کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ مهارتی که کارفرمایان به دنبال آن هستند

مهارتی که کارفرمایان به دنبال آن هستنددر جستجوی کار هستید و می‌خواهید بدانید چه مهارت هایی در بازار کار و از سوی کارفرمایان و مدیران مقبول‌تر است؟ در این نوشتار همراه ما باشید تا ۱۰ مهارتی که کارفرمایان به دنبال آن هستند را به شما معرفی کنیم.

آیا شما توانایی کار گروهی خوب، تصمیم‌گیری درست و حل مسائل را دارید؟ وقتی یک مدیر یا کارفرما تصمیم به استخدام یک فارغ‌التحصیل جدید می‌گیرد، داشتن این مهارت ها برای او در اولویت قرار دارند. مهارت مهم بعدی که مقبول نظر همه‌ی مدیران است، توانایی برقراری ارتباط کلامی با افراد درون‌سازمان و بیرون از سازمان است.

کارفرمایان همواره متقاضی استخدام نیروهای جدیدی هستند که دانش تکنیکی مرتبط با کار را داشته باشند، اما اهمیت این مورد به اندازه‌ی اهمیت داشتن مهارت های کار گروهی، تصمیم‌گیری، ارتباطات و توانایی برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کار نیست.

انجمن ملی دانشگاهیان و کارفرمایان(NACE) بثلهم که یک گروه غیرانتفاعی است، و افراد تحصیلکرده را به موقعیت‌های شغلی و کارفرمایان ارتباط می‌دهد، از نیمه‌ی ماه آگوست تا نزدیکی نوامبر ۲۰۱۴، پژوهشی را آغاز کرد که در آن از مدیران می‌خواست مهارت‌هایی را که از یک فارغ‌التحصیل در سال ۲۰۱۵ انتظار دارند، اولویت‌بندی کنند. با وجود اینکه این پژوهش با بررسی نمونه‌های کوچکی انجام شده بود و پاسخ‌ها را از ۲۶۰ کارفرما جمع‌آوری کرد اما نتیجه‌ ای بخردانه و خوب به نظر می‌رسد که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت.

مطلب مرتبط: ۱۰مهارت کاری مهم که باید قبل از ۲۰۲۰ فرابگیرید

نکته‌ی مهم در این بررسی میدانی، اهمیت مدرک تحصیلی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها بود. طبق بررسی‌ها سه مدرک تحصیلی در رشته‌ها‌ی دانشگاهی که بیشترین تقاضا در سال ۲۰۱۵ را دارد، مدیریت بازرگانی، علوم مهندسی، و فناوری اطلاعات بوده است. اما در بین همه‌ی مدارک‌ تحصیلی و تخصص‌ها، کارفرمایان در پی به‌کارگماری افرادی هستند که توانایی کار گروهی خوبی داشته باشند و به عنوان یک تصمیم‌گیرنده‌ی قاطع و توانا در حل مسائل و مشکلات ظاهر شوند.

در این بررسی به ترتیب اهمیت، به ۱۰ مهارتی که کارفرمایان به دنبال آن هستند اشاره شده‌است. این مهارت ها عبارت‌اند از:

۱. قابلیت کار در یک ساختار گروهی

۲. قابلیت تصمیم‌گیری و حل مشکلات

۳. قابلیت برقراری ارتباط کلامی با افراد داخل و بیرون سازمان

۴. قابلیت برنامه‌ریزی، سازماندهی و اولویت‌بندی کارها

۵. قابلیت به دست‌آوردن و فرآوری اطلاعات

۶. قابلیت تحلیل داده‌های کیفی

۷. دانش تکنیکی مربوط به شغل

۸. مهارت در نرم‌افزارهای رایانه‌ای

۹. توانایی در ایجاد و نوشتن گزارش

۱۰. توانایی فروش و تحت تاثیر قرار دادن دیگران

مطلب مرتبط: ۱۴ مهارت هایی که هر آدم حرفه ای باید بلد باشد

اما با توجه به مطالب پیش‌گفته باید به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها که مدرک تحصیلی خود را گرفته‌اند و در جست‌وجوی یک شغل هستند اعلام کرد که اصلا مهم نیست که در مدرسه یا دانشگاه چه رشته‌ای خوانده‌اید، چه باستان‌شناسی، زبان فرانسه یا رشته‌ی کامپیوتر باشد، شما برای یافتن یک شغل خوب ملزم هستید حداقل ۵ مهارت از مهارت‌های فوق را بیاموزید.

البته برای تازه‌واردان به بازار کار که تا به حال نتوانسته‌اند در هیچ شغلی وارد شوند یک ترفند ساده این است که در رزومه، نامه‌ی معرفی یا مصاحبه‌ی خود به مدیران نشان دهند که این مهارت‌ها را دارند.

برای این منظور می‌توانید به پروژه‌های کلاسی خود فکر کنید، که در آنجا به صورت گروهی یا به عنوان رهبر گروه مجبور به برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کارها بودید، این موضوع می‌تواند برای مدیران جذاب باشد که توانایی شما را در ساماندهی کارهای گروهی دریابند. به هر حال شما در مقام یک راهبر برای یک گروه دو یا سه نفره به ایفای نقش پرداخته‌اید.

یا اگر شما ترتیب یک پیک‌نیک را داده‌اید، می‌توانید بگویید که در تیم ۵ نفره کار کرده‌اید. یا اگر در کتابخانه کار کرده‌اید، تعداد افرادی را که با آنها سروکار داشته‌اید در نظر بگیرید، و بگویید با ۵۰دانشجو در یک روز کار کرده‌اید. حتی اگر به عنوان یک مشاور در یک کمپ تابستانه بتوانید کار گروهی انجام دهید، و یا تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کنید، این‌ها را در رزومه‌تان ذکر کنید. مطمئن باشید که بیان این مسئولیت‌ها به طور خلاصه تاثیر شگرفی بر تصمیمات مدیران برای استخدام شما در امسال که سال مهارت‌های اجتماعی است دارد و به این ترتیب مهارتی که کارفرمایان به دنبال آن هستند  دست می یابید.

محققان این نظرسنجی، مشخص کردند که کارفرمایان مهارت‌هایی کلی می‌خواهند که شما از تحصیلات آکادمیک خود به‌دست آورده باشید و در هر شغلی بتوانید با دیگران کار کنید، و این مهارت‌ها را استفاده کنید. ترفندی که شما به کار می‌برید این است که به همه به طور واضح بگویید شما این مهارت‌ها را دارا هستید.

مطلب مرتبط: ۶ مهارت یک کارمند فوق العاده


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: اینترپرینر

مهارتی که کارفرمایان به دنبال آن هستند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی