به ۱۰ واقعیت جالب  از اینترنت اشاره شده است که دود از سرتان بلند می‌شود.

۱. تعداد نجومی وب گاه ها

۴۷ میلیار وب‌گاه وجود دارد، که نخستین وب‌گاه قبل از ۲۴ سال پیش ساخته شده‌است. هرچند از نسبت وب‌گاه‌های مخصوص بزرگ‌سالان نسبت به کل وب‌گاه‌ها برآوردهای متفاوتی شده‌است، اما من یقین دارم اگر همه‌ی این نوع وب‌‌گاه‌ها را حذف کنند، دیگر اینترنت وجود نخواهدداشت.

۲. ضریب نفوذ فزاینده

در سراسر جهان ۳.۲ میلیارد کاربر اینترنت وجود دارد، که ۴۴ درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند. تقریبا نیمی از کاربران اینترنت در آسیا هستند. متاسفانه نیم دیگر کاربران در صف استارباکس در انتظار هستند.

۳. دستگاه های پرشمار موبایل

در سراسر دنیا ۹۵۰ میلیون خانواده تلویزیون دارند، اما دو برابر این تعداد، از طریق یک دستگاه دستی به اینترنت دست‌رسی دارند. جالب است که فقط بخشی از این آدم‌ها می‌دانند(یا اهمیت می‌دهند) که دست‌گاه‌شان کارایی یک تلفن را نیز دارد.

۴. یوتیوب بزرگ تریین تولیدکننده فیلم

بازدیدکنندگان یوتیوب هر ماه ۶ میلیارد ساعت ویدیو می‌بینند، و در هر ثانیه، ۳۰۰ دقیقه ویدیو بارگذاری می‌شود. جالب است که ۸۰ درصد بازدیدکنندگان خارج از امریکا هستند. این می‌تواند توضیح می‌دهد چرا در دنیا برداشت‌های غلطی از امریکایی‌ها می‌شود.

مطلب مرتبط : به اینترنِت جهان پاییز امسال شوک بزرگی وارد می‌شود

۵. فیس بوک بزرگ ترین شبکه اجتماعی

فیس‌بوک ۱.۴۹ میلیار نفر کاربر دارد(بیش‌تر از جمعیت چین) که به‌طور متوسط روزانه ۲۱ دقیقه از این وب‌گاه رسانه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند و در هر دقیقه ۱.۳ میلیون محتوا را به اشتراک می‌گذارند. بهترین راه برای اجتناب از بیش‌تر این محتواها این است که به راحتی عکس‌های بچه‌ها را مسدود کنید.

۶. فیس بوک در صدر استفاده از تلفن همراه

در میان افزارهای تلفن همراه فیس‌بوک با ۱۸ درصد بالاترین درصد زمان سپری‌شده را دارد، و اگر فیس‌بوک مسنجر و اینستاگرام را هم به این مجموعه اضافه کنیم این درصد به ۲۲.۴ می‌رسد. پاندورا دومین بیش‌ترین درصد زمان سپری‌شده را دارد که فقط ۱۰.۵ درصد را به خود اختصاص داده‌است. این به‌طور ضمنی اشاره می‌کند وقتی فیس‌بوک سرویس پخش برخط موسیقی‌اش را توسعه بدهد، تقریبا می‌توانیم همه‌ی وسایل دیگر را خاموش کنیم.

۷. رکورد سرسام آور دانود افزارهای آی او اس

هر روز بین ۵ تا ۱۰ میلیون افزار آی‌او‌اس دانلود می‌شود، و از ژوئن ۲۰۱۵ بیش از ۱۰۰ میلیارد افزار دانلود شده‌است. اگر زودتر متوجه ۴ سال دانلود افزارها روی آی‌پدمان شده بودم، این عدد خیلی کم‌تر بود.

۸. آمار نجومی ایمیل

در ۲۰۱۷، ما ۲۵۰.۶ میلیارد ایمیل رد و بدل خواهیم کرد، تقریبا ۶۰ درصد آن اسپم خواهدبود. متاسفانه، اسپم‌فیلترهایم هنوز نفهمیده‌اند من به اندازه‌ی کافی مو دارم، نمی‌خواهم از خانه کار کنم، و هیچ خویشاوندی در افریقا ندارم.

۹. آمار کهکشانی عکس ها

برآورد شده‌است در ۲۰۱۷، ما یک و دو دهم تریلیون عکس می‌گیریم. در ۲۰۰۰، فقط ۸۶ میلیارد عکس گرفتیم. برای همه‌ی بشریت متاسفم، بیش‌تر این افزایش را می‌توان به سلفی‌هایی با قیافه‌ی اردکی نسبت داد.

۱۰. وب پنهان افسانه ای

هرچند همه‌ی این آمارها جالب هستند، اما واقعیت این است که اینترنتی که ما با آن آشنا هستیم-فیس‌بوک، آمازون، ویکی‌پدیا، و غیره- فقط بازنمای ۱ درصد کل وب قابل رویت است. باقی آن “وب پنهان” است، یا بخشی که توسط موتورهای جست‌وجوی استاندارد قابل رویت نیست. من تقریبا مطمئنم دسته کلید گم‌شده‌ی من آن‌جا است.

باز هم، درک پیش‌رفت شگفت‌انگیز فناوری در مدتی به این کوتاهی دشوار است، اما تصور این‌که چند سال دیگر زندگی چه شکلی خواهدبود سرگرمی خوبی است.

و، به افتخار فیلمی درباره‌ی آینده‌مان، “بازگشت به آینده ۲”، که در ۱۹۸۹ مارتی مک فلای، قهرمان‌مان را به ۲۱ اکتبر ۲۰۱۵ برد، بیاید خوشحال باشیم که اسکیت پرنده که او در فرارهای هیجان‌انگیزش استفاده می‌کرد به موقع به واقعیت بپیوندد.


نویسنده: پیتر گاسکا

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- مینا بنادکوکی

منبع: فوربس

اینترنت: ۱۰ واقعیت از اینترنت که دود از سرتان بلند خواهدکرد

واقعیت های اینترنت


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی