کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ نکته درباره کسب و کار در آلمان که نمی‌دانستید

 

افراد بسیاری هر سال از سراسر دنیا به امید یافتن یاراه‌اندازی یک کسب و کار در آلمان راهی این کشور می‌شوند تا در بازار خوب اقتصادی این کشور توسعه یافته فعالیت کنند. اگر شما هم علاقمند به فعالیت شغلی دو کسب و کار در آلمان هستید این مقاله مختصر و مفید را بخوانید تا  ۱۰ نکته درباره کسب و کار در آلمان را بدانید.

۱۰ نکته درباره کسب و کار در آلمان که نمی‌دانستید

۱. آلمانی‌ها نسبت به ابهام و عدم اطمینان حس ناخوشایندی دارند و مایلند پیش از اتخاذ هر تصمیمی، مسئله را به دقت موشکافی کنند. آنها می‌کوشند از دخالت دادن احساسات و گمانه‌زنی‌ها در تصمیمات کاری پرهیز کنند.

۲. در نگاه آلمانی‌ها برنامه‌ریزی ریشه‌ای و بلند مدت، مقبول و ارزشمند است. برنامه‌ریزی هایی از این دست به میزان قابل توجهی بر طرح ریزی آینده تأثیر دارند.

۳. جایگاه ارزشی هر فرد، مستقیما با سطح دانش و صلاحیت فنی او ارتباط دارد. بنابراین آلمانی‌ها به تحصیلات بسیار بها می‌دهند.

مطلب مرتبط: ۱۵ بهترین ایالت آلمان برای تحصیل رایگان دانشجوهای ایرانی

۴. به مجرد اتخاذ هر تصمیم، از همه انتظار می‌رود بی‌قید و شرط آن را اجرا کنند، فارغ از اینکه از ابتدا با آن تصمیم موافق بوده باشند یا مخالف.

۵. مدیر می‌بایست حوزه کاری خود را بشناسد و رهبری شفاف و صریحی از خود بروز دهد. نظر به اهمیت فوق العاده جایگاه سلسله مراتبی، به ندرت پیش می‌آید آلمانی‌ها علنا با مافوق خود معارضه کنند.

۶. بروز هیجانات عاطفی از قبیل خشم و ناامیدی، در محیط کار نشانه ضعف بوده و غیر حرفه‌ای گری قلمداد می‌شود.

۷. کارمندان انتظار دارند در مورد هر مأموریت کار خاص، دستورالعمل‌های دقیق و روشن دریافت کنند؛ و سپس برای انجام وظایف به دور از دخالت و بازرسی‌های هماهنگ نشده، آزادی عمل داشته باشند.

۸. روابط فیمابین رییس و مرئوسی تا حد بسیار زیادی خشک و رسمی به نظر می‌رسند.

۹. کاربری سیستم‌های تقدیر و پاداش دشوار است. از آلمانی‌ها انتظار می‌رود وظایف خود را صحیح و حرفه‌ای انجام دهند. از نقطه نظر آنها لزومی ندارد بازخورد مثبتی در قبال انجام وظیفه صورت گیرد.

۱۰. شرکت‌های آلمانی ساختاری سلسله مراتبی و طبقه بندی شده دارند. هر دپارتمان از پایگاه قدرت خود محافظت می‌کند و اطلاعات می‌بایست از طریق کانال‌های مناسب جریان یابند.


سایت کسب و کار بازده

۱۰ نکته درباره کسب و کار در آلمان که نمی‌دانستید

cnn


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی