کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

علائم دیابت نوع ۲: ۱۰ نشانه دیابت نوع ۲ که به شما هشدار می دهند

در این نوشتار ۱۰ نشانه ابتلا به دیابت نوع ۲ که برای شما هشدار جدی هستند مورد بحث قرار می گیرد.

یابت شیرین نوع ۲ که سابق بر این آن را دیابت شیرین غیروابسته به انسولین (NIDDM) یا دیابت بزرگسالان می‌نامیدند، نوعی اختلال در سوخت و ساز بدن است که با بالا بودن گلوکز خون در شرایط مقاومت در مقابل انسولین و کمبود نسبی انسولین شناسایی می‌شود. در این نوشتار با ۱۰ نشانه‌ای آشنا می‌شوید که به شما هشدار ابتلا به دیابت نوع ۲ را می‌دهد. با ما همراه باشید و به این هشدارها توجه کنید.

علائم دیابت نوع ۲

۱. ضعف و بی‌حسی

یکی از نگرانی‌های کسانی که مبتلا به دیابت هستند، آسیب‌های عصبی به دلیل وجود قند زیاد در خون است. نقاطی که عصب‌شان آسیب دیده‌است، تا مدت‌ها شناخته نمی‌شوند، در نتیجه نداشتن حس در بخشی از بدن می‌تواند با ضعف همراه شود.

نشانه‌های دیابت

۲. لثه‌های متورم

عفونت‌های باکتریایی در لثه‌ها می‌تواند نشانه‌ی دیابت نوع ۲ باشد. کسانی که مبتلا به دیابت هستند، سیستم ایمنی ضعیفی دارند و بنابراین در برابر عفونت‌های مختلف آسیب‌پذیرتر هستند- یعنی عفونت مکرر در میان دیابتی‌ها غیرمعمول نیست.

۳. تکرر ادرار

زمانی که قند خون بالا می‌رود، قند زیادی وارد ادرار می‌شود و کلیه‌ها مجبور می‌شوند بیش‌تر کار کنند. این امر، در طول زمان احساس نیاز به ادرار کردن را تحریک می‌کند، حتی وقتی مثانه خالی است.

۴. نشانگان مجرای مچ دستی یا سندرم تونل کارپ

نشانگان مجرای مچ دستی در میان افراد مبتلا به دیابت‌ شایع است زیرا بدن آنها نمی‌تواند گلوکز را به درستی مصرف کند و همین منجر به فشار آمدن به بافت هم‌بند و ضخیم شدن آن می‌شود. این مشکل ممکن است به صورت بی‌حسی یا مور مور شدن نمایان شود.

۵. افزایش اشتها

از آن‌جایی که گلوکز کالری بسیار بالایی دارد، زمانی که کلیه‌ها گلوکز را از خون می‌زدایند، بدن کالری بیش‌تری می‌سوزاند. در طول این فرآیند، تجربه کردن گرسنگیِ زیاد رایج است، و احساس گرسنگی به حدی شدید می‌شود که نمی‌توانید آن را نادیده بگیرید.

۶. کم شدن بینایی

تاری دید یکی از عوارض جانبی شایع در دیابت‌ نوع ۲ است و زمانی رخ می‌دهد که به دلیل سطح افزایش یافته‌ی گلوکز، بدن‌تان مجبور می‌شود، مایعات را از سایر بافت‌ها از جمله عدسی چشم، بگیرد.

۷. زخم و جراحت

چنان‌چه پیش‌تر ذکر شد، افراد مبتلا به دیابت سیستم ایمنی ضعیفی دارند، بنابراین زمان زیادی طول می‌کشد تا زخم‌های‌شان التیام بیابد. ممکن است بخشی از بدن فرد مبتلا به دیابت‌ به دلیل آسیب عصبی، هیچ حسی نداشته باشد؛ و اگر همین بخش دچار عفونت شود، می‌تواند به زخم‌هایی خطرناک تبدیل شود.

۸. تشنگی بی‌پایان

چنان‌چه پیش‌تر گفته شد، زمانی که کلیه‌ها تلاش می‌کنند گلوکز را در خون کم کنند، بدن به میزان آب زیادی نیاز پیدا می‌کند. بدن افراد مبتلا به دیابت سریع‌تر کم‌آب می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود که دیابتی‌ها، مصرف آب روزانه‌شان را به دقت کنترل کنند.

۹. مشکلات کلیه

عملکرد نادرست کلیه یکی دیگر از علائم طولانی-مدت دیابت‌نوع ۲ است. از آن‌جایی که کلیه‌ها برای حذف گلوکز از جریان خون به شدت کار می‌کنند، رگ‌های خونی در آنها درست کار نمی‌کنند و ممکن است باعث ایجاد مشکل در کلیه شوند.

۱۰. اختلال نعوظ

اختلال نعوظ می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. هرچند، مردان مبتلا به دیابت بیش‌تر در معرض این اختلال قرار دارند زیرا رسیدن به نعوظ مستلزم داشتن سیستم عصبی سالم است. به علاوه رگ‌های خونی باید به درستی عمل کنند.


 ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف‌هک

علائم دیابت نوع ۲: ۱۰ نشانه دیابت نوع ۲ که به شما هشدار می دهند


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی