کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ معتبرترین و بهترین بورسیه‌‌ تحصیلی برای بهترین دانشجویان بین‌المللی

معتبرترین بورسیه‌‌ تحصیلیاگر دانشجوی بین‌المللی درخشان، بااستعداد، و باانگیزه‌ای باشید، بهترین بورسیه‌های تحصیلی برای شما خواهد بود. در این نوشتار، ۱۰ معتبرترین و بهترین بورسیه‌‌ تحصیلی بین‌المللی را برای درخشان‌ترین دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا فهرست کرده‌ایم.

معتبرترین و بهترین بورسیه‌‌ تحصیلی با بودجه‌ی دولتی

۱. بورسیه‌ی تحصیلی فولبرایت (ایالات متحده)

برنامه‌ی بورسیه‌ی فولبرایت یکی از برجسته‌ترین برنامه‌های بین‌المللی در زمینه‌ی تبادل دانشجو است که بین دولت ایالات متحده و ۱۵۵ کشور جهان صورت می‌پذیرد. هر ساله، نزدیک به ۱۸۰۰ بورسیه‌ی تحصیلی فولبرایت به بهترین دانشجویان خارجی اعطا می‌شود که آرزو دارند دوره‌ی کارشناسی ارشد یا دکتری‌شان را در ایالات متحده دنبال کنند. برنامه‌ی بورسیه‌ی فولبرایت بودجه‌ی کامل هزینه‌های طول دوران تحصیل را اعم از شهریه‌ی تحصیلی، کتاب‌های درسی، بلیط هواپیما، کمک‌هزینه‌ی زندگی، و بیمه‌ی درمانی فراهم می‌کند.

هم‌چنین برنامه‌ی فرصت‌های مطالعاتی هیوبرت اچ. هامفری نیز دوره‌ی یک ساله‌ی توانمندسازی حرفه‌ای را در ایالات متحده برای افراد حرفه‌ای و باتجربه از میان کشورهای برگزیده در سراسر جهان ارائه می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین شهر برای تحصیل دانشجویان

۲. بورسیه‌ی چیوِنینگ (بریتانیا)

بورسیه‌ی چیونینگ یکی از برجسته‌ترین برنامه‌های بورسیه‌ی تحصیلی جهان و متعلق به دولت بریتانیا است. این برنامه هر ساله حدود ۱۰۰۰ دانشجوی ممتاز را که آرزو دارند تحصیلات‌شان را بعد از دوره‌ی کارشناسی در بریتانیا دنبال کنند از بیش از ۱۳۰ کشور جهان بورسیه می‌کند. بورسیه‌ی چیونینگ به صورت کامل هزینه‌ّهای شهریه، کمک‌هزینه‌ی ماهیانه‌ی زندگی، انواع مختلف کمک‌هزینه‌های دفعی (یک‌باره)، و هزینه‌‌ی مسافرت‌های بین‌المللی را از/به بریتانیا پوشش می‌دهد.

۳. بورسیه‌ی ارشد و دکتری اِندیوِر (استرالیا)

این برنامه‌ی بورسیه‌ی تحصیلی برای دوره‌های کارشناسی ارشد (تا دو سال) یا دکتری (تا چهار سال)، پشتیبانی مالیِ دانشجویان بین‌المللی را از کشورهای امریکایی، اروپایی، منطقه‌ی کارائیب، خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه به هر دو شیوه‌ی پژوهشی و آموزشی در هر رشته‌ی تحصیلی در استرالیا به صورت کامل بر عهده می‌گیرد. این بورسیه‌ی تحصیلی شامل شهریه، کمک‌هزینه‌ی سفر، کمک‌هزینه‌ی اسکان و استقرار، خرج زندگی، بیمه‌ی درمانی و بیمه‌ی مسافرتی است.

۴. برنامه‌ی بورسیه‌ی تحصیلی عالی ایفل (فرانسه)

برنامه‌ی بورسیه‌ی تحصیلی عالی ایفل برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های فرانسه به دنبال جذب بهترین دانشجویان خارجی است. دارندگان بورسیه‌ی تحصیلی ایفل کمک‌هزینه‌ی ماهیانه دریافت می‌کنند؛ ولی این بورسیه شهریه‌ی تحصیلی را پوشش نمی‌دهد. به علاوه، بورسیه‌ی ایفل هزینه‌های دیگری را نیز نظیر رفت‌و‌آمد به کشور مبدا، بیمه‌ی درمانی و فعالیت‌های فرهنگی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۱۰ پرطرفدارترین رشته تحصیلی و دانشگاه دنیا اعلام شد

۵. بورسیه‌ی عالی دولت سوییس

دولت سوییس از طریق کمیسیون فدرال بورسیه‌ی تحصیلی برای دانشجویان خارجی (FCS) برای دوره‌های بعد از کارشناسی به دانش‌پژوهان و پژوهشگران خارجی بورسیه اعطا می‌کند. این بورسیه‌ها برای فارغ‌التحصیلان تمامی رشته‌ها، به همراه فرصت‌های پژوهشی در دوره‌ی دکتری و پس از آن، در یکی از دانشگاه‌های دولتی یا موسسات رسمی در کشور سوییس فراهم شده است. این بورسیه پرداخت‌های ماهیانه، معافیت از شهریه، بیمه‌ی درمانی، بلیط هواپیما، کمک هزینه‌ی ویژه‌ی مسکن و غیره را پوشش می‌دهد.

معتبرترین و بهترین بورسیه‌‌ تحصیلی با بودجه‌ی دانشگاهی

۶. بورسیه‌ی تحصیلی گیتس کمبریج (بریتانیا)

بورسیه‌ی تحصیلی گیتس کمبریج یکی از معتبرترین و بهترین بورسیه‌های تحصیلی بین‌المللی است که پذیرای همه‌ی دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا است. این بورسیه‌ تا پایان دوره‌ی تحصیل و پژوهش در رشته‌های موجود در دانشگاه کمبریج، همه‌ی هزینه‌های دانشجویان را تقبل می‌کند. این بورسیه‌ی تحصیلی هزینه‌ّهای دانشگاه، مخارج زندگی، بلیط هواپیما، و غیره را تحت پوشش قرار می‌دهد. هر ساله حدود ۱۰۰ بورسیه‌ی جدید به دانشجویان برگزیده تعلق می‌گیرد.

۷. بورسیه‌ی تحصیلی کلارِندون در دانشگاه آکسفورد (بریتانیا)

صندوق بورسیه‌ی تحصیلی کلارندون یکی از طرح‌های معتبر کمک‌هزینه‌ی تحصیلی برای فارغ‌التحصیلان دوره‌ی کارشناسی است که سالانه ۱۴۰ بورسیه‌ی تحصیلی را به فارغ‌التحصیلان متقاضی واجد شرایط (که شامل دانشجویان بین‌المللی نیز می‌شود) برای تحصیل در دانشگاه آکسفورد ارائه می‌کند. بورسیه‌های تحصیلی کلارندون در دانشگاه آکسفورد بر اساس برتری و قدرت بالقوه‌ی علمی به دارندگان مدرک کارشناسی تعلق می‌گیرد. این بورسیه‌ها شهریه و هزینه‌های دانشگاهی را به طور کامل پوشش می‌دهند و در مورد هزینه‌های زندگی نیز کمک‌ّهایی سخاوتمندانه ارائه می‌کنند.

هم‌چنین بورسیه‌ی تحصیلی رودِز نوعی کمک‌هزینه‌ی تحصیلی برای دوره‌های بالاتر از کارشناسی است که دانشجویان استثنائی بین‌المللی را از کشورهای برگزیده در دانشگاه آکسفورد پشتیبانی می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ چندفرهنگی‌ ترین شهرهای دنیا

۸. برنامه‌ی بورسیه‌ی تحصیلی شوارتزمن در دانشگاه چینهوا (چین)

بورسیه‌ی تحصیلی شوارتزمن که برای آماده‌سازی نسلی جدید از رهبران جهانی طرح‌ریزی شده، نخستین برنامه‌ی بورسیه‌ی تحصیلی است که در پاسخ به چشم‌انداز ژئوپلیتیک قرن بیست و یکم ایجاد شده است. این برنامه به بهترین و درخشان‌ترین دانشجویان جهان فرصتی را ارائه می‌دهد تا در طول دوره‌ی یک ساله‌ی کارشناسی ارشد در دانشگاه چینهوا مهارت‌های رهبری‌ و شبکه‌های حرفه‌ای‌شان را توسعه دهند. این بورسیه شهریه و هزینه‌های دانشگاه، هزینه‌های اسکان و تغذیه، مخارج رفت‌و‌آمد به پکن در طول سال تحصیلی، مخارج سفرهای پژوهشی داخل کشور چین، هزینه‌ی لوازم و کتاب‌های درسی، یک لپ‌تاپ و یک گوشی هوشمند لنوو، بیمه‌ی درمانی، و یک مقرری اندک را شامل می‌شود.

معتبرترین و بهترین بورسیه‌‌ تحصیلی با بودجه‌ی موسسات

۹. بورسیه‌ی تحصیلی موسسه‌ی ترودو (کانادا)

بورسیه‌ی تحصیلی ترودو در نوع خود، یکی از معتبرترین و بهترین بورسیه‌ها در کشور کانادا است. ارزش سالانه‌ی آن تا ۶۰، ۰۰۰ دلار به ازای هر دانشجو تا حداکثر سه سال است. این برنامه علاوه بر پشتیبانی مالی سخاوتمندانه‌اش، به منظور حمایت از سفرهای پژوهشی، کمک‌هزینه‌ای جداگانه برای سفرهای سالانه‌ نیز در نظر می‌گیرد و هم‌چنین دیگر هزینه‌های شبکه‌ی ارتباطی و پژوهش و توسعه‌ی حرفه‌ای را پوشش می‌دهد. هم‌چنین برای دانشجویان فرصت بهره‌مندی از ایجاد ارتباطی ویژه را با مربیان باتجربه‌ی ترودو فراهم می‌کند.

۱۰. بنیاد جهانی کمک‌های مالی تحصیلی روتاری (کشورهای مختلف)

بنیاد روتاری بورسیه‌های تحصیلی را از طریق بنیاد جهانی کمک‌‌های مالی تحصیلی روتاری به متقاضیان واجد شرایط ارائه می‌کند. این بورسیه‌ی تحصیلی هزینه‌های دوره‌های آموزشی یا پژوهش را برای یک تا چهار سال تحصیلی تامین می‌کند. حداقل بودجه برای هر یک از کمک‌های مالی جهانی جهت بورسیه‌ی تحصیلی یک نفر ۳۰، ۰۰۰ دلار است.

مطلب مرتبط: ۱۰ هوشمندترین شهرهای دنیا


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ امیررضا مصطفایی

منبع: اسکالرزفوردِو

۱۰ معتبرترین و بهترین بورسیه‌‌ تحصیلی برای بهترین دانشجویان بین‌المللی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی