کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ ناپدید شدن عجیب و بدون توضیح که تا به حال نشنیده‌اید

در این نوشتار ماجرای ناپدید شدن عجیب و بدون توضیح از بسیاری افراد مشهور و هواپیما ها و … را بیان میکنیم که تا به حال به هیچ نتیجه قاطع و روشنی برای دلیل مفقود شدن آنها نرسیده اند. با ما همراه باشید.

۱۰ ناپدید شدن عجیب و بدون توضیح که تا به حال نشنیده‌اید

۱. جیمی هوفاناپدید شدن بدون توضیح آدم های مشهور

با وجود سال‌ها تحقیق و گمانه‌زنی‌های بی‌شمار، بدن رییس اتحادیه‌ی کامیون‌داران و یکی از روسای شناخته‌ی شده گروه جنایت‌کاران، جیمی هوفا هرگز پیدا نشد. محققان احتمال می‌دهند که او در سال ۱۹۷۵ در مسیر خود به یک جلسه با رابط‌های مافیایی‌اش به قتل رسیده باشد.

تنها چیزی که از دست رفته بود بدن‌اش بود، و همین به منبع خوبی برای فرضیات مختلف در طول سال‌ها تبدیل شد.

چند احتمال وحشتناک و چندش‌آور بررسی شد، یکی از آنها این بود که بدن هوفا با بتنی که برای ساخت استادیوم فوتبال “جایِنتس نیویورک” مورد استفاده قرار گرفت مخلوط شد، یا این‌که او در زیر یک استخر در میشیگان به خاک سپرده شده، یا در یک دستگاه خردکننده‌ی ماشین کشته شد، اما بی‌اساس بودن همه‌ی این نظریه‌ها ثابت شده‌است. اف‌بی‌آی اعلام کرد که پرونده‌ی او بسته شده‌است و او در سال ۱۹۸۲ مرده اعلام شد.

۲. لویی لو پرنسناپدید شدن بدون توضیح آدم های مشهور

لو پرنس که به عنوان نخستین مردی که فیلم را اختراع کرد شناخته شده‌است، مخترعی بود که نخستین دوربین و پروژکتور را در سال ۱۸۸۸ در فرانسه ساخت و نخستین تصویر متحرک را ضبط کرد. در سپتامبر سال ۱۸۹۰، لو پرنس سوار یک قطار به مقصد پاریس شد تا با خانواده‌اش دیدار کند و سپس برای نشان دادن دوربین خود عازم ایالات متحده شود. اما زمانی که قطار به پاریس رسید، اثری از لو پرنس و چمدان و تجهیزات دوربین‌اش یافت نشد.

پلیس ادعا می‌کند که او خودکشی کرده‌است زیرا به اختلال افسردگی شیدایی مبتلا بوده‌است. با این حال، مقامات فرانسوی معتقدند که او قربانی یک دسیسه شده‌است و هیچ مظنون دیگری جز توماس ادیسون، که یک اختراع بسیار مشابه را تنها ۱۸ ماه بعد به ثبت رساند، وجود ندارد. بدن لو پرنس هرگز پیدا نشد.

مطلب مرتبط: ۱۰ برترین ماجرای علمی شگفت انگیز ۲۰۱۶ که حتما باید بدانید

۳. دی‌بی کوپرناپدید شدن بدون توضیح آدم های مشهور

دن “دی‌بی” کوپر نام مستعار یک هواپیما‌ربای معروف است که یک بوئینگ ۷۲۷ را در سال ۱۹۷۱ در امریکا دزدید. این مورد هفته‌ها و ماه‌ها نقل محافل بود و مردم درباره‌ی آن صحبت می‌کردند زیرا گمان می‌رفت که این جنایتکار بی‌پروا هنوز زنده است و با یک نام جعلی زندگی می‌کند.

پس از آن‌که هواپیما در فرودگاه بین‌المللی سیاتل – تاکوما فرود آمد، مرد پول نقد غیر قابل ردیابی و چهار چتر نجات درخواست کرد، در این زمان او مسافران را آزاد کرد و دستور داد که هواپیما و چهار خدمه‌ی آن دوباره به مقصد رینو، نوادا پرواز کنند. هواپیما بلند شد و به طرف رینو پرواز کرد، و مدت کوتاهی پس از آن، کوپر پلکان عقبی هواپیما را باز کرد و در حالی که پول را برداشته بود بیرون پرید.

اگرچه گمان می‌رود که او در جایی نزدیک به ونکوور، واشنگتن فرود آمد، اما هرگز دوباره دیده نشد و هیچ اثری از او یا بقایای چتر نجات‌اش تا به حال کشف نشده‌است. تنها چیزی که پیدا شد یک ۱۰۰ دلاری نشان‌دار روی یک درخت بود. پس از آن یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های شکار تبهکار که تا کنون در ایالات متحده صورت گرفته، به انجام درآمد و پس از بازجویی بیش از ۱۰۰ مظنون، هیچ کس دستگیر نشد و هویت واقعی او تا کنون به عنوان یک راز باقی مانده‌است.

۴. آملیا ارهارتناپدید شدن بدون توضیح آدم های مشهور

ناپدید شدن آملیا ارهارت هنوز هم یکی از بزرگترین معماهای حل نشد‌ه‌ی ما است، هرچند که او آدم شناخته‌شده‌ای بود و مردم فراموش‌اش نمی‌کنند. او در سال ۱۹۳۷، همراه با کمک خلبان فرد نونان، پروازی را آغاز کرد که قرار بود بزرگ‌ترین موفقیت او باشد: پرواز در سراسر جهان.

ارهارت در پایان سفر ۲۹، ۰۰۰ مایلی‌اش با شرایط آب و هوایی نامساعد در جنوب اقیانوس آرام مواجه شد و نتوانست جزیره‌ای کوچکی را که قرار بود در آن سوخت‌گیری کند، بیابد. احتمالا در تاریج ۲ جولای بود که هر گونه تماسی با هواپیمای او از دست داده شد و ارهارت و نونان هرگز دوباره دیده نشدند.

پس از آن جست‌وجو در مقیاس بزرگ شروع شد و بیش از ۲۵۰.۰۰۰ مایل از اقیانوس برای یافتن اثری از آنها درنوردیده شد، اما هیچ لاشه‌ای از هواپیمای لاکهید الکترای ارهارت پیدا نشد.

بهترین نظریه در مورد ناپدید شدن او این است که سوخت هواپیمای او تمام شده‌است و در جایی سقوط کرده یا روی یک جزیره فرود آمده و در نهایت درگذشته‌است. اما نظریه‌ی دیگری هم هست که می‌گوید، این دو در یک جزیره‌ی تحت کنترل ژاپنی‌ها سقوط کرده‌اند، در آن‌جا دستگیر شدند و در نهایت اعدام شده‌اند. تا به امروز، ناپدید شدن او یکی از مواردی است که بیش‌تر از هر چیز دیگری در تاریخ امریکا درباره‌اش بحث و گفت‌وگو و نظریه‌سازی‌ شده‌است.

مطلب مرتبط: ۱۰ فوبیا که بسیار عجیب و غریب هستند

۵. پرواز ۱۹ناپدید شدن بدون توضیح آدم های مشهور

ناپدید شدن پرواز ۱۹ نیز یکی از عجیب و غریب‌ترین معماها است. این اتفاق باعث ایجاد تئوری شیطانی بودن مثلث برمودا شد. در سال ۱۹۴۵، پنج فروند بمب افکن نیروی دریایی در سواحل فلوریدا ناپدید شدند، اما هیچ لاشه‌ای پیدا نشد. هرگز. یک هواپیمای دیگر که ۱۳ سرنشین داشت و برای جست‌وجوی هواپیماهای گمشده از زمین برخاست نیز ناپدید شد. نیروی دریایی جست‌وجوهای زیادی در مورد این حادثه انجام داد، در نهایت اعلام کرد که پنج خلبانان گیج شده‌اند، از مسیر خارج شده‌اند، سوخت‌شان تمام شده، و در دریا فرود آمده‌اند.

مطابق با یک نظریه‌ی عجیب که توسط تعدادی از مقالات چاپ شده در مجلات مطرح شد، عناصر ماوراءالطبیعه مسئول ناپدید شدن این هواپیماها بوده‌اند. این مقالات به پیام‌های رادیویی عجیب و غریب که خلبانان داشتند استناد می‌کنند: “ما در حال ورود به آب‌های سفید هستیم، هیچ چیز درست به نظر نمی‌رسد. ما نمی‌دانیم کجا هستیم، آب سبز است، نه سفید. ”

۶. آمبروز بیرسناپدید شدن بدون توضیح آدم های مشهور

آمبروز بیرس یک نویسنده‌ی امریکایی مشهور است، که بیش‌ترین شهرت او برای “فرهنگ شیطان” یا دایره‌المعارف شیطان، و همچنین برای داستان‌های کوتاه متعددی در مورد ارواح و جنگ‌های داخلی امریکا بود.

او برای روزنامه‌یExaminer The Sancisco، می‌نوشت که در آن به دلیل دیدگاه‌های تندی که داشت به او لقب “بیرس تلخ” داده بودند.

او در سال ۱۹۱۳، زمانی که ۷۱ ساله بود، تصمیم گرفت تا با ارتش پانچو ویلا در طول انقلاب مکزیک به بازدید میدان‌های جنگ در مکزیک برود.

او در زمانی بین ۱۹۱۳ و ۱۹۱۴ ناپدید شد.

شایع است که مردان پانچو ویلا او را کشتند چون او را دشمن در نظر گرفته بودند، اما پرونده‌ی نیروهای نظامی مکزیک نشان می‌دهند که بیرس هرگز در اردوگاه آنها نبوده و خانواده‌اش معتقد هستند که او زمانی که هنوز در سانفرانسیسکو بوده‌، به قتل رسیده‌است.

مطلب مرتبط:‌ ۱۷ عجیب ترین رکورد گینس که نمی دانستید

۷. پرسی فاوستناپدید شدن بدون توضیح آدم های مشهور

ماجراجو و احتمالا الهام‌بخش شخصیت ایندیانا جونز، پرسی فاوست یک باستان شناس بریتانیایی بود که نام او در اوایل دهه‌ی ۱۹۹۰ به دلیل یک سری سفرهای اکتشافی جهت نقشه‌کشی به جنگل‌های امریکای جنوی بر سر زبان‌ها افتاد. در سال ۱۹۲۵، فاوست، همراه با پسرش جک، به عنوان بخشی از سفر بلندپروازانه‌ای برای کشف شهر گمشده واقع در اعماق جنگل به برزیل بازگشت.

در ۲۵ ماه مه سال ۱۹۲۵، فاوست یک تلگراف برای همسرش ارسال کرد و به او اطلاع داد که خودش، جک، و یک مرد جوان به نام رالی ریمل وارد قلمرو ناشناخته‌ای شده‌اند و در جست‌وجوی شهر افسانه‌ای هستند، که به آن لقب “زِد” داده‌اند. این آخرین کسی بود که پیامی از این گروه دریافت کرد. اعتقاد بر این است که یا به عنوان حاکم بر این تمدن از دست رفته زندگی می‌کرده‌است یا در مسیر کشته شده‌است. با وجود راهنمایی‌هایی که قبل از سفر از خود باقی گذاشته بود، چند گروه در جست‌وجوی این مردان گم‌شده رفتند، و در نتیجه بیش از ۱۲۰ مرد ناپدید شدند.

۸. ماری سلستناپدید شدن بدون توضیح آدم های مشهور

ماری سلست یا “کشتی ارواح، ” یک کشتی تجاری بود که در سال ۱۸۷۲ رها شده و سرگردان در اقیانوس اطلس کشف شد. همه‌ی ۷ خدمه‌ی کشتی، همراه با کاپیتان بنجامین بریگز و همسر و دخترش، هیچ جا پیدا نشدند. قایق نجات کشتی رفته بود اما به نظر می‌رسید ماری سلست کاملا برای دریا آماده بود، و عجیب است که حتی تعدادی از اقلامی که برای زنده ماندن ضروری هستند، همان‌جا ترک شده‌بود. محموله‌ی کشتی و تعدادی اشیاء باارزش نیز همان‌طور دست نخورده مانده بود، و این ظاهرا احتمال حمله‌ی دزدی دریایی را نقض می‌کند.

بنابراین چه اتفاقی افتاده است؟ تعدادی نظریه مطرح شده‌اند، اعم از ربوده شدن توسط آدم فضایی‌ها، اما محتمل‌ترین سناریو این است که یک توفان ناگهانی یا زلزله باعث جمع شدن کمی آب در کشتی شده، و همین منجر به ترس سرنشینان و تخلیه‌ی غیر‌ضروری کشتی شده‌است. بازماندگان که درون قایق سرگردان بوده‌اند احتمالا در دریا جان باخته‌اند.

مطلب مرتبط: ۱۰ اسرارآمیزترین جهش‌ ژنتیکی که هیچ وقت نمی‌دانستید

۹. قاضی جوزف فورس کریترناپدید شدن بدون توضیح آدم های مشهور

اگر چه جوزف فورس کریتر امروز نسبتا ناشناخته است، اما ناپدید شدن او در سال ۱۹۳۰ به یک وسواس ملی تبدیل شد. یک قاضی معروف در شهر نیویورک، به نام کریتر بدون توضیح در شب ۶ اوت ۱۹۳۰ ناپدید شد.

جزییات عجیب و غریبی در مورد این موضوع وجود دارند، به ویژه رابطه‌ی کریتر با یک دختر رقصنده از آتلانتیک سیتی به نام سالی لو ریتز بود، که خودش خیلی زود پس از قاضی ناپدید شد. بررسی‌ها نشان داد که گاوصندوق کریتر تخلیه شده بود، همراه با هزاران دلار از حساب بانکی‌اش، اما هیچ مدرک مستدلی مبنی بر این‌که خود کریتر برنامه‌ی ناپدید شدن‌اش را ترتیب داده‌است، تا کنون یافت نشده‌است.

۱۰. مستعمره‌ی گم‌ شدهناپدید شدن بدون توضیح آدم های مشهور

بزرگ‌ترین گروهی که تا به حال ناپدید شده‌اند، افراد مستقر در مستعمره‌ای هستند که هرگز برقرار نشد. در سال ۱۵۸۷، ۱۰۴ نفر در جایی به نام جزیره‌ی رونوک مستقر بودند و قصد داشتند یک مستعمره‌ی دائمی در بر جدید برپا کنند.

آنها که از قبایل سرخپوست وحشت داشتند، رهبرشان، جان وایت، را برای کمک به انگلستان فرستادند. او به محض ورود خود به مستعمره‌ی جدید در سال ۱۵۹۰هیچ چیز در آن‌جا ندید. استعمارگران رفته بودند و همه‌ی ۱۱۴ بنا از بین رفته بود. تنها علامتی که از آنها باقی مانده بود کلمه‌ی کروتن (Croatan) بود، نام یک جزیره در همان نزدیکی که روی درخت حک شده بود. مردم بر این باورند که مهاجران قاطی قبایل بومی شده‌اند زیرا بعدها چندین تن از امریکایی‌های بومی پیدا شدند که به طور مسلطی به زبان انگلیسی صحبت می‌کردند. درحال‌حاضر پروژه‌ای برای اثبات این نظریه به وسیله‌ی آزمایش دی‌ان‌ای (DNA) در حال انجام است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: دت ویرال فید

۱۰ ناپدید شدن عجیب و بدون توضیح که تا به حال نشنیده‌اید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی