کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ مهارت شغلی برتر که کارفرماها از شما انتظار دارند

مهارت شغلی برتربرای اینکه درباره چندین مهارت شغلی برتر برای کسب شغل بهتر و راه‌هایی که خودتان را در محیط کاری امروزی بهتر و شایسته تر نشان دهید بحث کنیم لازم است بدانیم کارفرماها دقیقا چه چیزهایی می خواهیم.

کارفرماها چه می‌خواهند؟

چه در حال فارغ‌التحصیل شدن در مقطع ارشد باشید و چه هنوز چندین سال دیگر را باید در دانشگاه سپری کنید، آگاهی از آن‌چه که کارفرماها در متقاضیان کار به دنبالش هستند، برای تمام جویندگان شغل به شدت مهم است. معدل بالایی دارید، تمام ۸ ترم جزو فهرست شاگردان برتر بوده‌اید، در چندین پروژه‌ی خدمات اجتماعی مشارکت کرده‌اید، و به عنوان رییس انجمن دانش‌آموزی و کاپیتان تیم بسکتبال‌تان انتخاب شده‌اید، اما ممکن است هنوز کنجکاو باشید که آیا همه‌ی این‌ها برای استخدام شما در بازار شغلی رقابتی امروز کافی است؟

دانشجویان برای آمادگی چه می‌توانند بکنند؟

به تازگی تحقیقاتی انجام داده‌ام و گفته‌های بسیاری از کارفرماها را درباره‌ی آن‌چه در متقاضیان سطح پایین استخدامی به دنبالش هستند، مقایسه کردم. اگرچه کارفرماها به دنبال متقاضیانی هستند که مهارت‌های ضروری یک شغل را داشته باشند، مهارت‌های ” نرم “یا قابل انتقال دیگری نیز هستند که در متقاضیان به دنبالش هستند. دانشجویان می‌توانند این مهارت‌ها را از طریق واحدهای عملی دانشگاهی یا با کسب تجربه‌ی مرتبط از طریق تکمیل یک کارآموزی، پروژه‌ی پژوهشی، مشارکت، یا به وسیله‌ی داوطلب شدن یا انجام خدمات اجتماعی در انجمن محلی یا دانشگاهی‌شان به‌دست آورند.

مطلب مرتبط: ۱۰ مهارت جهانی که آدم‌های موفق باید در آنها سرآمد باشند

حتی اگر یک دانشجوی جدید هستید که وارد نخستین سال دانشگاهی خود می‌شوید، مهم است نگاهی به این فهرست بیندازید.

به این ترتیب از طریق شناسایی چیزهای مهم برای یادگیری در کلاس‌هایتان و هم‌چنین کارآموزی یا پروزه‌های پژوهشی که در طول چهار سال دانشگاه انجام می‌دهید، می‌توانید شروع به آماده ساختن خود کنید.

ممکن است از فهمیدنش تعجب کنید که آن‌چه کارفرماها به دنبالش هستند، فقط کلاس‌هایی که گذرانده‌اید یا مدارکی که گرفته‌اید نیست؛ بلکه مهم‌تر از آن، کارفرماها به دنبال مهارت‌های ویژه‌ای هستند که برایشان ارزشمند است و می‌تواند پیش‌بینی کند به محض استخدام، واقعا چقدر می‌توانید آن شغل را خوب انجام دهید.

همین که بدانید کارفرماها به دنبال چه هستند، می‌توانید تجارب و هم‌چنین رزومه، معرفی‌نامه، و حتی مصاحبه‌های اطلاعاتی، یا کارآموزی یا شغلی‌تان را به شکلی مناسب انجام دهید که کارفرما بداند شما درک می‌کنید چه می‌خواهند و آن مهارت‌ها را دارید.

۱۰ مهارت شغلی برتر که کارفرماها به دنبالش هستند:

توانایی ارزیابی یک موقعیت در تمام حوزه‌های حرفه‌ای مهم است. قادر به جمع‌آوری اطلاعات بودن و درک چندین دورنما برای پیشرفت در حرفه‌تان حیاتی است.

صرف نظر از نوع شغل، همه‌ی آنها مستلزم حداقل درکی از کامپیوتر هستند. به عنوان یک تازه فارغ‌التحصیل دانشگاه به خاطر دانش‌تان از پردازش واژگان، صفحات گسترده، نرم‌افزارهای ارائه و ایمیل مورد توجه قرار خواهید گرفت.

توانایی مدیریت چندین اولویت از طریق منعطف و سازگار بودن، تقریبا در هر زمینه‌ای شما را یک کارمند موفق خواهد کرد. در بازار شغلی امروز همه‌چیز آن‌قدر سریع تغییر می‌کند که هرکس نتواند در میانه‌ی راه تغییر مسیر دهد محکوم به جا ماندن است.

توانایی حل مسائل از طریق خلاقیت و یک فرآیند فکری منطقی، شما را به عضوی بسیار باارزش در تیم تبدیل خواهد کرد. از رسیدگی به شکایات مشتریان گرفته تا مدیریت گروه کوچک یا بزرگی از آدم‌ها، این مهارت‌ها یک ضرورت هستند.

یک مهارت شغلی برتر :مهارت های کار تیمی

از آن‌جایی‌که بسیاری از مشاغل آدم‌ها را ملزم می‌کنند برای انجام کاری به صورت موثر در تیم‌ها کار کنند، یکی از چیزهایی که کارفرماها هنگام استخدام افراد جدید جست‌وجو می‌کنند، نمونه‌های پیشین از کار در تیم یا کلاس درس و یا کارآموزی یا شغل‌های قبلی است.

توانایی برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، و تنظیم اهداف واقع‌گرایانه برای انجام کاری در یک بازه‌ی زمانی واقع‌گرایانه، مهم‌ترین چیز برای هر کسی است که شغل جدیدی را آغاز می‌کند. از آن‌جایی‌که بسیاری از تصمیمات شرکت بر مبنای جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها است، ضروری است که کارمندان یک شرکت بدانند چگونه داده‌های خام را گرفته و آنها را به چیزی بامعنی و ملموس تفسیر کنند.

توانایی تعیین بهترین مسیر اقدام، بر مبنای ارزیابی تمام گزینه‌ها از نظر منطق و واقعیت، مستقیما منجر به خلق راه‌حل‌های هوشمندانه برای هر مسئله می‌شود.

توانایی هدایت و انگیزه بخشیدن به دیگران مهارتی است که کارفرماها به شدت در محل کار ارزشمند می‌دانند. کارمندانی که به سرعت در یک سازمان ترقی می‌کنند، معمولا این مهارت باارزش را دارا هستند. هم‌چنین مهارتی است که می‌تواند از طریق آموزش‌ها و تجربه‌های ویژه‌ای آموخته شود.

مطلب مرتبط: ۱۴ مهارت هایی که هر آدم حرفه ای باید بلد باشد

۱. مهارت‌های ارتباطی قوی

صرف‌نظر از نوع شغل، یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که در هر شغلی لازم است در آن تبحر داشت، مهارت‌های ارتباطی قوی است. کارفرماها دائما به دنبال متقاضیان جدیدی هستند که می‌توانند نشان دهند مهارت‌های نوشتاری، گفتاری، و شنیداری استثنایی دارند.

۲. مهارت‌های پژوهشی و تحلیلی

۳. مهارت‌های کامپیوتری

۴. سازگاری و انعطاف

۵. حل مسئله/تفکر/خلاقیت

۶. کار تیمی

۷. برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی

۸. تحلیل داده‌های کمی

۹. تصمیم‌گیری

۱۰. رهبری


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_اسما حسنی

منبع: فلیپبرد

۱۰ مهارت شغلی برتر که کارفرماها از شما انتظار دارند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی